Anket

Hükümetin "kürt açılımı" politikasını destekliyormusunuz?

Hayır desteklemiyorum,şiddetle karşıyım
61 (77.2%)
Evet destekliyorum, çok olumlu buluyorum
10 (12.7%)
Kararsızım, çünkü sonuçları hakkında emin olamıyorum
8 (10.1%)

Toplam Oy Verenler: 79

Gönderen Konu: PKK İle Mücadele  (Okunma sayısı 1422304 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Ynt: PKK İle Mücadele
« Yanıtla #4080 : 29 Ağustos 2016, 08:50:50 »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #4081 : 29 Ağustos 2016, 12:00:55 »
Şemdinli’de çatışma! Şehit ve yaralılar var...

Hakkari'den bir son dakika haberi geldi. Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde önceki gün başlayan ve hala devam eden çatışmada 2 uzman çavuş şehit ve yaralılar olduğu bilgisi geldi. Hakkari'de yaşanan son son dakika gelişmelerini bu haberimizden sizlere aktarmaya devam edeceğiz...

SON DAKİKA HABERLERİ: Hakkari’ nin Şemdinli İlçesi Samanlı bölgesinde sürdürülen operasyonda çıkan çatışmada 2 uzman çavuşun şehit olduğu bildirildi. Alınan bilgiye göre, Şemdinli ilçesine bağlı Derecik beldesi kırsalında önceki gün başlayan çatışmalar hala devam ediyor. Sabah saatlerinde güvenlik güçleriyle PKK’lı teröristler arasında yaşanan sıcak temasta şehit ve yaralı askerler olduğu öğrenildi.

Çatışma bölgesine Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı’ndan kalkan helikopterler sevk edilirken, bölgede operasyonlar devam ediyor.
http://www.milliyet.com.tr/semdinli-de-catisma-sehit-ve-gundem-2302824/
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #4082 : 29 Ağustos 2016, 14:58:07 »
PKK kampları ateş altında

İHA29 Ağustos 2016 - 14:29Son Güncelleme : 29 Ağustos 2016 - 14:32
PKK kampları ateş altında

Hakkari’nin Çukurca ilçesinde hareketli saatler yaşanıyor. PKK’nın Zap, Avaşin ve birçok kampı savaş uçakları tarafından ateş altına alındı.

Hakkari’nin Şemdinli ilçesi kırsalında 2 askerin şehit olması ve 3 askerin yaralanmasının ardından bölgede başlatılan hava destekli operasyonlar devam ediyor. Çok sayıda PKK mensubunun etkisiz hale getirildiği operasyona, bölgeyi iyi bilen geçici köy korucularının da katıldığı öğrenildi.

Çukurca ilçesi sınırında bulunan Kuzey Irak topraklarındaki PKK mensuplarının barındığı Zap, Avaşin gibi birçok kampın savaş uçakları tarafından ateş altına alındığı belirtildi. Sınır bölgelerinden yükselen dumanlar Çukurca ilçesinden rahatlıkla görülüyor.

Çukurca’nın bazı köylerinde başlatılan hava destekli operasyonların ise aralıksız devam ettiği ve bir PKK'lı teröristin silahı ile birlikte sağ olarak ele geçirildiği bildirildi.

http://www.hurriyet.com.tr/pkk-kamplari-ates-altinda-40210952

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #4083 : 30 Ağustos 2016, 12:50:31 »
PKK'nın kara kutusu öldü
Hürriyet Haber

30 Ağustos 2016 - 08:16Son Güncelleme : 30 Ağustos 2016 - 08:27
PKK'nın kara kutusu öldü

Cezaevinden sağlık sorunları nedeniyle tahliye edilen ancak tedavi görmek yerine Kandil'e giden PKK'nın 'kara kutusu' olarak da bilinen sözde Balkanlar sorumlusu Mecit Gümüş, 22 Ağustos'ta öldü.

20 yıl kırmızı bültenle aranan ve Rusya'da sahte pasaportla dolaşırken, MİT'in Rusya Gizli Servisi'ne koordinatlarını vermesisonucu yakalanan Gümüş, 14 Temmuz 2011'de Türkiye'nin diplomatik girişimleri sonucu iade edilmişti. Diyarbakır 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan Gümüş, 22 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılmıştı. Cezası Yargıtay tarafından da onanan Gümüş, cezaevinde sık sık rahatsızlanınca İstanbul Adli Tıp Kurumu'na başvurdu. Akciğer ve solunum yetmezliği rahatsızlığı bulunan teröriste cezaevi koşullarında kalmasının uygun olmadığı yönünde rapor verilince 1 yıl önce tedavi olabilmesi için tahliye edildi. Ancak Gümüş tedavi olmak yerine soluğu Kandil'de alarak yeniden örgüte katıldı. Burada da 3 ay önce fenalaşınca Irak'ın Süleymaniye kentindeki tam teşekküllü bir hastanede tedavi altına alındı. Ancak geçen 22 Ağustos'ta hastanede öldü. Terörist Gümüş, kendi vasiyeti üzerine Kandil Dağı'nda sözde üst düzey teröristlerin de katıldığı törenle toprağa verildi. Sabah

http://www.hurriyet.com.tr/pkknin-kara-kutusu-oldu-40211422

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #4084 : 31 Ağustos 2016, 12:10:39 »
Çatışma çıktı.. Doçkalı PKK'lı vuruldu!

DHA31 Ağustos 2016 - 10:32Son Güncelleme : 31 Ağustos 2016 - 11:00
Son dakika haberi: Çatışma çıktı.. Doçkalı PKK'lı vuruldu!

Hakkari'den bir son dakika haberi daha... Hakkari’nin Çukurca ilçesi kırsalında operasyona giden askerlere bugün sabah saatlerinde bir grup PKK’lı terörist tarafından ateş açıldı. Çıkan çatışmada 1 PKK’lı doçka silahı ile ölü ele geçirilirken, 5 asker hafif şekilde yaralandı.

Hakkari’nin Irak sınırındaki Çukurca ilçesi’nin Çağlayan Uzundere bölgesi Hantepe Mevkiinde operasyona giden askerlere saat 07.00 sıralarında bir grup PKK’lı terörist tarafınan uzun namlulu silahlarla ateş açıldı.

Çıkan çatışmada 5 asker hafif şekilde yaralanırken, 1 PKK’lı da doçka silahıyla birlikte ölü ele geçirildi. Bölgede hava destekli operasyonlar ve yer yer sıcak çatışmalar devam ediyor. Yaralı askerler ambulanslarla Hakkari Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı.

http://www.hurriyet.com.tr/cukurcada-catisma-1-pkkli-olduruldu-5-asker-yarali-40212331

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4085 : 31 Ağustos 2016, 12:55:30 »
Pkk ile mücadelenin en adil yolu Anadoluda yaptıklarına karşılık olarak Kuzey Irak ve Suriye de bin yılda mucizelerle elde edebildikleri onuda altın tepside sunulduğu için elde edebildikleri bıçak sırtında risklerle elde tutabildikleri geleceği meçhullerle dolu beka larına tehdit oluşturmaktır. Pkk yı dizginleyecek tek güç kürtlerin iç dinamikleridir. Ben bunu öteden beri diyorum ama şimdi ilk defa bu yönde bir şeyler görüyorum. Bir vakit azacaklardır ama onlar azdıkça biz daha çok şey kaybetmelerini sağladıkça akılları başlarına gelir öfkelerine hakim olurlar.Yoksa dağda doçka bulmuşuz bir pkk lı vurmuşuz hiç bir değeri yok. Doçkada gırla insanda gırla artık örgütte.
« Son Düzenleme: 31 Ağustos 2016, 12:56:51 Gönderen: serkan »
beğen

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #4086 : 31 Ağustos 2016, 13:20:12 »
Valilik açıkladı: Dev operasyon başlıyor!

Valilikten yapılan açıklamada, Lice ve Hani ilçeleri mülki sınırları içerisinde bulunan dağlık ve ormanlık alanda faaliyet yürüten aralarında üst düzey örgüt yöneticilerinin de bulunduğu değerlendirilen teröristleri etkisiz hale getirmek, sığınak, barınak, depo alanlarını ve uçaksavar mevziilerini tahrip etmek ve malzemeleri ele geçirmek maksadıyla operasyon düzenleneceği belirtildi.

Açıklamada, 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun ilgili maddeleri uyarınca Lice'ye bağlı Birlik, Şenlik, Abalı, Erginköy, Tuzlaköy, Çeper, Duruköy ve Daralan köyleri ile Hani'nin Topçular, Yukarı Turalı, Kalaba, Serenköy ve Uzunlar köylerindeki vatandaşların zarar görmemesi amacıyla 31 Ağustos 2016 Çarşamba günü saat 05.00'ten geçerli olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar bu bölgelerde sokağa çıkmanın yasaklandığı ifade edilen açıklamada, "Söz konusu yasağa vatandaşlarımızın uyması kendi can ve mal güvenlikleri yönünden önem arz etmekte olup, yasağın bitim süresi ayrıca duyurulacaktır." denildi.
 http://www.milliyet.com.tr/valilik-acikladi-dev-operasyon-gundem-2303928/

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #4087 : 01 Eylül 2016, 08:27:15 »
Hakkari'de Askeri Konvoya Bombalı Saldırı

Hakkari-Çukurca karayolunda seyir halinde olan askeri konvoyun geçişi esnasında meydana gelen patlamada 1 kişi hayatını kaybetti, 1 kişi yaralandı.

Hakkari-Çukurca karayolunun 20. kilometresinde bulunan Geçimli köyü yakınlarında PKK üyeleri tarafından yola tuzaklanan patlayıcılar, askeri konvoyun geçişi esnasında infilak ettirildi.

1 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Askeri konteyner yüklü bir TIR'ın altında meydana gelen patlamada 1 kişi hayatını kaybederken, 1 kişi de yaralandı. Patlamanın şiddetiyle devrilen TIR kullanılamaz hale gelirken, dorsesindeki askeri konteyner ise yola savruldu.

Patlamada hayatını kaybeden ile yaralanan şahıslar Hakkari Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

http://www.sondakika.com/haber/haber-askeri-konvoya-bombali-saldiri-3-8743994/

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #4088 : 01 Eylül 2016, 08:35:35 »
Şemdinli'de çatışmalar yeniden başladı

İHA31 Ağustos 2016 - 23:27Son Güncelleme : 31 Ağustos 2016 - 23:32

Hakkari’nin Şemdinli ilçesine bağlı Gerdan tepede çatışmalar yeniden başladı.

Bir süre önce Gerdan tepede meydana gelen çatışmalarda 2 uzman çavuş şehit olurken, 4 asker ise yaralanmıştı. Akşam saatlerinde PKK mensuplarının yeniden Gerdan tepeye saldırı düzenlediği belirtildi.

Çatışmaların devam etmesi üzerine Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanlığından bölgeye helikopterler sevk edildi.

ÇUKURCA'DA HAREKETLİLİK

Öte yandan, Hakkari’nin Çukurca ilçesi kırsalında ise hareketli saatlerin yaşandığı belirtildi. İlçenin kırsalında çatışmaların yaşandığı ve helikopterlerin bölgeyi ateş altına aldığı belirtildi.

http://www.hurriyet.com.tr/semdinlide-catismalar-yeniden-basladi-40213085?_sgm_source=40213085&_sgm_campaign=scn_a0046116293a0000&_sgm_action=click

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4089 : 01 Eylül 2016, 11:55:38 »
T129 yerine İtalyanın A129 u konmuş resim olarak.
beğen