Anket

Hükümetin "kürt açılımı" politikasını destekliyormusunuz?

Hayır desteklemiyorum,şiddetle karşıyım
61 (77.2%)
Evet destekliyorum, çok olumlu buluyorum
10 (12.7%)
Kararsızım, çünkü sonuçları hakkında emin olamıyorum
8 (10.1%)

Toplam Oy Verenler: 79

Gönderen Konu: PKK İle Mücadele  (Okunma sayısı 1416657 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bostancıbaşı

• DefenceTurk
  • *
  • 17
Ynt: PKK İle Mücadele
« Yanıtla #4370 : 13 Haziran 2018, 13:51:24 »
Allah rahmet eylesin mekânları cennet olsun.....
31 mayıs k ırak 3 şehit var bu saldırıda

linki falan boş verin
bilen eğitimini alan ve yaşayan biliyor bilmeyen için hani o tv lerden izlediğiniz haberlerdeki pusu varya o işte bu....ölüm bölgesinde kalıpta kurtulan genelde pek olmaz
pusuya düştün malesef
40 yılda binlerce Mehmet gitti şahadete böyle...

yorum ve görüş yazarken hem görevi başında olanların ham de ailelerinin burayı takip ediyor olabileceğini unutmayalım düşman sevindirip kalp kırmamaya azami özen gösterelim

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4371 : 13 Haziran 2018, 17:07:47 »
Malesef ya bahsetmiş olduğunuz gibi tepeye yaklaşım istikametini önceden biliyorlardı ,ya da tam üstlerine çakıldılar.
şayet İSHA  kullanılmış ise demek ki  gözden kaçmışlar . Ama  tecrübeli arkadaşlardan şunu öğrenmek isterim bu tür hedeflere yaklaşım öncesi ve yaklaşma süresince öncülerin işini kolaylaştırmak amacı ile küçük dronların kullanılması yararlı olmazmı. Bu dronlar kücük timlerce de idare edilebilir rahtlıkle.

Çevrimdışı Amaruk

• DefenceTurk
  • *
  • -71
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4372 : 13 Haziran 2018, 23:12:00 »
Video bildiğimiz üzere kalleş bir BTÖ Propagandası ve "Kesik" olan bölümler var, Ne nezaman nasıl olduğunu sadece bu Görüntülerden ibaret kestiremeyiz.

Ama Yorumlara baktığımda BTÖ bu Video ilen Amacına ulaşmış ki Terörün en önemli amaçı Kara Propagandadır.

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4373 : 14 Haziran 2018, 05:39:37 »
Video bildiğimiz üzere kalleş bir BTÖ Propagandası ve "Kesik" olan bölümler var, Ne nezaman nasıl olduğunu sadece bu Görüntülerden ibaret kestiremeyiz.

Ama Yorumlara baktığımda BTÖ bu Video ilen Amacına ulaşmış ki Terörün en önemli amaçı Kara Propagandadır.

Ben buna katılmıyorum. Video Propaganda videosu orası kabul. Ama biz bunu aman görmeyelim diye sümen altı edersek, didikleyip bundan dersler çıkarmazsak sorunları gündeme getirmezsek üzülerek söylemeliyim ki böyle başka videolar görebiliriz.

Hayır yani biz bu videoyu izledikten sonra örgüte bir paye vermedik, onlardan korkmadık çekinmedikte hatta kinimiz düşmanlığımız daha da arttı.

Kısaca çok yayılmasın ama sümenaltıda edilmesin.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı Amaruk

• DefenceTurk
  • *
  • -71
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4374 : 14 Haziran 2018, 20:08:46 »

Ben buna katılmıyorum. Video Propaganda videosu orası kabul. Ama biz bunu aman görmeyelim diye sümen altı edersek, didikleyip bundan dersler çıkarmazsak sorunları gündeme getirmezsek üzülerek söylemeliyim ki böyle başka videolar görebiliriz.

Elbette sümen altı etmeyelim ama zaten Kandil Operasyonu geçen seneden beri Yürürlükte ve böyle Video Yayınlamarı sadece kara Propaganda.

TSK zaten Aziz Şehitlerimizin bu Dünyadan göç ettiklerini rapor ediyor ve kamuoyu ile Paylaşıyor, neden "BTÖ"  kaynağını bir Türk olarak kullaniyim ki ayrıca Sisli havalarda pek IHA Kullanımı bile Sonucu değiştirmez.
« Son Düzenleme: 15 Haziran 2018, 04:10:40 Gönderen: Amaruk »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #4375 : 14 Haziran 2018, 20:17:04 »

Bu almancılar da hep böyle. :)
İlen değil! N'si yok!
ile...
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4376 : 15 Haziran 2018, 12:57:51 »
Irak Başbakanı İbadi , Türkiye'nin Kuzey Irak topraklarında Kandil dağına yaptıgı operasyon için , Türkiye ile pkk konusunda varılmış bir anlaşmanın olmadıgını söylemiş ve bunu seçim propagandası olarak nitelemiş.

Ya cidden saçma bir durum var ortada. İki ülkeyi ilgilendiren bir sorun var ve bu iki ülke yanyana gelip bir mutabakata varamıyor mu ? Ya bizimkiler yalan konuşuyor ya bu adamlar. Ben bu adama ne kadar güvenmiyorsam bizimkilerede güvenmiyorum. Başika kampı içinde önce Irak devleti çağırdı dediler sonra tuhaf tuhaf açıklamalar oldu. Hayır Irak ile anlaştık diye yalan söylemek yerine ulusal güvenliğimniz için Irak ne demiş İran ne demiş umursamıyoruz teröristi mağarasında gebertecez deseler benim hoşuma gider ama devletler arasında böyle polemikler olunca ulan Irak bile bize kaldırıyor bir taraftalarını diye düşünmeden edemiyorum. Normalde şu İbadinin Türkiye hakkında açıklama yaparken 3 kez düşünmesi lazım. Acaba kızdırır mıyım diye kelimelerini tek tek seçmesi lazımdı. Yanlış laf ettiğinde o boru hattının kendisine döneceğini bilmesi lazımdı. Bu etkiyi göstermek lazım.
« Son Düzenleme: 15 Haziran 2018, 13:00:06 Gönderen: Yabgu »
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #4377 : 18 Haziran 2018, 08:31:32 »
Koalisyondan "Fransa-PKK/YPG iş birliği" itirafı

ABD öncülüğündeki DEAŞ Karşıtı Koalisyon, Fransız özel kuvvetlerinin, Suriye'nin Daşişa kasabasında terör örgütü PKK/YPG'nin ana omurgasını oluşturduğu SDG ile iş birliği içinde olduğunu kabul etti.
DEAŞ Karşıtı Koalisyonun resmi Twitter hesabı, Fransız askerlerinin Suriye'de DEAŞ'a karşı obüsle saldırı yaptıkları bir anın fotoğrafını paylaştı.

Fotoğrafın altında, 3 Haziran'da Suriye-Irak sınırındaki bazı bölgelerde DEAŞ'a karşı başlatılan "Toparlama Operasyonu"nun ikinci aşamasının icra edildiği ve Fransız askerlerinin de destek verdiği operasyonda Daşişa beldesi içinde ve civarındaki (DEAŞ'a ait) hedeflerin vurulduğu belirtildi.

Böylelikle Koalisyon, Fransız özel kuvvetlerinin, Suriye'de PKK/YPG'nın ana omurgasını oluşturduğu SDG ile yan yana savaştığını itiraf etmiş oldu.

MCGURK'TEN DAŞİŞA AÇIKLAMASI

Öte yandan ABD Başkanı Donald Trump'ın DEAŞ'la Mücadele Özel Temsilcisi Brett McGurk de Twitter hesabından yaptığı açıklamada Daşişa'nın ilk kez DEAŞ'ın kontrolünden çıktığını belirtti. McGurk, son 4 yıldır ilk kez bu noktaya gelindiğini ve terör örgütü PKK/YPG unsurlarının ana omurgasını oluşturduğu SDG güçlerinin bu ilerlemeyi sağladığını savundu.

AA'nın 30 Mart'ta verdiği ve güvenilir yerel kaynaklara dayandırdığı haberinde, Fransız özel kuvvetlerine mensup 70'den fazla askerin DEAŞ Karşıtı Koalisyon çatısı altında Suriye'de PKK/YPG unsurları ile yan yana faaliyet gösterdiği belirtilmişti.

Terör örgütüyle iş birliği yapan Fransa özel kuvvetlerinin sahada 2 yıldır bulunan personeli dışında, Kara Kuvvetleri Komutanlığına bağlı 1. Deniz Piyade Paraşütçü Piyade Alayı ile Hava Kuvvetleri Komutanlığına bağlı 10. Paraşüt Komando birliklerinin mevcut olduğu kaydedilmişti.

Bu kuvvetlerin kayıtlarda Irak'ta konuşlu görünse de sık sık Simelka sınır kapısı üzerinden Irak'ın kuzeyinden Suriye'nin kuzeyine girdiği ve son dönemde Suriye'ye girişlerin arttığı ifade edilmişti.

Fransız inşaat şirketi Lafarge da 2010 yılında Suriye'nin kuzeyine bir çimento fabrikası açmıştı. Şirketin iç savaşın ikinci yılından itibaren, faaliyetlerini devam ettirebilmek amacıyla 1,5 yıl süreyle terör örgütü DEAŞ'a rüşvet verdiği ortaya çıkmıştı. Daha sonra DEAŞ'ın ele geçirerek işlettiği fabrikayı ABD destekli YPG/PKK ele geçirmiş ve üs olarak kullanmaya başlamıştı.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/koalisyondan-fransa-pkk-ypg-is-birligi-itirafi-40870024
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #4378 : 18 Haziran 2018, 08:35:18 »
Kandil’e havadan karadan bomba

Kandil’i terör örgütü PKK’dan temizlemek amacıyla başlatılan harekât kapsamında jetler havadan, topçular da karadan bomba yağdırıyor. Mehmetçik, Kandil’e 35 kilometreye kadar ilerledi

Terör örgütü PKK’nın yönetim merkezi Kandil’e yönelik olarak Türk Silahlı Kuvvetleri’nin mart ayında başlattığı hava destekli harekata katılmak için sınıra yeni takviye güçler kaydırıldı. Savaş uçakları da bölgede tespit edilen hedefleri yoğun ateş altına alıyor. Hava harekatına sınırdan topçu ateşi ile destek veriliyor. Milliyet, sınıra 10 kilometre mesafede bulunan Bermize Köyü ve Kanireş noktalarını görüntüledi. Bölgedeki PKK noktaları bir saat içinde, savaş uçakları ve topçu ateşi ile en az 10 kez vuruldu. Vurulan hedeflerden yükselen dumanları yakın mesafeden görüntüledik.

İki aşamalı harekat

Hakurk ağırlıklı sürdürülen harekat, Barzan bölgesini de içine alarak Kandil’e doğru genişliyor. İlk aşamada Kandil ile Türkiye arasında bağlantıyı koparmayı amaçlayan TSK’nın sürdürdüğü harekata seçkin operasyon timleri, komando, jandarma özel harekat birlikleri ve piyadelerden oluşan askerler katılıyor.

Kuzey Irak topraklarında 10’dan fazla noktada sürdürülen operasyonda, örgütün sızma yaptığı tüm geçiş yolları büyük oranda tutuldu. Bir yandan operasyonlar sürerken diğer yandan geçiş yollarına üsler kurulmaya başlandı. Bölgede çalışmaları süren üs sayısı 19’a ulaştı.

Operasyon birlikleri, bölgede bazı noktalarda 25 bazı kesimlerde ise 35 kilometreye kadar ilerleme kat etti. Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekâtlarında olduğu gibi Kandil harekatı da iki aşamalı olarak planlandı. Karadan sürdürülen harekata alan açılması amacıyla bölgede son iki gündür hava saldırısı yoğunlaştırıldı. Hava harekatlarında terör örgütü PKK’nın eğitim, haberleşme, karargâh ve mühimmat depolar ve sığınakların bulunduğu mevkiler imha ediliyor. Kapsamlı kara harekatı öncesinde örgütün altyapısının imha edilmesi planlanıyor. Yoğun hava operasyonu ile birlikte karadan kapsamlı harekat için geçiş yollarındaki PKK hedefleri topçu ateşleri ile vurulmaya başlandı. Şemdinli ve Çukurca bölgeleri arasında kalan sınır hattına konuşlandırılan topçu bataryaları önceki gün ve dün PKK hedeflerine yoğun atışlar yaptı. Topçu atışlarının yoğunlaşmasının kapsamlı kara harekatına hazırlık amacı taşıdığı bildirildi.

Yoğun bombardıman

Kandil Dağı ve Bradost bölgesindeki terör yuvaları önceki gün savaş uçakları tarafından yoğun şekilde bombalandı. Bombardımana Eskişehir 1. Ana Jet Üst Komutanlığı, 3. Ana Jet Üst Komutanlığı, 7. Ana Jet Komutanlığı Erhaç/Malatya’da bulunan F-16 C/D FIGHTING-FALCON uçakları katıldı. Savaş uçakları önceki akşam Kandil ve çevresindeki PKK hedeflerini belirli aralıklarla yoğun bombaladı. Rewanduz Kaymakamı Havkat Kestan Ahmed, “Uçaklar Serkeli, Keleki Baleyan Zargeli yüksekliklerini bombaladı” dedi. Sidekan kasabası Sorumlusu İhsan Çelebi ise uçakların Bradost bölgesinde Hakurk yükseklikleri, Kara Boğazı ve Şapan yüksekliklerini bombalandığını açıkladı.

Lelikan’da çatışma

Şemdinli yakınlarında yer alan Sidekan kasabası çevresinde ilerlemeye çalışan Mehmetçik ile PKK’lı teröristler arasında önceki gün yer yer çatışmalar yaşandı. TSK’nın ele geçirdiği tepelere yönelik örgütün sızma eylemine karşılık verilmesi üzerine birkaç noktada çatışma meydana geldi. Teröristler çatışmalar sonrası püskürtülürken operasyon timleri bölgede arama tarama çalışması başlattı.

Milliyet sıcak bölgede

TSK’nın Kandil’e yönelik başlattığı harekat, Çukurca-Şemdinli ilçeleri karşısında yer alan sınır kesimlerinde yoğunlaşıyor. TSK’nın havadan-karadan kuşatmaya aldığı Bermize-Kanireş bölgesine giren Milliyet, PKK kampları ve noktalarına yönelik yapılan uçak ve topçu saldırılarını görüntüledi. Barzan bölgesine bağlı Mergasor ilçesi Piran kasabasından Bermize köyü ve Kanireş bölgesine açılan dağlık alan önceki gün ve dün yoğun ateş altına alındı.  TSK’nın denetiminde bulunan Bermize köyü tepeleri ile sınır karakollarına konuşlandırılan toplarla PKK noktaları dövülüyor. Bölgedeki bazı PKK hedeflerinin ise savaş uçakları tarafından vurulduğunu gözlemledik. Vurulan PKK noktalarından yükselen yoğun duman kütlesini ilk kez görüntüledik. Vurulan noktalardan yükselen dumanlar çevredeki köylerden de izlendi.

http://www.milliyet.com.tr/kandil-e-havadan-karadan-bomba-gundem-2689810/

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #4379 : 19 Haziran 2018, 16:36:34 »
Gabar'dan art arda acı haberler!

İHA19.06.2018 - 09:27 | Son Güncelleme: 19.06.2018 - 11:54
Şırnak'ın Gabar Dağı mevkisinde PKK'lı teröristlerce yola tuzaklanan el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu bir asker şehit oldu, iki asker yaralanırken patlamanın ardından başlatılan operasyonda, teröristlerce tuzaklanan el yapımı patlayıcı güvenlik güçlerinin geçişi sırasında infilak etti. Patlamada, 1 asker şehit düştü, 1 asker yaralandı.

Akçay 6. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığına bağlı askerler Gabar Dağı mevkisinde yol arama faaliyeti yürüttüğü sırada teröristlerce önceden yola tuzaklanan el yapımı patlayıcı infilak etti.  Saldırıda bir asker şehit oldu, iki asker yaralandı.  Yaralı askerler helikopterle Şırnak Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.  Güvenlik güçleri, bölgede teröristlerin yakalanması için operasyon başlattı.

OPERASYON YAPAN ASKERLERE HAİN TUZAK

Patlamanın ardından başlatılan operasyonda, teröristlerce tuzaklanan el yapımı patlayıcı güvenlik güçlerinin geçişi sırasında infilak etti. Patlamada, 1 asker şehit düştü, 1 asker yaralandı.
http://www.hurriyet.com.tr/gundem/gabarda-hain-tuzak-aci-haber-40871191