Gönderen Konu: Irmağın altındaki akıntı, üstündeki akıntıdan her zaman daha tehlikelidir.  (Okunma sayısı 9733 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı akrep

• DefenceTurk
  • *
  • 1
Sayin Subutay,

sizin kafa yapiniza uymuyorum diye beni bazi ithamlarnan yargiliyamazsin... ille sizin gibide düsünmeye mecbur degilim...
SKYWOLF beni uzun zamandir (5 senedir) bilir kafa yapimiz bazi konularda uymasada yazilara gereksiz karismaz... site yetkilisiniz, hic küfür olmadigi sürece hakkiniz yok yazima karismaniza,yine tekralarim... o sayfa belli amacli kurulmus ve cogu seye hic katilmiyorum... buda benim hakkim...

hem size düsmemistir vatanimi ne kadari sevdigim sevmedigim... ölcüm siz degilsiniz... hele sizin düsüncenizde degil...

ve yine tekrarliyorum... o yazilanlari ve sayfayi komik buluyorum......

bana

Çevrimdışı rstr617

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Yazılarda ben komiklik göremedim. Açıkistihbarat sitesinde diğer bazı siteler gibi boş ve sağa sola sataşma amaçlı yazılar değil genellikle ciddi ve okunmaya değer yazılar yayınlanır.

ruhumuz var teslim etmeden önce

Çevrimdışı kanas

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • Sevdanın ligi olmaz
Bence dikkate alınmaya değer yazılar ama bu millet bu yazıları okuyacakta, kavrayacakta, uyanacakta, bir şeyler yapacakta, ohoooo ölme eşşeeem ölme. Onun yerine direk kestirmeden gidin Sayın Subutay, kömür dağıt vatandaşa, çuvalların üzerine de bu yazıları yapıştır, o zaman belki işe yarar.
Ne Mutlu Türküm Diyene. Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı akrep

• DefenceTurk
  • *
  • 1
Bence dikkate alınmaya değer yazılar ama bu millet bu yazıları okuyacakta, kavrayacakta, uyanacakta, bir şeyler yapacakta, ohoooo ölme eşşeeem ölme. Onun yerine direk kestirmeden gidin Sayın Subutay, kömür dağıt vatandaşa, çuvalların üzerine de bu yazıları yapıştır, o zaman belki işe yarar.

ben bir cuvala kanacak degilim muhtac da degilim
ve o yazilari hic birsey gerekmeden okurum... ve öyle karar veririm... yok yemek cuvar un diyerek halkin bir cogunlugunu kücümsemek ne demek oluyor... yani bazi köse yazarlari gibi halk bidon kafali , göbegini kasiyan adam mi olarak görüyorsunuz....? insan kendi halkini o kadari kücümsermi...

Çevrimdışı kanas

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • Sevdanın ligi olmaz

ben bir cuvala kanacak degilim muhtac da degilim
ve o yazilari hic birsey gerekmeden okurum... ve öyle karar veririm... yok yemek cuvar un diyerek halkin bir cogunlugunu kücümsemek ne demek oluyor... yani bazi köse yazarlari gibi halk bidon kafali , göbegini kasiyan adam mi olarak görüyorsunuz....? insan kendi halkini o kadari kücümsermi...

Lüçümsemek değil sadece bir gerçeği vurgulamak istedim, benim çevremde de sizin çevrenizde de eminim pek çok insan var, "Ses tonu çok iyi, hem boylu poslu" diyerek R.T.E'ye oy veren, haksız mıyım?

Bizzat Başbakan değil miydi, 2 milyondan 10 milyona çıkan yeşil kartlı sayısını "Muhtaca yardım etmek suçmu" diyerek bunu un+kömür=oy'a eşitleyen. Başbakan değil midir kışın ortasında, elektriksiz köye buzdolabı gönderen Vali'ye destek veren, bunlarla ilgili sayısız örnek verebilirim.

Öte yandan ne yazık ki eğitimsiz toplumlardan, vereceği oyun sorumluluğunu üstlenmeyi istemekte ayrı bir saçmalık, kaldı ki eğitimsizliğe fukaralık ya da fukaralığa mahkumiyet de eklenince, insan doğal olarak vatanın gittiği yeri değil, kömürün geleceği yeri düşünür oluyor.

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
yardımlar  konusunda  gerek  yeşil kartın  gerekse  gıda  , yiyecek ve  para yardımı  yapılan  insanların  yarısından  fazlasının  gerçekte  ihtiyacından  dolayı  değilde   yalakalığından  dolayı  yardım  aldığını  düşünüyorum  , allah  korusun  daha doğmamış  masumun hakkı olan  devlet  malını  düşünmeden  alanların ve dağıtanların  hesabı çok ağır  olacaktır.
yazarlarımız  uzun zamandır  aynı  masalları anlatıp  duruyorlar  ve  her  kim  tarafsız  desede   bütün  yükü sadece ikdidara  yükleyerek  sunuyorlar  , tek  suçlu akp mi?
yıllardır  alevi  vatandaşlarımızın  oylarıyla  ayakta  duran  ve  alevi  vatandaşlarımızın  sorunlarına  çözüm için tek bir  öneri  bile  sunmayan  chp  suçsuz  değilmi?
yıllardır  mecliste  durupta  allah  aşkına  tek bir  yasa değişimi yada tek bir  icraatı  olmayan  mhp ye  ne  denir?  terörist  partisi  bile  şeytana hizmet  için  birşeyler  yapmaya  çalışırken  mhp ve chp  hiçbirşey  yapmadıkları  gibi  yapılan  her  işe  karşıda  sadece  konuşuyorlar  , şimdi  aranızdan bazılarınız  atlar  ''biz  chp yi  savunmuyoruz  biz mhp yi  savunmuyoruz''  diye
kusurabakmayın ama başımızda  sizinde  gönülverdikleriniz (chp ve mhp)  dahil  adam gibi iş yapan  siyasi  bir  parti yok  , savunduğunuz  yada  kötülediğiniz  adamların  hepsi  aynı ....

Çevrimdışı TCG Dumlupınar

• DefenceTurk
  • *
  • 2
şimdik o yazılarla kömürün buzdolabının ne alakası var? ayrıca halk madem kömüre oy veriyor, diğer partilerde dağıtsın hatta daha iyisini dağıtsın iktidar olsun, madem böyle düşünüyorsunuz ya da düşünüyorlar aynen uygulasınlar kardeşim halka bişey dağıtamazsınız diyen yokki. en azından bu rekabetten gariban karlı çıkar.

Çevrimdışı çiğil42

• DefenceTurk
  • *
  • 1
merak etme kanas bu ülkenin en cahili dahil herkes oyunu neye verdiğini bilir 1950 den beri bunu kanıtladı ama sen inanmak istemiyorsun yada kendini bunla avutmaya devam et yazıya gelince çok saçma ve komik apo sebest kalcakmış bu zihniyet değilmiydi asılmasın diye imaza atan barzaniye 1 tirilyon yardım yapan.saldır berk filan bahsetmiş bizzat ben şahidim 4 g3 pkk lıların eline geçti diyeşehitlerimize küfür eden sahsiyet.özerklik felan bahsedilmiş birileri doğuda özerklik vadinde bulunurken kimsenin sesi çıkmıyordu akp dışında

Çevrimdışı kanas

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • Sevdanın ligi olmaz
şimdik o yazılarla kömürün buzdolabının ne alakası var? ayrıca halk madem kömüre oy veriyor, diğer partilerde dağıtsın hatta daha iyisini dağıtsın iktidar olsun, madem böyle düşünüyorsunuz ya da düşünüyorlar aynen uygulasınlar kardeşim halka bişey dağıtamazsınız diyen yokki. en azından bu rekabetten gariban karlı çıkar.

Yukarıdaki yorumumda "Öte yandan ne yazık ki eğitimsiz toplumlardan, vereceği oyun sorumluluğunu üstlenmeyi istemekte ayrı bir saçmalık, kaldı ki eğitimsizliğe fukaralık ya da fukaralığa mahkumiyet de eklenince, insan doğal olarak vatanın gittiği yeri değil, kömürün geleceği yeri düşünür oluyor" demiştim ya, sen oraya cuk oturdun.

Kısacası çay bardağına istersen 1 kova su boşalt, alacağı yine 1 çay bardağı sudur.

O yüzden boşuna uğraşma Subutay kardeş, ya da ağabey zamanına yazık.

Çevrimdışı TCG Dumlupınar

• DefenceTurk
  • *
  • 2

Yukarıdaki yorumumda "Öte yandan ne yazık ki eğitimsiz toplumlardan, vereceği oyun sorumluluğunu üstlenmeyi istemekte ayrı bir saçmalık, kaldı ki eğitimsizliğe fukaralık ya da fukaralığa mahkumiyet de eklenince, insan doğal olarak vatanın gittiği yeri değil, kömürün geleceği yeri düşünür oluyor" demiştim ya, sen oraya cuk oturdun.

Kısacası çay bardağına istersen 1 kova su boşalt, alacağı yine 1 çay bardağı sudur.

O yüzden boşuna uğraşma Subutay kardeş, ya da ağabey zamanına yazık.

bunu ben değil sen düşünüyorsun, yazımı dikkatli oku ne demişim mademki öyle düşünüyorsunuz yada düşünüyorlar sizde ya da onlarda dağıtsın kömürü veya herneyse işte =) o halde o ifadenize cuk oturan ancak siz oluyorsunuz öyle düşünüp öyle yazmış olsam eyvallah diyeceğim ama okuduğundan ne anlıyorsun onu anlayamadım ki ben.

açıkça söylüyorum, ben kimsenin kömür dağıtıldı diye oyunu ona göre attığını düşünmüyorum. ha istisnalar varmıdır? olabilir.. ama sonuçta kimse sandık başına dikilip ''ben sana kömür vermiştim kardeşim neden başkasına oy veriyorsun'' demiyor, herkez kendi iradesine göre gizlilik yasası uyarınca oyunu kullanıp gidiyor ben sandık başkanlığıda yapmış biriyim ama kimsenin kime ne oy verdiğini görmedim gören varsa bilemem. oyunu kapalı zarf içinde getirir sandığa atar insanlar, x ışını falan saçmıyor kimsenin gözü ki zarfın içini görsün....

« Son Düzenleme: 11 Temmuz 2011, 13:15:02 Gönderen: TCG Dumlupınar »