Anket

Hükümetin "kürt açılımı" politikasını destekliyormusunuz?

Hayır desteklemiyorum,şiddetle karşıyım
61 (77.2%)
Evet destekliyorum, çok olumlu buluyorum
10 (12.7%)
Kararsızım, çünkü sonuçları hakkında emin olamıyorum
8 (10.1%)

Toplam Oy Verenler: 79

Gönderen Konu: PKK İle Mücadele  (Okunma sayısı 1422802 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Ynt: PKK İle Mücadele
« Yanıtla #3860 : 28 Mayıs 2016, 08:38:17 »
TSK Kandil'i Vurdu, Sözde Metina Cephe Sorumlu Öldürüldü
TSK'nın Kandil'e düzenlediği hava harekatında aralarında Metina sözde cephe sorumlusunun olduğu 80 PKK'lı terörist öldürüldü.

Türk Sİlahlı Kuvvetlerine bağlı savaş uçaklarının düzenlediği hava harekatlarında aralarında Metina sözde cephe sorumlusunun olduğu 80 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi

80 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Genel Kurmay'ın yaptığı açıklamaya göre, 15 Nisan 2016 ve 18-23 Mayıs 2016 tarihlerinde, Kuzey  Irak Metina bölgesine yapılan hava harekatında, aralarında sözde üst düzey örgüt yöneticisinin de bulunduğu 80 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi.

SÖZDE ÜST DÜZEY SORUMLU DA ÖLDÜRÜLDÜ

Etkisiz hale getirilen üst düzey örgüt yöneticisinin Metina sözde cephe sorumlusu olan kişi olduğu belirtildi.

NUSAYBİN'DEKİ OPERASYONLARIN BLANÇOSU: 440 TERÖRİST

Mardin'in  Nusaybin ilçesinde devam eden operasyonlarda ise bölgeden kaçmaya çalışan 3 terörist etkisiz hale getirildi. Böylece operasyonda etkisiz hale getirilen terörist sayısı 440 oldu. 42 bölücü terör örgütü mensubunun güvenlik güçlerine teslim olduğu operasyonda, iki kalaşnikof piyade tüfeği ile bu silahlara ait 210 fişek ele geçirildi. 9 el yapımı patlayıcı ise imha edildi. Operasyonda imha edilen el yapımı patlayıcı sayısı bin 36 oldu.

ŞIRNAK'TA 441 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Şırnak'ta devam eden operasyonda da 9 bölücü terör örgütü mensubu etkisiz hale getirildi, toplamda etkisiz hale getirilen terörist sayısı 441 olarak belirlendi. Operasyonda 3 kalaşnikof piyade tüfeği, 16 şarjörü ve 419 fişeği, 3 el bombası, 16 havan mühimmatı, dürbün ve kamera ele geçirildi. İki el yapımı patlayıcının da imha edilmesiyle toplam imha edilen el yapımı patlayıcı sayısı bin 353'e ulaştı.

Nusaybin ve  Şırnak'ta, operasyon bölgesinden kaçmak isteyen teröristler 6 binayı yaktı.  Diyarbakır'da 12,  Muş,  Antalya,  Hakkari,  Mersin ve  Şanlıurfa'da birer olmak üzere toplam 17 terörist yakalandı, bir av tüfeği ele geçirildi.

17 TERÖRİST YAKALANDI

Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde devam eden operasyonda ise teröristlerce kullanıldığı tespit edilen 2 sığınak içinde, 32 el yapımı patlayıcı, toplam 590 kilogram petrol türevi madde ve çivilerle desteklenmiş amonyum nitratla doldurulmuş 6 adet 30 litrelik plastik bidon, patlatılmaya hazır halde 5 adet 12 kilogramlık büyük tüp ile 21 adet 3 kilogramlık piknik tüpü ve muhtelif yaşam malzemeleri ele geçirildi..

http://www.sondakika.com/haber/haber-hava-harekatlarinda-aralarinda-metina-sozde-cephe-8476057/
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #3861 : 28 Mayıs 2016, 08:43:07 »

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #3862 : 28 Mayıs 2016, 13:40:23 »
Hem Super Cobra helikopterlerinde, hem de ATAK'da füzelere karşı ikaz ve karşı önlem sistemleri mevcut!

ikaz ve karşı önlem sistemleri neden çalışmadığı belli oldu mu ?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #3863 : 28 Mayıs 2016, 19:40:25 »
Çalışmadığını kim söyledi ki!

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #3864 : 28 Mayıs 2016, 20:36:15 »
O zaman füze nasıl süpercobra helikopterini vurabildi ?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #3865 : 28 Mayıs 2016, 22:51:35 »

Özel mesaj attım.

Çevrimdışı enes8101

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #3866 : 28 Mayıs 2016, 23:13:32 »
Bana da mesaj atarmısın abi bende meraktayım.
ZOR HEMEN İMKANSIZ ZAMAN ALIR
             --------MAROON BERETS--------

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #3867 : 29 Mayıs 2016, 01:43:31 »
Flare atsa bile yanıltamayabilirdi...

Çevrimdışı acabuco

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3868 : 29 Mayıs 2016, 20:04:55 »

Özel mesaj attım.

bana da atar misin ?

Çevrimdışı egemenk

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3869 : 29 Mayıs 2016, 22:34:47 »
forumda neden paylaşmıyorsunuz?