Anket

Hükümetin "kürt açılımı" politikasını destekliyormusunuz?

Hayır desteklemiyorum,şiddetle karşıyım
61 (77.2%)
Evet destekliyorum, çok olumlu buluyorum
10 (12.7%)
Kararsızım, çünkü sonuçları hakkında emin olamıyorum
8 (10.1%)

Toplam Oy Verenler: 79

Gönderen Konu: PKK İle Mücadele  (Okunma sayısı 1416716 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: PKK İle Mücadele
« Yanıtla #4910 : 01 Temmuz 2019, 14:18:45 »
Amerika, teröristlere yardıma ara vermedi

Türkiye, terör örgütü YPG'ye karşı operasyon hazırlığına devam ederken Amerikalılar, bölgedeki teröristlere yardımların hızını artırdı.

Suriye'deki menfaatleri doğrultusunda terör örgütleriyle iş birliği yapmaktan kaçınmayan Amerikalılar, yıllardır teröristlere para ve silah yardımında bulunuyor.

Türkiye'nin bölgede yuvalanan teröristlere yönelik operasyon hazırlığında olduğu günlerde, bu yardımlara hız verildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı operasyonlarını unutamayan Amerika, üçüncü harekatla örgütün kökünün kazınacağından emin.

HER ŞEY PETROL İÇİN
YPG'li teröristleri kullanarak bölgenin etnik yapısını değiştiren Amerika, petrol kaynaklarının olduğu bölgelerde hakimiyet kurma çabasında.

Suriye'de terör örgütü YPG'ye gönderilen yardımlar, kameralar tarafından görüntülendi.

https://www.ensonhaber.com/amerika-teroristlere-yardima-ara-vermedi.html
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Afşar1

• DefenceTurk
  • *
  • 30
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4911 : 01 Temmuz 2019, 15:01:26 »
Biz de F35 i almadan saldırmayacağız sanırım, adamlar resmen 10 yıllık cephane sevk ettiler.Bize öylece izliyoruz.
Neyse en azından depoları yığınaklar belli.

Bunlar bu cephaneyi bitiremezler yada saldırmazsak suriyeye el altından satarlar.
yakında kara borsaya düşer.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4912 : 03 Temmuz 2019, 20:10:02 »
Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından 27 Mayıs 2019 tarihinde, Irak’ın kuzeyinde yer alan Hakurk bölgesindeki terör hedeflerine karşı başlatılan “Pençe Harekatı” başarıyla devam ediyor. Harekat kapsamında İnsansız Hava Aracı (İHA) ve İnsanlı Keşif Uçağı (İKU) ile tespit edilen terör hedefleri; F-16, Silahlı İnsansız Hava Aracı (SİHA), obüs, top ve roket sistemlerinin yanı sıra Roketsan tarafından geliştirilen füze sistemleriyle de vurulmakta.

Bu kapsamda Hakkari’nin Derecik ilçesinde yer alan 34’üncü Hudut Tugay Komutanlığı bağlısı birliğe yerleştirilen 280km+ menzilli BORA Füze Sistemi ile harekat kapsamında çeşitli terör hedeflerine atış gerçekleştiriliyor.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz haftalarda, Hakurk bölgesindeki terör hedefi, BORA füzesi ile 160km+ mesafeden etkisiz hale getirilmişti.

https://savunmasanayist.com/2019/07/03/teror-hedefleri-bora-ile-vuruldu/

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4913 : 04 Temmuz 2019, 14:07:19 »

Alıntı
T.C. Jandarma Gn. K
@jandarma
#Hakkari-Merkez Oğul Köyü kırsalında, J-SİHA ve J-ANKA/S desteği ile yürütülen operasyonda, #Jandarma Özel Harekat ve Komando Timlerimiz tarafından bir grup teröristle sağlanan temas sonucu çıkan çatışmada,  terörist, silahları ile birlikte etkisiz hale getirilmiştir.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #4914 : 09 Temmuz 2019, 10:00:48 »
Gece yarısı Suriye sınırına askeri sevkiyat

Türkiye, bölgede yaşanan gelişmeleri ele alarak sınır bölgesine sabaha kadar askeri sevkiyat yaptı.
DHA | 09.07.2019 - 09:12..

Türkiye sınırına yuvalanan teröristlere karşı operasyona hazırlanan Türk Silahlı Kuvvetleri, gece yarısı düğmeye bastı.

ŞANLIURFA'DA SINIRA TANK, OBÜS, ZPT
Şanlıurfa 20’nci Zırhlı Tugay Komutanlığı'ndan akşam saatlerinde yola çıkan aralarında tank, obüs ve zırhlı personel taşıyıcıların bulunan askeri konvoyun bir bölümü sınır hattındaki Akçakale ilçesine ulaştı. Geniş güvenlik önlemleri arasında Akçakale’ye gelen konvoy 3’üncü Hudut Alay Komutanlığı'na konuşlandı.

HATAY'DA SINIRA 60 ZIRHLI ARAÇ

Öte yandan; Türkiye'deki çeşitli bölgelerden gönderilen 60 zırhlı araç Hatay'a ulaştı.

Kırıkhan ilçesinden geniş güvenlik önlemleri altında geçen konvoy, sınır hattındaki birliklere doğru hareket etti.

Sınır hattındaki birliklere sevk edilen araçların ve komandoların takviye amaçlı sınır birliklerine gönderildiği öğrenildi.

https://www.ensonhaber.com/gece-yarisi-suriye-sinirina-askeri-sevkiyat.html
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı Afşar1

• DefenceTurk
  • *
  • 30
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4915 : 09 Temmuz 2019, 10:44:34 »
Değişim mi harekat mı ?
Acaba neler olacak.
Pkk ya bu kadar silah halen neden gidiyor ?
Ne zaman dur diyeceğiz ?

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4916 : 09 Temmuz 2019, 12:13:30 »
Değişim mi harekat mı ?
Acaba neler olacak.
Ne zaman dur diyeceğiz ?

Sn Afsar1 ,sorulariniza kisisel gorusum dogrultusunda cevap vermeye calisacagim .

Değişim mi harekat mı ?
Kanimca ,degisim veya takviye, su an icin Firatin dogusuna bir harekat duzenlenebilme olasiligi dusuk ,ama ileriki haftalarda donemde olabilir. Niye su an icin zayif olasilik dedigimin aciklamasi da soyle  SDG/PKK ABD nin muttefiki bildiginiz gibi  yani hami ABD su anda F35 konusunda ve S400 Catsa konusunda her ne kadar da Tokyoda yapilan aciklamalar dogrultusunda durum bir miktar sakinlesmis gorunsede kanimca onumuzdeki gunlerde ilan edildigi gibi S400 lerin teslimatinin baslamasi ile gundemi hayli mesgul edecek. Bu olasilik ortada iken ve sonucu belli olmadan Firatin dogusuna  bir harekat yapilma olasiligini oldukca dusuk gormekteyim.

Bu sorunuzu soyle anladim SDG/PKK ya niye halen bu kadar silah takviyesi yapiliyor. Bu dogrultuda ABD nin SDG/PKK  bu cografyada ozellikle Irana karsin Israili koruma cemberi olusturmaya cabalandigi ortada bunun icin de PKK/SDG ye gorev bicilmis ABD tarafindan. Ayrietten PKK/SDG nin Iran haricinde kendisini Turkiyeden, dolayli yoldan Irakta ve Suriyede ki varligini idame ettirebilmesi butun bu bolgelerdeki petrol sahalarinda ABD menfaatlerini koruyabilecek seviyeye gelene kadar ABD ve ortaklari tarafindan desteklenecegini dusunmekteyim.

Ne zaman dur diyeceğiz ?
Oncelikle PKK/SDG yapilasmasinin gelismesini ne kadar tek basimiza engelleyebilirizi degerlendirmesini yapmamiz gerekliligi oldugu kanisindayim." PKK/SDG karsin TSK bas edebilir bunda sorun yok ama su anda belirtilen bolgelerde bir cok oyuncu mevcut bunlarin bazilari super guc bu nedenle tek basimiza yapacagimiz askeri hamleler kisitli oldugu kanisindayim" Askeri hamlelerimiz yaninda bolgede bulunan ana oyuncular veya oyuncularin bazilari ile en azindan belirli konularda ortak gorus icerisinde olmaliyiz ki yapmayi planladigimizi gerceklestirebilelim diye dusunuyorum.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #4917 : 09 Temmuz 2019, 12:56:45 »
Hakkari'de 2 asker şehit oldu

MSB: Hakkari'de bir askeri araca PKK'lı teröristlerce yapılan saldırı sonucunda 2 askerimiz şehit olurken 1 askerimiz ise yaralandı.

https://www.ensonhaber.com/155-hakkaride-2-asker-sehit-oldu.html

Çevrimdışı Afşar1

• DefenceTurk
  • *
  • 30
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4918 : 09 Temmuz 2019, 13:06:35 »
Nazik açıklamalarınız için teşekkür ederim.

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4919 : 11 Temmuz 2019, 17:37:25 »
Alıntı
Turan Oguz
@TyrannosurusRex

TSK’ya ait komando birlikleri Suriye sınırındaki birliklere müzahir şekilde (Ayn El Arab - Tel Abyad ve Resulayn kentlerinin karşısındaki alanlara) dağıtıldı. Aynı bölgelere zırhlı birlikler ve elektronik harp araçları da sevk edildi.

Taktik silahli araclar ve mayina karsi korumali araclar ile komando birliklerinin Sanliurfa sinirina intikalleri devam etti.

Ayrica Cerablus bolgesine de kuvvet aktarimi var.

Ayrica Liveuamap sitesi kapatildi.