Anket

Hükümetin "kürt açılımı" politikasını destekliyormusunuz?

Hayır desteklemiyorum,şiddetle karşıyım
61 (77.2%)
Evet destekliyorum, çok olumlu buluyorum
10 (12.7%)
Kararsızım, çünkü sonuçları hakkında emin olamıyorum
8 (10.1%)

Toplam Oy Verenler: 79

Gönderen Konu: PKK İle Mücadele  (Okunma sayısı 1422268 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Ynt: PKK İle Mücadele
« Yanıtla #3960 : 29 Haziran 2016, 16:18:26 »
Derik’ten acı haber

Nezir GÜNEŞ/ MARDİN, (DHA) 29 Haziran 2016 - 15:42Son Güncelleme : 29 Haziran 2016 - 16:11
Derik’ten acı haber

Mardin'in Derik ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarınca yola döşenen el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu 2 asker şehit oldu, 3 asker yaralandı.

Saldırı, Mardin’in Derik İlçesi’ne yaklaşık 35 kilometre uzaklıktaki Denktaş ile Alibey köyleri arasında bugün saat 15.10’da meydana geldi. PKK’lılar, askeri zırhlı aracın geçişi sırasında karayoluna tuzakladıkları patlayıcıyı uzaktan kumanda ile infilak ettirdi. Patlamada 2 asker şehit oldu, 3 asker yaralandı. Yaralı askerler, Derik Devlet Hastanesine kaldırıldı. Bölgede saldırıya tanık olan köylüler, patlamanın ardından silah sesleri duyduklarını söyledi.

http://www.hurriyet.com.tr/derikte-askeri-araci-bombali-saldiri-40123845
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #3961 : 29 Haziran 2016, 23:55:41 »
Hatay'da PKK'lı Bir Canlı Bomba Teslim Oldu, 2 Canlı Bomba Aranıyor

Hatay'ın Hassa İlçesinde canlı bomba olduğu öğrenilen 1 PKK'lı güvenlik güçlerine teslim oldu. PKK'lının 2 canlı bombanın daha bölgede olduğunu söylemesi üzerine sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Hatay'ın Hassa İlçesinde canlı bomba olduğu öğrenilen 1 PKK'lı güvenlik güçlerine teslim oldu. Teslim olan teröristin bölgede 3 kişi olduklarını ve diğer 2 kişinin de üzerinde canlı bomba olduğunu söylemesi üzerine bölgede bazı mahallelerde sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

4 MAHALLEDE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI

Alınan bilgiye göre, canlı bomba olduğu iddia edilen 1 PKK'lı terörist Aktepe Mahallesi'nde güvenlik güçlerine teslim oldu. Teslim olan terörist, ifadesini alan güvenlik güçlerine bölgede 3 kişi olduklarını ve kendisi haricinde 2 canlı bombanın daha bölgede olduğunu söyledi. Bunun üzerine Hassa ilçesi Ardıçlı, Aktepe, Hacılar ve Söğüt Mahallelerine operasyon düzenleyen güvenlik güçleri bu mahallelerde sokağa çıkma yasağı ilan etti.

SICAK TEMAS SAĞLANDI

Amanos Dağları'nın eteğinde bulunan bu mahalleler de sokağa çıkma yasağı devam ederken teröristlerle sıcak temas sağlandığı öğrenildi.

http://www.sondakika.com/haber/haber-hatay-da-pkk-li-canli-bomba-guvenlik-guclerine-8573281/
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #3962 : 30 Haziran 2016, 17:53:44 »
PKK'lılar şantiye basıp araçları ateşe verdi, 25 personel kayıp

DHA/AA30 Haziran 2016 - 16:21Son Güncelleme : 30 Haziran 2016 - 17:49
PKK'lılar şantiye basıp araçları ateşe verdi, 25 personel kayıp

Van'ın Gürpınar İlçesi'nde yol yapım çalışması yapan Karayolları 11'inci Bölge Müdürlüğü'ne ait araçlar PKK'lı teröristler tarafından yakıldı.Şantiyede bulunan 25 kişiden haber alınamıyor

Olay, saat 14.00 sıralarında Gürpınar İlçesi'ne 50 kilometre uzaklıktaki Yalınca Mahallesi'nde meydana geldi. Bölgede yol asfaltlama çalışması yapan Karayolları 11'inci Bölge Müdürlüğü'ne ait 23 araç ve 25 personelin bulunduğu şantiyeyi bir grup PKK'lı terörist bastı. Görevlileri araçlardan indiren PKK'lı teröristler, araçları ateşe verdi. Bu sırada bir görevli Karayolları 11'inci Bölge Müdürlüğü'ne haber vererek araçların PKK'lı teröristler tarafından yakıldığını söyledi. Bu saatten sonra 25 personelden de haber alınamadı.

Olay üzerine bölgeye güvenlik güçleri sevk edildi.

http://www.hurriyet.com.tr/pkklilar-santiye-basip-araclari-atese-verdi-40124322

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #3963 : 01 Temmuz 2016, 03:06:02 »
Koca santiyede milyonluk araclar var, bir tane guvenlik kamerasi yoktur polise ipucu versin.

Ne diyelim, boyle kafaya boyle tiras

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #3964 : 01 Temmuz 2016, 08:57:15 »
Koca santiyede milyonluk araclar var, bir tane guvenlik kamerasi yoktur polise ipucu versin.

Ne diyelim, boyle kafaya boyle tiras

Gerçi güvenlik kamerası olsa da pek işe yarayacağını sanmıyorum ama haklısın. Bence güvenlik kamerasından çok güvenlik birimleri olması lazım!

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #3965 : 01 Temmuz 2016, 08:58:21 »
Siirt'te Bazı Yerler Geçici Özel Güvenlik Bölgesi İlan Edildi

Siirt Valiliği, 3 Temmuz - 17 Temmuz arasında 15 gün süreyle geçici özel güvenlik bölgelerini açıkladı.

Siirt'te Bazı Yerler Geçici Özel Güvenlik Bölgesi İlan Edildi, System.String[]
Siirt'te bazı noktalar özel güvenlik bölgesi ilan edildi. Valilikten yapılan açıklamada, şu ifadeler kullanıldı: "Vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması, mevcut huzur ve güven ortamının devam ettirilmesi, devletin ve milletin her türlü terörist tehdidi ve saldırıdan korunması maksadıyla, bölgesinde emniyet ve asayiş temin etmek için ilgili mevzuat çerçevesinde her türlü tedbiri almaktadır.

15 GÜN SÜREYLE

Bu tedbirler kapsamında; Siirt - Eruh ilçesi Okçular köyünün güneyi, Eruh - Yanıkses köyünün doğusu, Eruh - Görendoruk köyünün kuzeyi, Eruh - Kuşdalı köyünün güneyi, Eruh -Çaçi dağları bölgesi, Tillo ilçesi Akyayla köyünün doğusu, Siirt - Pervari ilçesi Palamutlu ve Tosuntarla köylerinin güneyi, Pervari - Doğanca köyünün batısı, Eruh - Bilgili köyünün kuzeyi, Eruh - Yeniçizmeli köyünün kuzeyi ve doğusu ile Siirt Merkez Ekmekçiler köyünün doğusu arasında bulunan bölgeler, milli güvenlik, kamu düzeni ve kamu esenliğinin sağlanması, suç işlenmesinin önlenmesi ve başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunması amacıyla 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu'nun 11 maddesi ile 2565 Sayılı Askeri Yasak Bölgeler ve Güvenlik Bölgeleri Kanunu'nun 32/A maddesine istinaden, bahse konu bölgelere gidilebileceği değerlendirilen vatandaşların, mezkür bölgelerdeki yasadışı unsurlardan ve bunlara yönelik alınacak tedbirlerden zarar görmemeleri açısından (15) gün süreyle 3 Temmuz - 17 Temmuz 2016 tarihleri arasında 'Özel Güvenlik Bölgesi' ilan edilmiştir."

Açıklamada, vatandaşların can ve mal güvenliği açısından bu alanlara girmelerinin yasaklandığı kaydedildi.

http://www.sondakika.com/haber/haber-siirt-te-bazi-yerler-gecici-ozel-guvenlik-bolgesi-8576715/

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #3966 : 01 Temmuz 2016, 08:59:19 »
Bingöl'de Çatışma! 2 Uzman Çavuş Şehit Oldu

Bingöl'ün Genç ve Diyarbakır'ın Lice ilçesi kırsal kesiminde PKK'lı teröristler ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada 2 uzman çavuş şehit oldu.

Bingöl'ün Genç ilçesi ile Diyarbakır'ın Lice ilçesi arasındaki Sağgözü Köyü kırsal kesiminde arama tarama faaliyetinde bulunan güvenlik güçleri ile PKK'lı teröristler arasında akşam saatlerinde çatışma çıktı. Çatışmada 1 uzman çavuş olay yerinde şehit olurken, ağır yaralanan bir uzman çavuş ise Bingöl Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

KURTARILAMADI

Doktorların çabalarına rağmen durumu ağır olan uzman çavuş kurtarılamayarak şehit oldu. 2 uzman çavuşu şehit eden PKK'lı teröristleri etkisiz hale getirmek için bölgede geniş kapsamlı operasyon başlatıldı.

http://www.sondakika.com/haber/haber-bingol-de-catisma-2-uzman-cavus-sehit-8576602/

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #3967 : 01 Temmuz 2016, 10:07:46 »
Ankara saldırısının faili PKK'lı öldürüldü

AA01 Temmuz 2016 - 09:00Son Güncelleme : 01 Temmuz 2016 - 10:03
Ankara saldırısının faili PKK'lı öldürüldü

Ankara'da 17 Şubat'ta askeri servis araçlarının geçişi sırasında bomba yüklü araçla düzenlenen ve 29 kişinin yaşamını yitirdiği terör saldırısının faillerinden "Şirin" kod adlı terörist Mehmet Şirin Kocakaya, Diyarbakır'ın Lice ilçesindeki operasyonda öldürüldü.

Diyarbakır 7. Kolordu Komutanlığının sevk ve idaresinde 24 taburun katılımıyla Lice ile civar bölgelerde 23 Haziran'da başlatılan "Bayrak-14 Şehit Jandarma Teğmen Abdülselam Özatak Müşterek Özel Birlik Operasyonu" devam ediyor.               

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, Türk Silahlı Kuvvetleri ve emniyet unsurlarınca yürütülen müşterek operasyonda, dün Yalaza köyü kırsalında, Ankara Merasim Sokak'ta 17 Şubat'ta askeri servis aracının geçişi sırasında bomba yüklü araçla düzenlenen, 29 kişinin yaşamını yitirdiği terör saldırısının faillerinden "Şirin" kod adlı terörist Mehmet Şirin Kocakaya öldürüldü.

Saldırıyı gerçekleştiren teröristin, olaydan bir süre önce kiraladığı araçla Diyarbakır'a gelerek terörist Kocakaya ile görüştüğü belirlendi.               

Ankara Merasim Sokak'ta 17 Şubat'ta askeri servis aracının geçişi sırasında PKK'lı teröristlerce bomba yüklü araçla saldırı düzenlenmiş, patlamada 29 kişi yaşamını yitirmiş, başlatılan soruşturma kapsamında 15 kişi tutuklanmıştı.

http://www.hurriyet.com.tr/o-pkkli-olduruldu-40124603

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #3968 : 01 Temmuz 2016, 14:16:31 »
Lice'de 4 terörist öldürüldü, 2 terörist yakalandı

DHA01 Temmuz 2016 - 11:05Son Güncelleme : 01 Temmuz 2016 - 14:04
Lice'de 4 terörist öldürüldü, 2 terörist yakalandı

Lice'de 4 terörist öldürüldü, 2 terörist yakalandıLice'de 4 terörist öldürüldü, 2 terörist yakalandıLice'de 4 terörist öldürüldü, 2 terörist yakalandıLice'de 4 terörist öldürüldü, 2 terörist yakalandı
Diyarbakır’ın Lice İlçesi’nde 7’nci Kolordu Komutanlığı’nın sevk ve idaresinde yürütülen müşterek özel birlik operasyonu devam ederken Yalaza ve Çağdaş köyleri arasındaki ormanlık alanda çatışma çıktı. Çatışmada 4 PKK’lı öldürüldü, 2 PKK’lı sağ olarak yakalandı. Öldürülen teröristler arasında Uzman Çavuş Emrah Aytemiz ve Astsubay Şükrü Ceylan'ın şehit olduğu saldırının faillerinin de bulunduğu belirtiliyor.

Lice İlçesi kuzey ve güneyindeki dağlık ve ormanlık alanda 23 Haziran’da başlayan, 7’nci Kolordu Komutanlığı’nın yürüttüğü, jandarma, emniyet ve geçici köy korucularının katıldığı, Bayrak-14 Şehit Jandarma Teğmen Abdülselam Özatak Müşterek Özel Birlik Operasyonu devam ediyor. Operasyon kapsamında dün Lice İlçesi’ne bağlı Yalaza ve Çağdaş Köyü yakınlarında çıkan çatışmalarda 2 PKK’lı öldürülürken, 4 PKK’lı da yakalandı.

VALİLİK: İŞBİRLİKÇİLER ORMANI YAKTI

Diyarbakır Valiliği’nden yapılan açıklamada, PKK’lıların kaçmalarını sağlamak üzere bölgeye gelerek ormanlık alanı ateşe veren 32 örgüt işbirlikçisi hakkında yasal işlem başlatıldığı belirtilerek, şöyle denildi:

"Lice ilçesi kuzey ve güneyi dağlık ve ormanlık alanda faaliyet yürüten, aralarında üst düzey örgüt yöneticilerin de bulunduğu değerlendirilen BTÖ mensuplarını etkisiz hale getirmek, bölgede bölücü terör örgütü mensupları tarafından kullanıldığı değerlendirilen sığınak, barınak, depo alanlarını tahrip etmek ve malzemeleri ele geçirmek, bölgede bulunan yerleşim yerlerinde tespit edilen işbirlikçiler ve aranan şahısları yakalamak, bölücü terör örgütünün finans kaynağı olan yasa dışı uyuşturucu madde ekim alanlarını imha etmek ve imal edilmiş uyuşturucu maddeleri ele geçirmek maksadıyla, Diyarbakır 7’nci Kolordu Komutanlığı sevk ve idaresinde zırhlı araçlar desteğinde icra edilen, askeri birlikler, jandarma, emniyet ve geçici köy korucularından oluşan güvenlik kuvvetlerinin katılımıyla 23 Haziran 2016 tarihinde başlayan Bayrak-14 Şehit Jandarma Teğmen Abdülselam Özatak Müşterek Özel Birlik Operasyonu devam etmektedir. Devam eden operasyonda, 30 Haziran 2016 tarihinde Lice ilçesi Yalaza Köyü kırsalında bölücü terör örgütü mensupları ile sıcak temas yaşanmış ve yaşanan sıcak temasın sonunda arazide sıkıştırılan 2 bölücü terör örgütü mensubu ölü olmak üzere toplam 4 bölücü terör örgütü mensubu silah ve teçhizatları ile birlikte güvenlik güçleri tarafından ele geçirilmiş olup ayrıca bölücü terör örgütü mensuplarının kaçmalarını sağlamak üzere bölgeye gelen ve ormanlık alanı ateşe veren 32 bölücü terör örgüt işbirlikçisi hakkında yasal işlem başlatılmıştır. Söz konusu olayı müteakip aynı gün Yalaza Köyü’ne çok yakın mesafede bulunan ve aynı grupta olduğu değerlendirilen, Çağdaş Köyü bölgesinde birliklerimize taciz ateşi açan 2 bölücü terör örgütü mensubu da etkisiz hale getirilmiştir."

ELE GEÇEN SİLAHLAR

Öte yandan Yalaza Köyü bölgesinde etkisiz hale getirilen PKK’lıların üzerinde ve yakın bölgede yapılan aramalarda, silah ve mühimmatın ele geçirildiği belirtilen açıklamada "Yalaza Köyü bölgesinde etkisiz hale getirilen bölücü terör örgütü mensupları üzerinden ve yakın bölgeden; ele geçirilen bölücü terör örgütü mensupları ile birlikte; 2 adet M-16 piyade tüfeği, 3 adet kalaşnikof piyade tüfeği, 1 tabanca, 362 muhtelif fişek, 2 telsiz, 18 muhtelif şarjör, 2 pil grubu (muhtemelen el yapımı patlayıcı düzeneği için hazırlanmış), 1 dürbün, 4 el bombası, çok sayıda örgütsel doküman, hava görüntülerini engellemek amacıyla kullanılan şemsiye, yaşam ve giyim malzemeleri ele geçirilmiştir. Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ile ele geçirilen bölücü terör örgütü mensupları ile ilgili geniş çaplı soruşturma başlatılmış olup, ele geçirilen malzemelere el konulmuştur. Bölgemizde yaşayan vatandaşların huzur ve güvenliğinin sağlanması ve teröristle mücadele kapsamında yürütülen çalışmalara artan bir azim ve kararlılıkla devam edilecektir" ifadelerine yer verildi.

YAKALANAN TERÖRİST ANLATTI

Aslen Hataylı olduğunu söyleyen ’Gülan’ kod adlı kadın PKK’lı, askeri yetkilinin sorduğu soruları yanıtladı. Hatay’dan geldiğini ve bazı HDP’lilerle buluştuğunu, tanıştığı bir kadının kendisini PKK’lılara teslim ettiğini söyleyen kadın terörist, yaklaşık 1 yıldan beri örgüt içerisinde faaliyet gösterdiğini belirterek, "Çatışma çıkınca köylülere haber verdik gelin bizi kurtarın diye.

Onlar da geldiler ormanı ateşe verdiler. Grup sorumlusu grup sorumlusu Zeynep ve Zehra kaçtı bizi öne verdiler, sonra Berfin öldü ben kaldım. Benim de mermim bitti ben de teslim oldum" dedi. Yüzü kapatılan bir kişi de, "Ormanı niye ateşe verdiniz?" diye soran askeri yetkiliye, "Kalabalık köylüler geldi gelin ormanı ateşe verelim ki teröristler kaçsın diye. Biz de geldik" dedi.

http://www.hurriyet.com.tr/bingolde-4-terorist-olduruldu-40124669

Çevrimdışı EfsaneANKA

• DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #3969 : 01 Temmuz 2016, 16:52:23 »
--------------------------------------------------------------