Anket

Hükümetin "kürt açılımı" politikasını destekliyormusunuz?

Hayır desteklemiyorum,şiddetle karşıyım
61 (77.2%)
Evet destekliyorum, çok olumlu buluyorum
10 (12.7%)
Kararsızım, çünkü sonuçları hakkında emin olamıyorum
8 (10.1%)

Toplam Oy Verenler: 79

Gönderen Konu: PKK İle Mücadele  (Okunma sayısı 1416498 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
Ynt: PKK İle Mücadele
« Yanıtla #4760 : 09 Nisan 2019, 11:26:20 »
Medyamızın saçma sapan haberleri arasındaki günün en güzel haberi.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #4761 : 09 Nisan 2019, 11:37:04 »
Karayılanın ve Bayıkın kellerinide istiyorum.

Çevrimdışı ムゲン

• DefenceTurk
  • *
  • -46
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4762 : 09 Nisan 2019, 11:54:26 »
Karayılanın ve Bayıkın kellerinide istiyorum.
Benim içinde bu ikisinin kellesinin nedense hiçbir önemi yok , ha sıradan pkklı itler gebermiş ha bunlar.. Çünki artık bir işlevlerinin oldugunu sanmıyorum. pkkda simge olmuş köy yaşlısı gibiler pkkyı bunların yönettiğini dahi düşünmüyorum. Yani tüm bu hırboların ölümü bir bahoz erdal etmez. Kafasının alındıgına en cok sevineceğim dağ barzosu bahoz erdal olacak. Umarım askerimiz polisimiz bahoz itini öldürdüğünde birkez diyarbakırda pkklı barzonun tekini polis arabası arkasına takıp sürümüştü bahoza daha yaratıcı şeyler bekliyorum. :D
« Son Düzenleme: 09 Nisan 2019, 11:56:22 Gönderen: ムゲン »
ムゲン (mugen) - Japonca bir kelime olup ,  Türkçede "sonsuz" anlamına gelir.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #4763 : 10 Nisan 2019, 10:48:30 »
YPG'li teröristlere NATO tırları gönderildi

Türkiye ile Rusya Suriye'de çözüm için adımlar atarken, ABD, NATO yoluyla YPG'li teröristlere yardım sevkiyatı yaptı.
Haber Merkezi | 10.04.2019 - 09:18..

Suriye'de güvenli bölge planına NATO'yu dahil etmek isteyen ABD yeni hamleler yapmaya başladı.

NATO FIRAT'IN DOĞUSUNDA
NATO, ilk kez Fırat'ın doğusundaki terör örgütü YPG/PKK'nın işgali altında bulunan bölgelere girdi.

100 TIR GİTTİ
Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, Irak'ın kuzeyinden gelen, lojistik ve askeri malzeme taşıyan yaklaşık 100 tırın YPG/PKK'lı teröristlerin kontrolü altında bulunan bölgelere doğru ilerlediğini duyurdu.

ZIRHLI ARAÇLAR VAR
100 TIR’lık konvoyun yaklaşık 60’ı zırhlı araç, Hummer, askeri ve lojistik taşırken, yakıt dolu 10 tanker de konvoya eşlik etti.

ASKER GÖNDERME PLANI
NATO askerlerinin de önümüzdeki dönemde bölgeye gönderilmesi bekleniyor. Ancak teröristlerle iş birliğinin karşısında olan Türkiye'nin tavrı işleri değişebilir.

https://www.ensonhaber.com/ypgli-teroristlere-nato-tirlari-gonderildi.html
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #4764 : 11 Nisan 2019, 08:45:30 »
Rusya Tel Rıfat'tan çekiliyor

Suriye meselesinin çözümü için Türkiye ile iş birliği yapmak isteyen Rusya, YPG'li teröristlere daha mesafeli durmak zorunda.

Suriye'nin kuzeyinde devlet kurma çabasında olan terör örgütü YPG/PKK, ABD kucağına oturdu. Ancak zaman zaman Ruslarla da iş birliği yapmak isteyen YPG'li teröristler Tel Rıfat'ta Rus polis gücünün koruması altındaydı.

TÜRKİYE'NİN TAVRI NET
YPG ile iş birliği konusunda net bir tavır koyan Türkiye, Rusya'dan bu durumda çözümün mümkün olmayacağını bilmesini istedi.

Rusya Tel Rıfat'tan çekiliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya'da Vladimir Putin ile yaptığı zirvede bu konuyu dile getirdi.

BÖLGEDEN HABER GELDİ
Zirvenin ardından Tel Rıfat bölgesinden Rusların çekildiği haberleri geldi. Türkiye ile Rusya İdlib'de de ortak devriye atmaya hazırlanıyor.

https://www.ensonhaber.com/rusya-tel-rifattan-cekiliyor.html
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #4765 : 12 Nisan 2019, 10:19:51 »
TSK komando takviyesinde bulunurken, PKK ÖSO'ya ateş açtı

TSK, Suriye sınırındaki askeri birliklere komando takviyesi gerçekleştirirken, terör örgütü PKK ise ÖSO'nun cephe hatlarına sızma girişiminde bulundu. 

Türkiye, Suriye'nin kuzeyine yuvalanan terör örgütlerinin kökünü kazımak için büyük bir operasyona hazırlık yapıyor.

Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatı ile bölgede 5 binden fazla teröristi etkisiz hale getiren Türk Silahlı Kuvvetleri, yeni harekat için hazırlıklarına ara vermedi.

YPG'NİN SONU YAKIN
Sınıra askeri sevkiyatlar devam ederken, terör örgütü YPG'nin işgali altında bulunan Tel Rıfat'tan ÖSO bölgesine saldırı başlatıldı.

Bölgede uzun süren çatışmaların ardından YPG'liler, kayıp verip geri çekildi.

KOMANDOLAR SINIRDA
Öte yandan, Türkiye'nin farklı noktalarından yola çıkan komandolar da Hatay'a ulaştı.

Önceki harekatlarda terörle mücadelenin omurgasını oluşturan komandolar, yine sahada TSK'nın demir yumruğu olacak.

https://www.ensonhaber.com/tsk-komando-takviyesinde-bulunurken-pkk-osoya-ates-acti.html

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4766 : 12 Nisan 2019, 10:25:13 »
Bir sonraki hedef belki Fıratın doğusu veya menbiç olmayıp Tel rıfat olabilirmi?  Rus askeri polisi bazı kaynaklara göre  oradan ayrıldılar niye?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #4767 : 13 Nisan 2019, 11:09:08 »
Suriye sınırına askeri sevkiyat

Hatay'da Suriye sınır hattına, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından zırhlı personel taşıyıcıları, komando ve mühimmat yüklü araç sevkiyatı yapıldı.

Geniş güvenlik önlemleri altında Kırıkhan ilçesinden geçen zırhlı personel taşıyıcıları (ZPT), komando ve mühimmat yüklü araçlardan oluşan konvoy, Reyhanlı ilçesine giriş yaptı.

Askeri araçlar, ZPT’ler ve mühimmatların ihtiyaç duyulan sınır birliklerinde konuşlandırılacağı öğrenildi.

https://www.ensonhaber.com/558-suriye-sinirina-askeri-sevkiyat.html

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4768 : 13 Nisan 2019, 20:59:44 »
Terör örgütü YPG/PKK, Suriye'nin Rakka ilinde işgal ettiği Tabka Askeri Üssü'nde Beşşar Esad rejimine ait kullanılamaz haldeki eski askeri uçakları ve ekipmanları Irak'a taşıyor.

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, terör örgütü YPG/PKK, işgal ettiği Tabka Askeri Üssü'nde Esed rejimine ait, iç savaştaki saldırılar nedeniyle hurdaya dönen eski askeri uçak ve teknik ekipmanları taşımaya başladı.

Kaynaklar, Irak-Suriye sınırındaki Simelka Sınır Kapısı'ndan araç kasalarında Irak'a götürülen söz konusu askeri malzemelerin hurda olarak satılabileceğini belirtti.

Terör örgütü YPG/PKK'ya destek için Fransız askerinin konuşlandığı Tabka Askeri Üssü Mart 2017'den bu yana örgütün işgalinde bulunuyor.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/teror-orgutu-ypg-pkk-o-hurdalari-iraka-tasiyor-41181906

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #4769 : 15 Nisan 2019, 11:06:44 »
Amerika, teröristlere yardıma ara vermiyor

Irak yönünden Suriye'ye gelen ABD konvoyu, Mardin’in Nusaybin ilçesinden görüntülendi.

Suriye'nin kuzeyinde yuvalanan terör örgütlerine yıllardır yardım eden ABD, ülkeye yardım konvoylarını sokmaya devam ediyor. Terör örgütü YPG/PKK’ya verilen silah ve mühimmat trafiği, kirli alışverişi gözler önüne seriyor.

Nusaybin'in karşısındaki Suriye'nin Kamışlı kentinde dün gece saatlerinde ABD konvoyu hareketliği yaşandı.

SURİYE'YE 200 ARAÇLIK KONVOY GİRDİ
Nusaybin'in karşısındaki Suriye'nin Kamışlı kentinde dün gece saatlerinde ABD konvoyu hareketliği yaşandı. Irak yönünden gelen 200 araçlık konvoyda, dorseleri kapalı tırlar, akaryakıt tankeri gibi araçların yer aldığı görüldü.

Konvoy geçişi sırasında Nusaybin ilçesinden görüntülendikten sonra gözden kayboldu.

https://www.ensonhaber.com/amerika-teroristlere-yardima-ara-vermiyor.html