Anket

Hükümetin "kürt açılımı" politikasını destekliyormusunuz?

Hayır desteklemiyorum,şiddetle karşıyım
61 (77.2%)
Evet destekliyorum, çok olumlu buluyorum
10 (12.7%)
Kararsızım, çünkü sonuçları hakkında emin olamıyorum
8 (10.1%)

Toplam Oy Verenler: 79

Gönderen Konu: PKK İle Mücadele  (Okunma sayısı 1416883 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
Ynt: PKK İle Mücadele
« Yanıtla #4740 : 08 Şubat 2019, 20:47:07 »
ABD Suriye'den askerini çekerse, Suriye'de her gün bombaların patlaması olası.

Ben de bu fikirdeyim. Suriye'yi failed state kategorisine soktular. Kendilerini peacekeeper diye isimlendirmeleri isten degil.

Bir de firat'in dogusu ile batisini karistirmamak gerek.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #4741 : 09 Şubat 2019, 00:28:40 »
Ben size pkk terörünün azalmasındaki asıl sebep iyi mücadele değil ABD dir deyince kızıyor dunuz şimdi ABD gidince terör artar diyonuz

Ben Türkiye'de değil Suriye'de terörün artacağını düşünüyorum. İki Körfez Savaşı arasında Irak'ta insanların birbirlerine düştükleri gibi. Hani birileri camilerde bomba patlatırken yine aynı kişiler türbelere sadırıyordu. Provakasyon ile Irak halkı tamamen birbirine düşürüldü. Sonrasında ikinci savaş kolay oldu.

Suriye'de pek birbirine düşürülecek halk kalmadı gerçi. Pek çoğu göç etti, bir bölümü öldü. Belki hedef sadece sivilller olmaz! Ruslar olabilir, İran destekli gruplar olabilir, bizimkiler olabilir vs vs...
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #4742 : 12 Şubat 2019, 11:52:45 »
Almanya'da PKK yanlısı yayın kuruluşları kapatıldı

Almanya, terör örgütü PKK ile bağlantılı Mezopotamya Yayınevi ve "MIR Multimedia" adlı şirketin faaliyetlerini yasakladı.
İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada İçişleri Bakanı Horst Seehofer'in talimatıyla terör örgütü PKK ile bağlantısı bulunan Mezopotamya Yayınevi ve MIR Multimedya şirketinin faaliyetlerinin yasaklandığı belirtildi.

Yasağın dernekler yasası uyarınca alındığı ifade edilen açıklamada, sabah saatlerinden itibaren Kuzey Ren Vestfalya ve Aşağı Saksonya eyaletlerinde söz konusu yayınevi ve derneğe ait bazı mekanlarda aramalar yapıldığı ve bazı materyallere el konulduğu bildirildi.

İçişleri Bakanı Horst Seehofer, Almanya'da PKK'nın yasaklı terör örgütü olmasına rağmen aktif olduğunu belirterek, yasaklamaların, hukuk düzenine riayet edilmesi noktasında gerekli bir zorunluluk olduğunu kaydetti.

Açıklamada, ayrıca, iş yerlerinde bundan önceki yapılan aramalarda elde edilen delillerin, her iki derneğin faaliyetlerinin, tek başına PKK'nın örgütsel uyumunu sağlamaya hizmet ettiği yönündeki şüpheleri doğruladığı ifade edildi.

Söz konusu iki şirketin de ticari faaliyetlerinin PKK'nın yararına olduğu belirtildi.

Terör örgütü PKK'nın 1993 yılından bu yana yasaklı terör örgütü listesinde yer aldığı hatırlatılan açıklamada, PKK'nın Almanya'da 14 bin 500 yandaşı bulunduğu, yabancı terör örgütleri içinde en fazla taraftarı olan terör örgütü olduğu kaydedildi.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/son-dakika-almanyada-pkk-yanlisi-yayin-kuruluslari-kapatildi-41114100
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #4743 : 16 Şubat 2019, 12:31:13 »
AA duyurdu: Terör örgütleri PKK ve DEAŞ anlaştı... Gözler ABD'de!

Terör örgütü YPG/PKK, ABD'nin desteğiyle Fırat nehrinin doğusundaki DEAŞ bölgelerinin tümünü işgal etti. Böylelikle ABD'nin YPG/PKK'yı destekleme gerekçesi de ortadan kalkmış oldu.
Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, YPG/PKK ve ABD, Suriye-Irak sınırındaki Deyrizor ilinin Bagoz beldesinde sıkışan son DEAŞ'lı grupla akşam saatlerinde anlaşmaya vardı.

Belde merkezinin dışında kalan bahçeler ve kamp alanlarında sıkışan yaklaşık 500 DEAŞ'lı teslim olmayı kabul etti. DEAŞ'lıların ilerleyen saatlerde silahlarını bırakarak bulundukları yerden çıkarılmaları bekleniyor.

Diğer taraftan, gündüz saatlerinde Bagoz beldesinden kadın ve çocuklardan oluşan sivillerin çıkışı sürdü.

BAHANESİ KALMADI

Bu gelişmeyle Fırat nehrinin doğusunda Irak sınırıyla arada yer alan bölgenin neredeyse tamamı terör örgütü YPG/PKK işgaline girdi. Fırat'ın doğusunda, yalnızca Kamışlı ilçe merkezinde bir havaalanı ve askeri tugay ile Haseke il merkezinde Kevkep Dağı, güvenlik karesi ve 156. Tugay rejimin kontrolünde bulunuyor.

Böylelikle, 2014 yılında DEAŞ karşıtı koalisyon çatısı altında Suriye iç savaşına müdahil olan ABD'nin, Suriye'de bulunma ve YPG/PKK'lı teröristlere destek vermek için bahanesi kalmadı.

ABD'nin DEAŞ ile mücadele sonrası YPG/PKK'ya sağladığı silahları ne zaman toplamaya başlayacağı merak ediliyor. Washington yönetimi Türkiye'ye bu konuda verdiği sözü yinelemişti.

DEAŞ'lıların Suriye'de varlık gösterdiği tek alan olan çöl bölgesi ise Beşşar Esad rejiminin kuşatmasında bulunuyor. ABD yönetiminde ve güvenlik bürokrasisinde Suriye'den çekilmeye muhalefet eden bazı yetkililerin "DEAŞ ile mücadeleyi çeşitli şekillerde sürdürme"yi savunduğu biliniyor.

HAKİMİYET DURUMU

Fırat nehrinin doğusundaki son bölgesini kaybeden DEAŞ'ın işgal alanı Suriye topraklarının yaklaşık yüzde 2'sine geriledi.
Terör örgütü YPG/PKK ise Suriye topraklarının yüzde 28'ini işgal ediyor.

Rejim güçleri ülkenin yaklaşık yüzde 60'ında hakimiyetini sürdürürken, askeri muhalifler ve rejim karşıtı silahlı grupların kontrol ettiği alan ülke topraklarının yaklaşık yüzde 10’una karşılık geliyor.

ABD'nin Suriye'de müttefiki YPG/PKK işgalindeki alanda 18 üssü ve 2 bin civarı personeli bulunuyor.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/aa-duyurdu-teror-orgutleri-pkk-ve-deas-anlasti-gozler-abdde-41118803

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4744 : 16 Şubat 2019, 13:37:04 »
ABD bu gibi konularda gayet maharetlidir. Şayet değişiklik yapma düşünceleri oluşmuş ise , o zaman önceden alternatif olarak ne planlanmışlar ise devreye o konur.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #4745 : 19 Şubat 2019, 08:33:50 »
ABD'li Orgeneral PKK'lı terörist ile Suriye'de görüştü

CENTCOM Komutanı Joseph Votel, Suriye'de Türkiye tarafından aranan ve ABD öncülüğündeki DEAŞ karşıtı koalisyon tarafından SDG'nin komutanı olarak nitelenen  PKK'lı terörist Mazlum Kobani kod adlı Şahin Cilo ile Suriye'de ABD'ye ait bir hava üssünde görüştü.

Orgeneral Votel, '(YPG/PKK'dan ABD'ye çekilmeme çağrısı) Bizden yapmamızı istedikleri şeyleri tabii ki biliyoruz. Ancak bu şu anda gittiğimiz bir yol değil. Tartışma ABD askerlerinin burada kalıp  kalmaması üzerine değil. Koalisyon kuvvetlerinin ne yapabileceği potansiyeline baktık' dedi.

ABD Merkez Kuvvetleri (CENTCOM) Komutanı Orgeneral Joseph Votel, SDG ismini kullanan terör örgütü YPG/PKK'nın kendilerinden Suriye'den  çekilmemelerini talep ettiğini ancak bunun şu anda kendileri için bir seçenek olmadığını bildirdi.

Amerikan medyasına göre, Votel, Suriye'de Türkiye tarafından aranan ve  ABD öncülüğündeki DEAŞ karşıtı koalisyon tarafından SDG'nin komutanı olarak  nitelenen PKK'lı terörist Mazlum Kobani kod adlı Şahin Cilo ile Suriye'de ABD'ye  ait bir hava üssünde görüştü.

Amerikan medyasına konuşan PKK'lı Cilo, ABD'den hava desteği ve sahada  destek kuvveti istediğini ifade etti.

Cilo ile görüşmesinden sonra basına açıklamalarda bulunan Votel,  "Bizden yapmamızı istedikleri şeyleri tabii ki biliyoruz. Ancak bu şu anda  gittiğimiz bir yol değil." ifadesini kullandı.

ABD'nin Suriye'de asker bırakmasının söz konusu olup olmadığına  yönelik bir soruya ise Votel, "Tartışma ABD askerlerinin burada kalıp kalmaması  üzerine değil. Koalisyonun kuvvetlerinin ne yapabileceği potansiyeline baktık."  dedi.

Votel, ayrıca ABD Başkanı Donald Trump'ın aralık ayında verdiği  çekilme talimatını uyguladıklarını ifade etti.
http://www.milliyet.com.tr/abd-li-orgeneral-pkk-li-terorist-dunya-2829728/

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #4746 : 02 Mart 2019, 08:43:54 »
ABD'den terör örgütü PKK açıklaması

ABD yönetimi, 5 yılda bir yapılan değerlendirmeler sonrasında 1997’de Yabancı Terör Örgütleri (FTO) listesine alınan PKK’nın listede kalmayı sürdüreceğini açıkladı.
ABD Dışişleri Bakanlığı, yazılı bir açıklama yayımlayarak, terör örgütü PKK'ya ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

PKK'nın 20 yıldan fazla bir süredir terör örgütü listesinde tutulduğu ifade edilen açıklamada, ABD'nin, bu süre zarfında PKK tehdidine karşı Türkiye ve müttefikleriyle beraber çalıştığı anımsatıldı.

Açıklamada, şunlar belirtildi:

"ABD, PKK'nın Avrupa ve başka yerlerdeki fon sağlama operasyonlarıyla mücadele de dahil olmak üzere, NATO müttefiki Türkiye ile olan ortaklığımıza güçlü bağlılık göstermektedir. Bugünkü karar, ABD halkına ve uluslararası topluma PKK'nın terör örgütü olarak kaldığını bildirmektedir. Ayrıca, PKK, Yabancı Terör Örgütleri listesine ek olarak 2001'den beri Özel Olarak Belirlenmiş Küresel Terörist listesinde yer almaktadır."

ABD Dışişleri Bakanlığı, terör listesine aldığı yabancı grupları 5 yılda bir değerlendirmeye alıyor. PKK, en son 2013 yılında değerlendirilmiş ve her iki listede de kalmasına karar verilmişti.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/abdden-teror-orgutu-pkk-aciklamasi-41134912

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4747 : 27 Mart 2019, 20:17:07 »
Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) ve Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından yürütülen ortak operasyonda, 21 Mart Perşembe günü, terör örgütü PKK elebaşı Cemil Bayık’ın en yakın adamlarından olan Rıza Altun ve beraberindeki isimler, Kandil’e yönelik hava harekatı neticesinde etkisiz hale getirildi.

Operasyonda, aralarında PKK’nın sözde Dış İlişkiler Sorumlusu “Navdar” kod adlı Mikail Özdemir, sözde PKK’nın Sözcüsü “Serhat Varto” kod isimli Emrullah Dursun ve sözde Kandil Bölgesi Sorumlusu “Sinan Sor” kod adlı Ali Aktaş’ın bulunduğu üst düzey örgüt mensupları da etkisiz hale getirildi.

MİT tarafından, Rıza Altun’un, Kandil’in İran sınırına yakın bölgede bir toplantı yapacağının öğrenilmesi üzerine, operasyon hazırlıkları başladı. Bu kapsamda Rıza Altun’un kullanabileceği tüm yollar ve araçlar kontrol altına alındı.

PKK’nın tepe kadrosunda bulunan terörist Altun’un, Mikail Özdemir ve Emrullah Dursun ile Kandil’in İran sınırı yakınlarındaki Abu Bakra Köyü’ne gittiğinin Bayraktar TB2 İHA ile tespit edilmesi üzerine, Türk Silahlı Kuvvetlerine ait F16 uçakları tarafından hava harekatı yapılması için gerekli koordineler kuruldu.

Bu hazırlıkların tamamlanmasının ardından 21 Mart Perşembe günü öğle saatlerinde, MİT’in tespit ettiği hassas koordinat, hava harekatıyla tam isabetle vuruldu.

Harekat sonucunda PKK’nın dış temaslarını koordine eden terörist Mikail Özdemir ve örgütün sözde Dış İlişkiler Komitesi’nde faaliyet gösteren Emrullah Dursun’un da aralarında bulunduğu üst düzey terör örgütü mensupları etkisiz hale getirildi.

Terör örgütünün bölgedeki uluslararası aktörlerle temaslarını sağlayan ve bazı yabancı basın organlarında sözde “Dışişleri Bakanı” diye lanse edilen Rıza Altun ise operasyonda ağır yaralandı. Altun’un akıbeti henüz bilinmiyor.

http://defenceandtechnology.com/2019/03/27/kandile-hassas-operasyon/

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #4748 : 29 Mart 2019, 08:46:10 »
İşte adım adım Kandil operasyonu

PKK’nın sözde “Dışişleri Bakanı” Rıza Altun ve beraberindekilerin, TSK ve MİT tarafından etkisiz hale getirildiği nokta operasyonun ayrıntıları netleşmeye başladı.

Kandil bölgesinde üst düzey yöneticileri tespit eden MİT, koordinatları TSK’ya bildirdi. Bayraktar İHA ile takibe alınan, PKK elebaşı Cemil Bayık’ın en yakın adamlarından Rıza Altun ve beraberindekiler, F-16’lar tarafından nokta atışıyla vuruldu. Operasyonda PKK’nın sözde “Dışişleri Bakanı” Altun’un ağır yaralandı. Aralarında PKK’nın sözde Dış İlişkiler Sorumlusu “Navdar” kod adlı Mikail Özdemir, sözde PKK’nın Sözcüsü “Serhat Varto” kod isimli Emrullah Dursun ve sözde Kandil Bölgesi Sorumlusu “Sinan Sor” kod adlı Ali Aktaş’ın bulunduğu üst düzey örgüt mensupları da etkisiz hale getirildi.

En büyük kamp

Görüntülere göre; ortak operasyonda etkisiz hale getirilen Altun ve yanındakiler, bölgedeki en büyük kamplardan biri olan Brava’dan çıkış yapıyor. Kampın doğusunda bulunan Piranşehir yerleşim biriminde, PKK’nın üst düzey yöneticileri (Cemil Bayık, Murat Karayılan, Duran Kalkan gibi isimler) bulunuyor. Güvenlik gereği, Kandil’e inemeyen sözde üst düzey yöneticilerin, bölgedeki kamplarla olan iletişimi, Altun ve beraberdeki isimlerce sağlanıyor. Telsiz ve telefon kullanmaları halinde yerleri tespit edileceğini bilen PKK’lılar, bilgi akışını ve emirlerini en güvendikleri isimlerle sağlama yoluna gidiyor. MİT, Altun ve beraberindekilerin, Kandil’in İran sınırı yakınlarındaki Abu Bakra Köyü’ne gideceği istihbaratı aldıktan sonra harekete geçiyor. Altun’un Abu Bakra Köyü’nde bir toplantıya katılacağı tespit edilince, bölgeye gidiş yolları takip altına alınıyor. Operasyon öncesi teröristlerin kullanacağı alternatifler de araştırıldı. Yapılan değerlendirmede, bölgedeki 3500 rakımlı Çamça dağının etrafından dolaşma, güney sınırına inme ya da bölgedeki bir geçidi kullanarak Mirabat bölgesi üzerinden istenilen noktaya ulaşma ihtimali bulunduğu ortaya çıkarıldı. Her güzergah için ayrı ayrı önlem alındı.

Takip altındaki terörisler, kestirme yol olarak geçidi kullanmayı tercih edince, Bayraktar İHA’nın anlık izlemesi ile teröristlerin konumu TSK’ya bildirildi. F-16’lar, milli yapım lazer güdümlü füzeler ile nokta atışıyla terörist grup vuruldu.

http://www.milliyet.com.tr/iste-adim-adim-kandil-operasyonu-gundem-2849918/

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4749 : 29 Mart 2019, 19:37:01 »
Bayraktar İHA mı ANKA-S mi?  Son haberlerde İHA'nın uydu kontrollü ANKA-S olduğu açıklanmıştı...