Anket

Türkiye Nereye Gidiyor

2.Kurtuluş Savaşına
3 (50%)
Bilinmeyene
3 (50%)

Toplam Oy Verenler: 6

Gönderen Konu: İnsanın İçi Sızlıyor...  (Okunma sayısı 9759 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kara4915

• DefenceTurk
  • *
  • 0
İnsanın İçi Sızlıyor...
« Yanıtla #20 : 06 Temmuz 2011, 13:03:52 »
sorgulanması gereken kurumlar değil kişilerdir. Türk silahlı kuvvetleri 600 bin kişi olarak hatırlıyorum ve bu büyüklükte bir kurumda elbette yanlış yapanlar olacaktır önemli olan bu kişilerin temizlenmesidir ki bu hareketlerde bir kurumu gölgelemez aksine yüceltir ve temizler her memur yöneticisine ve amirine karşı sorumludur böyle iken yani amir memur hiyerarşisi olması gerekirken bu zıtlaşma ve inat neden  hiç bir memur her zaman kendi düşüncelerini taşıyan amirle her zaman çalışır diye bir kaide yok herkes hakkını hududunu ve haddini bilmesi gerekir

Çevrimdışı Subutay

• DefenceTurk
  • *
  • 0
İnsanın İçi Sızlıyor...
« Yanıtla #21 : 06 Temmuz 2011, 22:35:35 »
Yaşamım Boyunca bir TSK mensubunun Vatana İhanetle yargılandığını ve mahkum olduğunu görmedim.Bu Bir..Vatana İhanet Çok Ciddi bir kavramdır ve esasen son olarak Özal tarafından Hıyanet-i Vataniyye Kanunu da yürürlükten kaldırılmıştır.TSK İçerisinde Vatana İhanet edebilecek kadar ileri gidebilmeyi göze alacak bir Görevli tasavvur edemediğim gibi esasen bu tip teşebbüslere hiç bir zaman TSK içinde rastlanılmamıştır.

Bugün Türkiye gündeminde bu konu ile ilgili yer alan alan haber veya söylemler benim için itibar edilmeyecek haber ve söylemlerdir.Çünki ideolojiktir.
Dediğim gibi burada ifade olunacak iddaa veya söylemlerin de izafi olarak değil de kanıta, bilgi, belgeye,Türk Tarihine yazılmış kayıtlara dayandırılması da gereklidir diye düşünüyorum.
Diğer taraftan şu hususu da önemle ifade etmek isterim.

Kurumlarda Hiyerarşik sistemin nasıl işlediğini , nasıl politize edildiğini , ideolojik etkinin nasıl hakim kılındığını anlamak için en az bir idareci tecrübesine ve deneyimine sahip olunması gerekir.
Bu Ortamın içerisinde bulunmamış ya da yaşamamış bireylerin veya sayın üyelerimizin  bu konu hakkında ifade edeceği görüşler ancak bir temenniden ibaret olacaktır.
« Son Düzenleme: 06 Temmuz 2011, 23:40:37 Gönderen: Subutay »