Anket

Hükümetin "kürt açılımı" politikasını destekliyormusunuz?

Hayır desteklemiyorum,şiddetle karşıyım
61 (77.2%)
Evet destekliyorum, çok olumlu buluyorum
10 (12.7%)
Kararsızım, çünkü sonuçları hakkında emin olamıyorum
8 (10.1%)

Toplam Oy Verenler: 79

Gönderen Konu: PKK İle Mücadele  (Okunma sayısı 1416685 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
Ynt: PKK İle Mücadele
« Yanıtla #4800 : 24 Nisan 2019, 19:29:23 »
Afrin ile El Babı topraklarımıza kattık. Daha gerisi gelecek. Sykes-Picot duvarı yıkıldıktan sonra Suriye’nin toprak bütünlüğünü ele alırız.
Kısa vadeli Suriye dediğin gibi olacaktır. Yeterki biz askeri imkânlarımızı geliştirelim. F-35 isterken aslında ben bu konular içinde istiyorum. Benim düşmanlığın Yunanistan ve Israil' den çok Suriye, Irak, Iran, Ermenistan devletlerinedir. Buralarda petrol var buralarda Soydaşlarımız var. 40 milyar dolar enerji açtığımızı sıfıra düşürebiliriz. Nahçıvan üzerinden Azerbaycan ile kara sınırı kurabiliriz. Buradan aldığımız güç ile ve yerli savunma sanayi ile daha güçlü bir şekilde Doğu Akdenize çıkarız. Israil'e, Yunanistana haddini bildiririz. Bunlar ancak güçlü ekonomi ve bağımsız savunma sanayi ile olur. Güçlü ekonomi ve bağımsız savunma sanayi için paraya ve zamana ihtiyacımız var. F-35 bizi kısa vadeli hedeflerimize ulaşırtirsa kâfidır  TF-X ve TF-2000, LHD, Siper ile uzun vadeli hedeflerimize yürürüz.

Yorumun noktasına kadar hemfikiriz. Ancak bu Vizyonu gerçekleştirmek için rasyonel siyasi tutum şart.

Almanların bir atasözü var: iki düğünde dans edemesin. Bu vizyonu gerçeğe dönüştürmek için iki değil oniki düğünde oynamamız lazım. Ümmet  veya siyasi bir sempatik grup uğruna kendimizi bağlarsak - haklı olsakta- elimize gecen sıfır. İleriye dönük dışpolitikamızı iyice gözden geçirilmesi gerekiyor. Güçlü konuma eriştiğinizde o zaman ben dünyaya at koşturabiliriz.

Lafın kısası F35 gelmesi şart. En azından teknik mercek altına almak için.
Hocam, dış politika tamamen iç politikaya endekslenmiş. Dediğiniz gibi haksız da sayılmaz. Belli noktalarda hak veriyorum. Lakin stratejik hatalar yapılıyor. Bu ülke 2. Bir Ambargoyu kaldıramaz. Fransa dahi Rusyanın parasını peşin ödediği Mistralleri vermiyorsa, bizim haddimizemi. Bu iş oyun değil topyekün bir milletin kaderi söz konusu. Biz öyle yada böyle yaşarız problem değil. Gelecek nesilleri tehlikeye atmayalım. Şuan da zamanı değil. CB Erdoğanın eski kodlarına geri dönmesi gerekiyor. Ekonomi ön plana alarak. Dış dünyayla sürtüşmeden kazan kazan anlayışıyla ilerlememiz gerekiyor. Silahlanma politikamızı ise kısa orta ve uzun vadeli olarak plânlamamış gerekiyor. İrak, Suriye, Ermenistan bunlar kısa ve orta vadeli misak-ı milli planlarımız olmalı. Orta vadeli Afrika açılımı (LHD, HSH, F-35B ) o bölgelerde soft power'dan Military power'a geçmek. Ve bütün bu vizyoner politikalardan aldığımız güç ile. Dünya da at koşturabiliriz. Yoksa 1 tiwitle senin ekonomin sarsılıyorsa, hava güçün %98 dış ülkeye bağımlıysa, 50 milyar dolar cari açık veriyorsan merkez bankası rezervin 85 milyar dolara düştüyse ve bu paranın sadece 20 milyar dolarını kullanabiliyorsan (düşünsene hocam 50 milyar dolar açık veriyoruz dışardan sıcak para bulamasak ve turizm olmasa iflas edeceğiz) sen neyinle kime kafa tutuyorsun derler adama. En güzel örnek barzani idi. Onlarda iç politikanın gazıyla boylarından büyük işler yapmaya kalktılar. Bunca yıllık kazanımlarını hepsini heba ettiler.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #4801 : 24 Nisan 2019, 23:41:25 »
Afrin ile El Babı topraklarımıza kattık. Daha gerisi gelecek. Sykes-Picot duvarı yıkıldıktan sonra Suriye’nin toprak bütünlüğünü ele alırız.
Kısa vadeli Suriye dediğin gibi olacaktır. Yeterki biz askeri imkânlarımızı geliştirelim. F-35 isterken aslında ben bu konular içinde istiyorum. Benim düşmanlığın Yunanistan ve Israil' den çok Suriye, Irak, Iran, Ermenistan devletlerinedir. Buralarda petrol var buralarda Soydaşlarımız var. 40 milyar dolar enerji açtığımızı sıfıra düşürebiliriz. Nahçıvan üzerinden Azerbaycan ile kara sınırı kurabiliriz. Buradan aldığımız güç ile ve yerli savunma sanayi ile daha güçlü bir şekilde Doğu Akdenize çıkarız. Israil'e, Yunanistana haddini bildiririz. Bunlar ancak güçlü ekonomi ve bağımsız savunma sanayi ile olur. Güçlü ekonomi ve bağımsız savunma sanayi için paraya ve zamana ihtiyacımız var. F-35 bizi kısa vadeli hedeflerimize ulaşırtirsa kâfidır  TF-X ve TF-2000, LHD, Siper ile uzun vadeli hedeflerimize yürürüz.

Yorumun noktasına kadar hemfikiriz. Ancak bu Vizyonu gerçekleştirmek için rasyonel siyasi tutum şart.

Almanların bir atasözü var: iki düğünde dans edemesin. Bu vizyonu gerçeğe dönüştürmek için iki değil oniki düğünde oynamamız lazım. Ümmet  veya siyasi bir sempatik grup uğruna kendimizi bağlarsak - haklı olsakta- elimize gecen sıfır. İleriye dönük dışpolitikamızı iyice gözden geçirilmesi gerekiyor. Güçlü konuma eriştiğinizde o zaman ben dünyaya at koşturabiliriz.

Lafın kısası F35 gelmesi şart. En azından teknik mercek altına almak için.

Bende bu fikirdeyim. F35 kesinlikle gelmeli. Bunu basaramayan iktidar ve burokrasi yerinde durmamali!
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #4802 : 24 Nisan 2019, 23:44:51 »
Trakya hariç diğerleri gerçekçi hedefler bana göre.

Bir hanim sarisin mavi gozlu, bir hanim esmer kara gözlü iyi olurdu be! 😀
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #4803 : 25 Nisan 2019, 09:28:55 »
Trakya hariç diğerleri gerçekçi hedefler bana göre.

Bir hanim sarisin mavi gozlu, bir hanim esmer kara gözlü iyi olurdu be! 😀

Ganimetin hesabını yapmaya başladın. F16 bile senin kadar hızlı değil.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #4804 : 27 Nisan 2019, 09:13:09 »
Dün öldürülen teröristlerden 4'ü gri listede

Diyarbakır'ın Lice ilçesi kırsalında etkisiz hale getirilen 5 teröristten 4'ünün 300 bin lira ödülle arandığı açıklandı.

İçişleri Bakanlığından güvenlik operasyonlarına ilişkin yapılan açıklamada, Lice ilçesi kırsalında Diyarbakır Jandarma Bölge Komutanlığı unsurlarınca gerçekleştirilen Bayrak-123 Operasyonu'nda 5 teröristin silahlarıyla etkisiz hale getirildiği bildirmiştir.

BAYRAT-123 OPERASYONU
Bugün, İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, Bayrak-123 Operasyonu'nda etkisiz hale getirilen 5 teröristten 4'ünün gri kategoride olduğu bildirildi.

Operasyonda, Doktor Ferhat kod adlı Hamit Aydoğan, Reşit kod adlı Mehmet Reşat Tekin, Merhas kod adlı Müslüm Irmak, Aziz Ararat kod adlı Mesut Aktaş isimli 4 terörist etkisiz hale getirildi.

https://www.ensonhaber.com/dun-oldurulen-teroristlerden-4u-gri-listede.html
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #4805 : 29 Nisan 2019, 08:33:01 »
Huzur sağlanan Cudi Dağı'nda şenlik düzenlendi

Şırnak'ın Cudi Dağı'nda bir araya gelen öğrenciler, fidan dikip uçurtma uçururken, yamaç paraşütü yapma fırsatı da buldu.

Şırnak Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce, Cudi Dağı eteklerinde "fidan dikimi ve uçurtma şenliği" gerçekleştirildi.

500 FİDAN DİKİLDİ
Gençlik ve Spor İl Müdürü Rezan Birlik, her yıl Şırnak'ın çeşitli bölgelerinde fidan diktiklerini, bu yıl da Cudi Dağı'nın eteklerine 500 fidan diktikleri söyledi.

Sağlanan huzurla Cudi Dağı'nın eteklerinde sosyal aktivite yapabildiklerine dikkati çeken Birlik, hep olumsuz haberlerle anılan Cudi Dağı'nda fidan dikmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

"ÇOK GÜZEL BİR DOĞASI VAR"
Birlik, "Öğrencilerimizin okul dışında kalan vakitlerini sosyal ve kültürel faaliyetlerle kişisel gelişimlerine katkı sunmaya çalışıyoruz." dedi.

Şırnak Yamaç Paraşütü ve Doğa Sporu Kulübü Başkanı Osman Orak da şenlikte Cudi Dağı eteklerinde paraşütle uçmaya geldiklerini anlatarak, "Şırnak'ımızın çok güzel bir doğası var. Cudi Dağı'nın eteklerinde yamaç paraşütünü yapmak güzel." ifadelerini kullandı.

Şenliğe katılan Miraç Birlik ise emeği geçenlere teşekkür ederek, şenliğin çok güzel geçtiğini aktardı.

https://www.ensonhaber.com/huzur-saglanan-cudi-daginda-senlik-duzenlendi.html
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #4806 : 29 Nisan 2019, 14:54:59 »
Milli Savunma Bakanlığı: 154 terörist etkisiz hale getirildi

MSB, terörle mücadele operasyonları kapsamında 4 nisan tarihinden bugüne 154 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından düzenlenen toplantıda, Muhabere Albay Tamer Zincir, teröristle mücadele harekatı kapsamında, 24 Temmuz 2015’den bu güne kadar 15 bin 97 teröristin etkisiz hale getirildiğini, bunlardan 7 bin 885’inin yurt dışında etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

154 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ
PKK/KCK terör örgütüne karşı yurt içinde ve Irak’ın kuzeyinde kararlılıkla ve taarruz anlayışı ile yürütülen operasyonlarda 4 nisan tarihinden bugüne kadar 154 teröristin etkisiz hale getirildiğini kaydeden Zincir, konuya ilişkin şunları söyledi:

“15 Temmuz 2016’dan bugüne kadar toplam, 16 bin 540 personel hakkında ihraç işlemi gerçekleştirilmiş, 6 bin 154 personel hakkında adli ve idari süreç devam etmektedir. OHAL’in kalkmasından bugüne kadar bakan onayı ile bin 425 personel hakkında ihraç işlemi gerçekleştirilmiş, 150 emekli personelin rütbeleri geri alınmıştır.”

Fırat Kalkanı Harekatı bölgesinde bir taraftan güvenlik tedbirlerinin uygulanması, diğer taraftan da günlük hayatın normalleşmesi çalışmalarına devam edildiğini belirten Zincir, şu bilgileri verdi:

2 BİN 15 KİLOMETRELİK ALAN DEAŞ'TAN TEMİZLENDİ
“Bu kapsamda DEAŞ ile mücadelemize yönelik Doğal Kararlılık Harekatı sitesinde yeni yayımlanan değerlendirmede; Ülkemizin, DEAŞ’la mücadelede tüm planlamalara iştirak ederek, bu planların gerçekleştirilmesine yönelik gerekli tüm tedbirleri aldığı, koalisyonun DEAŞ’la mücadelesinde büyük bir rol oynadığı, bu çerçevede; DEAŞ’ın finansman ve örgüt üyesi toplama imkanlarını azaltmak, yerinden edilmiş Suriyelilere barınma ve yardım sağlamak suretiyle Küresel Koalisyona büyük bir katkı sağladığı ifade edilmektedir. Ayrıca sitede yer alan değerlendirmede ülkemizin sağladığı askeri katkılar olarak; 2 bin 15 kilometrekarelik alanı DEAŞ’tan temizleyerek güvenli bir bölge oluşturduğu, Fırat Kalkanı Harekatı ile yaklaşık 3 bin DEAŞ’lı teröristi etkisiz hale getirdiği, belirtilmiş; bu kapsamda sağlanan diğer askeri katkılara ayrıntılı olarak yer verilmiştir. İlgili bakanlık/kurum/kuruluşlarla koordineli olarak yürütülen bu çalışmalar neticesinde 322 bin 762 Suriye vatandaşının gönüllü olarak evlerine dönmesi sağlanmıştır.” dedi.

https://www.ensonhaber.com/milli-savunma-bakanligi-154-terorist-etkisiz-hale-getiri.html

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #4807 : 30 Nisan 2019, 09:22:43 »
ABD Suriye özel temsilcisi Jeffrey Türkiye'ye geliyor

ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey ile ABD Bakan Yardımcısı Vekili ve Suriye Özel Elçisi Joel Rayburn bugün Türkiye'ye gelecek.

Milli Savunma Bakanlığı'nın "Fırat'ın doğusuna girmeye hazırız" açıklamasının ardından, ABD'den böyle bir kararın gelmesi dikkat çekti.

Söz konusu ziyarete ilişkin yazılı açıklama yayımlayan ABD Dışişleri Bakanlığı, bugün başlayacak görüşmelerin 2 Mayıs'a kadar süreceğini belirtti.

"TÜRKİYE'NİN MEŞRU GÜVENLİK KAYGILARI"
Jeffrey'nin, beraberindeki heyetle birlikte üst düzey Türk yetkililerle Suriye meselesini görüşeceği belirtilen açıklamada, "ABD ordusu Suriye'deki varlığını azalttırken Türkiye'nin Kuzey Suriye'deki meşru güvenlik kaygıları ele alınacak." ifadelerine de yer verildi.

Öte yandan, görüşmede Kuzey Suriye'deki istikrar ve güvenliğin sağlanması çağrısının yapılacağı ve DEAŞ'ın kalıcı mağlubiyetinin sağlanması gibi diğer karşılıklı çıkarların da ele alınacağı kaydedildi.

CENEVRE'DE SURİYELİ GRUPLARLA GÖRÜŞME
James Jeffrey ve beraberindeki heyetin Ankara ziyaretinden sonra İsviçre'nin Cenevre şehrine geçerek Mısır, Fransa, Almanya, Ürdün, Suudi Arabistan ve İngiltere'nin özel elçileri ile beraber bazı Suriyeli gruplarla görüşmeler yapacağı belirtildi.

Açıklamada, "Heyetler devam eden Suriyedeki en son gelişmeleri tartışacak, özellikle Suriye'nin kuzeybatısındaki şiddetin artması ve ülke genelinde engellenmemiş insani yardım ihtiyacı ve Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi 2254 kararı uyarınca Cenevre merkezli bir siyasi süreci teşvik etme konusundaki BM çabalarına daha fazla destek isteyecekler." değerlendirilmesinde bulunuldu.

https://www.ensonhaber.com/abd-suriye-ozel-temsilcisi-jeffery-turkiyeye-geliyor.html

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #4808 : 30 Nisan 2019, 14:30:58 »
MSB acı haberi duyurdu: 1 asker şehit 3 asker yaralı

Milli Savunma Bakanlığı'ndan (MSB) gelen açıklamada, "Fırat Kalkanı Harekât Bölgesinde 30 Nisan 2019 tarihinde PKK/YPG’li teröristlerin saldırısı sonucu bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, üç kahraman silah arkadaşımız ise hafif şekilde yaralanmıştır. Olay sonrası teröristlere ait belirlenen hedefler meşru müdafaa kapsamında bölgedeki ateş destek vasıtalarımızla ateş altına alınmıştır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar dileriz." denildi.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/msb-aci-haberi-duyurdu-1-asker-sehit-3-asker-yarali-41199051

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #4809 : 04 Mayıs 2019, 15:57:59 »
Suriye'den acı haber: 1 şehit

SURİYE’nin Azez bölgesinde PKK/YPG'li teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada, 1 asker şehit olurken, 1 asker ise hafif yaralandı.

Halep kentine bağlı Azez ilçesi kırsalında PKK/YPG’li teröristler ile Türk Silahlı Kuvvetleri unsurları arasında çatışma çıktı. Çatışmada, 2 asker yaralandı. Yaralı askerler, ambulanslarla Kilis Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Tedaviye alınan yaralı askerlerden biri, doktorların tüm çabasına karşın kurtarılamayarak şehit oldu, diğerinin ise tedavisinin sürdüğü bildirildi.

Teröristlerle sıcak temas sağlanan bölge, sınırdaki topçu birlikleri tarafından ateş altına alındı.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/suriyede-teroristlerle-catisma-1-sehit-1-yarali-41203369