Anket

Hükümetin "kürt açılımı" politikasını destekliyormusunuz?

Hayır desteklemiyorum,şiddetle karşıyım
61 (77.2%)
Evet destekliyorum, çok olumlu buluyorum
10 (12.7%)
Kararsızım, çünkü sonuçları hakkında emin olamıyorum
8 (10.1%)

Toplam Oy Verenler: 79

Gönderen Konu: PKK İle Mücadele  (Okunma sayısı 1416566 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
Ynt: PKK İle Mücadele
« Yanıtla #4810 : 04 Mayıs 2019, 16:27:41 »
ABD ile Fıratın dogusunda anlaşma yapmaya bu kadar yakınken, batı da bi tarz saldırılar olması düşündürücü. Bakan hulusi akar tel rıfat bölgesinde Ruslar ablaşmalara uymuyor diye açıklma yapmıştı. O bölgede Ruslar etkin.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #4811 : 04 Mayıs 2019, 18:20:54 »
Hakkari’de üç şehit daha. Havan saldırısından bahsediliyor ama yalan. Bu itlerin elinde halen güdümlü mermiler var.

God damned America.

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4812 : 04 Mayıs 2019, 19:45:42 »
MSB, havan atışı diye açıklama yapmış. Bencede havandır. 15, 20 km öteden askeri kordinatlara atıyorlar. Bunun engellenmesi için askeri karakoların 30 Km etrafını havadan net bir şekilde görebilmesi gerekiyor. Dikine iniş kalkış yapan ihalar üretip sınırdaki askeri üslere koymak lazım. Sadece havan için değil. Sızmalara karşıda etkili olur. İha/Siha yetmiyor. Kritik karakolların üslere VLOT siha lazım.
« Son Düzenleme: 04 Mayıs 2019, 19:51:49 Gönderen: Mermi »

Çevrimdışı OKÇULAR

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 84
« Yanıtla #4813 : 04 Mayıs 2019, 20:52:04 »
Tel Rıfat bölgesinde operasyon başladığı söyleniyor. 3 köy el değiştirerek PYD den ÖSO  kontrolüne gectiği sosyal medyaya düştü. Resmi açıklama henüz gelmedi.
DÜNYADA BÜTÜN GERCEKLER 3 MERHALEDEN GECER.
1. iLK BAŞLARDA HAFİFE ALINIR ÖNEMSENMEZ
2. ARKASINDAN ŞİDDETLİ BİR DİRENİŞ VE BASKIYA UĞRAR.
3. EN SON TAM BİR DOĞRU OLARAK KABUL EDİLİR..

Çevrimdışı Bogü Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 43
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4814 : 04 Mayıs 2019, 21:44:00 »
Havan saldırısıyla 3 asker şehit olmuş. Us bölgelerine eskisine nazaran oldukça az saldırabilirse de üs bölgelerimiz hala yeteri kadar güvenli ve gizli değil.
Her zaman dediğim gibi us bölgelerinin üzeri kapatılıp muhtemel sızma yerlerine boydan tel örgü çekilse hem sızmayı zorlaştırır ve hemde gözetlemelerini engellerler.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #4815 : 09 Mayıs 2019, 08:50:23 »
Arap kabileler terör örgütü YPG'yi protesto etti

Suriye'yi bölerek devlet kurma hayali taşıyan YPG'li teröristlere cevap Rusya'dan geldi.

Suriye'nin kuzeyinde bir devlet kurma çabasında olan terör örgütü YPG/PKK, ABD desteği doğrultusunda faaliyetlerine devam ediyor.

Terör örgütü YPG/PKK'nın hedefinde Arap aşiretlerin yoğun olarak yaşadığı bölgeler var.

YPG'li teröristler kendi bölgelerinde yoğun olarak yaşayan Kürt nüfusu Arap aşiretlerin olduğu bölgelere kaydırmak istiyor.

ABD desteğinde gerçekleşen bu olaya Rusya'dan tepki geldi.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, bu sürecin Suriye'nin parçalanması ile sonuçlanabileceği uyarısı yaptı.

"SURİYE'NİN BÖLÜNMESİNE GİDER"
Lavrov, "Kürtlerin yaşadığı bölgelerin onların ulusal mirası olarak kalmayı sürdürmesi gereklidir. ABD'nin, Arap kabilelerinin tarihi olarak yaşadığı yerlere Kürtleri yerleştirme girişimleri kötü bir süreçtir, doğrudan ayrılıkçılığa ve Suriye'nin bölünmesine gidecek bir yoldur" şeklinde konuştu.

DEYRİZOR'DA TERÖR ÖRGÜTÜ YPG PROTESTOSU
Öte yandan Suriye'nin doğusundaki Deyrizor bölgesinde, Arap sakinlerinin terör örgütü YPG/PKK'yı protesto gösterilerinin üçüncü haftasına girdiği bildiriliyor. Terör örgütü YPG'nin ana omurgasını oluşturduğu ABD destekli Suriye Demokratik Güçleri (SDG), petrol zengini bölgenin kontrolünü 18 ay önce ele geçirmişti.

https://www.ensonhaber.com/arap-kabileler-teror-orgutu-ypgyi-protesto-etti.html
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #4816 : 14 Mayıs 2019, 08:40:14 »
Hakkari'de 4 terörist öldürüldü

Yüksekova'nın Dolamadi Tepe bölgesinde gerçekleştirilen operasyonda 4 terörist etkisiz hale getirildi.

İçişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre; Hakkari İl Jandarma Komutanlığı ve 3'üncü Piyade Tümen Komutanlığı birliklerince bin 800 rakımlı Yüksekova Dolamadi Tepe bölgesinde gerçekleştirilen operasyonda teröristlerle temas sağlandı.

OPERASYONLAR DEVAM EDİYOR
Jandarma Özel Hareket (JÖH) birliklerinin katıldığı operasyonda, 4 terörist etkisiz hale getirildi. Bölgedeki operasyonların devam ettiği bildirildi.

TERÖRİSTLERDEN BİRİ ÖDÜLLÜ
Öldürülen 4 teröristten birinin 600 bin TL ödüllü, Turıncu kategoride aranan Zilan Tek olduğu belirtildi.

https://www.ensonhaber.com/689-hakkaride-4-terorist-olduruldu.html
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #4817 : 14 Mayıs 2019, 12:58:03 »
Acı haber geldi! 1 asker şehit...

Hakkari'nin Irak sınır hattında bulunan Serabat üs bölgesine sızmaya çalışan PKK'lı teröristlerin açmış olduğu taciz ateşi sonrasında ilk belirlemelere göre 1 asker şehit oldu. Bölgede Hava destekli operasyon başlatıldı.
HAKKARİ'nin Derecik ilçesi Irak sınırına yakın bölgedeki askeri üsse PKK'lı teröristlerce taciz ateşi açılması sonucu 1 asker şehit oldu.

Hakkari ve çevresindeki operasyonlar sürdürülürken, bugün sabah saatlerinde, Derecik ilçesi Irak sınırına yakın bölgedeki askeri üsse, PKK'lı teröristlerce taciz ateşi açıldı. Açılan ateşte, 1 asker şehit oldu. Bölgede hava destekli operasyon başlatıldı.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/aci-haber-geldi-1-asker-sehit-41213312

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #4818 : 17 Mayıs 2019, 12:05:17 »
Abdullah Öcalan'ın avukatlarıyla görüşme yasağı kalktı
Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, görüşme konusundaki kısıtlama kararlarının kaldırıldığını duyurdu.

Terör örgütü PKK'nın İmralı'da tutuklu bulunan elebaşı Abdullah Öcalan, 8 yıldır avukatlarıyla görüşemiyordu.

YSK'nın İstanbul seçimlerini iptal ettiği gün, Öcalan'ın avukatları İmralı'da bir görüşme gerçekleştirdiklerini duyurmuştu.

Konuyla ilgili tartışmalar sıcaklığını korurken; Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Avrupa İşkencenin Önlenmesi Komitesini kabulünün ardından gazetecilerin sorularını cevapladı.

"AVUKATLARIYLA GÖRÜŞME HAKKI DÜZENLENMİŞTİR"
Öcalan'ın avukatlarıyla görüşmesi konusunda açıklama yapan Adalat Bakanı Abdülhamit Gül, "Hükümlülerin avukatlarıyla görüşmesi kanunu bir haktır. İnfaz kanunumuz hükümlülerin avukatlarıyla görüşme hakkını düzenlemiştir. Bu görüşmenin ne şekilde olacağı sınırlarını çerçevesini yine ayrıntılı bir şekilde kanun düzenlenmiştir. Bu hakkın ihlali ya da belli bir güvenlik riskinin olması gibi hallerde sınırlanabileceğini yine düzenlemiştir. Elbette bu sınırlandırılmalar, kısıtlamalar yargının denetimine açıktır. Konuyu bu şekilde değerlendirmek lazım.

"KISITLAMA KARARI KALDIRILDI"
Daha önce verilen kısıtlama kararları söz konusuydu. Bu kısıtlama kararları kaldırıldı. Görüşme yasağına ilişkin bu kararlar kaldırıldı. Görüşme imkanı getirildi. Dolayısıyla hukuken bu konudaki engeller kalktıktan sonra avukatının görüşme imkanı da hukuken söz konusu olmuştur." dedi.

https://www.ensonhaber.com/bakanlik-acikladi-ocalan-avukatlariyla-gorusebilecek.html

Çevrimdışı Bogü Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 43
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4819 : 18 Mayıs 2019, 01:15:59 »
Bir sayın öcalan lafı dolanıyor. Ortalıkta umarım doğru değildir.