Gönderen Konu: Mig-31 FOXHOUND  (Okunma sayısı 58227 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: Mig-31 FOXHOUND
« Yanıtla #120 : 14 Aralık 2013, 06:34:36 »

Uçağın iniş takımları gerçekten ilginç.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #121 : 04 Ocak 2014, 02:09:55 »

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #122 : 04 Ocak 2014, 02:41:16 »

« Son Düzenleme: 09 Şubat 2019, 01:07:07 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #123 : 09 Kasım 2014, 04:04:49 »

« Son Düzenleme: 02 Mart 2019, 01:07:00 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #124 : 24 Aralık 2014, 15:55:01 »

« Son Düzenleme: 17 Aralık 2018, 23:45:11 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #125 : 24 Aralık 2014, 17:07:41 »
Görseller gercekten müthis ayrıca bi Holywod filmi vardı sanki bir rus ucagını kacırıyorlardı ABD liler bunlardan birimiymi sanki...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #126 : 24 Aralık 2014, 20:53:20 »
Teşekkürler.
Bahsettiğiniz filmdeki uçak Mig-31 Firefox.

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #127 : 24 Aralık 2014, 21:34:04 »
Cok ucuk bir fikir ama bu ucak simdi Üretilemezmi. Bilgi icin ayrica tesekkürler...

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
Mig-31 yanlışlıkla dost ateşiyle düştü
« Yanıtla #128 : 24 Nisan 2019, 20:29:03 »
Rusya’nın Sibirya bölgesinde, iki yıl önce yaşanan Mig-31 kazasıyla ilgili detaylar ortaya çıktı. Askeri tatbikatta Mig-31 tipi avcı uçağı düşmüş pilotlar uçağı fırlatma koltuğu ile terk ederek sağ kurtulmuştu. Rus yetkililerden kazayla ilgili temel bilgilendirme dışında bir açıklama gelmemişti. İki yıl sonra kazanın raporuna ulaşan Rus Baza internet sitesi, Mig-31’in yanlışlıkla atılan bir füze ile düşüldüğünü açıkladı.

GERÇEK MÜHİMMAT KULLANIYORDU

Rusya’da yapılan tatbikatın hava bölümünde uçaklara gerçek mühimmat yüklenmişti. Dog fight yani hava savaşına giren iki Mig-31’den birinde diğer uçağı Zaslon-AM radarı ile tespit etti. Ardından Baget-55 silah sistemi ile kilit atıldı.

Hava savaşı sırasında pilot, sanal atış gerçekleştirmeye karar verdi. R-33 füzesini seçti. Simülasyon seçilmesine rağmen R-33 füzesi gerçekten ateşlendi. Pilot diğer uçağı uyarmasına rağmen kaçınma manevrası tamamlanamadan R-33 Mig-31’i vurdu.

SİSTEM ARIZASI MI

Baza internet sitesinin haberine göre, Ruslar yüksek irtifadan uçan keşif ve bombardıman uçaklarının önlenmesi için geliştirilen Mig-31’de dönemin gelişmiş hava savunma sistemleri yer alıyordu. Baza’ya konuşan ve adı gizli tutulan uzman, olayın Mig-31’de yer alan farklı sistemlerin uyuşmazlığı nedeniyle meydana geldiğine dikkat çekiyor. Uçağın Baget-55 silah sistemi, Mig-31’e entegre Zaslon-AM radarlarından gelen verileri etkin olarak değerlendiremedi.

DOST MU DÜŞMAN MI

Bu sebebten de pilotlar sistemin yükünü azaltmak İçin radar sisteminin düzenli aralıklarla açabilir kapatılıyor. Bu da dost düşman tanıma özelliğini devreden çıkarıyor. Bu da IFF Dost-Düşman tanıma sistemini de devredışı bırakıyor. Bu sebebten aynı filodaki uçaklar birbirini tanıyamamış.

Rus uzmanları için bir başka kaza nedeni de IFF sisteminin etkili çalışmaması. Böyle bir durumda diğer MiG-31 düşman uçağı olarak yansımış olabilir.
Bütün bu verilere rağmen yaşanan kaza ve Rus Hava Kuvvetleri’nde yaşanan sorunlarla alakalı bilinmeyen pek çok nokta var.

http://www.kokpit.aero/mig31-dost-atesi-vuruldu

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #129 : 24 Nisan 2019, 20:41:24 »
Bu IFF meselesi çok önemli. Bakalım S-400'ler ile ne olacak. Suriyede gene dost atışıyla Il-20 düşürüldü. Bu S-400'ler Egede işimize yarıyacak ama orada olası bir Dog fight durumunda uçakları nasıl ayıracak. Bunlar çok önemli şeyler. Kendi uçaklarımızıda riske atabiliriz.