Gönderen Konu: Çin Denizi’nde Kardak Krizi  (Okunma sayısı 27339 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı F-16

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Çin Ordusuna 'Savaşa Hazır Ol' Emri
« Yanıtla #30 : 22 Ocak 2013, 01:14:33 »
2 milyar dolar  ;D

HALE iha yaptılar ama endurance 10 saat  ;D

Çevrimdışı Destinyy

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #31 : 22 Ocak 2013, 02:24:38 »
Trilyon dolar olacaktı...

O İHA görüntü alıcağı üs, mekanı en hızlı şekilde gidip fotoğraflayıp geri gelebilicek şekilde tasarlandı amacı havada kalış süresinin uzun olması değil eğer böyle bir gereksinim hissedilseydi ona göre geliştirmeler uygulanırdı kaldıki o İHA daha seri üretimde dahi dahil geliştirmeye açık...

Çevrimdışı Destinyy

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #32 : 22 Ocak 2013, 02:24:49 »
Trilyon dolar olacaktı...

O İHA görüntü alıcağı üs, mekanı en hızlı şekilde gidip fotoğraflayıp geri gelebilicek şekilde tasarlandı amacı havada kalış süresinin uzun olması değil eğer böyle bir gereksinim hissedilseydi ona göre geliştirmeler uygulanırdı kaldıki o İHA daha seri üretimde dahi dahil geliştirmeye açık...

Çevrimdışı akrep

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #33 : 22 Ocak 2013, 02:26:58 »
benim düsüncem bazi arkadaslardan farkli.. yani iyimser degilim....

pacific'de bir savas patlak verecek... amac bir tasla kus katliami yapmak...
- cin ekonomisini cökertmek...bir yandanda hem japon ...tayva ve Kore ekonomiside agir hasar alacak...
- cin i yeniden kontrol altina almak ve askeri gücünü kirpmak...
- bati yani icinda avrupada cogu firmalarini bu sayede kendi devletlerine geri kazanmak... ekonomik kirize ve issizlige care olmasi icin...
- cin in elindeki dolar tehlikesini amerikanin birnevi ertaraf etmesi lazim.... en iyi cözümde cözümsüzlükte yani savasta...
- cin in afrikadaki gücünüde kisitlamak icin... ordaki dogal kaynaklari cinlilere ne abd nede avrupa birakmak ister...
- son mali kirizinde bakilirsa nasil fransa ab yi ve abd yi arkasina katti hepsinin cikarlari kesisiyor...

tabi bu savasa sade abd japonja Kore ve tayvanin savasi olmuyacak.. avrupada burada yardimci olacak...
bana göre bu savasin ön calismalari yapilmis durumda... ve yapilmakta.... bu yüzdende bilincli olarak cin halkina savasa hazir olun mesaji verdiriyor... medya araciligiyla.... hemde hasimlara bu oyunun farkindayim diyor...

ön calismalar avrupada ve türkiyede kurulan kürecik füze kalkani bir örnegi... bi sistem irannin  karambolen vuran füzeleri icin kurulmadi... rusya icinde degil.... zaten rusyaya karsi abd tebirini ala bildigi kadari kuzey kutup üzeri almis durumda.... rusya icin en kisa yol kutuptan abd balistik nükler basligini sallar... eee o zaman kürecik kalkani türkiyedeki neye yariyor....? tabi iran icin degil... iran elindeki füzeler ile ne kadari zarar verir... iranda tabi bu kürecik füze kalkani icin kullaniliyor  millet anlamasin diye... ama anliyanlar anliyor...(CIN)....
olasi bir savasta avrupanin abd ye askeri de yardi ettiginde avrupanin cinden gelecek balistik tükler tehdite karsi korumak icin kürecik füze kalkani kuruldu... saten abd kendini pacifikten ve kutuplardan tedbirini uzun yillardir rusya sayesinde almisti...aliyorda.... olasi cinin saldirisina karsi avrupanin da korunmasi lazimdi ve buda kürecik füze kalkani ile cözüldü... tabi irani soytariya bak misali kullanarak...
cinin karadan ne ab nede abd gidebilirligi var oldugu icin en büyük tehlikenin balistik nükler baliklari... bunuda minimize etmek icin kürecik füze kalkani var avrupa icin... gerisicine karsi hava ve deniz savasi olacak..... yani ejder daha büyümeden biraz kafasini ezmek istiyorlar...
hem bu aradada ejderi ezerkende önümüdeki yillardaki daha büyük ekonomik kirizi böylelikle ic siyasetten disa göstermek icin  batinin ihtiyacida var... tabi bu konuda rusya cekimser kalacak... esip  gürliyecektir  BM de bilmem orada burada... ama karismiyacak... sade kendi yandaslarini gönlünü almak icin... cin rusya icinde bir tehlike olmaya basladi... bugün japon adalari yarin rusyanin politik ckarlari oldugu asya corafyasindaki türki cumhiriyetlerin yada kendi sibirya bölgesinin tehlike altinda olmamasi icin... rusya kürecik füze kalkani icin biraz bagrip cagirmasi normal bunlar ic siyasete dönük yada etrafindaki yandas devletlerine dönü gaz alma sesi... yoksa rusyada biliyor o kürecik füze kalkani kendisi icin cok tehlike dogurmuyacagi... nedeni ise hepsinin rusyanin ucaklari menzilinde ve füzeleri yada denizden vurula bilecek mesafede... hem balistik füzelerine karsi o kadari koruma sagliyamaz ...kisacasi rusyanin deposu daha büyük cok devletlere karsi... yani en azindan rusyanin füzelerinin yüzde 30 u  yerine varir buda saen avrupanin haritadan silinmesi demek olur....buda abd icinde gecerli...
ama cinin bu konuda eli biraz dar.. ama yinede tehlike saciyor....

kisaca söylemek olursa bana göre bu ayak sesleri bosa degil...

bakalim arkadaslarin bana nerede katilip yada katilamdiklari bilmek isterdim... yada hic katilmiyanlarin neden katilmadiklarini :)

ama bu simdiki benim düsüncem...bazi verileri ben böyle degerlendiriyorum :)

saygilar

Çevrimdışı picasso

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #34 : 22 Ocak 2013, 04:29:09 »
Fantezilerin mukemmel,gece yatakta yatarken bunlarimi dusundun  ???
Ilk once sunu hatirlatayim hangi ulke olursa olsun elinde nukleer silahi varsa ABD ve diger ulkeler olsun kimse saldiramaz o ulkeye yani savas o ulkenin topraklarinda olamaz!Cin`in elinde nukleer baslik tasiyan denizlatilar var benim bildigim 4 tane ama bundan da sayisi cok oldugu kesin her biri 12 nukleer baslikli balistik fuze tasiyor fuzenin ucma mesafesi 7500-8000 km arti kendi topraklari icinde yere gomdugu sayisi tam belli olmayan 300 civari nukleer fuzesi de var.Gelelim savas konusuna butun Avrupa ulkelerinin ve ABD`nin askerleri  ve eline silah tutabilecek butun erkeklerini toplasan bile Cin`i isgal edemez yani Pekin veya Shanghai sokaklarinda ABD askeri cirit atamaz,Cin`i ekonomik olarak batirmanin tek yolu isgal etmektir baska turlu yapamazsin.Bu ulkeyi Irak veya Afganistana karistirdin galiba,savas olacaksa denizde ve Cin topraklari disinda olacaktir.Cin kaybedecegi kesin senin dedigin gibi 20 ulke bir anda saldiracaksa ama sunu unutma Cin batacagini gozune kesitirdigi an elindeki butun nukleer silahi bir anda firlatacaktir ben olursem sen de olcekesin mantigiyla.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #35 : 22 Ocak 2013, 06:08:28 »
eee o zaman kürecik kalkani türkiyedeki neye yariyor....? tabi iran icin degil... iran elindeki füzeler ile ne kadari zarar verir... iranda tabi bu kürecik füze kalkani icin kullaniliyor  millet anlamasin diye... ama anliyanlar anliyor...(CIN)....

1-2 yıl önce Ahmedinejad'ın bir açıklaması olmuştu: ''füze kalkanı bizim için değil, doğu'daki bir başka ülke için'' diye...

bu oyunda kimse salak değil ki. herkes herşeyin farkında ona göre de tedbirlerini alıyorlardır. biz sıradan vatandaşlar ne anlarız?
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #36 : 22 Ocak 2013, 08:29:11 »
Ben füze kalkanının sadece Çin'e karşı olduğunu düşünmüyorum. Öyle olsa daha doğuya  kayardı sistem. Kalkan Batı ülkelerine tehdit olabilecek tüm doğu ülkelerinin saldırılarını bertaraf etmek için kuruluyor. İran, Suriye, Rusya, Çin, Kuzey Kore vs... Sınır tam olarak Türkiye'nin doğu sınırları...
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Destinyy

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #37 : 22 Ocak 2013, 11:11:59 »
Çin Amerika'yı vurmak için neden en uzun rotayı seçip Amerika'yı vurmak istesin ki..? ABD'nin batı'dan (bize göre doğudan) gelicek füzeleri önlemesi için zaten Alaska üzerinde müdahalede bulunma şansları olduğu gibi o rota üzerinde ve yakınında bir sürü Amerikan donanma üssü var bu gemilerden ateşlenicek füzelerle zaten savunma yapabilir... En uzun rotayı seçse bile 2-3 kez müdahele etme şansları bulunuyor o füzeye bu durumdada...

Çevrimdışı F-16

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #38 : 22 Ocak 2013, 16:59:31 »
2000 km menzilli radarla, Çin'i taramak ?

Çin'in SLBM denizaltısı yok.

Çin'i ekonomik olarak batırmak demek, dünyayı batırmaktır. Sovyetler gibi içine kapanık bir ülke değil..

O İHA hızlı görüntü almak için değil. Üzerinde ramjet, turbojet yok.. Bildiğiniz turbofan var ama dandiğinden.. Çok yakıyor.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #39 : 22 Ocak 2013, 17:06:30 »
2000 km menzilli radarla, Çin'i taramak ?

Çin'in SLBM denizaltısı yok.

Çin'i ekonomik olarak batırmak demek, dünyayı batırmaktır. Sovyetler gibi içine kapanık bir ülke değil..

O İHA hızlı görüntü almak için değil. Üzerinde ramjet, turbojet yok.. Bildiğiniz turbofan var ama dandiğinden.. Çok yakıyor.

Sence o İHA neden yapıldı?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com