Anket

Hükümetin "kürt açılımı" politikasını destekliyormusunuz?

Hayır desteklemiyorum,şiddetle karşıyım
61 (77.2%)
Evet destekliyorum, çok olumlu buluyorum
10 (12.7%)
Kararsızım, çünkü sonuçları hakkında emin olamıyorum
8 (10.1%)

Toplam Oy Verenler: 79

Gönderen Konu: PKK İle Mücadele  (Okunma sayısı 1416550 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Admiraldus

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
Ynt: PKK İle Mücadele
« Yanıtla #4300 : 24 Mart 2018, 10:31:25 »
Pkk nın çekilmesi benim pek kafama yatmadı. Bakalım görecez.
Sincar'dan çekilme yok. Operasyonu geciktirme çabaları. Bu da bize Sincar operasyonunun çok yaklaştığını gösteriyor.

Çevrimdışı spear

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4301 : 24 Mart 2018, 11:01:14 »
Çözüm sürecindede çekildiklerini gösteren görsellerde servis etmişlerdi sonuç : hendek çukur oparasyonları.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #4302 : 24 Mart 2018, 12:04:45 »
Cekilmeselerde olur.

Bundan sonra onlar icin geberib akbabalara yem olmak daha hayirlidir.

Bu tiplerle müzakere artik namlunun ucundan gecer.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #4303 : 26 Mart 2018, 08:31:21 »
Erdoğan işareti vermiş gözler çevrilmişti... Irak ordusu Sincar'a girdi

Irak Ordu Sözcüsü Tümgeneral Resul "Sincar'da PKK'nın çekildiği bölgelerde güçlerimiz konuşlandı" dedi.
Irak ordusunun, terör örgütü PKK'nın Musul'un Sincar ilçesinde çekildiği bölgelere konuşlandığı bildirildi.

Irak Ortak Operasyonlar Komutanlığı Sözcüsü Tümgeneral Yahya Resul, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 15'inci Tugay'a bağlı birliklerin, Sincar ilçesi ve Sinun kasabasına geçip ağır silahlarla bölgede konuşlandığını ifade etti.

EZİDİ BAHANESİ

Resul, ordu güçlerinin dün PKK'nın Sincar'dan çekildiği bölgelere konuşlandığını söyledi.

Terör örgütü PKK, 3 Ağustos 2014 tarihinde DEAŞ'ın Sincar'daki Ezidilere saldırmasını bahane ederek bölgede varlık göstermeye başlamıştı.

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün Trabzon'da yaptığı konuşmada Sincar'la ilgili şunları ifade etmişti:

"Afrin ile bu iş bitmeyecek dedik. PKK'lılar Sincar'a doğru gittiler, Sincar'a da gireceğiz dedim. Oraya da operasyonlar başladı. İçeride mücadele, dışarıda da mücadele. Bizim derdimiz teröristler, biz bir işgal devleti değiliz. Onun batıda örnekleri var. Bunu Afrikalı dostlarımız çok iyi bilir. Bizim tarihimizde adalet var. Mazlumların yanında yer almak var. Zalimlerle beraber olmak yok. O mazlumların yanındayız."

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/erdogan-isareti-vermis-gozler-cevrilmisti-irak-ordusu-sincara-girdi-40783962
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #4304 : 27 Mart 2018, 08:37:07 »
TSK: Kandil'de 41 terörist etkisiz hale getirildi

TSK:Irak kuzeyi Kandil bölgesine birliklerimize saldırı hazırlığında oldukları tespit edilen bölücü terör örgütü mensuplarına yönelik 22 Mart 2018 tarihinde düzenlenen hava harekâtı neticesinde; 41 teröristin etkisiz hale getirildiği tespit edilmiştir.Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında 26 Mart 2018 tarihinde Afrin bölgesinde icra edilen arama tarama faaliyetleri esnasında el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucunda iki kahraman silah arkadaşımız şehit olmuştur.

http://www.milliyet.com.tr/tsk-kandil-de-41-terorist-etkisiz-gundem-2635295/
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #4305 : 29 Mart 2018, 15:01:31 »
Barzani'den PKK'ya suçlama: Kabul etmiyoruz

Irak Başbakanı Haydar el İbadi'nin ardından benzer bir açıklama da Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nden (IKBY) geldi. Başbakan Neçirvan Barzani IKBY topraklarının komşu ülkelerin güvenliğine zarar vermek için kullanılmasını kabul etmediklerini söyledi.
Rudaw Türkçe'nin haberine göre, bakanlar kurulu toplantısının ardından basın toplantısı düzenleyen Başbakan Barzani "Türkiye'nin neden IKBY içine operasyon yaptığını sormadan önce bunun nedenini sormalıyız. Sebep PKK" dedi.

IKBY topraklarının komşu ülkelerin güvenliğine tehdit olacak şekilde kullanılmasına karşı olduklarını belirten Barzani şöyle dedi: "Bizim bu konuda bir prensibimiz var. Hiçbir şekilde Irak Kürdistan'ı topraklarının komşularımızı vurmak ve güvenliklerini tehlikeye atmak için kullanılmasını kabul etmiyoruz. Bu prensip Türkiye, İran, Suriye ve her taraf için geçerli. Hiçbir şekilde topraklarımızın bu ülkelere yönelik tehdit ve kargaşa için kullanılmasını istemiyoruz. Maalesef, birçok defa bunu PKK'ya da söyledik. 'Bu toprakları kullanıp, gidip Türkiye'de eylem yaparak geri dönmenizi kabul etmiyoruz' dedik. Bunun böyle olmasını sağlayan sebepler var ve bu sebeplerin de ortadan kaldırılması gerekiyor. Aksi takdirde çözümden de bahsedilemez."

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/barzaniden-pkkya-suclama-kabul-etmiyoruz-40788079

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4306 : 29 Mart 2018, 19:34:54 »
içtenlikten yoksun konjenktür icabı yapılmış olan söylem diye yorumlarım.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #4307 : 30 Mart 2018, 13:51:02 »
"Terör Örgütü Pkk Asla Kürtlerin Dostu Ve Savunucusu Değildir"

Siirt'te PKK'lı teröristlerce düzenlenen, 6 güvenlik korucusunun şehit düştüğü saldırı, Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu ile 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Gazileri ve Terör Mağdurları Derneğince yapılan ortak açıklama ile kınandıAçıklamadan:"Afrin'de çok büyük darbe yiyen ve TSK karşısında tutunamayan terör örgütü, son çırpınışlarının ifadesi olarak sağa sola saldırıyor. Bugünkü saldırıyı da bu kapsamda değerlendirmek lazım. Terör örgütü PKK asla Kürtlerin dostu ve savunucusu değildir"

yerelhaberler
DİYARBAKIR (AA) - Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu ile 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Gazileri ve Terör Mağdurları Derneği, Siir'te 6 güvenlik korucusunun şehit düştüğü, 3 güvenlik korucusu ve 4 askerin yaralandığı saldırıyı kınayan bir açıklamada bulundu.

Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Genel Başkanı Ziya Sözen ile 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Gazileri ve Terör Mağdurları Derneği Genel Başkanı Abbas Gündüz, Siirt'in Ormanardı köyü mevkisindeki yol yapım çalışmasında emniyeti sağlayan güvenlik güçlerine, PKK'lı teröristlerce düzenlenen, 6 kişinin şehit olduğu ve 7 kişinin yaralandığı saldırıya ilişkin ortak yazılı açıklama yaptı.

Açıklamada, saldırıda şehit olan güvenlik güçlerine Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifa dileğinde bulunuldu.

"Bu hain alçak ve şerefsizce saldırıyı yapan terör örgütü PKK mensuplarını, onlara destek verenleri, savunanları lanetliyoruz. Şehitlerimiz geride gözü yaşlı eşler, anneler, babalar, boynu bükük yetim çocuk bırakmıştır. 6 ailemizin ocağına ateş düşmüştür." ifadelerine yer verilen açıklamada, ailelerin acısının paylaşıldığı aktarıldı.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Afrin'de çok büyük darbe yiyen ve TSK karşısında tutunamayan terör örgütü, son çırpınışlarının ifadesi olarak sağa sola saldırıyor. Bugünkü saldırıyı da bu kapsamda değerlendirmek lazım. Güvenlik güçlerimizin karşısına çıkacak gücü ve cesareti kalmayan hain ve alçak terör örgütü, havanın yağışlı ve sisli olmasından yararlanarak bu hain ve alçak saldırıyı yapmıştır. Bu hain ve alçaklar bilmelidir ki; bu çırpınışları işe yaramayacak ve yok olup gideceklerdir. Şehitlerimizin intikamı en kısa sürede alınacak, bu hainler nereye kaçarlarsa kaçsınlar etkisiz hale getirileceklerdir."

Zeytin Dalı Harekatı'na Kürt kökenli 240 güvenlik korucusunun da katıldığı hatırlatılan açıklamada, bunun, harekat için önemine değinildi.

Açıklamada, şu değerlendirmede bulunuldu:

"Harekata güvenlik korucularının da katılması terör örgütlerinin ve onları savunanların planlarını bozmuş, 'Kürtlere katliam yapılıyor' tezini çürütmüştür. Bunu bilen ve gören PKK, son zamanlarda korucularımıza olan saldırılarını artırmıştır. Terör örgütü PKK, asla Kürtlerin dostu ve savunucusu değildir. Bugün şehit olan 6 korucumuz da Kürt kökenli vatandaşımız. Sözde Kürtleri desteklediğini iddia eden ABD ve Avrupa Birliği ülkeleri bu olayı kınayacaklar mı? Kürt kökenli güvenlik korucularımızı savunacaklar mı? Korucular şehit olunca susan, dilsiz şeytan ABD ve diğer ülkeler iki yüzlüdür, haindir ve terör sevicidir. Kürt kökenli korucuları şehit eden bu alçak zihniyet asla Kürtlerin temsilcisi değildir. Bunlar kiralık katil ve kalleşler sürüsüdür. Bunlar satılık ve maşadırlar. Bunlar ABD ve dış güçlerin maşasıdırlar."

Terör örgütünün bu topraklarda barınmasına asla müsaade edilmeyeceği belirtilen açıklamada, güvenlik korucuları olarak şehitlerin kanının yerde bırakılmayacağı bildirildi.

Açıklamada, bu mücadeleden, şehit ve gazi verme pahasına asla vazgeçilmeyeceği vurgulanarak, "Şehitlerimiz ve gazilerimiz PKK'ya olan kin ve nefretimizi kat be kat artırmıştır. Son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar bu haklı mücadelemiz sürecektir." denildi.

http://www.milliyet.com.tr/teror-orgutu-pkk-asla-kurtlerin-dostu--yerelhaber-2695312/

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #4308 : 31 Mart 2018, 08:29:07 »
ABD'den yeni YPG adımı... Trump 200 milyon dolarlık yardımı dondurdu

ABD Başkanı Donald Trump'ın, Dışişleri Bakanlığı'na, Suriye'de ABD öncülüğündeki DEAŞ karşıtı uluslararası koalisyonun desteğiyle terör örgütü YPG/PKK'nın kontrol ettiği alanların yeniden inşası için ayrılan 200 milyon dolarlık yardımı dondurma talimatı verdiği bildirildi.
Wall Street Journal gazetesine konuşan Amerikalı yetkililer, Beyaz Saray'ın ABD'nin Suriye'de gelecekteki rolünü değerlendirdiğini iddia etti. Yetkililer bu değerlendirme sürecinde koalisyonun Suriye'de operasyon gerçekleştirdiği alanların istikrarı için yapılması planlanan 200 milyon dolarlık yardımın dondurulduğunu kaydetti.

Gazete, yetkililerin Beyaz Saray'ın söz konusu talimatı "Trump'ın perşembe günü ABD'nin ordusunun Suriye'den çekileceğine ilişkin çıkışına paralel olarak" verdiğini belirtti.

Yetkililer ayrıca Trump'ın, ABD Dışişleri Bakanlığının Suriye'nin inşası için ek 200 milyon dolar ayırdığına dair haberler üzerine söz konusu fonun durdurulmasını istediğini öne sürdü.

Gazete, DEAŞ karşıtı mücadelenin Suriye'de son zamanlarda çıkmaza girmesinin de Trump'ın böyle bir karar almasına neden olduğu iddiasında bulundu.
Talimatın dün Beyaz Saray Özel Kalem Müdürü John Kelly tarafından Dışişlerine vekalet eden John Sullivan'a iletildiği bilgisi paylaşıldı.

200 milyon dolarlık ek fon sözü eski Dışişleri Bakanı Rex Tillerson tarafından şubat ayında Kuveyt'te yapılan DEAŞ karşıtı koalisyon toplantısı sırasında verilmişti.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/son-dakika-abdden-yeni-ypg-adimi-trump-200-milyon-dolarlik-yardimi-dondurdu-40789796

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #4309 : 31 Mart 2018, 08:30:09 »
ABD'den Menbiç'e takviye: Konuşlandılar!

DEAŞ'la mücadele koalisyonu çerçevesinde ABD, Suriye’nin kuzeyindeki Menbiç’te özel operasyonlar birliğini bu hafta genişletti. ABD ordu sözcüsü ve koalisyonun halkla ilişkiler direktörü Albay Veale, takviye askerlerin sayısıyla ilgili bilgi vermedi.
ABD ordu sözcüsü ve koalisyonun halkla ilişkiler direktörü Albay Thomas F. Veale yaptığı açıklamada yeni konuşlanmanın bölgedeki koalisyon askerlerinin güvenliğinin sağlanması için bir koruma önlemi olduğunu iddia etti.

Amerika'nın Sesi'nin haberine göre Veale, “Koalisyon güçleri, Menbiç Askeri Konseyi ile resmi ilişkileri üzerinden, operasyonlar için ortak bir işbirliği mekanizması oluşturuyor” dedi.

ABD’li askeri sözcü Albay Thomas F. Veale ile bölgede özel operasyondan kaç askerin konuşlandırıldığını açıklamayı reddetti.

Suriye’nin kuzeyinde bulunan bir Amerika’nın Sesi muhabiri ise ABD güçlerinin Menbiç’in kuzeybatısındaki Sayur Çayı vadisi boyunca yerleştiğini bildirdi.

MGK'NIN MENBİÇ MESAJI

Menbiç, Sincar ve Kandilde inisiyatif kullanırızMenbiç, Sincar ve Kandil'de inisiyatif kullanırız
Hafta içinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Milli Güvenlik Kurulu’nun bildirisinde terör örgütü YPG’nin bölgeden hemen çekilmemesi halinde Ankara’nın harekete geçeceği uyarısı yer almıştı. Bildiride, “Münbiç'teki teröristlerin bir an önce bölgeden uzaklaştırılması gerektiği, aksi takdirde Türkiye'nin, diğer bölgelerde olduğu gibi burada da bizzat insiyatif kullanmaktan çekinmeyeceği" belirtilmişti.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/son-dakika-abdden-menbice-takviye-konuslandilar-40789788