Anket

Hükümetin "kürt açılımı" politikasını destekliyormusunuz?

Hayır desteklemiyorum,şiddetle karşıyım
61 (77.2%)
Evet destekliyorum, çok olumlu buluyorum
10 (12.7%)
Kararsızım, çünkü sonuçları hakkında emin olamıyorum
8 (10.1%)

Toplam Oy Verenler: 79

Gönderen Konu: PKK İle Mücadele  (Okunma sayısı 1414469 defa)

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
Ynt: PKK İle Mücadele
« Yanıtla #4540 : 07 Kasım 2018, 02:59:25 »
ABD PKK nın sözde liderlerinden ,Murat karayılan,Cemil Bayık,Duran kalkan için 12Milyon USD ödül koymuş.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/son-dakika-abd-3-pkkli-teroristin-basina-12-milyon-dolar-odul-koydu-41010845

Aceba bu kadar yıldan sonra ansızın bu kişileri tasviyesine niye  karar verdi?  '' yoksa elegeçmesinden korkulan bilgi mi mevcut'' Yoksa bizlere bakın bende PKK'ya karşıyımmesajı verip YPG ve SDG yi aklamaya mı çalışıyor?

Bir programa konuk olan, Emekli Korg. İsmail Hakkı PEKİN;  Karayılan, Bayık ve Kalkan' ın iade edilerek, Türkiye' yi yeni bir AÇILIM SÜRECİNE zorlayacaklarını ifade etti.

https://www.youtube.com/watch?v=aAtMBU1XzgA

Benim yorumun da şöyle; Aynen APO' nun iadesinde uyguladıkları stratejiyi uygulamak istiyorlar. O dönem terörist başı APO, Suriye Muheberatı' nın kontrolünde ve Suriye' deydi. ABD, APO' yu teslim etmek suretiyle terör örgütünün denetimini tamamen ele geçirmiş oldu. Bu durum aynı zamanda çatışmasızlık sürecinini de başlangıcı olmuştu. Bitme noktasına getirilmiş olan terör örgütü bu zaman aralığını iyi değerlendirmek suretiyle yeniden teşkilatlandı. 3-4 sene sonra Türkiye' de iktidar değişikliği oldu ve AKP hükumeti iş başına geldi. Bu dönemde ki çatışmasızlık durumu; karakol baskınlar ilse son bulmuştu. Yaşar Büyükanıt döneminde göstermelik  sınır ötesi harekat yapıldığı hatırlardadır. Zaten sonraki dönem tam anlamıyla ihanet süreci olmuştur. Kürt Açılımı adı altında, yapmadıkları rezillik kalmadı. Göz göre göre Güneydoğu' yu PKK' ya teslim ettiler. Taki 7 Haziran 2015 seçimlerine kadar. Millet AKP' ye kırmızı kart gösterince; biranda çark ettiler. ve Hendek Operasyonları başladı.

Şimdi gelinen noktada, terörle mücadele dönemini sonlandırıp; AÇILIM-SAÇILIM SÜRECİNİ başlatarak, hem Türkiye' ye zaman kaybettirecekler hem de  Türkiye' nin olası operasyonlarını engelleyecekler. Bu şekilde PYD/YPG devletçiğine zaman kazandırmış olacaklar. Bu ucuz numaralara kesinlikle kanmamak lazım. Şayet aynı rezillikleri yapmaya devam ederlerse; iki cihanda elimiz yakalarındadır.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #4541 : 07 Kasım 2018, 08:40:20 »
Açılacak bir şey kalmadı!

Albert Einstein'ın bir sözü var: “Delilik, aynı şeyi tekrar tekrar yapıp farklı sonuçlar beklemektir.”

Terörün kökünü kurutmanın en  önemli gerekliliği eğitim! "İnsan" yetiştirme!

Terörün ilk hedefi eğitimi hedef alıp cahil nesiller yetiştirmekti! Şimdi o nesille mücadele içerisindeyiz!

Yalnız eğitim sadece o bölge için değil tüm ülke için değişmeli! Çünkü eğitim sistemimiz cehaleti engelleyemiyor maalesef!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #4542 : 07 Kasım 2018, 08:44:15 »
Türkiye'den ABD'nin PKK kararına flaş yorum

Dışişleri Bakanlığı, terör örgütü elebaşıları için ABD'nin ödül koymasına ilişkin "Para ödülü koymasını olumlu karşılıyoruz" açıklamasını yaptı.
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, ABD Dışişleri Bakanlığının, "terör örgütü PKK'nın elebaşları hakkında bilgi verene ödül" açıklamasını olumlu karşıladıklarını bildirdi.

ABD Dışişleri Bakanlığının, terör örgütü PKK'nın 3 elebaşının kimliklerini ya da yerlerini tespit edecek bilgiler karşılığında para ödülü verilmesi kararına ilişkin Sözcü Aksoy, Bakanlığa yöneltilen bir soruya yazılı yanıt verdi.     

Aksoy, "ABD Dışişleri Bakanlığının terör örgütü PKK'nın 3 elebaşının kimliklerini ya da yerlerini tespit edecek bilgiler karşılığında para ödülü koymasını olumlu karşılıyoruz. Bu adımın PKK ve uzantılarıyla mücadele bağlamında Irak ve Suriye'de ortaya konulacak somut eylemlerle desteklenmesini bekliyoruz." ifadelerini kullandı.     

ABD'nin Avrupa ve Avrasya İşlerinden Sorumlu Müsteşar Yardımcısı Matthew Palmer, ABD Dışişleri Bakanlığının, terör örgütü PKK'ya mensup sözde üst düzey yöneticiler Murat Karayılan, Cemil Bayık ve Duran Kalkan'ın kimlik ya da yer tespitini mümkün kılacak bilgiler karşılığında para ödülü verileceğini duyurmuştu.     

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/turkiyeden-abdnin-pkk-kararina-flas-yorum-41011033
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #4543 : 07 Kasım 2018, 10:56:28 »
Sınırdan ateş açtılar! Anında karşılık verildi

Suriye’nin Haseke kentine bağlı Rasulayn’dan, Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesine taciz ateşinde bulunan terör örgütü PKK/PYD mensubu 1 terörist etkisiz hale getirildi.

Şanlıurfa Ceylanpınar sınırında görevli askerlere yönelik Rasulayn kentindeki makarna fabrikasından, Türkiye tarafına terör örgütü PKK/PYD mensubu teröristler tarafından taciz ateşi yapıldı. Kimsenin yaralanmadığı taciz ateşenin ardından harekete geçen sınırdaki askerler, angajman kuralları gereği ateşe anında karşılık verildi. Güvenlik güçlerinin verdiği karşılıkla taciz ateşinde bulunan 1 terörist etkisiz hale getirilirken, sınırda önlemler artırıldı.

http://www.milliyet.com.tr/sinirdan-ates-actilar-aninda-gundem-2773633/

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #4544 : 09 Kasım 2018, 08:45:16 »
Şehit Binbaşı Ercan Kurt'un katili öldürüldü!

Şırnak'ın Cudi Dağı'nda düzenlenen hava destekli kara harekatında etkisiz hale getirilen 18 teröristin arasında yer alan Rızgar Gever kod adlı terörist Müslüm Fırtına'nın, 2012 yılında Lice İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Ercan Kurt'un ve 28 askerin katili olduğu ortaya çıktı.
Şırnak'ın Cudi Dağı'nda 31 Ekim-2 Kasım tarihlerinde güvenlik güçlerince düzenlenen hava destekli kara harekâtında etkisiz hale getirilen 18 teröristten 3'ü sözde botan sahası 5'li yürütme üyesi çıktı. Öldürülen teröristlerden birinin de 1 milyonluk yeşil listede aranan Rızgar Gever kod adlı Müslüm Fırtına olduğu belirtildi. Terörist Fırtına, sözde botan sahası 5'li yürütme üyesinden biriydi. Fırtına'nın öldürüldüğü operasyonda 4 milyonluk kırmızı listedeki Bedirhan Abo ile Siirt'te 4 genç kızın katil zanlısı PKK'lı terörist Selim Demiroğlu da öldürülmüştü.

Sabah'tan Özgür Cebe'nin haberine göre; Geçen ay Gabar Dağı'nda ise Selçuk Köse ile Serbest Paksoy adlı 2 terörist öldürülmüştü. Bu 5 terörist Siirt, Şırnak, Mardin kırsalını içine alan sözde Botan sahası 5'li yürütme üyesiydi. 5'inin de öldürülmesiyle birlikte Şırnak kırsalında sorumlu düzeyde üst düzey terörist kalmadı.

Diyarbakır kırsalında 2007 ile 2012 arasında 28 askerin şehit düştüğü 23 kanlı saldırının baş faili olarak hakkında yakalama kararı bulunan terörist Müslüm Fırtına, PKK'nın Suriye'deki kolu YPG'de de faaliyet yürüttü. Terörist Müslüm Fırtına, Lice İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Ercan Kurt'un da yer aldığı 28 askerin katiliydi.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/sehit-binbasi-ercan-kurtun-katili-olduruldu-41013377

Çevrimdışı OKÇULAR

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 84
« Yanıtla #4545 : 10 Kasım 2018, 13:26:15 »
Şırnak da  tümen ve valiliğe içerisine plastik patlayıcı konularak hava aracı ile saldırı düzenlenmek istendi. İki patlayıcı da infilak etmedi

Böyle bir saldırıya karşı Korkut ve İron dome gibi sistemleri seri üretime soksak yinede yetiştiremeyiz. Ciddi bir sıkıntı bu.

https://twitter.com/Derinkuvvet/status/1061191079595261952
DÜNYADA BÜTÜN GERCEKLER 3 MERHALEDEN GECER.
1. iLK BAŞLARDA HAFİFE ALINIR ÖNEMSENMEZ
2. ARKASINDAN ŞİDDETLİ BİR DİRENİŞ VE BASKIYA UĞRAR.
3. EN SON TAM BİR DOĞRU OLARAK KABUL EDİLİR..

Çevrimdışı mehmet_ozturk

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4546 : 10 Kasım 2018, 14:56:00 »
Aselsan tam böyle durumlar için geliştirdiği yakın mesafe lazer savunma sisteminin demosunu yapmıştı.

Videonun 1. bölümü sabit el yapımı patlayıcılar 2. bölümü patlayıcı taşıyan küçük dronlara karşı etkinlik testi:

Aselsan anti-drone lazer uygulaması:

https://youtu.be/qPqs9tXM7hw?t=86

Lazerle drone vurmanın maliyeti hem sadece 20 - 30 kuruş, hem de meskun mahalde füze veya korkut gibi şeyler ateşelemekten çok daha güvenli. Bu işin en kritik kısmı sanıyorum bir kaç yüz metreden dronu görecek ve otomatik takip edebilecek bir kamera ve gimbal yapabilmek.

Çevrimdışı OKÇULAR

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 84
« Yanıtla #4547 : 10 Kasım 2018, 17:20:03 »
Yaklaşık 80 km/s hızla hedefine yaklaşan bu tip dronların yakın mesafeden lazer ile imhası yapılabilir. Fakat tespit ve takip aralığı çok kısa. Tek optik sensör yeterli gelmeyebilir. Sistemin işleyişi duruma göre operatöre gerek kalmadan tam otomatık de çalışabilmeli. Karayılan son zamanlarda taktik değişikliğe gideceğiz diyordu.
DÜNYADA BÜTÜN GERCEKLER 3 MERHALEDEN GECER.
1. iLK BAŞLARDA HAFİFE ALINIR ÖNEMSENMEZ
2. ARKASINDAN ŞİDDETLİ BİR DİRENİŞ VE BASKIYA UĞRAR.
3. EN SON TAM BİR DOĞRU OLARAK KABUL EDİLİR..

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #4548 : 11 Kasım 2018, 11:08:14 »
Alıntı
TSK
‏Onaylanmış hesap @TSKGnkur
19 dk.19 dakika önce

Irak kuzeyi Avaşin bölgesine 10 Kasım 2018 tarihinde düzenlenen hava harekâtı neticesinde bölücü terör örgütüne ait silah mevzi, sığınak ve mühimmat depoları imha edilmiş, üs bölgelerine saldırı hazırlığında olan silahlı 14 bölücü terörist etkisiz hale getirilmiştir.

https://twitter.com/TSKGnkur/status/1061526135606071297

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #4549 : 12 Kasım 2018, 09:10:06 »
ABD’den PKK’ya uyuyan hücre taktiği!

Milliyet yazarı Tunca Bengin, ABD’nin terör örgütü PKK’nın lider kadrosuyla ilgili kararına dikkat çekti, “Son ödül hamlesi her ne kadar Kandil’deki lider kadroyu ve PKK’yı gözden çıkarmak olarak görülse de çok fazla tezgah kokuyor” değerlendirmesinde bulundu.

İşte Tunca Bengin’nin köşe yazısı:

PYD ve YPG’nin PKK’nın harf değiştirilmiş türevleri olduğu net. Yani PKK eşittir PYD eşittir YPG... Aslında bunu en iyi bilen de YPG’yi farklıymış gibi göstermeye çalışan ABD... Kaldı ki sarf ettiği “PKK terör örgütüdür”, “PKK ile mücadelede Türkiye’nin yanındayız” şeklindeki sözleri de bildik hikaye. Çünkü geçmişte de PKK’ya verdiği destekler ve teröristlere nasıl kol, kanat gerdiği de örnekleriyle malum. Dolayısıyla da son ödül hamlesi her ne kadar Kandil’deki lider kadroyu ve PKK’yı gözden çıkarmak olarak görülse de çok fazla tezgah kokuyor. Hem meşrulaştırmaya çalıştığı YPG hem de doğrudan terör örgütü dediği PKK’nın geleceği açısından... Niyesini Genelkurmay İstihbarat Dairesi eski Başkanı Em. Korg. İsmail Hakkı Pekin, anlatıyor:

“TSK’nın karşısında uğradıkları bozgun ve verdikleri zayiat nedeniyle PKK içerisinde tartışma var. Bütün suçlamalar Karayılan, Bayık ve Duran Kalkan üzerine. Bunlar çok sayıda teröristin öldürülmesine sebep olmakla suçlanıyor. Dolayısıyla  bunları afişe ettiler aynı zamanda istenmeyen adam gibi gösterdiler. Bir de bu adamlardan iki tanesi Murat Karayılan ve Cemil Bayık İran’a yakın. Zaman zaman onlar PEJAK’ın (PKK’nın İran’daki kolu) hareketlerine mani oluyorlar, PEJAK’ı engelliyorlar.”

- ABD bunları yok edemez miydi?

“İsterse hallederdi ama halletseydi bu kadar çok ses getirmezdi. Türkiye’ye verseydi bu sefer PKK ile ABD düşman olurdu ama şimdi PKK’yla bunları ayrıştırmaya çalışıyor. PKK ABD ile birlikte olmak durumunda onun için de bu adamları kendileri gözden çıkaracaklar.”

Bu adamların büyük ihtimalle elemine olacağını belirten, Pekin devam ediyor:

“Zaten hareketleri kısıtlanmıştı, şimdi iyice kısıtlanır. Kendi içlerinden ihbar olur. Bu tip adamları en yakın adamları ihbar eder, en yakın adamları öldürür. Büyük ihtimalle ABD bunun kendisi yapmaz. Ya yerlerini bize verir Türkiye gider insansız hava araçlarıyla bir şey yapar ya da kelle avcıları bu işi yapar öldürür adamları.”

- Kelle avcıları örgütün içinden mi?

“Örgütün içinden.

Genelde örgütün içinden olur. Yoksa bu adamların yerleri belli. Bunu ABD de biliyor Barzani’nin güçleri de biliyor. Şimdi bu adamların çevresindeki ABD koruma kalkanı da kalktı. Bunların yerine kim gelecek onlar da hazırlanmıştır.”

- ABD PKK’dan vazgeçmiyor o halde?

“Hayır vazgeçer mi. Uyuyan hücre haline getirecek zamanı geldiğinde tekrar kullanacak. Yani 8-10 sene sonra biz bunlarla tekrar savaşacağız. Bizim başımıza iş çıkaracaklar. Hem PYD’yle hem PKK’yla hem de onları destekleyen İsrail’le...”

- ABD PKK terör örgütü diyor ama?

“PKK için terör örgütü diyor ama istihbarat örgütleri böyle çalışır. Hiçbirini tamamen ortadan kaldırmaz şu anda da işte DHKPC, TİKKO’nun çok büyük faaliyetleri yok ama yarın bir gün yabancı istihbarat örgütleri tekrar devreye girerek bunları canlandırabilir. Aynısı PKK için de geçerli. Önemli olan ABD’nin hedefi. Şimdi birinci hedefi Suriye’nin kuzeyinde bir devletçik kurmak bu kadar basit. Bu devletçiği kurarken de buna engel olabilecek şeyleri ortadan kaldırıyor ve PYD’yi meşrulaştırmaya çalışıyor.”

- Bu üç isim de oyunun içinde olabilir mi?

“Onlar işin kuklası oyunu bilmezler. Hiçbir istihbarat örgütü gidip de amacını oradaki adama söylemez. Bunlar önemsiz adamlar. Zaten CIA’nın desteği olmasaydı bu adamlar bugüne kadar yaşamazdı. Bu aynı zamanda ABD’nin insanları nasıl sattığının da bir örneği. Menfaati gerektiği zaman satıyor, bu kadar basit. Usame Bin Ladin’i, Bağdadi’yi de böyle öldürdüler...”

http://www.milliyet.com.tr/abd-den-pkk-ya-uyuyan-hucre-gundem-2776351/