Anket

Türkiye Nereye Gidiyor

2.Kurtuluş Savaşına
3 (50%)
Bilinmeyene
3 (50%)

Toplam Oy Verenler: 6

Gönderen Konu: İnsanın İçi Sızlıyor...  (Okunma sayısı 9765 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Stryker

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
İnsanın İçi Sızlıyor...
« Yanıtla #10 : 04 Temmuz 2011, 23:38:47 »
Sayın yöneticim bu ülke daha önce 4 defa askeri darbelere maruz kaldı.Şu anda darbe olmayacağının kimse garantisini kimseye veremez.Zaten bunu insanlara inandırmakta zordur.Maalesefki kendini siyaset kurumunun üstünde gören komutanlarımız var.Benim söyliyeceğim son şey açın bakın sayın Çetin Doğan paşamızın 2002 yılında 1.ordu komutanlığında yapılan seminerdeki konuşmasına.Ortadaki bütün belgeler sahteyse bile bu konuşma soruşturma açılmasına yeterli bi kanıt bence.Saygılar.
Kuvvete dayanamayan adalet aciz;Adalete dayanamayan kuvvet zalimdir.

Çevrimdışı kara4915

• DefenceTurk
  • *
  • 0
İnsanın İçi Sızlıyor...
« Yanıtla #11 : 05 Temmuz 2011, 00:01:53 »
yönetici arkadaşa selamlar benim düşüncem Türkiyenin kurtuluşunun ancak en az gelişmiş ülkelerin ülkeler kadar silah sanayisinde ilerlemesi ve en az onlar kadar iyi bir istihbarat ağına sahip olması ile mümkün olacağına inanıyorum. Ancak bende bu ülkenin bir ferdi olarak olayları takip etmekteyim benim demek istediğim şey 'hırsızın hiç mi suçu yok' durumudur. ve düşüncem çok okumak ama her şeyi okumaktı ancak böylece insanların bu bilgi kirliliğinde a nın b nin yada c nin fikirleri değilde kendi fikirlerini ortaya koyacaktır.   yukarıdaki düşüncem çerçevesinde bütün aksi hareketler ve ve davranışlar ben adına bir şey derken başka biri başka bir şey der bu ağacı devirmek için vurulan balta darbesidir yazdıklarım kesinlikle siyaside değildir. aklın yolu birdir.   

Çevrimdışı Subutay

• DefenceTurk
  • *
  • 0
İnsanın İçi Sızlıyor...
« Yanıtla #12 : 05 Temmuz 2011, 00:08:12 »
Sayın Mehmet Dbm..Değerli Kardeşim....

Ben yaşım itibariyle Darbeler , Muhtıralar , Görmüş , Hadiselerin öncesi ve sonrasnda yaşanan olaylara sade bir insan, sade bir Türk Vatandaşı olarak şahit olmuş bir insanım...

Şunu Unutmamak gerekir....Şayet Objektif olarak değerlendirmek gerekirse , Hataları nedeniyle Darbenin oluşmasına fırsat veren  Siyaset Kurumu'da en az Darbe yapanlar kadar suçludur..Bu İfadeyi sadece kullanan ben değilim , Panellerde, TV yayınlarında Objektif Davranabilen Her Gazeteci  bu hususu ifade etmiştir. Zira Doğa'da Hiç Bir Gerçek şahıs veya Tüzel Kişilik Tek Başına Haklı veya Tek Başına Haksız değildir..Hak ve Haksız Kavramlarını Tüm taraflar açısından değerlendirmek gerekir.

Yazılı ve Görsel basında yer almış, Ses Kayıtlarının ve Videoların , Gerçekliği her zaman tartışmaya açıktır..Şüphesiz ki bizler bu verilerin gerçek olup olmadıkları konusunda kesin bir ifade de bulunamayız..Ancak şu hususu da belirtmek gerekir ki , bu verilerin doğru olmadığı yönünde , karşı tezler , bu tezleri doğrulayan karşı video kayıtları , delil olarak sunulan veri ve her türlü  kayıtların üretildiğine dair basın ve medya kuruluşlarında yer alan  açıklayıcı video kayıtları da var.

Bütün bu konularda sade bir vatandaş olarak fikir beyan edilebilmesi için tez ve anti tez olarak ortaya konulan bilgi , açıklama, kayıtlar ve Yargılama süreci ile ilgili olarak basında yer alan yazıların çok çok iyi takip edilmesi ,okunması incelenmesi gerekir..

Hangi sade insan okumayı , araştırmayı,incelemeyi kendince yapabiliyor.Buna zaman ayırabiliyor. Esasen Toplum olarak maalesef Okuma Yazma Oranı düşük, Kültüre genel olarak değer vermeyen bir Milletiz..Dönün bakın İngiltere'ye...Otobüste bile elinde kitap ve gazete olmayan İnsana rastlayamazsınız.

Diyeceğim odur ki , Yazılı ve Görsel basında yer alan her bilgiye doğrudur diye atlamamak gerekir. İnanınız ki araştırıp incelediğiniz taktirde doğruyu görebiliyor, Verilerin yanlış ise sizi yanıltamayacağına şahit oluyorsunuz.

Bu nedenle araştırınız, okuyunuz, inceleyiniz.Elde ettiğiniz sonuçlara baktıktan sonra yukarıda yaptığınız değerlendirmeleri tekrar yapınız.
« Son Düzenleme: 05 Temmuz 2011, 00:14:25 Gönderen: Subutay »

Çevrimdışı Subutay

• DefenceTurk
  • *
  • 0
İnsanın İçi Sızlıyor...
« Yanıtla #13 : 05 Temmuz 2011, 00:12:49 »
Değerli Kara 4915

Klasik Siyasi söylemlerden Uzak Kalmak Gerekir Sözcüğünü genel anlamda söyledim..Şahsınızı kastedmedim...

Çevrimdışı kara4915

• DefenceTurk
  • *
  • 0
İnsanın İçi Sızlıyor...
« Yanıtla #14 : 05 Temmuz 2011, 00:24:33 »
önemli degil bu tür konular hassas konular benim yazımında yanlış anlaşıldığı kanısındayım yazımın Şerefli Türk ordusu ile ilgisi yoktur iyi akşamlar

Çevrimdışı rstr617

• DefenceTurk
  • *
  • 0
İnsanın İçi Sızlıyor...
« Yanıtla #15 : 05 Temmuz 2011, 09:18:15 »
"Diğer taraftan hiç bir Türk Silahlı Kuvvetleri Mensubu Erinden - Orgeneraline Vatan Hainliği yapmaz"

Demişssiniz...

Ben yapanı gözlerimle gördüm. Kime inanayım?

ruhumuz var teslim etmeden önce

Çevrimdışı Stryker

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
İnsanın İçi Sızlıyor...
« Yanıtla #16 : 05 Temmuz 2011, 19:40:45 »
Yazılı ve Görsel basında yer almış, Ses Kayıtlarının ve Videoların , Gerçekliği her zaman tartışmaya açıktır..Şüphesiz ki bizler bu verilerin gerçek olup olmadıkları konusunda kesin bir ifade de bulunamayız..Ancak şu hususu da belirtmek gerekir ki , bu verilerin doğru olmadığı yönünde , karşı tezler , bu tezleri doğrulayan karşı video kayıtları , delil olarak sunulan veri ve her türlü  kayıtların üretildiğine dair basın ve medya kuruluşlarında yer alan  açıklayıcı video kayıtları da var.
Sayın yöneticim pararrafdaki verilerin doğru olmadığı sonucuna kim varmış.Şayet gazetecilerse ben birkaç gazeteci dışında böyle bir beyanda bulunanı görmedim.Gazetecilerin büyük bir çoğunluğu bunu %90 da olarak söyleyebilirim davadaki verilerin doğru olmadığı yönünde değilde tutukluluk sürelerinin uzun olduğunu bu durumun yasalarla düzeltilmesi gerektiğini söylüyorlar.Bu konuda yerden göğe kadar haklılar.
Aslında önemli olan gazetecilerin ve bizlerinde kanaat bildirmesi yorum yapması değilde onlarca her kesimden savcının bu iddaaları gercekçi bulup soruşturmalar açmasıdır.Eğer bu savcılar hükümetin emriyle bu şoruşturmaları açıyolarsa yazık derim.Ama bunu aksinide düşünmek gerekir.Merak ediyorum şimdi siz böyle yazınca bu savcıların içinde hiç mi vicdanı hür fikri hür savcılar yok.Yazınızda demişsinizki siyasetçiler hata yapar Tsk darbe yapar.Ben tamamen aksi bir istikametteyim.Darbeye hiç bir gerekçe gösterilemez.Varsayalımki 2002 den sonra darbe düşünüldü hata neydi peki memlekette kaos ortamımı vardı.2002 den sonra darbe düşünüldüyse sizin dediğiniz gibi hataya ceza kıstasında bunu nereye koymamız gerekir sayın yöneticimiz.Hata neydi.Şunuda söylemek isterim adını hatırlamadığım bir eylem planının altındaki bir albayımızın imzasının gerçek olup olmadığını Tübitak ve Jandarma kriminal labaratuarları inceledi bu eylem planının altındaki imzanın gerçek olduğu sonucuna vardılar.
« Son Düzenleme: 05 Temmuz 2011, 22:42:41 Gönderen: Mehmet Dmb »
Kuvvete dayanamayan adalet aciz;Adalete dayanamayan kuvvet zalimdir.

Çevrimdışı armata

• DefenceTurk
  • *
  • 0
İnsanın İçi Sızlıyor...
« Yanıtla #17 : 05 Temmuz 2011, 22:18:10 »
en son bu soru soruldugunda darbe olmuştu.
1960.

halkçıyız , milliyetciyiz , atatürkçüyüz  deyip  halkın  iradesini  hiçe  sayan  laiklikle bağdaşmayan  bir  zihniyetle  yasakcılık  getiren  milliyetcilikten  uzak bir anlayışla  halkı ırkcılığa  mezhepciliğe  sürükleyen  zihniyetin  elinde  bugün  imkan olsa  1 an bile  düşünmeden yine  darbe  yapardı  ama o güce  bugün  sahip  değiller  allah  o gücü  onlara  vermez inşallah.

çorba yapmışsın vallahi...milliyetcilikten  uzak bir anlayışla  halkı ırkcılığa  mezhepciliğe  sürüklemek nasıl oluyor...bu ordu hiçbir zaman halkı ırkçılığa sürüklememiştir.o dediğini yapanları bu millet biliyor...

Çevrimdışı Subutay

• DefenceTurk
  • *
  • 0
İnsanın İçi Sızlıyor...
« Yanıtla #18 : 06 Temmuz 2011, 00:33:42 »
Sayın Mehmet Bey,

Değerli kardeşim , Ben Siyaset Kurumu Hata Yapar Ordu da Darbe yapar demedim...Şu şekilde ifade ettim..

"Şayet Objektif olarak değerlendirmek gerekirse , Hataları nedeniyle Darbenin oluşmasına fırsat veren  Siyaset Kurumu'da en az Darbe yapanlar kadar suçludur
"
Bir kez daha ifade ediyorum..Sözlerimin arkasındayım...Değerli Kardeşim ..Siz 1980 öncesini yaşadınızmı ? Bu Ülkenin İnsanlarının yaşadığı acılara şahit oldunuzmu ? Bilemezsiniz..Görmediyseniz , Yaşamadıysanız bilemezsiniz...Yaşamadıysanız yorumunuz izafi kalır..Ancak her şeye rağmen Darbeler Arzu edilen değildir.Zira Demokrasi ve Demokratik Parlementer Rejimin güzelliği tartışılmaz.

Rstr617 Nickli Sayın Üyemiz Örneğin TSK Mensuplarıyla ilgili olarak Vatan Hainliğine Örnek teşkil edecek bir hadiseye şahit olduğunu belirtmiş...

Bu Kardeşimiz şunu bilmelidir..Bu tür Önemli İddaa ve Tezler ifade olunurken çok sağlam bire bir kanıtlara dayandırılmalıdır..Kendileri bu konuda yüzeysel konuştukları için bu konuya fazla girmiyorum..

Diğer Taraftan Size bir Öneride bulunacağım...

1.-Cengiz Özakıncı'nın Türkiyenin Siyası İntiharı Yeni Osmanlı Tuzağı İsimli Kitabını  Alıp Okumanızı önemle diliyorum.

2.-Lütfen İkiz Sözleşmeleri  inceleyiniz.

3.- AB Müzakere Çerçeve Belgesinin 10 ve 11.Maddelerini İnceleyiniz.

4.-Anayasanın 90.Maddesindeki Değişikliği Araştırınız ve Okuyunuz.
Özellikle 2  - 3 ve 4.Maddeleri inceledikten bilgi sahibi olduktan sonra sentezini yapınız (Birleştirmesini ).Vardığınız sonuca bakınız.

5.-Kurucu İktidar İle Kurulu İktidar Ne demektir İnceleyiniz..Arasındaki Farkın ne olduğunu görünüz.

Sonra Güneydoğuda , Doğuda BDP Önderliğindeki Hadiseleri değerlendiriniz..Ve Siyaset Kurumunun  Ne Yapmakta olduğuna siz karar veriniz...

6.-www.askerhaber.com/ Sitesini çok iyi inceleyiniz..Oradaki Yayınlanmış Videoları Bularak Seyrediniz.

7.-www.guncelmeydan.com/ Sitesini İnceleyiniz....

Edindiğiniz Bilgileri Derleyip ,Elde ettiğiniz sonuçlara bakarak değerlendirmenizi yapınız ..Bakalım Hangi Sonuçlara varacaksınız ?
Esen Kalın..
« Son Düzenleme: 08 Temmuz 2011, 00:25:38 Gönderen: Subutay »

Çevrimdışı rstr617

• DefenceTurk
  • *
  • 0
İnsanın İçi Sızlıyor...
« Yanıtla #19 : 06 Temmuz 2011, 02:25:37 »
Sevgili Subutay,

"Diğer taraftan hiç bir Türk Silahlı Kuvvetleri Mensubu Erinden - Orgeneraline Vatan Hainliği yapmaz"

Bu cümle yanlış bir cümledir. Yapabilir, hatta yaptığı kesin olarak görülmüş örnekleri vardır. Bunları sizin bilmediğinizi düşünmüyorum. TSK içinde de, diğer devet kurumlarında da vatan hainliği yapan çıkabilir. "Diğer taraftan hiç bir Türk Silahlı Kuvvetleri Mensubu Erinden - Orgeneraline Vatan Hainliği yapmaz" gibi bir önyargı yanlıştır.

ruhumuz var teslim etmeden önce