Anket

Hükümetin "kürt açılımı" politikasını destekliyormusunuz?

Hayır desteklemiyorum,şiddetle karşıyım
61 (77.2%)
Evet destekliyorum, çok olumlu buluyorum
10 (12.7%)
Kararsızım, çünkü sonuçları hakkında emin olamıyorum
8 (10.1%)

Toplam Oy Verenler: 79

Gönderen Konu: PKK İle Mücadele  (Okunma sayısı 1416505 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: PKK İle Mücadele
« Yanıtla #4830 : 28 Mayıs 2019, 12:57:35 »
PKK hedefleri vuruldu! O anlar böyle görüntüledi...

TÜRK Silahlı Kuvvetleri'nin Irak'ın kuzeyindeki PKK’lı teröristlere yönelik başlattığı 'Pençe Operasyonu' devam ederken, sınırın sıfır noktasında bulunan Hakkari'nin Derecik ilçesinden de belirlenen PKK hedefleri, ateş destek vasıtaları ile vuruluyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Irak'ın kuzeyindeki Hakurk bölgesinde PKK'lı teröristlerin kullandıkları mağara ve sığınakların imha edilmesi ve teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için dün akşam saatlerinde başlattığı 'Pençe Operasyonu', tüm hızıyla devam ediyor. Operasyona karadan komandolar da destek veriyor.

Irak'ın kuzeyindeki Hakurk bölgesinin karşısındaki, sınırın sıfır noktasında bulunan Derecik ilçesinde de bugün askeri hareketlilik yaşandı. Derecik 34. Hudut Tugay Komutanlığı'ndaki ateş destek vasıtaları ile daha önce belirlenen PKK hedefleri vuruldu. Hedeflerin ateş altına alınması, ilçe merkezinden de rahatlıkla izlenebildi.

Bu arada bölgede yoğun bir helikopter trafiğinin de yaşandığı gözlendi.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/pkk-hedefleri-vuruldu-o-anlar-boyle-goruntuledi-41228315
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Afşar1

• DefenceTurk
  • *
  • 30
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4831 : 28 Mayıs 2019, 14:26:00 »
Pençe Operasyonu başlamış.
allah yardımcıları olsun inşallah.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4832 : 28 Mayıs 2019, 19:06:37 »
Operasyona 10'dan fazla F-16, tanker uçaklarıyla birlikte katılıyor. Gelen görüntülerde Kasırga gibi roket sistemleri, çok sayıda İHA-SİHA, obüs bataryaları, ATAK helikopterleri kullanılıyor. Çok kapsamlı bir operasyon İran'la birlikte Kandil'in içlerine kadar girilmesi planlanıyormuş.
« Son Düzenleme: 28 Mayıs 2019, 19:10:11 Gönderen: fırtına06 »

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #4833 : 28 Mayıs 2019, 20:06:55 »
Operasyona 10'dan fazla F-16, tanker uçaklarıyla birlikte katılıyor. Gelen görüntülerde Kasırga gibi roket sistemleri, çok sayıda İHA-SİHA, obüs bataryaları, ATAK helikopterleri kullanılıyor. Çok kapsamlı bir operasyon İran'la birlikte Kandil'in içlerine kadar girilmesi planlanıyormuş.

Anlaşılan grupların odak yerlerini keşfetmişler. Bu çok güzel.

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4834 : 29 Mayıs 2019, 00:12:39 »
abd-yahudi-fetö simdi  bu operasyona  üzülüyorlardir

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4835 : 29 Mayıs 2019, 00:35:16 »
TSK operasyonda Bora balislik füzesinide kullanıyor. Bir taşla iki kuş vurmuş oldu kuvvet hem ellerindeki silahları sahada deneme imkanı buluyor, hemde biryerlere mesaj vermiş oluyor ben hala dimdik ayaktayım diye....

Çevrimdışı OKÇULAR

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 84
« Yanıtla #4836 : 29 Mayıs 2019, 03:47:18 »
 BORA ile Harkuk değil kandil ve ötesi vurulur. Video ve resimlerde füzenin yükseliş açısına bakarsak sistem maksimum menzilde kullanılmış. Ayrıca hedefin vurulduğu bölümde paylaşılıyor tabi ekleme değilse.  Direk mesaj veriyoruz... Videoda "başka bir şey deneseymişik" diyerek neyi kastediyorlar anlayamadım.

https://youtu.be/upsrM4ic-PA
DÜNYADA BÜTÜN GERCEKLER 3 MERHALEDEN GECER.
1. iLK BAŞLARDA HAFİFE ALINIR ÖNEMSENMEZ
2. ARKASINDAN ŞİDDETLİ BİR DİRENİŞ VE BASKIYA UĞRAR.
3. EN SON TAM BİR DOĞRU OLARAK KABUL EDİLİR..

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4837 : 29 Mayıs 2019, 06:09:12 »
Operasyona uzun zamandır ilk kez tugay düzeyinde bu kadar yoğun bir ateş desteğiyle katılım sözkonusu. TSK bu sefer çok kararlı görünüyor. Bu arada bu Bora'lardan bir düzine kadar Ege kıyılarına yerleştireceksin Yunanın uykuları kaçar korkudan :) Hele Gezgin ve Atmaca fırlatma kapasitesi olan gemilerimizin Ege Denizi'nde dolaştığı günleri hayal bile edemiyorum, o zaman Yunan, Sam amcasının koltukları altına sığınır büyük ihtimal.
« Son Düzenleme: 29 Mayıs 2019, 07:32:32 Gönderen: fırtına06 »

Çevrimdışı ACE

• DefenceTurk
  • *
  • 132
« Yanıtla #4838 : 29 Mayıs 2019, 08:24:22 »
Bu tarz terörün önlenebileceği en etkin yol sanırım şu fütürist düşüncemdeki yol.

Terör bölgelerinde geçmişe dönük istihbarat toplama açısından olur da teknoloji gelişirse günlerce havada kalabilen insansız bir zeplin, balon vb platformlarla ya da yüksek çözünürlük sağlayabilen sabit uydularla sürekli görüntü kaydı gerekiyor. Bir nevi hava mobese’si ama kilometrelerce geniş alanı kapsayan ve o alanı aynı anda kaydedebilen bir sistem. Biraz çılgın saçma gelebilir ve aşırı veri yükü anlamına geliyor. Ama bir düşünün.

Diyelim ki bir karakola saldırı olduğunda veya yola mayın döşendiğinde şu an için kim yaptı kimden emir aldı ne oldu ne bitti bilmiyoruz. Ama tüm o coğrafyayı 1 aydır yukarıdan kaydettiğinizi düşünün. Patlamanın olduğu günün kaydını aç ve oraya odaklan o patlayıcıyı koyanları görene kadar geri git. “Evet araçla geldiler ve koydular” şimdi daha geri git ve o aracın sabah parkettiği evi bul. Önceki gün gittiği geldiği yerler. Eve giren çıkan. Evdekilerin gittiği yerler ileri geri sardıkça bir çok bilgi çıkacaktır. İletişimde oldukları gittikleri görüştükleri vs derken bir iletişim ağacı çıkacaktır.

Sürekli alım yapabilen bir google earth içinde takılmak gibi; kamera kilometrelerce alanı çoktan kaydetmiş olacak ama sen o görüntüde sürekli farklı konumlara zoom yapabilecek görüntü alanına göre veriyi izleyeceksin. hem de dakika dakika saniye saniye geri gidebiliyorsun. Örgüt yapısını, suçluyu suçsuzu, dış bağlantıları, pasif destekçileri falan en güzel böyle yakalayabilirsin.

Arkadaşım sen kafayı yedin galiba bu ne kadar geniş bir alan ve veri alımı demek sen biliyor musun?! Evet şu an için bu hassasiyette görüntü kaydedebilecek dijital kamera  sensörleri ve kaydın depolanabilmesi cidden olanağı düşük ama imkansız değil. İleride olacaktır. Öncelikle şehirlerde kullanılır; giriş çıkışı takip ve her sokağı şehrin tepesindeki bir kamerayla kaydedebilmek.

Sabah sabah kahvaltı yapmayınca kötü oluyor evet.

« Son Düzenleme: 29 Mayıs 2019, 08:25:39 Gönderen: ACE »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #4839 : 29 Mayıs 2019, 08:35:21 »
O kadar geniş alanı izleyebildikten sonra, bence bir patlama olmasını vs beklemeye de gerek yok. Sisteme bir de yapay zeka ekle, tüm hareketleri kaydederken şüpheli olanları seç ve güvenlik güçlerini uyar. Bomba patlamadan hem bombayı, hen onu koyanları, hem de yardım ve yataklık edenleri paketle!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com