Anket

Hükümetin "kürt açılımı" politikasını destekliyormusunuz?

Hayır desteklemiyorum,şiddetle karşıyım
61 (77.2%)
Evet destekliyorum, çok olumlu buluyorum
10 (12.7%)
Kararsızım, çünkü sonuçları hakkında emin olamıyorum
8 (10.1%)

Toplam Oy Verenler: 79

Gönderen Konu: PKK İle Mücadele  (Okunma sayısı 1416539 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: PKK İle Mücadele
« Yanıtla #4750 : 03 Nisan 2019, 08:54:00 »
ABD, Irak'tan Suriye'ye yeni sevkiyat yaptı

Trump'ın Suriye'den çekileceklerini açıklamasının ardından güçlerini çekmeyen ABD, teröre desteğini de hiç azaltmadı. Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, dün gece geç saatlerde 100 civarı tır, Simelka sınır kapısından Suriye'ye girdi. Kapalı kasalar taşınan tırlarda, Hummer marka dört çeker araçlar ve tankerler görüldüğü aktarıldı. Kaynaklar, kasaların içinde silah olup olmadığından emin olmadıklarını ancak mühimmat bulanabileceğini dile getirdi.

SEVKİYATLAR SIKLAŞTI
ABD, şubat başı ve sonu olmak üzere 2 kez, yaklaşık 300 tırla Irak sınırından terör örgütü YPG/PKK işgalindeki bölgeye sevkiyat yapmıştı.

GÜÇLERİNİ AZALTMADILAR
ABD Başkanı Donald Trump, 19 ve 20 Aralık 2018'deki mesajlarında, Suriye'de bulunmalarının tek gerekçesi olan terör örgütü DEAŞ'la mücadeleyi tamamladıklarını ilan etmişti. DEAŞ'la mücadelenin tamamlanmasının ardından YPG/PKK'dan silahları toplama sözü veren Washington yönetimi, ilerleyen günlerde ise söylemini "yavaş ve güvenli çekilme" yönünde değiştirdi.

ABD çekilmeye dair detaylar ve takvim konusunda net beyanlardan kaçınırken, 11 Şubat'ta ABD Merkez Kuvvetler (CENTCOM) Komutanı Orgeneral Joseph Votel, çekilmenin haftalar içinde başlayacağını söyleyerek, en geç mart ortasında sürecin ilk adımlarının atılacağı sinyalini vermişti ancak Votel'in verdiği zaman içerisinde ABD Suriye'deki güçlerini azaltmadı.

BÜTÇEDEN PAY VERDİLER
ABD'nin 2020 savunma bütçesinde, Suriye'de DEAŞ varlığı sona erdirilmesine rağmen YPG/PKK'ya bomba yapımında kullanılacak çok sayıda mühimmat ayırması dikkat çekmişti. ABD'nin örgüte vereceği C4 patlayıcı, fünye zamanlayıcı kablo gibi el yapımı patlayıcı (EYP) aparatlarının, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatı ile terörden arındırılan bölgelerdeki örgüt saldırılarında kullanılması tehlikesi ortaya çıkmıştı.

2015'ten bu yana DEAŞ ile mücadeleyi gerekçe göstererek YPG/PKK'ya askeri destek veren ABD'nin Suriye'de halen 18 üs ve askeri noktada 2 bin civarı personeli var.

YPG/PKK, Suriye'nin 3'te 1'inde işgalini sürdürüyor.

https://www.ensonhaber.com/abd-iraktan-suriyeye-yeni-sevkiyat-yapti.html
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4751 : 05 Nisan 2019, 20:34:33 »
Terör örgütü YPG/PKK elebaşlarından Aldar Halil, Afrin'i yeniden işgal etmek için çalıştıklarını, DEAŞ'ı ABD desteğiyle Deyrizor'dan çıkarmalarının bu planı kolaylaştırdığını iddia etti.

Terör örgütü elebaşlarından Halil, ABD merkezli Defense Post haber sitesine yaptığı açıklamada, Afrin ile ilgili tehdit içerikli iddialarda bulundu.

Halil, "Bagoz'dan sonra, Afrin için operasyon planı var mı" sorusuna, "Afrin'in kurtarılması Bagoz'a bağlı değil. Bize göre, o bir strateji, bir hedef. Şimdi verilecek bir karar değil" yanıtını verdi.

"Birkaç grup Afrin içerisinde gizlice kaldı ve günlük askeri operasyon düzenliyorlar" diyen terörist elebaşı, şu ifadeleri kullandı: "Doğal olarak mevcut gelişmelerden faydalanmaya, operasyonları geliştirmeye, Afrin'in özgürleştirilmesine doğru operasyonları hızlandırmaya çalışıyoruz."

Halil, DEAŞ'ı Bagoz'dan çıkarmalarının Afrin'e yönelik planlarını kolaylaştırdığını öne sürdü.

http://www.haber7.com/dunya/haber/2848813-pkkypgden-afrin-uzerinden-turkiyeye-tehdit

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4752 : 06 Nisan 2019, 16:59:15 »
Güvenlik güçlerine teslim olan 'Sami' kod adlı PKK'lı teröristin ifadesi, bölücü terör örgütü içinde kadınlara fiziksel ve psikolojik şiddet ile cinsel istismar uygulandığını ortaya koydu.

Güvenlik güçlerine teslim olan 'Sami' kod adlı terörist ifadesinde, PKK terör örgütü içindeyken 'güvenlik' cezası verilen kadın teröristin dikkatini çektiğini, sözde tim komutanından izin alarak 'Elvan' kod adlı bu terörist ile konuştuğunu belirtti. Terörist ifadesinde, şunları söyledi:

"Güvenliğe atılmış biriyle konuşmak yasaktı. Güvenliğe atılmak, tecrit edilmek demekti, hatası olan bir kişiye bu ceza verilirdi ve kimse onunla konuşmazdı. Ona 'neden güvenliktesin?' diye sorduğumda ağlamaya başladı. Tecavüze uğradığını ve bu olaydan sonra evine gitmek istediğini söylediği için güvenliğe atıldığını söyledi ve benden kendisine yardım etmemi istedi. Evine geri dönmek istiyordu. Ona yardım edemezdim; çünkü ona yardım edersem başıma geleceklerden korkuyordum. Nitekim Elvan kod adlı teröristin benden yardım isteğini fark eden sözde sorumlu, hemen yanımıza gelip, eli ayağı bağlı olan kızı tekmeledi ve feci şekilde dövdü. Beni de tehdit ederek ona bir daha yaklaşmaktan men etti."

Terörist, o olaydan sonra 'Elvan' kod adlı kadın teröristin, birçok defa daha örgüt içinde hem fiziksel, hem psikolojik şiddet gördüğüne şahit olduğunu, örgüt içindeki kadınların cinsel istismara ve baskıya maruz kaldığını, birçoğunun dayanamayıp örgütten kaçtığını, ayrıca son zamanlarda örgüt içindeki intihar olaylarının da arttığını ifade etti.

http://www.milliyet.com.tr/teslim-oldu-pkk-daki-igrenc-olayi-gundem-2854355/

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #4753 : 06 Nisan 2019, 17:34:41 »
Daha beter olsunlar. Bildiğimiz cahillik dönemi” yok kandırılmış, gencliği kötü geçmiş “ masallar 21. Yüzyılda bittiği dönemdir.

Bu saatten sonra dağa dahil olan ne yaptığını çok iyi biliyor.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #4754 : 06 Nisan 2019, 17:55:50 »
Tecrit diye bir ceza yok diye biliyorum. Hatasi olani direk infaz ediyorlar bunlar.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı comanchee

• DefenceTurk
  • *
  • 2
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4755 : 07 Nisan 2019, 10:51:10 »
Partiya Kerhaneyi Kurdistan olmuşlar artık. Şahdılar şahbaz oldular şerefsiz hainler.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4756 : 07 Nisan 2019, 18:27:05 »
Acımayın bunlara
« Son Düzenleme: 07 Nisan 2019, 18:28:02 Gönderen: serkan1976 »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #4757 : 08 Nisan 2019, 08:56:20 »
ABD'nin güvenli bölge planında YPG'ye yer yok

Türkiye, sınırlarına yakın yerlerde terör örgütlerinin yaşamasına izin vermeyeceğini net bir şekilde belirttikten sonra ABD fikir değiştirdi.

ABD Başkanı Donald Trump, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşerek Suriye'de bir güvenli/tampon bölge oluşturma kararı almıştı.

Ancak daha sonra güvenli bölgede YPG/PKK'lı güçlere yer verileceğinin söylenmesi üzerine Türkiye'den sert tepki geldi.

Türkiye Fırat'ın doğusuna operasyon yapılacağının ve terör mevzilerinin tamamen temizleneceğinin sinyallerini verdi.

"TÜRKİYE'NİN ENDİŞELERİ VAR"
ABD, bu kararlı duruşun ardından planda değişikliğe gitmek zorunda kaldı. ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey, daha önce, "Türkiye sınırlarında kurulacak güvenli bölgeyle ilgili Türkiye ile çalışacağız. YPG bu işbirliğinin bir parçası olmayacak çünkü Türkiye'nin bu konuda YPG’nin PKK ile bağlantısı olduğuna dair endişeleri var. Bunu anlıyoruz ve Başkan Trump bunu Başkan Erdoğan’a açık bir şekilde iletti" ifadelerini kullanmıştı.

ASAYİŞTEN YENİ BİR GRUP SORUMLU OLACAK
ABD bu planı netleştirdi. Bölgede YPG'li teröristlerin yerine bölge halkının içinden oluşturulacak bir silahlı grubun güvenlik ve asayişten sorumlu hale getirilmesi planlanıyor.

https://www.ensonhaber.com/abdnin-guvenli-bolge-planinda-ypgye-yer-yok.html
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4758 : 08 Nisan 2019, 09:32:52 »
ABD den gelen hiçbir açıklamayı içeren icraatı görmeden açıkcası hiç ama hiç inanmak aklımın ucundan geçmez. Halen ABD gelen açıklamalara katıksız inanan var ise aramızda lafım yok.

YPG olmaz başka isim altında yine YPG liler yeni oluşumun içerisinde yerini almaları için  gerekli adımlar atılır. ''YPG > Ortak ,mütefik .

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #4759 : 09 Nisan 2019, 10:52:56 »
Kırmızı listedeki terörist etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanlığı, Kuzey Irak'a düzenlenen operasyonda kırmızı listede aranan terörist Mehmet Soysüren'in etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

TSK'nın sınır ötesinde terör örgütü hedeflerine karşı mücadelesi devam ediyor. Takip edilen üst düzey teröristler birer birer öldürülüyor.

"ÜÇ GÜN İZLENDİ, HAVA HAREKATI DÜZENLENDİ"
Milli Savunma Bakanlığı Kuzey Irak'ta yapılan operasyonla ilgili yaptığı açıklamada; "Türk Silahlı Kuvvetleri, Pençe Operasyonu kapsamında, PKK bölücü terör örgütünün sözde lider kadrosundan kırmızı listede aranan Savaş Porsipi kod adlı Mehmet Soysüren’i, üç günlük izlemeyi müteakip, Irak kuzeyine icra ettiği başarılı bir hava harekatı ile etkisiz hale getirmiştir." ifadelerine yer verdi.

https://www.ensonhaber.com/658-kirmizi-listedeki-terorist-etkisiz-hale-getirildi.html