Anket

Hükümetin "kürt açılımı" politikasını destekliyormusunuz?

Hayır desteklemiyorum,şiddetle karşıyım
61 (77.2%)
Evet destekliyorum, çok olumlu buluyorum
10 (12.7%)
Kararsızım, çünkü sonuçları hakkında emin olamıyorum
8 (10.1%)

Toplam Oy Verenler: 79

Gönderen Konu: PKK İle Mücadele  (Okunma sayısı 1416583 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Canik

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -27
  • DefenceTurk.com
Ynt: PKK İle Mücadele
« Yanıtla #4480 : 24 Eylül 2018, 21:14:35 »
Dahasi, bu kadar HDP binalarindan katilim oldugu ispatlanmisken HDP nasil daha hala acik kalabiliyor inan anlamis degilim.

Yoneticisinden uyesine kadar hepsi toplatilmali.

Ama anlasilan hukumet sadece FETO'cularla ilgileniyor. Aman telefonunda FETO ile iliskili birinin telefon numarasi tesadufen bulunmasin atarlar iceri ama HDP binalarina herhangibi bir islem yok, anla anlayabiliyorsan.
Aynen katılıyorum hocam sadece Tunceli de bto irtibatından dan 2 bin öğretmen açığa alındı bu çok önemli bir gelişmeydi ancak büyük bir basiretsizlik gösterildi ve tamamı görevine iade edildi anlaşılan hükümet  bto lü devlet yapılanması darbe hareketine kalkisana kadar bunlara musade edecek askerimizin polisimizin kanı yeterli değil  pkk li memurların isten atılması için ben buradan bu sonucu çıkarıyorum.
Kürt kökenli bir akpli vekil yemedi içmedi göreve iade için uğraşmıştı. Basardida...
YABGU saçmalamakta sinirlari zorluyorsun her zaman ki gibi yalan yanlış yanlı yazıyorsun bu adamları zaten pkk dan açığa aldıran hükümetti  bu btö bağlantılı öğretmenleri savunanlar da  bizzat chp genel başkanı ve yardımcıları devreye girdiler ve partili önemli isimler seferber oldular bu btö bağlantılı öğretmenler için hükümette dik duramadı geri adım attı orası ayrı mesele . SIHA operasyonlarından bile en fazla chp rahatsız oldu ama sen hangi kanali hangi yayın organlarını izliyorsun hiçbir şeyden haberin yok ya da var işine gelmiyor boş boş yaziyorsun!
« Son Düzenleme: 27 Eylül 2018, 07:38:36 Gönderen: Canik »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #4481 : 26 Eylül 2018, 08:42:17 »
PKK karıştı! ‘Sıkıysa kendileri gelip eylem koysun’

Kandil’in eylem talimatı, Mehmetçiğin yoğun baskısı altında başlarını dahi kaldıramayan teröristlerde isyana neden oldu: Sıkıysa kendileri gelip eylem koysun. Her yer TC ordusu kaynıyor…
Güvenlik birimlerinin kaydettiği telsiz konuşmaları örgütün çaresizliğini gözler önüne koydu. İstihbarat birimlerince çözümlenen Delila-Diyar- Karker-Azad-Rubam ve Şirvan telsiz kodunu kullanan teröristler, kendilerine Murat Karayılan'ın eylem talimatını ileten Kandil'e ateş püskürdü.

KENDİLERİ EYLEM YAPSIN

Sabah’ın haberine göre; 19 Eylül gecesi Kandil ile Türkiye sınırları içindeki teröristler arasında geçen konuşmada Rojhat (Kandilin askeri kanadının telsiz kodu), kanalından teröristlere "Başkanlık Garzan eyaletinin eylemsizliğinin dikkat çektiğini iletmemi istedi" talimatı verildiği belirlendi. Örgütün sözde (Garzan eyaleti) olarak adlandırdığı Batman- Bitlis-Siirt -Van kırsalında bulundukları tespit edilen teröristlerin ise Kandil'in "eyleme geçin" talimatına "Sıkıysa kendileri gelip eylem koysun. Her yer TC ordusu kanıyor" dedikleri kaydedildi.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/pkk-karisti-sikiysa-kendileri-gelip-eylem-koysun-40967957
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #4482 : 27 Eylül 2018, 13:00:20 »
AİHM’den terör örgütü elebaşı Öcalan'a ret

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın cezaevinde kötü muamele ve işkence gördüğü yönündeki başvuruyu oy birliğiyle reddetti.
AİHM, Öcalan’ın avukatlarının kötü muamele ve işkence iddialarıyla yaptığı başvuruyu değerlendirerek karara bağladı.

AİHM'den yapılan açıklamada, avukatları tarafından 2010 yılında yapılan başvuruda, İmralı Cezaevi'nde 2008 yılındaki koğuş araması sırasında terör örgütü elebaşına gardiyanlar tarafından kötü muamele ve işkence uygulandığı iddialarının ele alındığı ve iddiaların temelsiz bulunarak başvurunun oy birliğiyle reddedildiği belirtildi.

Açıklamada, kötü muamele iddialarıyla ilgili delil bulunmadığı, Öcalan'ın cezaevinde arama yapılan gün ve daha sonraki günlerde doktor kontrolünden geçirildiği, herhangi bir fiziki ve psikolojik soruna rastlanmadığı kaydedildi. Açıklamada ayrıca Öcalan'ın kendisinin de doktorlara bir şikayette bulunmadığı, iddialara dair bir hukuki girişimin de söz konusu olmadığı bildirildi.

Avukatlarının yaptığı başvuruda, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’nin (AİHS), yaşama hakkını, işkence ve kötü muamelenin yasaklanmasını, adil yargılanma hakkını, etkili başvuru hakkını ve ayrımcılığın yasaklanmasını düzenleyen 2, 3, 6, 13 ve14. maddelerinin Türkiye tarafından ihlal edildiği öne sürülmüştü.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/aihmden-teror-orgutu-elebasi-ocalana-ret-40969439
« Son Düzenleme: 27 Eylül 2018, 13:03:50 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4483 : 27 Eylül 2018, 21:47:08 »
Bununda hep genç fotoları konuyor adam şimdi ihtiyar biridir keşke çökmüş hali ile bir kare fotosu olsa artık. Adamı hapiste çürüttüğümüz ü anlarlar sevenleri. 70 yaşında şu anda koyuyolar buraya 45 yaşında resimleri herkez hayalindeki lideri görüyor oysa bunamış bir ihtiyar halbuki.
« Son Düzenleme: 27 Eylül 2018, 21:48:45 Gönderen: serkan »
beğen

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #4484 : 27 Eylül 2018, 23:27:38 »
Bununda hep genç fotoları konuyor adam şimdi ihtiyar biridir keşke çökmüş hali ile bir kare fotosu olsa artık. Adamı hapiste çürüttüğümüz ü anlarlar sevenleri. 70 yaşında şu anda koyuyolar buraya 45 yaşında resimleri herkez hayalindeki lideri görüyor oysa bunamış bir ihtiyar halbuki.

Haklısın. Şöyle daha güncel resimleri kullansalar...

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #4485 : 27 Eylül 2018, 23:35:16 »
Curuyecekler tabi. Kolay mi oyle devlete efelenip kacmak?! Paketleyip curuturler iceride!!!
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #4486 : 29 Eylül 2018, 11:36:25 »
8 terörist etkisiz hale getirildi

Irak'ın kuzeyine düzenlenen hava harekatlarında Metina bölgesinde 3, Avaşin-Basyan bölgesinde 5 olmak üzere 8 silahlı terörist etkisiz hale getirildi.
TSK'dan yapılan yazılı açıklamada, "Terörle mücadele kapsamında, 28-29 Eylül 2018 tarihlerinde düzenlenen hava harekatları neticesinde eylem hazırlığında olan; Irak kuzeyi Metina bölgesinde 3, Avaşin-Basyan bölgesinde 5 olmak üzere toplam sekiz silahlı bölücü terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiştir" denildi.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/son-dakika-8-terorist-etkisiz-hale-getirildi-40971371

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #4487 : 30 Eylül 2018, 11:05:47 »
Siirt'te ele geçirildi! PKK'lı teröristlerden hainlikte son nokta

Siirt'in Pervari ilçesi kırsalında kış hazırlığı yapan PKK'lı teröristlere yönelik operasyonda şırıngalı patlayıcı düzeneği bulundu.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, İl Jandarma Komutanlığınca, Yazlıca (Herekol) Dağı bölgesinde terör örgütüne yönelik başlatılan operasyon sürüyor.  Operasyonda, tespit edilen 5 mağara ve eklentilerinde yapılan aramada, şırıngalı patlayıcı düzeneği, biksi makineli tüfek monte hamili, 85 tüp, 2 radyo, 4 düdüklü tencere, 40 metre halat, merdiven, 4 su pompası, 70 metre elektrik kablosu, 3 cd, 150 litrelik 4 varil, jeneratör, 9 buji, lehim makinesi, 3 mazotlu soba, 3 akü, 8 el feneri, 250 metre branda, 25 litre benzin, 30 litre mazot, 50 ampul, kaleşnikof tüfeği şarjörü, antibiyotik ve ağrı kesici ilaçlar ile doğum kontrol ürünleri, yaşam malzemesi ve örgütsel doküman ele geçirildi.  Ele geçirilen malzemelerden delil niteliğinde olanlar muhafaza altına alındı, diğer malzemeler ise Cumhuriyet savcısının talimatıyla olay yerinde imha edildi.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/siirtte-ele-gecirildi-pkkli-teroristlerden-hainlikte-son-nokta-40972075

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #4488 : 30 Eylül 2018, 12:36:34 »
siringali duzenek? Nasil birseymis o, nasil calisiyor merak ettim

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4489 : 30 Eylül 2018, 13:12:41 »
siringali duzenek? Nasil birseymis o, nasil calisiyor merak ettim
Ben bolu komandoda askerlik yaptım. Komutanımız anlatmıştı.. Soba bacasının dirsek kısmının içine el bombası bantlamışlar. Asker soguktan dolayı sobayı yaktıgı takdirde sıcak duman bantı eritiyor ve bombanın mandalı serbest kalıyor patlama meydana geliyor. Yani bu şırıngayı kullanmaları bana garip yada şaşırtıcı gelmedi. Bir arazide para , Kur-an yada ilgi çekici herhangi birşey gördüğünüzde dokunmayacaksınız çünkü tuzaklanmış olma ihtimali çok yüksektir. Birde şırınganın kullanılma amaçlarından biri plastik olmasından dolayı olabilir. Malum dedektörler metala duyarlı , topuk koparan diye tabir ettiğimiz personel mayınları plastikten olunca dedektörler tespit edemiyor. Ya elle kendileri tetikleyeceklerdi yada asker-polisin yol güzergahına koyup birinin basmasını bekleyeceklerdi.

Konuyla alakalı olarak Türk sinemasında izlediğimiz bir sahne vardır. Cüneyt Arkın anti-tank mayınına basar ve ayagını patlamasın diye çekmez :)) Kimsede demiyordu çevremizde o mayının patlaması için 150+ kilo basınç uygulanması lazım -ki hadi bastı , o an mayın tetiklenir yani ayagını çekmiş yada çekmemiş farketmez patlar.. Bizde öyle izlerdik vaaaay adama bak cüneyt baba helal olsun diye...
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?