Anket

Hükümetin "kürt açılımı" politikasını destekliyormusunuz?

Hayır desteklemiyorum,şiddetle karşıyım
61 (77.2%)
Evet destekliyorum, çok olumlu buluyorum
10 (12.7%)
Kararsızım, çünkü sonuçları hakkında emin olamıyorum
8 (10.1%)

Toplam Oy Verenler: 79

Gönderen Konu: PKK İle Mücadele  (Okunma sayısı 1416854 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
Ynt: PKK İle Mücadele
« Yanıtla #4510 : 07 Ekim 2018, 14:19:24 »
Cobra yı Türkler Kirpi yi İsrail liler tasarladı onuda atlamayın
Çok ayıp serkan. Canik'e kalp krizi geçirtmek mi istiyorsun. ? Sakin ol canik ben araştırdım Kirpiyi Tel Aviv merkez camii imamı ve cemaati tasarlamış. Tamamen yerli ve milli bir tasarım. Kesin bilgi yayalım. Ayrıca çok ayıp yahu. O kadar şehit vermişiz adam aracın markasını soruyor. Adam önce BMC için endişeleniyor. Yuh yahu benim aklımın ucundan geçmez ne tür araç oldugu. Sonra bana burda din dersi veriyorsunuz. gidin bir insanlıgınızı sorgulayın abi nedir bu ya.
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #4511 : 07 Ekim 2018, 14:58:27 »
Teröristten korkunç itiraf: Uyuşturucu verip tecavüz ediyorlar

Güvenlik güçlerine teslim olan terörist tüyler ürperten itirafta bulundu. Terörist ifadesinde, 13-14 yaşlarındaki kız çocuklarının yemeklerine ve içeceklerine uyuşturucu konularak bağımlı hale getirildiklerini ve uyuşturucunun etkisini gösterdiği her seferinde ise çocuklara tecavüz edildiğini söyledi.

Geçtiğimiz ay içerisinde güvenlik güçlerine teslim olan bir erkek terörist, akıllara durgunluk veren itiraflarda bulundu. Terörist, hainlerin ana gelir kaynağı olan uyuşturucunun, gençleri uyuşturup ölüme göndermek yanında, bir başka maksatla daha kullanıldığını anlattığı öğrenildi. Teröristin tüyler ürperten ifadesinde, öncelikle kızlar başta olmak üzere çocukların bilinçli olarak uyuşturucuya bağımlı hale getirildiğini belirterek, bağımlılığın, 13-14 yaşlarındaki kız çocuklarının yemeklerine ve içeceklerine uyuşturucu konularak sağlandığını söyledi. Ayrıca uyuşturucunun etkisini gösterdiği her seferinde çocuklara tecavüz edildiğini de itiraf eden terörist, “Bu rezalete dayanamayarak kaçtım” dedi.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/teroristten-korkunc-itiraf-uyusturucu-verip-tecavuz-ediyorlar-40979350
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı firtinabaskan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -85
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4512 : 07 Ekim 2018, 15:24:25 »
Tahmin ettiğim gibi otokar kobra 1 zaten kirpi olsaydı forumdaki malum tayfa davulla zurnayla duyururdu ayrıca da sözcü ve cumhuriyet gazeteleri hatta daha önce kobrada şehit olanları bile kirpi olarak vermişti bu gazeteler.

Aracın Cobra olduğu zaten biliniyor. Kirpi de olsa fark etmez. Hatta bir AMT bile! Bir Cobra, normal bir tank mayının patlamasına dayanabilecek şekilde tasarlanmış. Kirpi daha fazlasına. Ancak bu araçlarların hepsiyle şehitler verdik! Çünkü biz dayanımı ne kadar artırırsak artıralım, teröristler de patlayıcıyı o kadar artırıyor. Bu olayda patlamanın etkisi, tank mayınına dayanıklı Cobra aracını olduğu yerden yolun dışına fırlatmış. Benzerini Kirpiye de yapmıştı!

Eskiden zırhsız araçlarla asker naklederken kayıplar veriyorduk. Şimdi ise zırh korumasıyla kayıp veriyoruz! Yani bu konuda sadece zırh korumasını artırmak yeterli değil! Bu tip patlayıcıları önceden nasıl tespit edebiliriz? Tespit ettiklerimizi nasıl zararsız hale getirebiliriz? Artık bunun yollarını araştırmamız gerekiyor bence!

Bu konuyla ilgili yanlış bilmiyorsam çalışma var hatta epey yol alınmıştı inşallah tez zamanda kullanıma sunulur

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #4513 : 07 Ekim 2018, 16:05:59 »
@yabgu

Cobra 1, AM General tasarimi. Bizim degil.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı Bogü Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 43
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4514 : 07 Ekim 2018, 16:18:23 »
Tam korumalı, kurşun geçirmez zırh cam vb hiç geliştirilmedi sadece patlayıcıya ve kurşuna karşı daha dayanıklı hale getirildi. Yeterli patlayıcı kullanıldığı takdirde delinmeyecek zırh yok. Araç 500 kilo patlayiciya mı dayanıklı 1 ton koyarsın aracı pasif hale getirirsin bu kadar basit mantığı var bu işin ha dersiniz ki o zaman niye zırhlı araçlara bu kadar yatırım yapılıyor adam her zaman sizin aracınızı etkisiz hale getirecek patlayiciyı bulamaz bir de devamlı üzerine gidip kümeslerini patlattiysanız.

Çevrimdışı Canik

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -27
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4515 : 07 Ekim 2018, 16:44:09 »
Cobra yı Türkler Kirpi yi İsrail liler tasarladı onuda atlamayın
Çok ayıp serkan. Canik'e kalp krizi geçirtmek mi istiyorsun. ? Sakin ol canik ben araştırdım Kirpiyi Tel Aviv merkez camii imamı ve cemaati tasarlamış. Tamamen yerli ve milli bir tasarım. Kesin bilgi yayalım. Ayrıca çok ayıp yahu. O kadar şehit vermişiz adam aracın markasını soruyor. Adam önce BMC için endişeleniyor. Yuh yahu benim aklımın ucundan geçmez ne tür araç oldugu. Sonra bana burda din dersi veriyorsunuz. gidin bir insanlıgınızı sorgulayın abi nedir bu ya.
Gerilerek ırkçı olduğunu yazan malum şahıs  insanlıktan bahsediyor!

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4516 : 07 Ekim 2018, 17:46:31 »
Tengri sağolsun bu ırkçılığımla bile birkez olsun 8 askerimin arkasından bilmem ne şirketin yaptıgı aracın derdine düşmedim. Benim için en iyi araç askerimi koruyan araçtır. Canik sevinebilirsin KİRPİ değilmiş EYPye basan... Bir an Kirpi diyecekler diye çok korkmuştursun. ahh canım canım kıyamam.
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4517 : 07 Ekim 2018, 19:13:26 »
 8 şehit verilmiş son EYP patlamasında , iddia edildiği şekilde patlayıcı yüzlerce kg ise ve bu tür patlamaya herhangi bir  zırhlı araç /tank dayanamaz ise ,o zaman o firmanın aracı şöyleymiş böyleymiş şu dizayn etmiş boş laf sanırım.

O zaman öncelikli  olarak yapılması gereken kolları sıvayıp, EYP mevcudiyetini önceden ikaz edebilen sistemler geliştirmemiz gerek.

Düz ssfalt yol altına , ''menfez göremedim'' yüzlerce kiloluk patlayıcı nasıl ve ne zaman gömülmüş ?  EYP yol yapılırken deği de sonradan yerleştirilmiş'se  o daha da vahim, asfaltan cıkan kaplo düzenegi nasıl görülmemiş ? kaplonun ucundaki adamlar 500mt öteden nereye kaçtılar?  '' ikinci araç veya İha yokmu sonradan olsan bile çevreyi tarayabilecek''    Neticede öncelikli olarak bu ve bunun gibi sorulara cevaplar aranmalı ki   en azından geliştireceğimiz sistemler gelişene kadar diğer olası açıklarımızı minimuma indirgeyelim.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #4518 : 08 Ekim 2018, 08:24:24 »
Musa Çetiner’in öldürüldüğü operasyonun detayları ortaya çıktı

Yakalanmamak için brandanın altına gizlenen kırmızı listedeki PKK’lı teröristi, ısıya duyarlı İHA’lar tespit etti, F16’lar vurdu.
Kırmızı listede aranan PKK Tunceli bölge sorumlusu "Çetin Komat" kod adlı Musa Çetiner'in, 9 adamıyla birlikte etkisiz hale getirildiği operasyonun detayları ortaya çıktı. Çetiner, 30 Temmuz sabah saat 9.45'te "Baver Dersim" kod adlı Süleyman Şahin ile 11 dakika 25 saniye süren, şifreli bir konuşma yaptı.

'BURASI YAŞANMAZ HALE GELDİ'

Sabah’ın haberine göre; Çetiner'in, "Buralar artık yaşanmaz hale geldi" dediği konuşmayı çözen güvenlik güçleri, Pülümür vadisindeki yerini de dijital bölge haritası üzerinden tespit etti. Teröristler, İHA'lara yakalanmamak için de bir brandanın altına gizlendi. Ancak, ısıya ve harekete duyarlı olan İHA'lar yine yerlerini tespit etti. Malatya'daki Erhaç Hava Üssü'nden kalkan iki F-16 savaş uçağı, üzerlerine bomba yağdırdı. Telsiz konuşmasıyla başlayan müthiş takip sonunda, 10 teröristin etkisiz hale getirilmesi 218 dakika sürdü.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/musa-cetinerin-olduruldugu-operasyonun-detaylari-ortaya-cikti-40979737
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #4519 : 09 Ekim 2018, 13:56:29 »
Hakkari'de hain saldırı! Şehit ve yaralılar var

Hakkari’ nin Çukurca ilçesi Güven dağı üs bölgesine teröristlerin Kuzey Irak Zap bölgesi tarafından güdümlü füze ile yaptıkları saldırı sonucu 1 asker şehit oldu. 3’ ü asker 4 kişi yaralandı.

Hakkari Valiliğinden yapılan açıklamada, 9 Ekim 2018 günü Çukurca ilçesi Güven Dağı Üs Bölgesine Kuzey Irak Zap Bölgesi tarafından bölücü terör örgütü mensuplarınca 2 adet güdümlü füze atıldığı belirtildi. Açıklamada, “Yapılan saldırı sonucu 1 askeri personel şehit olmuş, 1 iş makinesi operatörü sivil işçi ağır olmak üzere toplam 4 yaralımız bulunmaktadır. Konu ile ilgili adli tahkikat devam etmektedir" denildi.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/hakkaride-hain-saldiri-sehit-ve-yaralilar-var-40981080