Anket

Hükümetin "kürt açılımı" politikasını destekliyormusunuz?

Hayır desteklemiyorum,şiddetle karşıyım
61 (77.2%)
Evet destekliyorum, çok olumlu buluyorum
10 (12.7%)
Kararsızım, çünkü sonuçları hakkında emin olamıyorum
8 (10.1%)

Toplam Oy Verenler: 79

Gönderen Konu: PKK İle Mücadele  (Okunma sayısı 1423582 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
Ynt: PKK İle Mücadele
« Yanıtla #4440 : 03 Eylül 2018, 15:27:03 »
Kürtlere hep sınırlarımız dışında kürdistan ı savundum öfkenizi göze alarak biliyorsunuz. Şu anda Irak ta bu oldukça belirgin nerede ise kürtler için geri dönüşü olmayan bir kazanıma ulaştı artık kürt devleti realite oldu Irak özelinde. İleride kuşkusuz bir Kürdistan Irak ta en azından % 100 gibi görünüyor. Suriye de iş miğdemizi bulandırıyor ama çok pragmatik bakabiilsek oda bize zarar değil fayda getiriyor şu anda bile. Kürtlerin dikkati ilgisi beklentisi çok büyük oranda aslında sınırlarımız dışına kaydı biz biraz gerçekçi bakabilesek bunu görürüz. pkk bile aslında türkiye de silahlı terör hareketlerinin üstüne çok ısrarcı gitmiyor antenleri suriye ve ırak a kaydı çünkü. Budala olmamak lazım tabi vazgeçmezler ama bir tatmine ulaştılar o eski heyecan kalmadı bizim topraklar için. Başka bir gerçekte kızsakta ABD gibi ülkelere hesap verme durumunda kaldılar. Eskisi gibi rahat terör faaliyeti yapamıyorlar çünkü yapsalar ABD zor durumda kalır bize karşı. Gördüğümüz terör haberlerinin hepsi kırsalda savunma pozisyonunda oluşan çatışma haberleri. Bu sadece inlerine çekildiler ile izah edilemez. Canları istese heralde yine orda burda bomba patlatırlar ama artık bir şekilde hesap verir duruma kendilerini esir ettiler. Sonuçta sistemin içine girmeleri miğdemizi bulandırsada işimize yarıyor Devlet de bundan çokda şikayetçi değil fikrimce. Filistinliler neden artık uçak gemi kaçırmıyorlar bina işgal etmiyor sinagok filan bombalamıyorlar eskisi gibi. Siyasi bir yapıya döndürüldüler bunca acıya rağmen elleri gidemiyor hesabı zor verilir işlere girişemiyorlar. pkk da biraz buna sürüklendi. Tamam kazanım sağlıyorlar belkide gelecekte mesela 2200 yılında belkide kürtler pkk yıda yadedecekler ülkenin batısını suriye kısmını onlara borçluyuz birazda diyecekler. Bizene bizim sınırlar dışında bir kürt kaderi çizilecekse. Demek istediğim biraz lehimizde fayda sağlıyor bu mevcut kürtlerin sınırlarımız dışındaki halleri. Tabi bu kadar pragmatik bakmanız ıistemek fazla gelir miğde bulandırıcı bizim için içinde bu tarihi yaşamak ama emin olun türkiye kazanıyor şu anda ve tarih bunu böyle yazacak bizim kürt sorunumuzun çaresi şu anda içimize sinmeyen bu kürtlerin devletsizlik sendromunu ortadan kaldıran haller olacak. Şu anda da ortalığın sakinlğini sadece çok başarılı mücadeleye atfetmeyin birazıda bu mevcut yeni hallerdir. Kürtlerin dikkati başka tarafa kaydı orada altın tepside ödül var türkiye ye kimsenin dönüp bakacağı durumda değil şartlar. Peki ilerde ne olur o kazanımı kazanınca bize yönelirlermi. Yönelmezler duvarlarında büyük kürdistan olarak kalır bu hayaller ve Türkiye de diyaspora var a döner olay. Ayrıca birde zaman faktörü var. Zama nhep hakim güce calışır şimdi yapamazsan 200 yıl sonra ya bırakamazsın bazı şeyleri zaman eritir tüketir bitirir. Komşu kürdistan olunca zaman hep buradan oraya göçü yada buralarda seyrelmeyi demografik ağırlığın yitirilmesini getirecek. Çok doğurmakla bu işler olur sanmayın olmuyor batı trakyayı görüyorsunuz eridi bitti Türkler. Zaman hep hakim güce çalışır bize zaman kazandıracak her şey zaferide getirir. İstanbul daha dün Bizansın başkentiydi şimdi 2000 Rum kaldı.

Hızlı trenler otoyollar işyerleri ekonomi fabrikalar tarım üniversiteler internet eğitim artışı anadoludan göç anadoluya göç ana yurda akın hep zaman bize çalışacak.
« Son Düzenleme: 03 Eylül 2018, 15:35:53 Gönderen: serkan »
beğen

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #4441 : 03 Eylül 2018, 23:18:14 »
Sadece kendi adına değil  kendinle konuş Serkan.

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4442 : 04 Eylül 2018, 01:19:21 »
Kürtlere hep sınırlarımız dışında kürdistan ı savundum öfkenizi göze alarak biliyorsunuz. Şu anda Irak ta bu oldukça belirgin nerede ise kürtler için geri dönüşü olmayan bir kazanıma ulaştı artık kürt devleti realite oldu Irak özelinde. İleride kuşkusuz bir Kürdistan Irak ta en azından % 100 gibi görünüyor. Suriye de iş miğdemizi bulandırıyor ama çok pragmatik bakabiilsek oda bize zarar değil fayda getiriyor şu anda bile. Kürtlerin dikkati ilgisi beklentisi çok büyük oranda aslında sınırlarımız dışına kaydı biz biraz gerçekçi bakabilesek bunu görürüz. pkk bile aslında türkiye de silahlı terör hareketlerinin üstüne çok ısrarcı gitmiyor antenleri suriye ve ırak a kaydı çünkü. Budala olmamak lazım tabi vazgeçmezler ama bir tatmine ulaştılar o eski heyecan kalmadı bizim topraklar için. Başka bir gerçekte kızsakta ABD gibi ülkelere hesap verme durumunda kaldılar. Eskisi gibi rahat terör faaliyeti yapamıyorlar çünkü yapsalar ABD zor durumda kalır bize karşı. Gördüğümüz terör haberlerinin hepsi kırsalda savunma pozisyonunda oluşan çatışma haberleri. Bu sadece inlerine çekildiler ile izah edilemez. Canları istese heralde yine orda burda bomba patlatırlar ama artık bir şekilde hesap verir duruma kendilerini esir ettiler. Sonuçta sistemin içine girmeleri miğdemizi bulandırsada işimize yarıyor Devlet de bundan çokda şikayetçi değil fikrimce. Filistinliler neden artık uçak gemi kaçırmıyorlar bina işgal etmiyor sinagok filan bombalamıyorlar eskisi gibi. Siyasi bir yapıya döndürüldüler bunca acıya rağmen elleri gidemiyor hesabı zor verilir işlere girişemiyorlar. pkk da biraz buna sürüklendi. Tamam kazanım sağlıyorlar belkide gelecekte mesela 2200 yılında belkide kürtler pkk yıda yadedecekler ülkenin batısını suriye kısmını onlara borçluyuz birazda diyecekler. Bizene bizim sınırlar dışında bir kürt kaderi çizilecekse. Demek istediğim biraz lehimizde fayda sağlıyor bu mevcut kürtlerin sınırlarımız dışındaki halleri. Tabi bu kadar pragmatik bakmanız ıistemek fazla gelir miğde bulandırıcı bizim için içinde bu tarihi yaşamak ama emin olun türkiye kazanıyor şu anda ve tarih bunu böyle yazacak bizim kürt sorunumuzun çaresi şu anda içimize sinmeyen bu kürtlerin devletsizlik sendromunu ortadan kaldıran haller olacak. Şu anda da ortalığın sakinlğini sadece çok başarılı mücadeleye atfetmeyin birazıda bu mevcut yeni hallerdir. Kürtlerin dikkati başka tarafa kaydı orada altın tepside ödül var türkiye ye kimsenin dönüp bakacağı durumda değil şartlar. Peki ilerde ne olur o kazanımı kazanınca bize yönelirlermi. Yönelmezler duvarlarında büyük kürdistan olarak kalır bu hayaller ve Türkiye de diyaspora var a döner olay. Ayrıca birde zaman faktörü var. Zama nhep hakim güce calışır şimdi yapamazsan 200 yıl sonra ya bırakamazsın bazı şeyleri zaman eritir tüketir bitirir. Komşu kürdistan olunca zaman hep buradan oraya göçü yada buralarda seyrelmeyi demografik ağırlığın yitirilmesini getirecek. Çok doğurmakla bu işler olur sanmayın olmuyor batı trakyayı görüyorsunuz eridi bitti Türkler. Zaman hep hakim güce çalışır bize zaman kazandıracak her şey zaferide getirir. İstanbul daha dün Bizansın başkentiydi şimdi 2000 Rum kaldı.

Hızlı trenler otoyollar işyerleri ekonomi fabrikalar tarım üniversiteler internet eğitim artışı anadoludan göç anadoluya göç ana yurda akın hep zaman bize çalışacak.

@Serkan, bir şey diyeceğim; sanki diğer forumlarda yazarken daha özenerek yazıyorsun gibi! Nokta, virgül, paragraf... hak getire. Niye öyle...? İletinin içeriğini hiç tartışmıyorum bile... yıllardır aynı iddiaları tekrar edip duruyorsun. Şunu bilmen lazım ki, kurulacak bir Kürt Devletinini kendi ayakları üstünde varlığını devam ettirmesi mümkün değildir.

Sana bir soru;

Kürt Devleti şayet kurulabilirse; Kürt devletine biçilen görev ne olur, bu devletin hamileri kimler olur? 
« Son Düzenleme: 04 Eylül 2018, 01:19:56 Gönderen: PARTİKÜL »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #4443 : 05 Eylül 2018, 10:57:12 »
Asker sağ ele geçen teröristlere bunu dedi!

Şırnak’ın Uludere ilçesinde güvenlik kuvvetleri tarafından sağ ele geçirilen 2 terörist ile Mehmetçik arasında geçen konuşma dikkat çekti. Teröristi teslim alan TSK mensubu bir uzman çavuş, teröristlere ‘Bundan sonra canın bize emanet’ dedi.

Mehmetçik tarafından sürdürülen başarılı operasyonlarla büyük darbe alan terör örgütü mensupları birer birer etkisiz hale getiriliyor. İHA ve SİHA’larla yapılan opeasyonlarda kafasını çıkaran teröristler anında etkisiz hale getirilirken, örgütün sözde üst düzey yöneticileri de çareyi güvenlik kuvvetlerine teslim olmakta buluyor. Şırnak’ın Uludere ilçesi Şenoba beldesi Çukuryayla mevkiinde 25 Ağustos tarihinde düzenlenen operasyonla biri sözde PKK’nın üst düzey yöneticisi olmak üzere 2 terörist sağ olarak yakalandı. Sağ yakalanan teröristler ile konuşan uzman çavuş, kin ve kan kusan teröristlere adete insanlık dersi verdi. Teröristlerin ellerine kelepçeyi takarken yaşanan diyalog Mehmetçiğin merhametini bir kez daha gözler önüne serdi.

“BUNDAN SONRA CANIN BİZE EMANET”

Sağ ele geçirilen teröristlere kelepçe takarken konuşan uzman çavuş panik halinde olan teröristleri teselli etti. Korkudan ne yapacaklarını bilmeyen teröristlerdeki panik halini gören uzman çavuş, “Bundan sonra canın bize emanet. Bundan sonrası vatanın, milletin yapacağı iş” dedi.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/asker-sag-ele-gecen-teroristlere-bunu-dedi-40946710
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #4444 : 06 Eylül 2018, 13:25:42 »
 Kırmızı listedeki terörist öldürüldü

Bakanlık açıkladı! Kırmızı listedeki terörist öldürüldü
İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklama, kırmızı listede yer alan Musa Çetiner isimli terörist etkisiz hale getirildi
Bakanlıktan yapılan açıklamada, Terörden Arananlar Listesi'nde "kırmızı" kategoride yer alan, 4 milyon lira ödüllü, sözde Dersim saha sorumlusu Musa Çetiner etkisiz hale getirildi.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/bakanlik-acikladi-kirmizi-listedeki-terorist-olduruldu-40948195
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #4445 : 07 Eylül 2018, 08:37:09 »
ABD'li General, 4 milyon TL ödülle aranan terörist ile görüştü

ABD'nin Irak ve Suriye'de DEAŞ terör örgütü ile mücadelede görevli üst düzey yetkililerinden biri olan General Poul Funk, Türkiye tarafından aranan terörist listesinin kırmızı kategorisinde yer alan ve YPG terör örgütünün en üst düzey yöneticisi olan 'Mazlum Kobane' kod adlı Ferhat Abdi Şahin ile görüştü. Görüşmeye dair fotoğraf, koalisyonun resmi twitter hesabından paylaşıldı.

Dünya, Suriye'nin İdlib kentine yönelik Rusya ve Suriye'nin yaptığı operasyonu konuşurken, Suriye'nin kuzeyindeki Ayn İsa Kasabası yakınlarında ABD'li General Paul Funk ile PKK/YPG terör örgütünün Suriye'deki en üst düzey yöneticisi 'Mazlum Kobane' kod adlı Ferhat Abdi Şahin arasında bir görüşme gerçekleşti. Görüşmeye dair fotoğraf, DEAŞ ile mücadele koalisyonunun resmi twitter hesabından paylaşıldı.

http://www.milliyet.com.tr/abd-li-general-4-milyon-tl-odulle-dunya-2737697/

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #4446 : 07 Eylül 2018, 17:52:01 »
PKK'nın alçak planı ortaya çıktı!

Esed rejiminin kontrolündeki Suriye'nin Lazkiye ilinde, YPG/PKK ile yasa dışı sol örgütlere ait eğitim kamplarındaki teröristler faaliyetlerini sürdürüyor. Terör örgütleri bölgedeki Türkmenlere ve Türkiye'ye yönelik eylem hazırlıklarına devam ediyor.
Suriye’de Beşşar Esed rejimi kontrolündeki Lazkiye ilinin kuzey kırsalında YPG/PKK ile yasa dışı sol örgütlere ait eğitim kamplarındaki teröristler faaliyetlerini sürdürüyor. Suriye’nin batısında, Hatay ilinin karşısındaki Lazkiye'nin kuzey kırsalındaki bölgede Türkiye karşıtı terör örgütlerinin en az beş eğitim kampı bulunuyor.

AA muhabirlerinin güvenilir yerel kaynaklardan edindiği bilgilere göre Afrin, Münbiç, Tel Abyad ve Rakka’dan gelen yaklaşık iki yüz terörist Lazkiye’nin Türkiye sınırına yakın noktalarında rejim ve İran destekli gruplardan eğitim alıyor.

TÜRKİYE VE TÜRKMENLERE YÖNELİK SALDIRI HAZIRLIKLARI VAR

Lazkiye il merkezinin kuzey ve kuzeydoğusundaki beş alanda kurulan kamplarda terör örgütü YPG/PKK, DHKP-C ve Birleşik Özgürlük Güçleri (BÖG) mensubu teröristler, Esed rejiminin desteği ile muhalif Türkmenlere ve Türkiye’ye yönelik eylem hazırlıklarını sürdürüyor.

Yerel kaynaklara göre, Lazkiye'nin Gebere kasabası, Avanlı köyü, Fırınlık ormanı mevkisi ile Hasancık köyünün kuzeybatısı, Saray nahiyesinin kuzeyindeki orman, 636. tepe güneybatı yamacı ve Hatay sınırındaki Keseb’in birkaç kilometre güneyindeki Çalma Tepesi'nin güneyinde terör kampları ve İkizoluk köyünde de depoları bulunuyor.

Esed rejimine ait Gebere köyünde itfaiye binasını, Avanlı, Fırınlık, Saray nahiyesi ve Çalma’daki askeri noktaları kamp olarak kullanan terör örgütleri, bölgede varlıklarını sürdürüyor.

BÖLGEDE FAALİYET SÜRDÜREN ÖRGÜTTLER

Türkiye’nin Afrin’de terör örgütü YPG/PKK’ya karşı gerçekleştirdiği Zeytin Dalı Harekatı’ndan sonra Esed rejiminin kontrolündeki bölgelerde yoğunlaşan terör örgütlerinin ittifakında, YPG/PKK’nın yanı sıra Reyhanlı katliamının sorumlusu Mihraç Ural’a bağlı Mukaveme Suriyye, DHKP-C ve Suriye’nin kuzeyinde terör örgütü YPG/PKK’ya destek veren yabancı terörist savaşçılardan oluşan sözde Enternasyonal Özgürlük Taburu bileşeni olan Birleşik Özgürlük Güçleri (BÖG) adlı terör örgütü de yer alıyor.

BİRÇOK TÜRKİYE DÜŞMANI ÖRGÜT VAR

Türkmen Dağı'nda Esed rejimine karşı mücadele eden Özgür Suriye Ordusu'na (ÖSO) bağlı özel kuvvetler grubu Fursanul İman'ın askeri sözcüsü Muhammed Yavuz, Lazkiye kırsalında PKK ile Acilciler gibi pek çok devrim ve Türkiye düşmanı örgütün bir arada çalıştığını söyledi.

Yavuz, "Bu durumu yakından ve cephe hattında görüyoruz. PKK, Mukaveme Suriyye ve Şii milisler Suriye devrimine karşı omuz omuza vermiş durumdalar. Zaten savaş eğer burada bitse dahi bu örgütler burada beklemeyecekler. İdlib ve Lazkiye sonrası hedefin Türkiye olacağı herkesin görebileceği bir hakikat" dedi.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/pkknin-alcak-plani-ortaya-cikti-40949679

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #4447 : 08 Eylül 2018, 12:43:35 »
PKK’lı terörist itiraf etti: Sabotaj timi…

PKK’nın, Suriye ve Irak’ta bomba eğitimi verdiği teröristleri Türkiye’ye gönderdiği ortaya çıktı. Bitlis kırsalında yakalanan PKK’lı Mizgin K., İran üzerinden Karadeniz’e geçtiklerini söyledi. Yakalanan terörist, bölgede EYP tuzaklı saldırı hazırlığı yaptıklarını itiraf etti.
Kuzey Irak’tan Karadeniz’e açılma planı suya düşen PKK’nın, teröristleri Ermenistan üzerinden Türkiye’ye geçirme planı da deşifre oldu. Bitlis Tatvan kırsalında yakalanan “Delal M.” kod adlı Mizgin K.’nın ifadesi, PKK’nın Karadeniz’de gerçekleştirmeyi planladığı eylemleri günyüzüne çıkardı. PKK’lı Mizgin K., gönüllü olan ve örgütün sözde yöneticileri tarafından seçilen teröristlerin sınır ötesine götürülerek, bomba hazırlama konusunda eğitim aldıklarını anlattı.

SURİYE VE IRAK’TA BOMBA EĞİTİMİ

Yeni Şafak’ın haberine göre; Suriye ve Irak’taki kamplarda 6 ay boyunca bomba hazırlama konusunda eğitim aldığını söyleyen terörist, örgütün “sabotajcı” adını verdiği 30’ar kişilik grupların bu eğitimi “yabancı terör örgütü üyelerinden” aldıklarını söyledi. Tüm detayları anlatan terörist, eğitim başlıklarının “sabotaj, fünye bağlantıları, son bağlantı, son kontroller, patlayıcıların etkileri ve karışım oranları ile dış kaplara yerleştirilmesi” olduğu bilgisini verdi.

KAÇAKÇILAR ELİYLE KARADENİZ’E

Aldığı 6 aylık eğitimin 5 ayının el yapımı patlayıcı (EYP) hazırlayarak geçtiğini söyleyen Mizgin K., eğitim bittikten sonra PKK’nın sözde üst yönetiminin “6-8 kişilik gruplara ayrılarak Türkiye’nin kuzey eyaletlerine gönderin” talimatı üzerine, gruplara bölünerek Suriye ve Irak üzerinden İran’a gittiklerini söyledi. Mizgin K., buradan da örgütün kullandığı kaçakçılar yardımıyla Kars, Ağrı, Van üzerinden Karadeniz bölgesine geçtiklerini anlattı.

Terörist Mizgin K., örgütün bölgede EYP tuzaklı eylem hazırlığında olduğunu itiraf etti. Yol üzerlerindeki menfez içleri ve çevrelerinin güvenlik güçlerince sürekli kontrol edilmesinden dolayı örgütün bombalı tuzaklar için bu tür yerleri tercih etmemeleri doğrultusunda talimat verdiğini söyleyen PKK’lı Mizgin K., “Yollarda araçların yavaşladığı viraj, rampa gibi yerleri tercih etmemiz hususunda talimat aldık” dedi.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/pkkli-terorist-itiraf-etti-sabotaj-timi-40949991

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #4448 : 08 Eylül 2018, 12:50:16 »
PKK'lı teröristler Esed'in askerleriyle çatıştı!

Suriye'nin kuzeydoğusundaki Haseke ilinde terör örgütü YPG/PKK ile Beşşar Esed rejimi güçleri arasında şiddetli çatışmalar  yaşanıyor.
Paylaş Twitle A+ a-
PKK'lı teröristler Esed'in askerleriyle çatıştı!
Haseke'deki yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, sabah  saatlerinde Haseke'nin Kamışlı ilçesinin bazı noktalarında varlık gösteren Esed  rejimine bağlı güçlerle ilçeyi işgal eden YPG/PKK'lı teröristler arasında yaşanan  gerginlik çatışmaya dönüştü.

Devam eden çatışmalarda 7 rejim askerinin öldüğü, teröristlerin  arasında yaralananların olduğu bildirildi. Kaynaklar, çıkan çatışmalara, rejim güçlerinin Haseke-Kamişli yolu  üzerine kurduğu kontrol noktası Kamışlı'daki gençleri tutuklamasının neden olduğunu aktardı. Daha önce de Haseke ilinde taraflar arasında benzer çatışmalar  yaşanmıştı.

Terör örgütü YPG/PKK ve Esed rejimi Haseke kentini birlikte yönetiyor.  Rejim güçleri Haseke il merkezindeki Kevkep Dağı, Güvenlik Karesi ve 156. Tugayı  kontrol ediyor. Kamışlı ilçe merkezinde ise rejime ait bir askeri hava alanı ve  askeri tugay ile bir Güvenlik Karesi yer alıyor.

http://www.milliyet.com.tr/pkk-li-teroristler-esed-in-dunya-2738619/

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #4449 : 10 Eylül 2018, 08:32:06 »
Şırnak kırsalına 09 Eylül 2018 tarihinde düzenlenen hava harekâtı neticesinde, üs bölgelerimize saldırı hazırlığında olduğu tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu silahlı beş terörist etkisiz hale getirilmiştir.

https://twitter.com/TSKGnkur/status/1039003367316643842