Anket

Hükümetin "kürt açılımı" politikasını destekliyormusunuz?

Hayır desteklemiyorum,şiddetle karşıyım
61 (77.2%)
Evet destekliyorum, çok olumlu buluyorum
10 (12.7%)
Kararsızım, çünkü sonuçları hakkında emin olamıyorum
8 (10.1%)

Toplam Oy Verenler: 79

Gönderen Konu: PKK İle Mücadele  (Okunma sayısı 1416420 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: PKK İle Mücadele
« Yanıtla #3950 : 26 Haziran 2016, 14:47:33 »
Diyarbakır'dan acı haber 2 Şehit!

ANKARA (AA)
26 Haziran 2016 - 11:16Son Güncelleme : 26 Haziran 2016 - 12:44
Son dakika haberleri: Diyarbakır'dan acı haber 2 Şehit!

Diyarbakır'dan acı bir son dakika haberi geldi. Diyarbakır'ın Lice ilçesi kırsalında, teröristlerce düzenlenen silahlı saldırı sonucu ağır yaralanan 2 asker, kaldırıldıkları hastanede şehit düştü.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde yer verilen açıklamaya göre, Lice kırsalında devam eden operasyonlar sırasında güvenlik güçlerine, bölücü terör örgütü mensuplarınca silahlı saldırı düzenlendi.

Açılan ateş sonucu ağır yaralanan 2 asker, hemen hastaneye sevk edildi. Askerler, hastanedeki tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.
Açıklamada, "Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri ile yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır diliyoruz" ifadesine yer verildi.

İlgilendiğin konuları takip et hemen haberdar ol.

http://www.hurriyet.com.tr/son-dakika-diyarbakirdan-kara-haber-2-sehit-40122393
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #3951 : 27 Haziran 2016, 08:28:02 »
PKK'nın Uyuşturucudan Kazandığı Para Dudak Uçuklattı

İçişleri Bakanlığı'nca hazırlanan 'narkoterör raporu'nda, terör örgütü PKK'nın hintkeneviri üretimi ve ticaretinden yılda 500 milyon TL, uyuşturucu kaçakçılığından 1.5 milyar dolar gelir sağladı.

İçişleri Bakanlığı tarafından, terör örgütü PKK'nın 1984 yılında Şemdinli-Eruh kanlı baskınlarından günümüze kadar geçen sürede uyuşturucu ticareti mercek altına alınıp raporlaştırıldı. Terör örgütü PKK/KCK'nın, kenevir üretimi ve ticaretinden yıllık 500 milyon TL, uyuşturucu kaçakçılığından da 1.5 milyar dolara yakın gelir elde ettiği bildirildi.

1984-2015 yılları arasında ülke genelinde gerçekleştirilen 381 narkoterör operasyonunda ele geçen uyuşturucu miktarı ise parmak ısırttı. Raporda son 31 yılda; 5 bin 543 kilogram eroin, 41 bin 249 kilogram esrar, 710 kilogram kokain, 21 kilogram afyon, 27 bin 465 litre asetik anhidrit, 17 milyon 958 bin 469 kök kenevir bitkisi, 4 bin 304 kilogram baz morfin ele geçirildiği açıklandı. Yapılan operasyonlarda bin 283 şüphelininse yakalandığı vurgulandı.

UYUŞTURUCU SATAN 4 ÖRGÜTTEN BİRİ

İçişleri Bakanlığı'nca hazırlanan narkoterör raporunda, uyuşturucu ticaretinin başta PKK olmak üzere terör örgütlerinin ana finansmanını oluşturduğuna işaret edilerek, buna yönelik mücadeleye ilişkin detaylara yer verildi.

Raporda, uluslararası güvenlik literatürlerine göre, PKK/KCK terör örgütü ile Kolombiya Devrimci Silahlı Güçleri (FARC), Tamil Elam Bağımsızlık Kaplanları (LTTE) ve Özbekistan İslami Hareketi'nin (IMU) uyuşturucu kaçakçılığı faaliyetlerinde bulunduğu ve finansmanın büyük bir bölümünü uyuşturucudan elde ettiği vurgulandı.

İMALATHANELERİ KUZEY IRAK'TA

PKK/KCK terör örgütünün, önemli finans kaynakları arasında uyuşturucu kaçakçılığı bulunmasına karşın, uyuşturucunun toplumlar tarafından bir insanlık suçu olarak kabul edilmesi nedeniyle, imajını zedelemek istemeyen terör örgütünün bu faaliyetlerini mümkün olduğunca toplumdan gizlemeye çalıştığı vurgulandı. Terör örgütünün, Kuzey Irak'taki kamplarında kurduğu laboratuvarlarda eroin imal ettiği bilgisine yer verilen rapora göre, örgüt İran'a ve Irak'a sınır köylerde üretilen eroinden kilogram başına para topluyor. Kuzey Irak'ta imal edilen uyuşturucuyu Avrupa'ya nakleden terör örgütü, bu işi yapan nakliye gruplarından pay alıyor. Avrupa'daki uyuşturucunun sokak satışı ve dağıtımında terör örgütü elemanları etkin rol alıyor.

http://www.sondakika.com/haber/haber-pkk-nin-uyusturucudan-kazandigi-para-dudak-8563350/
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #3952 : 27 Haziran 2016, 08:30:13 »
PKK'nın Bölge Halkına Yaptığı Akılalmaz Baskı Ortaya Çıktı

PKK, bölgede çobanlık yapan vatandaşları ölümle tehdit ederek uyuşturucu tarlalarında zorla nöbet tutturmuş.

Diyarbakır'ın Lice ilçesi ve civarında terör örgütü PKK'ya yönelik düzenlenen operasyonda, 6 milyon 438 bin kök Hint keneviri imha edildi.

TEHDİT İLE NÖBET TUTMUŞLAR

Teröristlerin sivil vatandaşların yanı sıra çobanları da tehdit ederek suça zorladığı belirtildi.

Operasyonlarda gözaltına alınan şüpheli bir çoban, güvenlik güçlerine verdiği ifadesinde, PKK'lı teröristlerin "Dediklerimizi yapmazsan sizi öldürürüz." diye tehdit edip, uyuşturucu ekili arazilerde kendilerine zorla nöbet tutturduklarını söyledi.

"ZORLA BİZİ SUÇA İTİYORLAR"

İfadesinde "Benim rızam yok. Zorla bizi suça itiyorlar. Benim de onlarca hayvanıma el koydular." diyen çoban, çok sayıda mağdurun uyuşturucu ekili arazilere yakın bölgelerde silah zoruyla çadır kurup nöbet tuttuğunu, arazilerin kontrolü ve sulamasını yaptıklarını itiraf etti.

MÜŞTEREK ÖZEL BİRLİK OPERASYONU

Diyarbakır 7'nci Kolordu Komutanlığının sevk ve idaresinde 24 taburun katılımıyla Lice ve civar bölgelerde icra edilen "Bayrak-14 Şehit Jandarma Teğmen Abdülselam Özatak Müşterek Özel Birlik Operasyonu" sürüyor.

ÖRGÜTÜN FİNANS KAYNAĞI KURUTULUYOR

Dağlık ve ormanlık alanda, aralarında üst düzey örgüt yöneticilerinin de bulunduğu değerlendirilen teröristlerin etkisiz hale getirilmesi, örgütün finans kaynağı kenevir ekim alanlarının imhası ile sığınak ve depoların tahrip edilmesi amacıyla başlatılan operasyon başarıyla devam ediyor.

Operasyonlarla terör örgütü PKK'nın en büyük finans kaynağının kurutulması hedefleniyor.

6 MİLYON 438 BİN KÖK KENEVİRİ İMHA EDİLDİ

Operasyonun ilk 3 gününde yüzlerce arazide tespit edilen 6 milyon 438 bin kök Hint keneviri, güvenlik güçlerince söküldükten sonra imha edildi.

KORUYUCULARDA DESTEK VERİYOR

İmha çalışmaları devam ederken, diğer yandan da uyuşturucu ekili yeni arazilerin tespiti yapılıyor. Uyuşturucuların imhası ve tespit çalışmalarına korucular da destek veriyor. Bu kapsamda, yeni tespit edilen arazilerde yaklaşık 2 milyon 700 bin kök Hint keneviri ile toprağa gömülmüş 373 kilogram toz esrar bulundu.

http://www.sondakika.com/haber/haber-pkk-nin-finans-kaynagi-kenevir-tarlalari-na-8561894/

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #3953 : 27 Haziran 2016, 08:31:24 »
PKK Propagandası Yapan 3 İmam Görevden Alındı

Diyarbakır'ın Hazro ve Bismil ilçelerinde, terör örgütü PKK propagandası yaptıkları gerekçesiyle 3 imam görevden alındı.

Diyanet İşleri Başkanlığı Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı tarafından görevlendirilen 8 müfettiş, terör örgütü PKK propagandası yaptığı belirtilen imamlara yönelik soruşturma kapsamında Diyarbakır'a geldi.

3 İMAM GÖREVDEN ALINDI

Soruşturma dosyalarını inceleyen müfettiş heyeti, 3 imamın görevden almasına karar verdi. Görevden alınan imamların 2'si Hazro, biri ise Bismil ilçesinde görev yapıyordu.

Müfettiş heyetinin Diyarbakır'da incelemelerinin devam ettiği öğrenildi.

http://www.sondakika.com/haber/haber-pkk-propagandasi-yaptiklari-gerekcesiyle-3-imam-8561924/

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #3954 : 27 Haziran 2016, 08:35:25 »
Bakan İsmet Yılmaz: Teröristler 100'den Fazla Okul Yaktı

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, PKK'lı teröristlerin Güneydoğu'da 100'den fazla okula zarar verdiğini söyledi.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Sivas'ı ziyaret etti. Ziyaretleri kapsamında Ulaş İlçesi Kaymakamlığı'na giden Yılmaz burada, PKK'lı teröristlerin Güneydoğu'da 100'den fazla okula zarar verdiğini belirterek, bu okulların yeni eğitim-öğretim yılına kadar yenileneceğini söyledi.

YAPILACAK YATIRIMLAR HAKKINDA BİLGİ ALDI

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Sivas temasları kapsamında Ulaş İlçesi'ni ziyaret etti. Bakan Yılmaz, kaymakamlık binasında İlçe Kaymakamı Orhan Altun ve Belediye Başkanı İsrafil Göçgün'den ilçeye yapılacak yatırımlar hakkında bilgi aldı.

BU ÜLKENİN HER DEĞERİNE ZARAR VERMEK İSTİYORLAR

Kaymakamlık çıkışında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Yılmaz bir basın mensubunun Güneydoğu'da teröristlerin zarar verdiği okul sayısını sorması üzerine, "Bu terörün hiçbir değeri yok. Bir insanın değeri olur. Camiye zarar vermez, okula zarar vermez, kadına, yaşlıya zarar vermez. Bir değerinin olması lazım. İnanın ki bu Güneydoğu'daki terörün hiçbir değeri yok. Camiye, okula, çocuğa zarar verir. Bombayı patlatır. Çoluğumuzu, çocuğumuzu, kadın mıdır? Hamile midir? Neye zarar vereceğine dikkate almaksızın bu ülkenin her değerine zarar vermek istiyor. Bunu kendi aklı olsa yapar mı? O bölgenin yerel unsuru olsa yapar mı? O bakımdan diyoruz ki terör unsuru yerel değildir. Bu ülkenin veya o bölgedeki insanların talebini yerine getirmek için oluşturulmuş bir organizasyon da değil. Dış güçlerin maşasıdır. Bu dış güçlerin Türkiye'ye bazı şeyleri kabul ettirmek için kendi içine çevirmek için, dışarıya açılmak için bir mekanizma buldular. İşte buna kılıf olarak, terör olarak bu örgütü kullanıyorlar. Türkiye'de 100'den fazla okula zarar verdiler. Ancak bunları önümüzdeki eğitim-öğretim yılına kadar yenileyeceğiz." dedi.

"GÜNEYDOĞU'DAKİ ÖĞRENCİLERİN DERS İHTİYACI TAKVİYE EDİLECEK"

Şırnak, Nusaybin, Cizre, Sur, Yüksekova gibi il ve ilçelerde operasyon yapıldığını ve bu nedenle öğrencilere destekleme kursları verildiğini belirten Yılmaz, şunları söyledi: "Hem 15 tatilde hem de biliyorsunuz diğer yerler karne almış olmasına rağmen buradaki bölgelerde olan öğrencilerimizin okul süresi uzatıldı ve onlar karneyi geçen hafta aldılar. Dolayısıyla yaz döneminde de şunu söylüyoruz. Gerek öğretmenlerimize, gerekse velilerimize evladınızın herhangi bir konuda matematikten, fenden, yabancı dilden, hangi hususta eksik kaldığını düşünüyorsanız, Milli eğitime müracaat ederseniz il, ilçe milli eğitim müdürüne, kaymakamlıklara, valiliklere o konuda mutlaka yaz boyunca ilave destekleme kursları açacağız. Bu aşamada kesinlikle iyi bir yoldayız. Eğitimde amaç fırsat eşitliğini Türkiye'nin dört bir yanına götürmektir. Biz bunları götürmeye başladık. Ama bu daha bir başlangıç. İnşallah çok daha iyisi olacaktır diye düşünüyoruz. Ama altını çizeceğimiz husus yaz tatilinde öğrencilerimizin ne derse ihtiyacı varsa takviye, ilave edilerek bu Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ücretsiz olarak yerine getirilecektir. Eğitimde olan bu boşlukları ne boşluk var ise o boşlukları giderecek şekilde yeni eğitim-öğretim yılına kendi evlatlarımıza, öğrencilerimize tam olarak hiçbir eksiği olmaksızın diğer normal eğitim öğretim almış öğrencilerinden bu öğrencilerimizi yetiştirmek hazırlamak istiyoruz."

Bakan Yılmaz daha sonra Ulaş İlçesi'ne bağlı Acıyurt Köyü'ne gelerek buradaki Mihrali Bey Konağı'nı ziyaret etti.

http://www.sondakika.com/haber/haber-sivas-bakan-yilmaz-teroristler-100-den-fazla-okula-8562793/

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #3955 : 27 Haziran 2016, 08:36:10 »
PKK'nın Cephaneliğini Vatandaşların İhbarı Ortaya Çıkardı

Hakkari'de vatandaşların ihbarı üzerine ağaçlık alanda çok sayıda silah ve mühimmat bulundu.

Hakkari'de, güvenlik güçleri tarafından yapılan operasyonda PKK'lı teröristlerin ağaçlık bir alanda gizlediği çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi.

VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI

Hakkari Valiliği tarafından konuyla ilgili yapılan yazılı açıklama şöyle:

"Güvenlik güçlerimizce bölücü terör örgütü faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve engellenmesine yönelik olarak yürütülen çalışmalar kapsamında; 26.06.2016 günü duyarlı vatandaşlarımızın ihbarlarına istinaden ilimiz merkezine bağlı Gazi Mahallesi'nde bulunan ağaçlık ve çalılık alanda, gizlenmiş vaziyette 3 ayrı çuval içerisinde 2 adet roketatar, 15 adet anti personel roket başlığı, 43 adet roket sevk fişeği, 2 adet Biksi marka uzun namlulu makineli tüfek, 7 adet AK-47 Kalaşnikof marka uzun namlulu silah, 1 adet Biksi marka uzun namlulu makineli tüfeğe ait fişek mayonu ele geçirilmiştir.

Konu ile ilgili adli tahkikat devam etmektedir."

http://www.sondakika.com/haber/haber-hakkari-de-cok-sayida-silah-ve-muhimmat-ele-8562791/

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #3956 : 27 Haziran 2016, 08:43:27 »
PKK ile temasta: Kahire'de 3 görüşme

Uğur ERGAN / ANKARA26 Haziran 2016 - 21:38Son Güncelleme : 26 Haziran 2016 - 21:53
PKK ile temasta: Kahire'de 3 görüşme

Mısır’da Sisi yönetiminin geçen yıl aralık ayında terör örgütü PKK ile temasa geçtiği ve son altı ay içinde başkentte üç kez bir araya geldiği ileri sürüldü. İstihbarat birimlerinin raporunda, Mısır yönetiminin PKK’nın Suriye kolu PYD’ye de Kahire’de temsilcilik izni için yeşil ışık yaktığı ifade edildi.

TÜRK istihbarat birimleri, uzun takip ve çalışmalar sonucu, Mısır’daki Abdülfettah Sisi yönetiminin PKK ile ilişkiye geçtiğini tespit edip rapor hazırladı. Hürriyet’in ulaştığı raporda, Mısır’ın PKK ile yakın ilişki kurduğu ve işbirliği içinde olduğu iddia edildi. Raporda yer alan bazı bilgiler şöyle:

PARA VE SİLAH TRANSFERİ

“Mısır ile PKK arasındaki ilk temas Irak Merkezi Hükümeti aracılığıyla başladı. Geçen yıl aralık ortalarında PKK’lı alt düzey bir heyetin Bağdat’a gidişine izin verildi. PKK heyeti Bağdat’taki Mısır Büyükelçiliği’nden aldığı vizeyle Kahire’ye gitti.

Aralık ayındaki ilk temasta, en kısa sürede Kahire’ye ikinci bir ziyaretin yapılması kararlaştırıldı. Ocak 2016’da daha yetkili bir PKK heyeti Kahire’ye giderek Mısır İstihbarat Servisi’nden bazı üst düzey yöneticilerle görüştü. Mısır, ilk kez bu görüşmede PKK’ya destek olabileceği mesajını verdi. Bu görüşmeden sonra Mısır, PKK’ya bir miktar silah ve para transfer etti.

Mısır ile PKK arasındaki son görüşme Nisan 2016’da yapıldı. Bu görüşmede PKK heyeti, ‘KCK Yürütme Konseyi Üyesi Mustafa Karasu, Fatma Adır kod adlı Gülüşan Eksen, KCK Dış İlişkiler Sorumlusu Demgat Agit kod adlı Seyithan Ayaz, Aldar kod adlı Velid Halil ile kod adı Azad olan ve isimleri tespit edilemeyen iki kişi’ olmak üzere toplam 7 kişiden oluştu.”

Raporda ayrıca, birçok Avrupa ülkesinden sonra Mısır yönetiminin de PYD’nin Kahire’de temsilcilik açmasına yeşil ışık yaktığı vurgulandı.

İHVAN’A KARŞI EYLEM

Rapordaki iddialara göre, son görüşmede PKK’nın Türkiye’de Mısırlı İhvan (Müslüman Kardeşler) örgütü mensupları hakkında istihbarat toplaması, gerektiğinde örgüt üyelerine karşı eylem yapılması, Kahire’de PYD ve KCK’nın temsilcilik açması, Mısır’ın terör örgütüne para ve silah yardımı yapmaya devam etmesi ve düzenli görüşmelerin sürdürülmesi konusunda mutabık kalındı. Nisan ayından bu yana yeni bir buluşma tespit edilemedi.

http://www.hurriyet.com.tr/pkk-ile-temasta-kahirede-3-gorusme-40122609

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #3957 : 28 Haziran 2016, 11:58:48 »
Son dakika haberi! Diyarbakır’da şiddetli patlama

DİYARBAKIR, (DHA) - 28 Haziran 2016 - 10:31Son Güncelleme : 28 Haziran 2016 - 11:33
Son dakika haberi! Diyarbakır’da şiddetli patlama

Diyarbakır’ın Dicle İlçesi’nde büyük bir patlama oldu, olay yerine ambulanslar gönderildi. Patlamada, 2’si polis 8 kişi yaralandı.

Diyarbakır'ın Dicle ilçesinde PKK'lı teröristlerce bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda ilk belirlemelere göre 2'si polis 8 kişi yaralandı.

27 Mayıs Mahallesi Ergani Caddesi Afet Küme Evleri mevkisinde polis aracının geçişi sırasında teröristlerce bomba yüklü araçla saldırı gerçekleştirildi.
Patlamada ilk belirlemelere göre biri ağır 2 polis ile 6 sivil yaralandı.

Yaralılar, olay yerine sevk edilen 112 Acil Servis ekiplerince Dicle Devlet Hastanesine kaldırıldı. Patlamanın şiddetiyle yol ile çevredeki ev ve iş yerlerinde hasar oluştu.

VALİLİK'TEN AÇIKLAMA

Diyarbakır Valiliği, patlamayla ilgili şu açıklamayı yaptı:
"İlimiz Dicle İlçesi, Ergani Caddesi, hastane civarında bir patlama meydana gelmiştir. Olayda ilk belirlemelere göre 1’i ağır olmak üzere 2 polis memurumuz ve 6 vatandaşımız yaralanmıştır. Yaralılar, hastaneye kaldırılarak tedavilerine başlanmıştır. Olayla ilgili başlatılan soruşturma çok yönlü olarak devam etmektedir."

Patlamada yaralanan 2 polis memurunun helikopterle Diyarbakır Asker Hastanesi’ne kaldırıldığı belirtildi.

http://www.hurriyet.com.tr/son-dakika-haberi-diyarbakirda-patlama-40123215

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #3958 : 29 Haziran 2016, 00:44:17 »
PKK Van'da bomba yüklü araçla saldırdı!

Hürriyet Haber
29 Haziran 2016 - 00:22Son Güncelleme : 29 Haziran 2016 - 00:25
PKK Van'da bomba yüklü araçla saldırdı!

Van'ın Gürpınar ilçesindeki terör saldırısında 3 asker ile biri ağır 5 vatandaş yaralandı.

Alınan bilgiye göre, ilçeye bağlı Güzelsu mahallesindeki jandarma karakoluna terör örgütü PKK mensuplarınca patlayıcı yüklü araçla saldırı düzenlendi. Olayda 3 asker hafif yaralandı.

Güvenlik güçlerinin ateşle karşılık vermesi üzerine bölgeden kaçmaya çalışan teröristler, vatandaşlara ait araçları gasbetmek istedi.

Terör örgütü mensupları, karşı çıkan vatandaşları uzun namlulu silahla taradı.

Olayda biri ağır 5 vatandaş yaralandı. Yaralılar Van'daki hastanelere kaldırıldı.

Bölgede kaçan teröristlere yönelik operasyon başlatıldı.

http://www.hurriyet.com.tr/pkk-vanda-bomba-yuklu-aracla-saldirdi-40123537

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #3959 : 29 Haziran 2016, 12:13:34 »
Kandil'de PKK'ya Ağır Darbe! 38 Terörist Öldürüldü

Kandil'de bulunan PKK hedeflerine düzenlenen hava saldırısında, 38 terörist öldürüldü, 7 terörist yaralandı.

Terör örgütü PKK'nın Kuzey Irak'taki üssü konumunda olan Kandil bölgesinde, teröristlerin üs olarak kullandığı sığınak ve barınaklar yerle bir edilirken, 27 Haziran'daki operasyonda 38 teröristin öldürüldüğü, 7 teröristin de yaralandığı açıklandı.

"3 SIĞINAK İMHA EDİLDİ"

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

"28 Haziran 2016 tarihinde 16.54-16.55 saatleri arasında Irak kuzeyi Kandil bölgesine, Türk Hava Kuvvetleri'ne ait savaş uçakları ile hava harekatı düzenlenmiş; bölgede tespit edilen 3 sığınak ve barınak ateş altına alınarak imha edilmiştir. Görevlerini başarıyla icra eden savaş uçaklarımız emniyetle üslerine dönmüşlerdir.

"38 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ"

27 Haziran 2016 tarihinde Kandil bölgesinde icra edilen hava harekatı sonucunda ise, alınan son bilgilere ve yapılan tespitlere göre 38 bölücü terör örgütü mensubu teröristin etkisiz hale getirildiği, 7 teröristin de yaralandığı anlaşılmıştır."

http://www.sondakika.com/haber/haber-kandil-de-pkk-ya-agir-darbe-8570207/