Anket

Hükümetin "kürt açılımı" politikasını destekliyormusunuz?

Hayır desteklemiyorum,şiddetle karşıyım
61 (77.2%)
Evet destekliyorum, çok olumlu buluyorum
10 (12.7%)
Kararsızım, çünkü sonuçları hakkında emin olamıyorum
8 (10.1%)

Toplam Oy Verenler: 79

Gönderen Konu: PKK İle Mücadele  (Okunma sayısı 1416642 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: PKK İle Mücadele
« Yanıtla #5080 : 25 Eylül 2019, 11:13:25 »
İki kardeşi PKK'nın öldürdüğü kesinleşti

Tunceli’de iki kardeşin ölümüne neden olan bombanın, el yapımı patlayıcı olduğu ve yapılan kriminal inceleme sonucuna göre terör örgütü PKK'ya ait olduğu kesinlik kazandı.

Tunceli'nin Ovacık İlçesi Bilgeç köyü Çakılyayla mezrasında bir patlayıcının infilak etmesi sonucu 8 yaşındaki Ayaz olay yerinde, 4 yaşındaki kardeşi Nupelda Güloğlu ise helikopterle kaldırıldığı Elazığ Fırat Üniversitesi Hastanesi'nde hayatını kaybetmişti.

KALINTILAR BİREBİR EŞLEŞTİ
Kardeşlerin ölümüne sebep olan patlayıcının terör örgütü PKK’ya ait olduğunun kesinleştiği öğrenildi. Alınan bilgiye göre, olayın ardından patlamanın meydana geldiği alan ile çocukların kıyafetlerinden alınan numuneler incelenmek üzere önce Van ardından Ankara Jandarma Kriminal Laboratuvarı'na gönderildi. Kriminal inceleme sonucunda RDX ve TNT plastik patlayıcı kalıntılarına rastlanırken, olay yerindeki kalıntılar ile çocukların kıyafetleri üzerinde yapılan incelemede amonyum nitrata rastlandı.

TSK ENVANTERİNDE OLMAYAN BOMBA ATAR MÜHİMMAT KULLANILMIŞ
İncelemede ayrıca el yapımı patlayıcı düzeneğinde Türk Silahlı Kuvvetleri envanterinde bulunmayan 40 mm’lik bomba atar mühimmatı kullanıldığı da tespit edildi. Yapılan tespitler sayesinde iki kardeşi öldüren patlayıcının terör örgütü PKK'ya ait olduğu kesinleşmiş oldu.

https://www.ensonhaber.com/iki-kardesi-pkknin-oldurdugu-kesinlesti.html
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #5081 : 26 Eylül 2019, 14:35:19 »
ABD Kongresi'nde YPG/PKK pazarlığı

Sözde müttefikimiz ABD, terör örgütü YPG/PKK ile müzakere için Türkiye'ye çağrıda bulundu.

Türkiye sivil ve asker evlatlarını hedef alan PKK terörüne karşı mücadelesine, hem yurt içinde hem de yurt dışında devam ediyor. Neredeyse bitme noktasına gelen PKK için ABD'den, Türkiye'ye öneri geldi.

ABD kongresi himayesinde çalışmalar yapan düşünce kuruluşu Barış Enstitüsü’nün (Institue of Peace) hazırladığı Suriye raporunda, Türkiye’ye dair dikkat çeken ifadeler kullanıldı.

"TÜRKİYE, YPG/PKK İLE BARIŞ YAPMALIDIR"
Kongreye, “Syria Study Group” adıyla Suriye’ye ilişkin ABD’nin ne yapması gerektiğine dair “önerilerin” olduğu bir rapor sunan enstitü, raporda “Amerika Birleşik Devletleri, Türkiye-PKK arasındaki barış müzakerelerinin yeniden başlatılmasını teşvik etmelidir.” denildi.

Türkiye ile iş birliği yapmak için alanların araştırılması istenilen raporda, “Türkiye’nin meşru güvenlik endişelerini giderin.” ifadeleri de yer aldı.
ABD kongresine sunulan raporda, “ABD, İdlib’te terörist gruplar üzerindeki baskıyı artırmak için dış saldırıları planlayabilecek yolları araştırmalı.” denilmesi de dikkat çekti.

https://www.ensonhaber.com/abd-kongresinde-pkk-pazarligi.html
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5082 : 26 Eylül 2019, 19:27:23 »
Mardin'in Nusaybin ilçesindeki Bagok kırsalında güvenlik güçlerince sürdürülen Kıran-2 oprasyonunda PKK'dan 2 adet Metis M-1 Antitank füzesi atıcısı ile 4 adet atışa hazır füze ele geçirildi. Füzelerin PKK'ya, YPG tarafından Suriye'den Mardin'in Nusaybin ilçesi kırsalına kaçak yollardan gönderildiği öğrenildi.

http://www.kokpit.aero/pkk-fuzesini-ypg-gondermis

« Son Düzenleme: 26 Eylül 2019, 19:29:41 Gönderen: fırtına06 »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5084 : 27 Eylül 2019, 14:00:15 »
https://www.ensonhaber.com/turkiyenin-yaptigi-guvenli-bolge-planinin-detaylari.html

ABD ye vermis oldugumuz Suriye ile ilgili zaman suresi dolduguna gore , guvenli bolge olarak adlandirilan Firatin dogusu planin asil can alici yonlerini iceren sinir guvenligimizin nasil alinacagina,PKK/PYD ile ne yapmaya karar verdigimizi iceren bilgili  ve bu guvenli bolgeye yerlestirilmesi dusunulen Suriyelilerin geri donusumunun ve guvenliginin nasil saglanilacagini icerenr bilgi de paylasilma vakti geldi ve gecti sanirim. Aksi halde paylasilmakta olan haber kamuda sadece yurt dahilinde ekonomik nedenlerden dolayi beton isleri duraganda olan TOKIYE  ve arkadaslara is yaratimi olarak yorumlanabilir ;)

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #5085 : 27 Eylül 2019, 14:14:41 »
https://www.ensonhaber.com/turkiyenin-yaptigi-guvenli-bolge-planinin-detaylari.html

ABD ye vermis oldugumuz Suriye ile ilgili zaman suresi dolduguna gore , guvenli bolge olarak adlandirilan Firatin dogusu planin asil can alici yonlerini iceren sinir guvenligimizin nasil alinacagina,PKK/PYD ile ne yapmaya karar verdigimizi iceren bilgili  ve bu guvenli bolgeye yerlestirilmesi dusunulen Suriyelilerin geri donusumunun ve guvenliginin nasil saglanilacagini icerenr bilgi de paylasilma vakti geldi ve gecti sanirim. Aksi halde paylasilmakta olan haber kamuda sadece yurt dahilinde ekonomik nedenlerden dolayi beton isleri duraganda olan TOKIYE  ve arkadaslara is yaratimi olarak yorumlanabilir ;)

Haberi okuduğumda aklımdan geçenler de bunlardı. :D

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #5086 : 28 Eylül 2019, 08:40:14 »
PKK'ya ağır darbe! Etkisiz hale getirildiler

Mardin'in Derik kırsalında gerçekleştirilen operasyonda 2 terörist etkisiz hale getirildi. Öte yandan Siirt'in Eruh ilçesi kırsalında düzenlenen operasyonda 4 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Derik kırsalında, İl Jandarma Komutanlığı JÖH timlerince operasyon düzenlendi.

Operasyonda, 2 terörist silahları ile etkisiz hale getirildi.

Bölgede operasyonların sürdüğü bildirildi.

SİİRT'TE 4 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Siirt'in Eruh ilçesi kırsalında düzenlenen operasyonda 4 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, iç güvenlik operasyonları kapsamında, Eruh kırsalında, İl Jandarma Komutanlığınca yapılan istihbari çalışmalar neticesinde, Jandarma Komanda ve JÖH timlerince gerçekleştirilen hava destekli operasyonda, 4 teröristin silahları ile etkisiz hale getirildiği ifade edildi.

Açıklamada, bölgede operasyonların sürdüğü belirtildi.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/pkkya-agir-darbe-etkisiz-hale-getirildiler-41339467

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #5087 : 29 Eylül 2019, 12:44:17 »
Error 404 (Not Found)!!1

Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne "katil devlet" diyerek bir terörist gibi söylemde bulunan bu şahıs için devlet yetkilileri ne zaman harekete geçecekler acaba?

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5088 : 29 Eylül 2019, 13:57:07 »
Error 404 (Not Found)!!1

Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne "katil devlet" diyerek bir terörist gibi söylemde bulunan bu şahıs için devlet yetkilileri ne zaman harekete geçecekler acaba?

Hocam eşi Rasim Ozan Kütahyalı  olan birinden ne beklersinki zaten. Basın özgürlüğü, basın özgürlüğü diye bağıranlar bunu suistimal etmeyi ne zaman bırakacaklar acaba. Herşeyin bir sınırı olduğu gibi özgürlüklerinde bir sınırı vardır. Devletimiz böyleleri için eninde sonunda harekete geçecektir.

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5089 : 29 Eylül 2019, 21:14:05 »
Su basin ozgurlugunu bir anlik kenara koyalim ve Savcilarin ne zaman devreye girip girmeyeceginden baslayalim. Oncelikle Bahsi soz konusu hanim iktidarin azili savunucalarindan.Bu nedenle savcilarin harekete gecis surati malesef  muhalif gazetecilerdeki kadadar suratli olmasi beklenemez. Simdi park etmis oldugumuz basin ozgurlugune deginelim. Dunyada genelinde basin ozgurlugu evrenseldir bizde ki gibi ileri demokrasilerde ise kisilere ozgundur yani kime ne soyledigine baglidir .  :)