Anket

Hükümetin "kürt açılımı" politikasını destekliyormusunuz?

Hayır desteklemiyorum,şiddetle karşıyım
61 (77.2%)
Evet destekliyorum, çok olumlu buluyorum
10 (12.7%)
Kararsızım, çünkü sonuçları hakkında emin olamıyorum
8 (10.1%)

Toplam Oy Verenler: 79

Gönderen Konu: PKK İle Mücadele  (Okunma sayısı 1416517 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
Ynt: PKK İle Mücadele
« Yanıtla #4580 : 22 Kasım 2018, 17:50:38 »
Mesajın özeti şu herhalde.

Suriye sınırına karakollar kurup sizi izleyeceğiz .'' Sızma ve oldu bittiye karşın''
Karakolları da tanınabilir yapacağız '' ki bir kaza olmasın şayet unsurlarımız vurulursa kasti olduğu belli''
Ana mesaj bu bölgede unsurlarımızı bulundurmaya devam edeceğiz.

"Biz Suriye'de Rusya ile anlastik. Sizi de Ruslara havale ettik. Suriye'de bulunmanizi istemiyoruz"

Ozeti bosver, anafikir bu.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı Bogü Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 43
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4581 : 22 Kasım 2018, 18:24:29 »
Haberlerde denk geldim. ABD sdg/pydye silah sevkiyati yapmış.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #4582 : 22 Kasım 2018, 19:31:34 »
Bir Zeytin Dali harekati daha yapilir ve o silahlara ganimet ganimet el konulur.

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4583 : 22 Kasım 2018, 20:57:42 »
Sınır güvenliğini en üst düzeyde tutup militan geçişlerini tamamen durdurup, rejim ile savaşmalarını bir şekilde sağlamamız lazım. Bunun için idlip meselesini bir an önce çözmemiz lazım. Sonra rejimin dikkatini bu yöne vereceğini düşünüyorum.

Çevrimdışı Bogü Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 43
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4584 : 22 Kasım 2018, 22:52:27 »
Bu saatten sonra Yurt içinde eskisi gibi o silahları etkin kullanamazlar depolayama cesaret bile edemezler ama sınır ötesi operasyonlarda etkin bir tehdit.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #4585 : 28 Kasım 2018, 08:26:30 »
ABD'den '30 bin kişilik terör ordusu' iddiasına cevap

ABD öncülüğündeki DEAŞ karşıtı koalisyonun sözcüsü Albay Sen Ryan, Suriye sınırında kurulacak gözlem noktalarının amacının Suriye'den kaçıp Türkiye'ye girmeye çalışacak terör örgütü DEAŞ'ın militanlarını durdurmak olduğunu söyledi. Albay Ryan, YPG/PKK'nın siyasi kolu PYD'nin, ABD ile İran'a karşı bir yıllık bir anlaşma yaptığı ve bu anlaşma kapsamında ABD'nin 30 bin kişiyi eğiteceğine ilişkin açıklamasını da yalanladı.
Albay Ryan, video konferans yöntemiyle ABD Savunma Bakanlığına (Pentagon) bağlanarak, Irak ve Suriye'de devam eden DEAŞ karşıtı operasyonlara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Albay Ryan, Türkiye ile ABD'nin Münbiç'te yürüttüğü ortak devriyelerin, terör örgütlerinin bu bölgeye girmesini engellediğini ve bölgenin iyileşmesine katkı sağladığını kaydetti.

ABD'nin Suriye'nin kuzeydoğu sınırına gözlem noktaları kuracağını hatırlatan Ryan, şunları söyledi:

AKAR TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

"ABD kuvvetleri, Orta Fırat Vadisi'nden kuzeye, Türkiye'ye kaçacak olan DEAŞ militanlarının kaçış yollarını kapatmak üzere Suriye'nin kuzeydoğusunda gözlem noktaları kuruyor. Bu gözlem noktaları aynı zamanda daha fazla şeffaflık ve Türkiye'nin DEAŞ unsurlarından daha da iyi korunmasını sağlayacak."
AA muhabirinin, "ABD'nin, bu gözlem noktaları konusunda SDG ismini kullanan YPG/PKK'ya danışıp danışmadığına" ilişkin sorusuna Ryan, "Hayır, bu operasyonlara ilişkin (ABD) Dışişleri Bakanlığı ile koordinasyon kurduk ve Türkiye'yi bilgilendirdik çünkü bunlar Türkiye sınırında olacak." yanıtını verdi.
Ryan, sınır bölgesinde kaç gözlem noktası kuracakları konusundaki soru üzerine, şu anda sadece bazı noktaları tespit ettiklerini, henüz herhangi bir gözlem noktası kurmadıklarını ifade etti.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın gözlem noktaları konusundaki tepkisi hatırlatılarak bu gözlem noktalarıyla YPG'nin korunmasının da hedeflenip hedeflenmediğine ilişkin soruya ise Ryan, "Bu, Suriye'nin kuzeydoğu bölgesinin güvenliğini sağlamaya yöneliktir ve Türkiye'nin kaygılarını da dikkate alır. Dolayısıyla bu önemlidir. Onlar hem NATO ortağı hem de Koalisyon ortağıdır." cevabını verdi.

Albay Ryan, Türkiye'nin bu konuda onayının alınıp alınmadığına ilişkin soru üzerine "Türkiye bu konuda tamamen bilgilendirildi." ifadelerini kullandı.

MATTİS NE DEMİŞTİ?

ABD Savunma Bakanı James Mattis, geçen hafta ABD'nin Suriye'nin kuzeydoğu sınırına gözlem noktaları kuracağını açıklamış ve bu gözlem noktalarının, Türkiye'ye yönelik herhangi bir tehdide karşı Türkiye'yi bilgilendirme amacıyla kurulacağını iddia etmişti.

Bu noktaların kurulması konusunda Türkiye'ye danışacakları ve Türkiye ile iş birliği içinde olacaklarını öne süren Mattis, diğer taraftan, "Bu (gözlem noktaları planı), Orta Fırat Vadisi'nde savaşanların savaştan çekilmemesini ve coğrafi halifelikten geriye kalan kısmını bitirmeye devam etmelerini sağlamak üzere dizayn edilmiştir." ifadesini kullanmıştı.
Milli Savunma Bakanı Akar, bu konudaki rahatsızlığını dile getirerek, ABD'li muhattaplarına bu konuda tepkilerini gösterdiğini aktarmıştı.
Akar, "ABD askerleri tarafından Suriye sınırına kurulacak gözlem noktalarının ülkemizdeki algıyı son derece olumsuz etkileyeceğini, burada, 'ABD askerleri bir şekilde terörist YPG'lileri koruyor, onları perdeliyor' şeklinde bir algıya sebep olabileceğini görüşmelerimiz sırasında dile getirdik. Görüşmeler sırasında hem askeri hem sivil muhataplarımıza çeşitli şekillerde rahatsızlığımızı tekrar tekrar ifade ettik." demişti.

SURİYE'NİN KUZEYİNDE TERÖR ORDUSU

Albay Ryan, YPG/PKK'nın siyasi kolu PYD'nin, ABD ile İran'a karşı bir yıllık bir anlaşma yaptığı ve bu anlaşma kapsamında ABD'nin 30 bin kişiyi
eğiteceğine ilişkin açıklamasını yalanlayarak, böyle bir anlaşmaya varılmadığını söyledi. Ryan, "SDG'yi daha önce eğittik ve Orta Fırat Vadisi'ndeki başarıları da bunu kanıtladı ancak şu anda herhangi bir fiziksel anlaşmayı takip etmiyoruz." diye konuştu.

PENTAGON DA YALANLADI

PYD'nin açıklamasına ilişkin AA muhabirine açıklama yapan Pentagon sözcülerinden Binbaşı Sean Robertson ise "Spesifik sayıda bir kuvvetin eğitilmesine ilişkin herhangi bir mutabakat yok." dedi.

Robertson ayrıca örgütle yapılan iş birliğinin içinde İran ile mücadelenin yer almadığını ve amaçlarının DEAŞ'ı kalıcı olarak bitirmek olduğunu öne sürdü.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/abdden-30-bin-kisilik-teror-ordusu-iddiasina-cevap-41033399
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4586 : 12 Aralık 2018, 14:00:38 »
CB , Fıratın doğusuna bir kaç gün içerisinde harekat başlayacağını açıkladı.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/son-dakika-erdogandan-turk-savunma-sanayii-zirvesinde-carpici-sozler-41049255

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #4587 : 12 Aralık 2018, 14:10:43 »
Alıntı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen Türk Savunma Sanayii Zirvesi’nde konuştu. Erdoğan, “Fırat’ın doğusundaki harekata birkaç gün içinde başlayacağız” dedi.

“ABD’LİLERE BUNUN SÜRDÜRÜLEMEZ OLDUĞUNU İFADE ETTİM”

Suriye’de yaşananlardan çok ders aldık. Terör koridorunu orada inşa etmenin gayreti içerisindeler. Bizim stratejik ortaklarımız bunlar terörist değildir. Diyorlar bunlar PKK’nın yan kolları niçin kabul etmiyorsunuz. ABD’lilere bunun sürdürülemez olduğunu ifade ettim.

DEAŞ’a karşı bir şey yapacaksınız gel beraber yapalım bırakın bu teröristleri… Şimdi “30 günde bunların hepsini temizleyeceğiz” diyorlar, göreceğiz…

“SIRA FIRAT’IN DOĞUSUNDAKİ TERÖR ÖBEKLERİNİ DAĞITMA KARARIMIZI HAYATA GEÇİRMEYE GELDİ”

Ne zaman biz Suriye’de sahaya indik o zaman işin gidişatı değişti. Ama bizi çok oyaladılar. Bir gece ansızın indik ve ondan sonra iş lehimize döndü.

Sıra Fırat’ın doğusundaki terör öbeklerini dağıtma kararımızı hayata geçirmeye geldi. Şimdi 30 bin teröristi bölgede eğitiyorlar Diyorlar ki yok böyle bir şey… Bununla da kalmadılar ilişkilerini her geçen gün daha ileriye götürüp onların paçavrasını sallıyorlar. Ortak devriye ortak eğitim aşamasına kadar getirdiler işi… Ne yaptığınızın farkında mısınız?

Kimi uyutuyorsunuz ya. Bize bu ifadeleri Irak’ta da kullandınız. Ve Irak’ta biz müdahaleyi yaptık baktık silahlarınız PKK’nın elinden çıkıyor. Bunları yaşadık gördük. Münbiç’teki hakikati ortadan kaldıramazsınız. Neymiş Suriye Demokratik güçleriymiş. Siz kimi uyutuyorsunuz ya. Biz kimin kim olduğunu biliyoruz. Onlar Kürt değilmiş Arap’mış. Biz Arap’ı da iyi biliriz Kürt’ü de iyi biliriz. Terörist Kürtleri de iyi biliriz.

Kürt kardeşlerimizle aramıza nifak sokmanıza gerek yok. Kürt kardeşlerimizin arasında terörist olan varsa gereğini yaparız. Suriye’de artık DEAŞ diye bir tehdit yoktur, bu bizim için masaldır. Bunun Suriye’de asıl bahanesi oylama taktiği olduğunu biliyoruz.

Sonuna kadar destekliyorum!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4588 : 12 Aralık 2018, 14:37:07 »
Olası bir askeri harekatta bölgede konumlu bulunan ABD kuvvetleri direk TSK ile çatışma olasılığı düşük olmakla birlikte  , ABD bölgedeki TSK kuvvetlerine karşın EW  yapma olasılığı yüksek. Böyle bir senaryo karşısında  TSK bünyesinde bulunan muhtelif haberleşme ve IHA/SİHA sistemlerinin de etkilenme olsasılığı yüksek. Böyle bir durumda harekat bünyesinde kara konuşlu birliklerimizin daha fazla efor harcaması olasıdır.

'' Böyle bir durumda iTSK mevcut ECM kabiliyetini denemiş ve ileriye dönük yapması gerekenleri öğrenmiş olur''

Sn MIT müsteşarının ABD ye yapmış olduğu son ziyaretin kapsamı ortaya çıkmış oldu düşüncesindeyim.

Olası bir  harekatın zamanlaması ise gayet uygun, ABD ve AB Christmas yeni yıl kutlamalarına hazırlanıyor  yani dükkan 6 ocağa kadar hemen hemen kapalı '' Elinizi çabuk tutun biz tatildeyiz''
« Son Düzenleme: 12 Aralık 2018, 16:15:12 Gönderen: metin62 »

Çevrimdışı Cetin

• DefenceTurk
  • *
  • 4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4589 : 12 Aralık 2018, 14:45:44 »
Kazamız mübarek kılıcınız keskin olsun. Acaba bu sefer operasyonun ismi ne olacak?