Anket

Hükümetin "kürt açılımı" politikasını destekliyormusunuz?

Hayır desteklemiyorum,şiddetle karşıyım
61 (77.2%)
Evet destekliyorum, çok olumlu buluyorum
10 (12.7%)
Kararsızım, çünkü sonuçları hakkında emin olamıyorum
8 (10.1%)

Toplam Oy Verenler: 79

Gönderen Konu: PKK İle Mücadele  (Okunma sayısı 1416808 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: PKK İle Mücadele
« Yanıtla #4420 : 13 Ağustos 2018, 17:55:07 »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #4421 : 16 Ağustos 2018, 08:26:35 »
TSK ve MİT tarafından 15 Ağustos 2018 tarihinde gerçekleştirilen müşterek operasyonla, kırmızı listede aranan PKK/KCK bölücü terör örgütünün sözde yürütme konseyi üyesi ve Irak kuzeyi Sincar Sorumlusu Mam Zeki Şengali kod adlı İsmail Özden etkisiz hale getirilmiştir.

« Son Düzenleme: 16 Ağustos 2018, 08:27:09 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #4422 : 16 Ağustos 2018, 10:46:54 »
operasyon nerede yapılmış

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #4423 : 16 Ağustos 2018, 14:42:55 »
Adıyaman kırsalında çatışma: 4 şehit

Adıyaman’da el yapımı patlayıcıyla yapılan saldırı sonucu bir asker şehit oldu. Bölgede bulunan diğer güvenlik birimleri, yaralı jandarmaları sivil araçla olay yerinden tahliye etmeye çalışırken, bölgedeki diğer güvenlik görevlileri sivil aracın olay yerinden kaçmaya çalışan PKK’lılara ait olduğunu düşünerek, sivil araca ateş açtı. Üç güvenlik görevlisi dost ateşiyle şehit oldu.

Merkeze bağlı Kömür Beldesi kırsalında bulunan mermer ocağını salı gecesi basıp ateşe veren PKK’lıların etkisiz hale getirilmesi için operasyon yürüten güvenlik güçlerine yola yerleştirilen el yapımı patlayıcı ile tuzak kuruldu. Patlama sonucu bir asker şehit oldu. Bölgede bulunan diğer güvenlik birimleri, yaralı jandarmaları sivil araçla olay yerinden tahliye etmeye çalışırken, bölgedeki diğer güvenlik görevlileri sivil aracın olay yerinden kaçmaya çalışan PKK’lılara ait olduğunu düşünerek, sivil araca ateş açtı. Bunun sonucu dost ateşiyle kazaen 3 jandarma daha şehit oldu.

Olayda, Tuncay Doğan, Oğuzhan Tekerek, Aydın Özer, Kürşat Yılmaz şehit olurken, Coşkun Sönmez, Salih Aynacı, Mehmet Ali Karagöz, Doğan Bişkener, Barış Asker Kaya, Yusuf Çopur ise yaralandı.

Valilik, olayla ilgili adli ve idari tahkikat yapılmakta olduğunu ve 8 kişinin gözaltına alındığını kaydetti. Operasyon bölgesine Adana Jandarma Bölge Komutanlığı'ndan da hava desteği gönderildi.

VALİLİK AÇIKLAMASI

Adıyaman Valililği konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: "Adıyaman-Merkez Kuyucak Köyü bölgesine diğer güvenlik güçlerine takviye için gelen kahraman Jandarmamızın zırhlı aracına, daha önce yola yerleştiren ‘eyp’ infilak ettirilmesiyle 1 kahraman Jandarmamız olay yerinde şehit olmuştur.

Bölgede bulunan diğer güvenlik birimlerimiz yaralı Jandarmalarımızı sivil araçla olay yerinden tahliye etmeye çalışırken, bölgede bulunan diğer güvenlik görevlilerimiz sivil aracı terörist unsurların olduğunu zannederek ve olay yerinden kaçmaya çalıştığını düşünerek, güvenlik birimlerimizin bulunduğu sivil araca ateş açması sonucu maalesef dost ateşiyle kazaen 3 kahraman evladımız şehit olmuştur. Şehit olan 4 Jandarmamıza Allah'tan rahmet kederli ailelerine sabır diliyoruz.

Olayla ilgili adli ve idari tahkikat yapılmakta olup, 8 şüpheli gözaltına alınmıştır. Bölgede geniş çaplı operasyon başlatılmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/son-dakika-adiyamanda-catisma-40930031

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4424 : 16 Ağustos 2018, 15:13:08 »
Bu nasıl bir ihmaldir 3 tane gencecik asker irtibatsızlık yüzünden şehit oldu
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #4425 : 16 Ağustos 2018, 15:50:42 »
operasyon nerede yapılmış

TSK ve MİT'ten müthiş operasyon! Kaldı: 39

Habertürk Ankara Temsilcisi Bülent Aydemir, TSK ve MİT'in Sincar'a düzenlediği operasyonun şifrelerini yazdı. Aydemir, yazısında "KCK Yürütme Konseyi olan, “Mam Zeki Şengali" kod adlı İsmail Özden’in müthiş bir operasyonla öldürülmesinin çok önemli sonuçları var. Birincisi artık PKK’nın sözde beyin takımından artık 39 kişi kaldı; onlar da kendilerini güvende hissetmiyorlar" ifadelerini kullandı...
16.08.2018 - 12:29 | Güncelleme: 16.08.2018 - 12:35 HABERTURK.COM

Türk Silahlı Kuvvetleri ( TSK) ile Milli İstihbarat Teşkilatı ( MİT) Başkanlığı’nın Irak’ın kuzeyindeki Sincar bölgesine düzenlediği operasyon, hem harekatın içerdiği imkân ve kabiliyetler hem de bu zorlu operasyonun sonuçları bakımından tüm otoritelerden tam not aldı.

Başarısıyla, “Film gibi operasyon” tabirini de aşan nitelikteki operasyonun detaylarına girmeden önce terörle mücadelede son dönemde yürütülen mücadeleyi, yeni yaklaşımı ve sahada yürütülen hazırlıkları anlatalım:

- FETÖ temizliği ve orduda arındırma süreciyle birlikte güvenlik birimleri arasındaki eşgüdüm, hızlı hareket etme, diğer imkân ve kabiliyetler artırıldı.

- Suriye’deki sıcak operasyonlar nedeniyle güvenlik birimlerinin bu bölgeye yoğunlaşması söz konusuydu ancak burada kazanılan deneyimler, bir yandan da yeni terörle mücadele yaklaşımının sahaya yansıtılması zorunluluğunu doğurdu.

- Türkiye sınırı içinde de terör örgütüne ağır darbeler vuruldu; bunun dışarıda devam ettirilmesi, güney hattından Irak-Suriye geçişliliğinin önlenmesi ihtiyacı doğdu.

- Özel hedeflere odaklı bir strateji hayata geçirildi. İHA ve SİHA’lar oyun değiştirici oldu. Telsiz kestirmeleri ve İHA’ların istihbaratı aldığı noktaya doğrudan yönelmesi, insan istihbaratında etkinlik, Hava Kuvvetleri ile üst seviyede koordinasyon, karadan sızma yetenekleri, PKK’nın lider kadrosunun hareketsiz kalması, rahat hareket edememesi, hareket ettiğinde fark edilmesi sonuçlarını doğurdu. Terörist sızmalar büyük ölçüde engellendi.

- Operasyonel kabiliyetleri giderek baskılanan terör örgütü, “Türkiye her şeyimizi biliyor” diyerek zorunlu olarak daha az görünür olmaya, daha az hareket etmeye başladı.

- Türkiye Irak’ta sınıra yakın bölgelerde yeni özel kuvvet üsleri inşa etti; var olanları büyüttü. Anlık harekatlar, nokta operasyonlar, sahadan komuta edilmeye başlandı.

- Suriye’nin Kandil’le bağlantısı kesmenin yolunun, terör örgütünün yönetici kadrosunun yok edilmesinden geçtiği sonucuna varıldı. Özel operasyon birimleri oluşturuldu.

- Terörle kaynağında mücadele etme stratejisi kapsamında, sahada çok önemli hazırlıklar yapıldı çünkü Türkiye içinde örgüte karşı elde başarı ve tecrübenin sınır dışına yansıtılması gerekiyordu.

40’TI, 39 KALDI

KCK Yürütme Konseyi olan, “Mam Zeki Şengali" kod adlı İsmail Özden’in müthiş bir operasyonla öldürülmesinin çok önemli sonuçları var. Birincisi artık PKK’nın sözde beyin takımından artık 39 kişi kaldı; onlar da kendilerini güvende hissetmiyorlar. Örgüt açısından Türkiye sınırına uzak olmak artık güvenlik kalkanı sağlamayacak. Türkiye artık uzaktaki terör hedeflerine ulaşma potansiyelini bu operasyonla ortaya koymuş oldu. TSK’nın ve MİT Başkanlığı’nın imkân ve kabiliyetleri, eşgüdümü, ortaya çıkan fırsatların heba edilmeden değerlendirilmesi, beraberinde başarılı operasyonlar getirdi. Zorlukları ve hata barındırma potansiyeli olan bu tür operasyonları; ABD, Rusya, Çin, İsrail gibi ülkeler yapabiliyordu; artık Türkiye de yapıyor.

OPERASYONUN MESAJLARI

Türkiye sınırına uzak, güneyden Suriye-Irak arasında bir geçiş noktası olan Sincar-Karaçok dağı vadisi, terör örgütünün eleman ve lojistik transferi açısından çok önemli bir yer. Sincar’ın batısındaki Şilo vadisinde terör örgütünün bir kampı bulunuyor. Terör örgütü elebaşı İsmail Özden bu kamptan ayrılan konvoyda vuruldu. Jetler önce Bora köyündeki kampı vurunca, PKK’lılar buradan dağılmaya başlıyor. Burası aslında PKK’nın operasyon beklediği bir kamp değil. En az üç atışla vurulan kamptan kaçmaya çalışan Özden, diğer F-16’nın nokta hedefi olmaktan kaçamıyor.

Operasyonun sadece terör örgütü hedeflerini, nerede olursa olsun bertaraf etmedeki kararlığı gösterme açısından başarılı sonuçları olduğu gibi ABD’nin terör örgütü üzerinden kuzey Irak ve ileride Suriye yönünde yapılanmasını da reddetme açısından önemli sonuçları oldu. Türkiye en son Nisan 2017’de Sincar- Karaçok’u vurmuş, ardından ABD, Türk jetlerinin bu bölgeye uçuş hattına Mahmur-Erbil üssü üzerinde kısmi blokaj koymuştu. Türkiye ABD’ye de “Senin buradaki varlığınla ilgilenmiyorum, potansiyel terör unsurlarını kendi istihbaratım, askeri imkân ve kabiliyetlerimle vuruyorum ve vuracağım” mesajı vermiş oldu…

https://www.haberturk.com/tsk-ve-mit-ten-muthic-operasyon-kaldi-39-2105755

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #4426 : 16 Ağustos 2018, 15:57:11 »
Bu nasıl bir ihmaldir 3 tane gencecik asker irtibatsızlık yüzünden şehit oldu

Şehit sayısı 4 olmuş.

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #4427 : 16 Ağustos 2018, 17:44:49 »
Allah rahmet eylesin

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #4428 : 17 Ağustos 2018, 08:22:13 »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #4429 : 17 Ağustos 2018, 12:28:51 »
4 askerin şehit olduğu beldenin DBP'li belediye başkanı gözaltında

Adıyaman'da dün 4 askerin şehit olduğu Kömür beldesinde, DBP'li belediye başkanı Yusuf Yuka'nın da aralarında bulunduğu 4 kişi gözaltına alındı.
Adıyaman'ın Kömür beldesinde geçen salı günü bir grup terörist mermer ocağı şantiyesini basıp ateşe verdi. Bölgeye sevk edilen askerleri taşıyan aracın, teröristlerin önceden döşediği el yapımı patlayıcının üzerinden geçmesiyle meydana gelen patlamada 2 asker yaralandı. Dün ise PKK'lı teröristlerin tuzakladığı el yapımı patlayıcıyı infilak ettirmesiyle yaralanan askerlerden biri, kaldırıldığı hastanede şehit oldu. Yaralıları, hastaneye götürmek isteyen askerlerin bulunduğu askeri sivil aracı, terörist unsur zanneden güvenlik güçlerinin kazaen açtığı ateşle de 3 asker şehit oldu.

4 KİŞİ DAHA GÖZALTINA ALINDI

Polis ve jandarma tarafından düzenlenen ortak operasyonda dün olayla ilgisi bulunan 8 kişi gözaltına alındı. Terör örgütüne yardım ve yataklık eden kişilere yönelik sürdürülen soruşturma kapsamında, bu sabaha karşı ise düzenlenen operasyonlarda aralarında Kömür Belde Belediye Başkanı DBP'li Yusuf Yuka'nın da aralarında bulunduğu 4 kişi gözaltına alındı. Evlerinde arama yapılan şüpheliler, sağlık kontrolünün ardından sorgulanmak üzere İl Jandarma Komutanlığı'na götürüldü.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/4-askerin-sehit-oldugu-beldenin-dbpli-belediye-baskani-gozaltinda-40931138