Anket

Hükümetin "kürt açılımı" politikasını destekliyormusunuz?

Hayır desteklemiyorum,şiddetle karşıyım
61 (77.2%)
Evet destekliyorum, çok olumlu buluyorum
10 (12.7%)
Kararsızım, çünkü sonuçları hakkında emin olamıyorum
8 (10.1%)

Toplam Oy Verenler: 79

Gönderen Konu: PKK İle Mücadele  (Okunma sayısı 1422424 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Ynt: PKK İle Mücadele
« Yanıtla #4000 : 20 Temmuz 2016, 10:57:39 »
Kuzey Irak'a Hava Harekatı: 20 Terörist Öldürüldü

Türk Silahlı Kuvvetleri, Kuzey Irak'ta tespit edilen PKK sığınaklarına hava harekatı düzenledi. Harekat sonucu 20 terörist öldürüldü.

TSK, Kuzey Irak'ta tespit edilen 20 bölücü terör örgütü mensubu ve sığınağının düzenlenen hava harekatı ile imha edildiğini açıkladı.

"İHA İLE TESPİT EDİLDİ"

TSK'dan yapılan açıklamada, "19 Temmuz 2016 tarihinde 18.22-18.43 saatleri arasında Irak kuzeyi Hakurk bölgesine Türk Hava Kuvvetleri'ne ait F-16 savaş uçakları ile hava harekatı düzenlenmiş, İHA ile tespit edilen 20 BTÖ mensubu (BTÖ mensubu ve sığınağı) ateş altına alınarak tamamı etkisiz hale getirilmiştir" denildi.

"EMNİYETLE DÖNDÜLER"

Görevlerini başarıyla icra eden savaş uçaklarının emniyetle üslerine döndükleri bildirildi.

http://www.sondakika.com/haber/haber-kuzey-irak-a-hava-harekati-2-8627318/
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #4001 : 22 Temmuz 2016, 08:49:15 »
Son dakika haberi: Diyarbakır'dan kahreden haber 3 şehit!
Esat TAŞTEKİN/ERGANİ(Diyarbakır) (DHA) - AA22 Temmuz 2016 - 07:21Son Güncelleme : 22 Temmuz 2016 - 07:49
Son dakika haberi: Diyarbakır'dan kahreden haber 3 şehit!

Diyarbakır'dan son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Diyarbakır Ergani'de polis PKK'lı teröristlerin hücre evine operasyon düzenledi. Çatışmada 3 polis şehit oldu. Vatandaşların zarar görmemesi için çevredeki bazı evlerin boşaltıldığı bölgede çatışma sürüyor.

Ergani Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Fevzi Çakmak Mahallesi Dicle Caddesi’nde PKK’lı teröristlerin kullandığı bir hücre evi bulunduğunu belirledi. Saat 02.00 sıralarında bölgeye sevk edilen polis ekiplerine evden teröristler tarafınan otomatik silahlarla ateş açıldı. Açılan ilk ateşte 5 polis memuru yaralandı. Bölgede güvenlik güçleri ile teröristler arasında çatışma devam ederken, yaralılar Ergani Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Bu sırada hastanenin sağlık personeli acil olarak göreve çağırıldı.

Ergani Devlet Hastanesi’nde doktorların yaptığı tüm müdahaeye rağmen durumları ağır olan polis memurları Engin Yılmaz, Salih Aksu ve Ahmet Can, şehit olurken, 2 polis memurunun tedavisi sürüyor. 3 polisin şehit olmasının ardından ilçedeki bazı camilerde sala okundu.

PKK’nın hücre evinin bulunduğu bölgeye açılan ilk ateşten sonra çok sayıda polis ekibi sevk edilirken, ilçeye Diyarbakır’dan da takviye özel harekat polisleri gönderildi. Yer yer sabahın ilk ışıklarna kadar süren çatışmalarda 2 PKK’lı ölü olarak ele geçirildi.

http://www.hurriyet.com.tr/diyarbakirda-pkknin-hucre-evine-operasyon-3-polis-sehit-40160507
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #4002 : 22 Temmuz 2016, 12:38:35 »
Diyarbakır'da 2 ton patlayıcı ele geçirildi

DİYARBAKIR (AA)22 Temmuz 2016 - 12:08Son Güncelleme : 22 Temmuz 2016 - 12:13
Diyarbakır'da 2 ton patlayıcı ele geçirildi

Diyarbakır-Lice karayolunda, terör örgütü PKK mensuplarınca tuzaklanan 2 ton patlayıcı ele geçirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, terör örgütü PKK tarafından son zamanlarda gerçekleştirilen eylemler nedeniyle vatandaşların ekonomik ve sosyal faaliyetlerini yürütme ve seyahat etme hakkını kullanmalarının olumsuz etkilendiği belirtildi.

İl Jandarma Komutanlığınca öncelikle insanların can ve mal güvenliğinin sağlanması, mevcut huzur ve güven ortamının sürdürülmesi, vatandaşların terör eylemlerinden korunması, seyahat etme haklarını rahatlıkla kullanması, güvenlik güçlerine yönelik olası eylem ve saldırıların önlenmesi amacıyla her türlü tedbirin alındığı vurgulanan açıklamada, bu doğrultuda yürütülen çalışmalarda Diyarbakır-Lice karayolu Kijikbadem köyü mevkisinde, menfezin altına tuzaklanan, büyük tüplerle desteklenen yaklaşık 2 ton amonyum nitratla güçlendirilen el yapımı patlayıcı tespit edildiği kaydedildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"El yapımı patlayıcının bulunduğu bölgeden, araziye doğu uzanan 300 metre kablo ile pil bloğu bulunmuştur. El yapımı patlayıcı uzman ekip tarafından emniyetli şekilde imha edilmiştir. Patlama sonrası herhangi bir can ve mal kaybı yaşanmamış, karayolu geçici olarak ulaşıma kapatılmış, daha sonra karayolları ekiplerince onarılarak yeniden ulaşıma açılmıştır. Bölgede yaşayan vatandaşların huzur ve güven içinde seyahat özgürlüklerini kullanabilmeleri için teröristlerle mücadele kapsamında yürütülen faaliyetlere artan azim ve kararlılıkla devam edilecektir."

http://www.hurriyet.com.tr/diyarbakirda-2-ton-patlayici-ele-gecirildi-40162504

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #4003 : 23 Temmuz 2016, 09:23:22 »
Kuzey Irak'ın Gara Bölgesine Hava Harekatı Düzenlendi, 2 Hedef İmha Edildi

22 Temmuz 2016 tarihinde 18.32-18.37 saatleri arasında Gara bölgesine, alınan anlık bir istihbaratın değerlendirilmesi sonucu Türk Hava Kuvvetlerine ait savaş uçakları iki hedefi yok etti.

Kuzey Irak'ın Gara Bölgesine Hava Harekatı Düzenlendi, 2 Hedef İmha Edildi, System.String[]
Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Türk Hava Kuvvetlerine bağlı uçakların Kuzey Irak'ın Gara bölgesinde belirlenen iki hedefin düzenlenen hava harekatı ile imha edildiğini açıkladı.

SAVAŞ UÇAKLARI HAVA HAREKATI DÜZENLEDİ

TSK'dan yapılan açıklamada, 22 Temmuz 2016 tarihinde 18.32-18.37 saatleri arasında Gara bölgesine, alınan anlık bir istihbaratın değerlendirilmesi sonucu Türk Hava Kuvvetlerine ait savaş uçakları ile hava harekatı düzenlendiği belirtildi.

İKİ HEDEF ATEŞ ALTINA ALINARAK İMHA EDİLDİ

Bölgede tespit edilen teröristlerin içinde bulunduğu sığınak ve barınaklardan oluşan iki hedefin ateş altına alınarak imha edildiği kaydedildi. Hasar ve zayiat çalışmaları sürdüğü vurgulanarak görevlerini başarıyla icra eden savaş uçaklarının emniyetle üslerine döndükleri bildirildi.

http://www.sondakika.com/haber/haber-kuzey-irak-in-gara-bolgesine-hava-harekati-8638889/

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #4004 : 24 Temmuz 2016, 12:17:07 »
Çukurca'da Üs Bölgelerine Eş Zamanlı Saldırı

Hakkari'nin Çukurca İlçesi'nde bu sabah saatlerinde PKK'lı teröristler tarafından 4 ayrı askeri üs bölgesine eş zamanlı saldırı düzenlendi.

Hakkari'nin Kuzey Irak'a sıfır noktada bulunan Çukurca İlçesi'ndeki Gazitepe, Gezgintepe, Karataş ve Çayırlı askeri üs bölgelerine sabah saat 05.45 sıralarında PKK'lı teröristler tarafından roket ve otomatik silahlarla ateş açıldı.

ASKERDEN ANINDA KARŞILIK

Üs bölgelerinde bulunan askerlerin anında karşılık vermesi üzerine PKK'lıların ateşi kesildi. Saldırıda ölen ya da yaralanan olmadı.

http://www.sondakika.com/haber/haber-cukurca-da-us-bolgelerine-es-zamanli-saldiri-8641404/

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #4005 : 25 Temmuz 2016, 08:55:59 »
Van'da Terör Saldırısı: 1 Ölü, 2 Yaralı

Van'ın İpekyolu ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarının uzun namlulu silahlarla gerçekleştirdiği saldırı sonucu 1 kişi öldü 2 kişi yaralandı.

Van'ın İpekyolu ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarının açtığı ateş sonucu bir kişi öldü, 2 kişi yaralandı.

UZUN NAMLULU SİLAHLARLA SALDIRILDI

Alınan bilgiye göre, Hacıbekir Mahallesi Bayırlı sokak girişine belediye ait olduğu bildirilen iş makinesiyle barikat kuran terör örgütü mensupları, olay yerine gelen güvenlik güçlerine roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırdı.

3 ROKETATAR MERMİSİ ZIRHLI ARACA İSABET ETTİ

Teröristlerin attığı 3 roketatar mermisi zırhlı araca isabet etti, olayda can kaybı ve yaralanan olmazken, araçta hasar oluştu.

3 VATANDAŞ YARALANDI

Terör örgütü mensupları daha sonra güvenlik güçlerine uzun namlulu silahlarla saldırdı, olay yerinden geçen 3 vatandaş yaralandı.

HASTANEDE YAŞAMINI YİTİRDİ

Hastaneye kaldırılan yaralılardan biri yaşamını yitirdi, 2 kişinin tedavisi sürüyor. Bölgede teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için operasyon başlatıldı.

http://www.sondakika.com/haber/haber-van-da-teror-saldirisi-1-olu-2-yarali-8642943/

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #4006 : 25 Temmuz 2016, 14:43:43 »
Mardin'den acı haber: 3 polis şehit

MARDİN (İHA)25 Temmuz 2016 - 14:02Son Güncelleme : 25 Temmuz 2016 - 14:09
Son dakika... Mardin'den acı haber: 3 polis şehit

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde, teröristlerin yola tuzakladığı el yapımı patlayıcıyı infilak ettirmesi sonucu, 3 polis şehit oldu.

Olay, Mardin’in Kızıltepe ile Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçeleri arasında bulunan uluslararası İpekyolu üzerinde meydana geldi. Edinilen ilk bilgilere göre, teröristler tarafından yola tuzaklanan el yapımı patlayıcı, zırhlı polis aracının geçişi sırasında infilak ettirildi. Patlamada, 3 özel harekat polisi şehit oldu. Şehitlerin cenazeleri, olay yerine çağrılan ambulanslarla Kızıltepe Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Patlamanın ardından bölgeye güvenlik güçleri de sevk edilirken, geniş kapsamlı operasyon başlatıldı.

http://www.hurriyet.com.tr/son-dakika-mardinden-aci-haber-3-polis-sehit-40168663

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #4007 : 25 Temmuz 2016, 15:56:58 »
Araç galiba bir Ejder Yalçın!

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #4008 : 25 Temmuz 2016, 22:55:37 »
PKK'nın bölge sorumlusu öldürüldü
DHA
25 Temmuz 2016 - 20:36Son Güncelleme : 25 Temmuz 2016 - 20:43
PKK'nın bölge sorumlusu öldürüldü

TSK'nın geçen yıl 24 Temmuz'da PKK'nın Kuzey Irak'taki kamplarına yönelik hava operasyonunda, terör örgütünün eski Diyarbakır bölge sorumlusu Mehmet Şah Yıldeniz'in öldüğü ortaya çıktı.

PKK'ya yakın internet sitelerinde yer alan habere göre, geçen yıl Türk savaş uçaklarının PKK'nın Kuzey Irak'taki kamplarına yönelik gerçekleştirdiği hava operasyonunda öldürülen 'Reber Amed' kod adlı MehmetŞah Yıldeniz için anma yapıldı. Diyarbakır'da başta 2008 yılında polis servis aracına düzenlenen ve 1'i şoför 4'ü polis 5 güvenlik görevlisinin şehit edildiği, 18 polisin yaralandığı olay başta olmak üzere birçok saldırıyı gerçekleştiren Yıldeniz, gıyabında yargılanıyordu. Yıldeniz, PKK ile yapılan Oslo görüşmelerin bitmesine neden olduğu belirtilen ve 13 askerin şehit edildiği Silvan saldırısından da sorumlu tutulmuştu.

Bir dönem PKK'nın Diyarbakır bölge sorumluluğu da yapan Mehmet Şah Yıldeniz'in, çözüm sürecinin bitmesine neden olarak gösterilen Şanlıurfa'nın Ceylanpınar İlçesi'nde 2 polisin evinde şehit edilmesinden sonra Türk savaş uçaklarının PKK'nın Irak'taki kamplarına yönelik gerçekleştirdiği en geniş kapsamlı hava operasyonunda öldürüldüğü ortaya çıktı.

http://www.hurriyet.com.tr/pkknin-bolge-sorumlusu-olduruldu-40169203

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #4009 : 26 Temmuz 2016, 11:07:46 »
Diyarbakır'da roketatarlı saldırı: 1 şehit

AA26 Temmuz 2016 - 09:51Son Güncelleme : 26 Temmuz 2016 - 09:53
Diyarbakır'da roketatarlı saldırı: 1 şehit

PKK'lı teröristlerce Silvan ilçesindeki baraj inşaatının güvenliğini sağlayan askerlere düzenlenen roketatarlı saldırıda bir asker şehit oldu, bir asker yaralandı.

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde PKK'lı teröristlerce düzenlenen roketatarlı saldırıda bir asker şehit oldu, bir asker yaralandı.

Askeri kaynaklardan alınan bilgiye göre, teröristler, yapımı süren Silvan Barajının güvenliğini sağlayan askerlere roketatarlı saldırı gerçekleştirdi. Roketatar mermisinin askerlerin bulunduğu kulübeye isabet etmesi sonucu bir asker şehit düştü, bir asker yaralandı. Saldırının ardından kaçan teröristlerin yakalanması için bölgede operasyon başlatıldı.

http://www.hurriyet.com.tr/diyarbakirda-roketatarli-saldiri-1-sehit-40170052