Anket

Hükümetin "kürt açılımı" politikasını destekliyormusunuz?

Hayır desteklemiyorum,şiddetle karşıyım
61 (77.2%)
Evet destekliyorum, çok olumlu buluyorum
10 (12.7%)
Kararsızım, çünkü sonuçları hakkında emin olamıyorum
8 (10.1%)

Toplam Oy Verenler: 79

Gönderen Konu: PKK İle Mücadele  (Okunma sayısı 1416540 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: PKK İle Mücadele
« Yanıtla #4960 : 06 Ağustos 2019, 08:45:04 »
Fırat'ın doğusuna operasyon için ilk kez tarih verildi

ABD ile Fırat'ın doğusunda atılacak adım konusunda görüşmelerin sürdüğü dönemde, TSK da bölgedeki terör faaliyeti bitirme konusunda gereken hazırlıklarını yapıyor.

Rus haber ajansına konuşan Türk askeri kaynak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Afrin’e, Cerablus’a, El-Bab’a girdik. Şimdi de Fırat’ın doğusuna gireceğiz.” diyerek sinyalini verdiği operasyonun, Kurban Bayramı’nı takiben 11 Ağustos’tan sonra başlamasını beklediğini söyledi.

"BAYRAM SONRASI BAŞLAYABİLİR"
İsminin belirtilmesini istemeyen Türk bir askeri kaynak, RİA Novosti haber ajansına, “Türk ordusu söz konusu askeri operasyona Kurban Bayramı’ndan sonra, yani 11 Ağustos’tan sonra başlayabilir.” ifadesini kullandı.

ERDOĞAN'IN AÇIKLAMALARI
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Bursa’da İstanbul-İzmir otoyolunun açılışında yaptığı açıklamada, “Afrin’e, Cerablus’a, El-Bab’a girdik. Şimdi de Fırat’ın doğusuna gireceğiz. Biz bunu Rusya ile ABD ile paylaştık. Çünkü oralardan bize bu taciz atışları devam ettikçe bizim sessiz kalmamız mümkün değildir. Biz bir yere kadar sabrederiz. O sabrın bir sonu var.” demişti.

https://www.ensonhaber.com/firatin-dogusuna-operasyon-iccin-ilk-kez-tarih-verildi.html
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #4961 : 06 Ağustos 2019, 15:25:34 »
ABD, Türkiye'yi operasyonu engellemekle tehdit etti

Fırat'ın doğusuna operasyon için Mehmetçik'in eli tetikte. ABD Savunma Bakanı, "Tek taraflı bir harekatı engelleriz" dedi.

ABD, Türkiye'yi operasyonu engellemekle tehdit etti

Suriye'deki menfaatleri doğrultusunda terör örgütleriyle iş birliği içerisinde olan Amerika, bir kez daha teröristleri sevindiren açıklamalara imza attı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, "Fırat'ın doğusuna operasyon düzenleyeceğiz." sözleriyle başlayan sürecin ardından ABD Savunma Bakanı Mark Esper'den, küstah bir açıklama geldi.

Amerikalı bakan, Türkiye'nin olası operasyonunu engelleyeceklerini söyledi.

"HAREKATI ENGELLERİZ"
Terör örgütü YPG'yi sevindiren Bakan Esper, "Suriye'nin kuzeyine Türkiye'nin yapacağı bir askeri operasyon kabul edilemez. Tek taraflı bir harekatı engelleriz." ifadelerini kullandı.

Bilindiği üzere Türkiye'nin Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatı'na da Amerika'dan, tepki üstüne tepki gelmişti. Ancak sınırı geçen Türk askerleri, bölgede 5 bin teröristi kazdıkları hendeklere gömmüştü.

https://www.ensonhaber.com/abd-turkiyeyi-operasyonu-engellemekle-tehdit-etti.html
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #4962 : 06 Ağustos 2019, 15:27:04 »
Erdoğan, Suriye'nin kuzeyine operasyonda kararlı

Amerika'nın operasyonu engelleyeceğini söylemesine aldırış etmeyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, terör örgütlerine yönelik 3. harekatın başlatılacağını söyledi.

Erdoğan, Suriye'nin kuzeyine operasyonda kararlı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen 11. Büyükelçiler Konferansı'nda kameralar karşısına geçti.

Suriye'ye düzenlenmesi planlanan operasyona yönelik önemli açıklamalarda bulunan Erdoğan, Suriye'nin kuzeyinin terör örgütlerinden arındırılmadan Türkiye'nin kendisini emniyette hissedemeyeceğini söyledi.

"ÇOK YAKINDA..."
Erdoğan, "Türkiye, müttefikleri olmadan milli bekasına yönelik her türlü tehdidi bertaraf etme hakkına sahiptir. Güney sınırımızda büyüyen müttefiklerimizin ağır silahları ile büyütülen bu yapı ortadan kalkmadıkça, Türkiye kendisi emniyette hissedemez. Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatları ile başlattığımız süreci, inşallah çok yakında farklı bir aşamaya geçireceğiz." dedi.

Erdoğan'ın konuşmasından diğer satır başları ise şöyle:

"Dünyamız teknolojik yenilikler yanında diplomaside de büyük bir dönüşüm sürecinden geçiyor. Bireylerle, şirketlerle, toplumlarla beraber devletlerin de zamanın ruhunu iyi okuması politikalarını da buna göre belirlemesi gerekiyor.

VİCDANI OLMAYANIN NE AHLAKI NE KUTSALI NE DE TUTARLILIĞI OLUR
Siyasi ve ekonomik kırılganlıkları dikkate aldığımızda, sistemden ziyade sistemsizlikle karşı karşıya kaldığımızı söylemek durumundayız. Son günlerde ticaret savaşlarını da bu sistemsizliğin bir parçası olarak görüyorum. Suriye'de, Libya'da, Yemen'de, Myanmar'da çocuklar ölmeye devam ediyorsa burada sistem sorunu var demektir. Böyle bir çağda hiç kimse, 'Başkasından bana ne deme' lüksüne sahip değildir. Vicdanı olmayanın, ne ahlakı ne kutsalı ne de tutarlılığı olur.

KOLAYIN DEĞİL ZORUN TARAFINDAYIZ
Biz kolayın değil zorun tarafındayız. Hadiselerin içinde yer alan onları yönlendiren aktörler olmalıyız. Türkiye, bölgesinin barış ve huzuru için de inisiyatif almak zorundadır. Gerektiğinde diyalog ile yumuşak güç unsurları ile zorlayıcı diplomasi araçlarıyla gerekirse fiili güç kullanarak milli menfaatlerimizi savunacağız.

KİMSE KİMSEYİ ALDATMASIN
S-400'lerin NATO'ya ve F-35'lere zarar vereceğine dair hiçbir somut veri yoktur. Kimse kimseyi aldatmasın. Amerika'dan, gerek FETÖ elebaşılarının ülkemize iadesi gerek PKK/YPG terör örgütünün silahlandırılmasına son verilmesi konularında net adımlar bekliyoruz. Musul ve Basra'daki başkonsolosluklarımızı yakında yeniden açacağız. AB, küresel aktör olmak istiyorsa öncelikle Türkiye'yi kazanmalıdır. Türkiye'nin üyeliği, birkaç ülkenin ihtirasına kurban edilmemelidir.

İRAN'DA YAPTIRIMLARIN İŞE YARAMAYACAĞINA İNANIYORUZ'
İran'da yaptırımların işe yaramayacağına inanıyoruz. İsrail'in hukuk tanımayan işgal politikasının yanı sıra bazı dış aktörlerin müdahaleleri de barış umutlarını baltalıyor.

SONDAJ ADI ALTINDA YÜRÜTÜLEN GASP GİRİŞİMLERİNE KAYITSIZ KALAMAYIZ
Kıbrıs ve Doğu Akdeniz'de istikrar, ancak Türkiye'nin ve KKTC'nin hak ve çıkarlarının gözetilmesiyle mümkündür. Bu bölgede sondaj adı altında yürütülen gasp girişimlerine kayıtsız kalamayız. Türk dünyası ile bağlarımızı yeniden tahkim ediyoruz.''

https://www.ensonhaber.com/cumhurbaskani-11-buyukelciler-konferansinda-konusuyor.html

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #4963 : 06 Ağustos 2019, 15:29:44 »
Irak'ın kuzeyinde 14 terörist öldürüldü

Pençe Harekatı kapsamında Kuzey Irak'ta, 14 terörist etkisiz hale getirildi.
AA | 06.08.2019 - 08:58..

Pençe Harekatı ile koordineli olarak Irak'ın kuzeyindeki Gara bölgesine, hava harekatı düzenlendi.

TSK'nın düzenlediği başarılı operasyonlara, bir yenisi daha eklendi.

GARA'DA TERÖRİSTLERE AĞIR DARBE
Milli Savunma Bakanlığı, Pençe Harekatı ile koordineli olarak Irak'ın kuzeyindeki Gara bölgesinde, 7 PKK’lı teröristin daha etkisiz hale getirildiği açıkladı.

14 TERÖRİST OLDU
Pençe Harekâtı ile koordineli olarak Irak kuzeyindeki Metina bölgesine düzenlenen hava harekâtı ile 7 PKK’lı terörist daha etkisiz hale getirildi. Bugün Irak kuzeyinde etkisiz hale getirilen terörist sayısı 14 oldu.

https://www.ensonhaber.com/369-irakin-kuzeyinde-7-terorist-olduruldu.html

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #4964 : 07 Ağustos 2019, 00:51:25 »
Son bir haftada 500 araçtan oluşan iki konvoy... ABD yine yaptı

Sputnik'in haberine göre Suriye devlet haber ajansı SANA, ABD’nin Irak’tan Suriye’nin Haseke ilindeki Kamışlı şehrine silah ve mühimmat dolu onlarca araç geçirdiğini belirtti.

Haberde söz konusu araçların, Irak’ın kuzeyinden Kamışlı kentine açılan Simalka adlı geçitten geçirildiği ifade edilirken, tüm bunların terör örgütü YPG/PKK'nın paravanı DSG'ye destek bağlamında olduğunun altı çizildi.

500'Ü BULDU

Haberde uluslararası koalisyon güçlerinin, yüklü miktarda silah ve mühimmat yüklü 200 büyük kamyonun Kamışlı kentine geçirdiği belirtildi.

3 Ağustos'ta ABD, terör örgütü YPG öncülüğündeki Suriye Demokratik Güçleri'ne destek için yeni bir askeri sevkıyat gerçekleştirmişti. Suriye'nin kuzeyine giriş yaptığı belirtilen 300 araçlık konvoyda TIR'lar, kamyonetler ve akaryakıt tankerleri olduğu görüldü.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/son-dakika-son-bir-haftada-500-araclik-konvoy-abd-yine-yapti-41295448

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #4965 : 07 Ağustos 2019, 08:59:31 »
ABD'den YPG'ye silah yardımına devam

Suriye devlet haber ajansı ABD’nin YPG'ye silah ve mühimmat dolu onlarca aracı hibe ettiğini bildirdi.

Türkiye'nin YPG'yi, PKK’nın Suriye’deki uzantısı olarak gördüğü halde sözde müttefiklerimiz terör örgütlerine yardım etmeye devam ediyor.

Başta ABD olmak üzere Batılı güçler, Türkiye'nin Fırat'ın doğusuna gireceğini iletmesinden sonra YPG'ye silah yardımına başladı.

Suriye'de muhtelif medya organları, ABD’nin desteklediği ve yönlendirdiği YPG'ye silahlı gruplara destek bağlamında, uluslararası koalisyon güçlerinin, yüklü miktarda silah ve mühimmat yüklü 200 büyük kamyonun Kamışlı kentine geçirdiğini aktardı.

Söz konusu araçların, Irak’ın kuzeyinden Kamışlı kentine açılan Simalka adlı geçitten geçirildiği ifade edilirken, tüm bunların, YPG ve DSG adlı bölücü silahlı gruplara destek bağlamında olduğunun altı çizildi.

YPG İLE ABD'NİN GASP ETTİĞİ PETROLLER İSRAİL'E VERİLECEK
Ayrıca yaklaşık bir ay önce çıkan medya raporlarına işaret edilen haberde, DSG ve YPG’li bölücü grupların, ABD güçleri ile gasp ettikleri tüm petrol ürünlerinin İsrailli Kahana şirketi aracılığı ile satılmasını öngören bir anlaşma imzaladıkları ileri sürüldü.

https://www.ensonhaber.com/abdden-ypgye-silah-yardimina-devam.html

Çevrimdışı Hilal-i Ahmer

• DefenceTurk
  • *
  • -1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4966 : 07 Ağustos 2019, 09:31:27 »
Son duyumlara göre Amerika'nın TSK'nın operasyon yapabileceği muhtemel bölgeleri terkettiği bilgisi mevcut.Şu an YPG ye lojistik destek dışında Türkiye ile karşı karşıya gelme riskini göze alamıyor.Bu sefer ibre bizimkilerden ne koparırsak noktasına döndü Amerika için.

Sınır hattında TSK'nın hareketliliğini kontrol amaçlı bölgede Amerikan birlikleri İHA ile keşif gözetleme yapıyor.Amerika Savunma Bakanının engelleme söylemi çokta geçerli değil.Bölgedeki Amerikan varlığı Irak'taki gibi güçlü değil ve bir çok farklı aktör var.O yüzden Irak üzerinden lojistik sevkiyat dışında (YPG'ye) herhangi TSK ya  karşı koyabilicek bir gücü bulunmuyor.

Bu hafta son görüşmelerin tamamlanıp Trump ve Erdoğan'a bilgi geçilmesi bekleniyor.Anlaşma olmaması durumunda büyük ihtimal Bayram başlamadan 1 gün önce ve ya Eylül ayı başında operasyonun önce Topçu birlikleri ile başlatılarak sahanın yumuşatılmasından müteakip ÖSO birlikleri ile beraber Afrindeki gibi planlama yapılarak YGP'nin lojistik ve ikmal yollarının kesilmesi.Hava desteği ve bölgedeki tahkimatların temizliği gibi faliyetlerden oluşması planlanıyor.

Saha bölgesi temizlendikten sonra geçiçi üslerin kurulması  ve devriye görevinin ÖSO ile beraber gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Ama tabi bu operasyon 30 km derinlik ve 400 km genişlik içerisinde olacağından ötürü Afrinden daha ciddi bir operasyon bizi bekliyor.TSK'nın Kıbrıs barış harekatından sonraki ilk büyük operasyonu ve saha kontrolü olacak.

Eğer bunu başarabilir ise Yunanistan ciddi panik olabilir :)

« Son Düzenleme: 07 Ağustos 2019, 09:33:28 Gönderen: Hilal-i Ahmer »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #4967 : 07 Ağustos 2019, 10:05:27 »
Durumdan anlaşılıyor ki, Fırat'ın doğusunda da ipler kopmak üzere. Bu konuda anlaşılamadığı çok açık. Bizimkiler üst üste açıklamalar yaparak operasyon yapılacağını artık açık açık belirtirken, müttefikimiz ABD de, sürekli cevap verip teröristleri koruyacağını belirtiyor. Yıllardır süren silah sevkiyatı da son günlerde yoğunlaşmış görünüyor haberlere göre. Önümüzdeki hafta ve sonrasında bölge ısınabilir. Olası bir çatışmada ABD'nin belirttiği şekilde teröristleri koruyup korumayacağını gözlemleyebiliriz. Suriye yoğun bir askeri varlığının bulunmasına gerek yok. Teröristlere istihbarat desteği, elektronik karıştırma vs sağlayabilir. Lojistik desteği zaten sağlıyor. Bölgedeki üslerinden hava desteği bile sağlayabilir. Buna cesaret edebilir mi o ayrı! Gücüne güvenerek edebilir de...

Saddam Hüseyin'in Kuveyt'e girmesine izin verip, sonrasında çıkarmak için müttefikleriyle birlikte savaş açması gibi bir durum da olabilir!

Olasılıklar çok fazla ve olmaz denilen pek çok şeyin gerçeğe dönüştüğünü çok defa gözlemledik!

Ne olacaksa hayırlı olması temennimiz. Fırat'ın doğusundaki terör yuvalanmasını yok etmemiz şart!

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #4968 : 07 Ağustos 2019, 12:16:18 »
Bence abd, bizi kiskandirmak icin iliski kurdugu  pyd'yi satti. Suriye'ye girmekte nazlanan tsk'yi da bolgeye soktu boylece. Artik girince karsimiza isid mi pyd mi hasdi sabi mi ne cikarsa temizleyecegiz.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #4969 : 07 Ağustos 2019, 16:53:21 »
ABD heyeti ile kritik görüşmeler sonrası çok önemli açıklama

Suriye'nin kuzeyinde ABD ile koordineli bir şekilde tesis edilmesi planlanan "güvenli bölgeye" yönelik ABD askeri yetkilileriyle yapılan görüşmelerde, Türkiye'de Müşterek Harekat Merkezinin en kısa zamanda kurulması konusunda mutabık kalındı.
Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Suriye'nin kuzeyinde ABD ile koordineli bir şekilde tesis edilmesi planlanan güvenli bölgeye yönelik olarak ABD askeri yetkilileriyle Milli Savunma Bakanlığında 5-7 Ağustos'ta yapılan görüşmeler tamamlandı.

Görüşmelerde, Türkiye'nin güvenlik endişelerini giderecek ilk aşamada alınacak tedbirlerin bir an önce uygulanması, bu çerçevede güvenli bölge tesisinin ABD ile koordine ve yönetimi için Türkiye'de Müşterek Harekat Merkezinin en kısa zamanda kurulması konusunda mutabakat sağlandı.

Türk ve ABD askeri yetkililerince güvenli bölgenin bir barış koridoru olması ve yerinden edilmiş Suriyelilerin ülkelerine dönmeleri için her türlü ilave tedbirin alınması konusunda da mutabık kalındı.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/son-dakika-abd-heyeti-ile-kritik-gorusmeler-sonrasi-cok-onemli-aciklama-41296304