Anket

Hükümetin "kürt açılımı" politikasını destekliyormusunuz?

Hayır desteklemiyorum,şiddetle karşıyım
61 (77.2%)
Evet destekliyorum, çok olumlu buluyorum
10 (12.7%)
Kararsızım, çünkü sonuçları hakkında emin olamıyorum
8 (10.1%)

Toplam Oy Verenler: 79

Gönderen Konu: PKK İle Mücadele  (Okunma sayısı 1416819 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: PKK İle Mücadele
« Yanıtla #3850 : 26 Mayıs 2016, 12:49:48 »
TSK'dan çifte harekat 
Uğur ERGAN / ANKARA 26 Mayıs 2016 - 11:15:00
TSK'dan çifte harekat

Türk Silahlı Kuvvetlerince, Irak'ın kuzeyindeki Sinat-Haftanin bölgesine düzenlenen hava harekatında teröristlere ait silah mevzisi imha edildi.

Türk Savaş uçakları dün yurt içinde Mardin kırsalına, yurtdışında ise Kuzey Irak’ta Sinat-Haftanin bölgesine hava harekatı düzenledi. Mardin kırsalında silah mevzi, sığınak ve barınaklardan oluşan üç hedef savaş uçakları tarafından vuruldu. Sinat- Haftanin’e yapılan harekatta da bir silah mevzi vurularak kullanılamaz hale getirildi. Genelkurmay Başkanlığı, harekata katılan uçakların görevlerini tamamlandıktan sonra üslerine geri döndüğünü bildirdi.

http://www.hurriyet.com.tr/tsk-operasyon-yapildi-imha-edildi-40109229
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #3851 : 26 Mayıs 2016, 17:22:29 »
Ardı ardına acı haberler
İHA/DHA26 Mayıs 2016 - 13:21Son Güncelleme : 26 Mayıs 2016 - 17:08
Ardı ardına acı haberler

Mardin'in Nusaybin ilçesinde teröristlerin tuzakladığı el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu 2 asker şehit oldu, 9 güvenlik görevlisi yaralandı. Tunceli’nin Ovacık İlçesi Kuşluca Jandarma Karakolu'na düzenlenen saldırıda bir asker şehit oldu, bir asker yaralandı

Edinilen bilgiye göre, Nusaybin ilçesi Fırat Mahallesi Çağ Çağ Caddesi'nde operasyona çıkan askerlere yönelik el yapımı patlayıcılı saldırı düzenlendi. Saldırıda 1 uzman çavuş şehit oldu.

Hain saldırıda ağır yaralanan ve Nusaybin Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alınan polis memuru doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamadı, şehit sayısı 2'ye yükseldi.  Saldırıda 9 güvenlik görevlisinin de yaralandığı ve Nusaybin Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındığı belirtildi. Yaralıların durumlarını iyi olduğu ifade edildi.

TUNCELİ'DE JANDARMA KARAKOLUNA SALDIRI: BİR ŞEHİT

Tunceli’nin Ovacık İlçesi Kuşluca Jandarma Karakolu yakınlarında koruma görevi yürüten güvenlik güçlerine PKK’lı teröristler keskin nişancı tüfeği ile açtığı ilk ateşte 2 asker yaralandı. Tunceli’nin Ovacık İlçesi Kuşluca Jandarma Karakol Komutanlığı’nda görevli personel, güvenliği sağlamak için karakol çevresinde görev yaparken, bugün saat 14.30 sıralarında bir grup PKK’lı teröristin silahlı saldırısına uğradı. PKK’lıların keskin nişancı tüfeği Kanas ile açtığı ilk ateşte 2 asker yaralandı. Bölgede bulunan diğer askerlerin anında karşılık vermesiyle bölgede çatışma çıktı. Çatışma sürürken, Tunceli Jandarma Bölge Komutanlığı’ndan kalkan Kobra helikopterler PKK’lıların bulunduğu alanları ateş altına aldı. Bu ara çatışmanın sürdüğü bölgeye Ovacık ile Hozat ilçelerinden çok sayıda jandarma özel harekat timleri sevk edildi. Yaralı askerler helikopterle Elazığ Asker Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Yaralılardan durumu ağır olan asker doktorların yaptığı tüm müdahaleye rağmen kurtarılamayarak şehit oldu. Hastanede diğer yaralı askerin tedavisi sürüyor.

http://www.hurriyet.com.tr/ardi-ardina-aci-haberler-40109298?utm_source=email&utm_medium=newsletter&utm_channel=Mail&utm_content=manset_baslik
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #3852 : 26 Mayıs 2016, 17:26:05 »
Son dakika haberi: Nusaybin'de 42 PKK'lı terörist böyle teslim oldu...
DHA26 Mayıs 2016 - 14:16Son Güncelleme : 26 Mayıs 2016 - 17:16
Son dakika haberi: Nusaybin'de 42 PKK'lı terörist böyle teslim oldu...

42 PKK'lı terörist böyle teslim oldu42 PKK'lı terörist böyle teslim oldu42 PKK'lı terörist böyle teslim oldu42 PKK'lı terörist böyle teslim oldu
Mardin'den az önce bir son dakika haberi geldi... Mardin'de bugün 10’u kadın 42 PKK’lı terörist güvenlik güçlerine teslim oldu. Teslim olanlar arasında yaralıların da bulunduğu belirtildi. Önceki gün de 25 terörist teslim olmuştu. Teslim olan teröristler yapılan üst aramasının ardından götürüldükleri Nusaybin Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

Mardin’in Nusaybin İlçesi’nde 14 Mart’ta sokağa çıkma yasağının ilan edilmesinin ardından, PKK’nın kazdığı hendeklerin kapatılması, barikatların kaldırılması, bombalı tuzakların temizlenmesi ve teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için güvenlik güçlerinin ’Atmaca-1’ operasyonları sürüyor. İlçede bugüne kadar 437 PKK’lı etkisiz hale getirirken, 400 barikat kaldırıldı, 35 çukur kapatıldı, 1024 el yapımı patlayıcı imha edildi.

Haberin diğer fotoğrafları için tıklayın >>  http://www.hurriyet.com.tr/galeri-40109350

Nusaybin’de önceki gün 25 PKK’lının teslim olmasının ardından güvenlik güçleri operasyonlarını Fırat ve Yenişehir mahallelerinde yoğunlaştırıldı. Güvenlik güçleriyle çatışmaya giren PKK’lılara sık sık ’teslim olun’ çağrıları yapıldı. Çağrılar üzerine Fırat ve Yenişehir mahallelerinde toplam 42 PKK’lı güvenlik güçlerine teslim oldu.

"ÖNDEKİ İKİ KİŞİ HARİÇ DİĞERLERİ YERE YATSIN"

Teröristlerin teslim olması sırasında asker "Öndeki iki kişi hariç, yaralının yanındaki iki kişi hariç diğerleri yere yat, yüzü koyun. Kafanı kaldırma" diye anons yaptı. 10’u kadın olan bu teröristler arasında yaralıların da bulunduğu belirtildi. Teslim olan teröristlerden 10'unun yaralı olduğu ve güvenlik güçleri tarafından yapılan üst aramasının ardından götürüldükleri Nusaybin Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındıkları kaydedildi.Nusaybin'de önceki gün de 25 terörist güvenlik güçlerine teslim olmuştu.

DİĞER PKK’LILARIN TESLİM OLMALARI İÇİN ANONSLAR YAPILIYOR

Mardin Nusaybin ilçesinde önceki gün 25 ve bugün 42 PKK’lı teröristin teslim olmasının ardından güvenlik güçleri operasyonların sürdüğü bölgede diğer PKK’lı teröristlerin teslim olması için zırhlı araçlardan anonslar yaptı.

TESLİM OLAN 42 PKK’LININ YENİ GÖRÜNTÜLERİ

Bugün Nusaybin’de teslim olan 10’u kadın 42 PKK’lı teröristin teslim olurken çekilen görüntüleri bölgedeki askeri kaynaklar tarafından paylaşıldı.

’BÖLGEDEN ÇEKİLDİK’ TAKTİĞİ

Bölgeki askeri kaynaklar, operasyon bölgesinde sıkışan PKK’lı teröristlerin çıkışını kolaylaştırmak maksadıyla örgütün ’teröristlerin bölgeden çekildiği, bundan sonra operasyon sahasında kalanların sivil olduğu’ yönünde yanıltıcı açıklamalar yaptığını söylüyor.

KIRSALDAN GELENLERE KARŞI ÇIKARAK TESLİM OLDULAR

42 PKK’lı teröristin, 4 mahallenin üst düzey gençlik örgütlenmesi sorumlularından aldıkları talimatlar doğrultusunda güvenlik kuvvetlerine teslim olduğu ve halen işlemlerinin devam ettiği belirtildi.  4 mahallenin üst düzey sözde sorumlularında olduğu 42 PKK’lı teröristin kendi aralarında kırsaldan gelenlerden bağımsız olarak karşı çıkarak anlaşıp topluca teslim oldukları ifade edildi.

http://www.hurriyet.com.tr/onlarca-pkkli-teslim-oldu-40109328

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #3853 : 26 Mayıs 2016, 17:27:32 »

Bu fotoğraflardan bir kere daha Güneydoğunun Suriye'den artık pek farkının kalmadığını anlıyoruz!

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #3854 : 26 Mayıs 2016, 17:31:05 »
Barajda mayın patladı: 1 özel güvenlik yaralandı

İHA26 Mayıs 2016 - 16:28Son Güncelleme : 26 Mayıs 2016 - 17:27
Barajda mayın patladı: 1 özel güvenlik yaralandı

Giresun-Gümüşhane sınırında bulunan Yaşmaklı Barajı’nda teröristlerin araziye tuzakladıkları mayının patlaması sonucu barajda görevli bir özel güvenlik görevlisi yaralandı.

Olay, saat 14.00 sıralarında Giresun-Gümüşhane sınırındaki Yaşmaklı Barajı sahasında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, 2 Mayıs tarihinde Yaşmaklı Barajı’nda terör örgütü mensupları tarafından zarar verilen barajda tadilat çalışmalarının yapıldığı esnada araziye döşenen mayının patlaması sonrası işe bir süre önce başladığı öğrenilen Abdurrahman Bekirefendioğlu isimli güvenlik görevlisi ayağından yaralanırken, bölgeye çok sayıda güvenlik ekibi sevk edildi. Olay sonrası ağır yaralı olarak önce Doğankent Devlet Hastanesi'ne ardından da Tirabolu Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Bekirefendioğlu, ardından sevk edildiği Giresun Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

http://www.hurriyet.com.tr/barajda-mayin-patladi-1-ozel-guvenlik-yaralandi-40109422

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #3855 : 27 Mayıs 2016, 08:33:00 »
ABD, Askerlerin Üniformalarındaki YPG Simgesiyle İlgili Açıklama Yaptı

Pentagon Sözcüsü, üniformalarında YPG simgesi taşıyan ABD askerleri hakkında, "Özel kuvvetler geçmişte de bazı ortaklarının simgelerini üzerlerinde taşımıştı." dedi.

ABD Savunma Bakanlığı Sözcüsü Peter Cook,  Suriye'de bulunan Amerikan askerlerini YPG simgesi taşıyan üniformalarla gösteren fotoğraflarla ilgili yorumda bulunmayı reddederek, askerlerinin geçmişte de ortaklarının simgelerini taşıdığını söyledi.

Peter Cook, Bakanlık'taki basın brifinginde gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

YORUM YAPMADI

Terör örgütü PKK'nın  Suriye'deki kolu YPG'nin,  Rakka'nın IŞİD'ten geri alınması için başlattığı taarruzda ABD askerlerinin YPG simgeleriyle yer aldığını kanıtlayan görüntülerin hatırlatılması üzerine Cook, bu görsellere ilişkin herhangi bir yorumda bulunmayacağını kaydetti.

Cook, operasyonların güvenliği açısından askerlerinin bulunduğu noktaları açıklamayacaklarını belirterek, şunları ifade etti:

"Askerlerin IŞİD'e karşı savaşan güçlere danışmanlık ve yardım görevi bulunuyor. Askerler desteklerini, becerilerini ve kabiliyetlerini bu güçlerin etkinliğini geliştirmek için sunuyorlar. Askerlerimiz ön safta yer almıyor, bu savaşa öncülük etmiyor."

"ÖZEL KUVVETLER GEÇMİŞTE DE BAZI ORTAKLARININ SİMGELERİNİ TAŞIMIŞTI"

Cook, ısrarlı sorular üzerine, "Özel operasyon kuvvetleri geçmişte de bazı ortaklarının simgeleri ve kimliklerini belirten işaretleri üzerlerinde taşımıştı" dedi.

3 KÖY IŞİD'TEN KURTARILDI

Cook,  Rakka'daki operasyona ilişkin ise kentin kuzeyinde bir hareketliliğin görüldüğünü söyledi. Üç köyün IŞİD'in elinden kurtarıldığını bildiklerini anlatan Cook,  Rakka'nın kontrolünün sağlanmasına yönelik kararlılığı gördüklerini vurguladı.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mark Toner da Amerikan askerlerinin kollarında PYD/YPG simgeleri taşıyan üniforma giyerken gösteren fotoğraflar hakkında Savunma Bakanlığının yorum yapabileceğini söyledi.

Toner, "Sadece şunu söyleyebilirim. Özel operasyon kuvvetlerinin  Suriye Demokratik Güçleri ile koordinasyon halinde savaş alanındaki danışmanlık ve yardım rolü çerçevesinde  Suriye'nin kuzeyinde bulunacağını birkaç hafta önce belirtmiştik." diye konuştu.

Washington yönetimi, ABD Özel Kuvvetlerine bağlı askerlerin  Suriye'nin kuzeyinde IŞİD'e karşı mücadele eden güçlere danışmanlık ve yardım sağlaması için konuşlanmasına karar vermişti. ABD Başkanı  Barack Obama, bu amaçla son olarak nisan ayında 250 askerin daha  Suriye'ye gönderilmesini onaylamış, böylece  Suriye'deki Amerikan Özel Kuvvetler askeri sayısının 300'e çıkacağı açıklanmıştı.

YPG'YE SİLAH YARDIMI SORUSU

PYD'nin silahlı kanadı YPG'nin ABD'den silah yardımı aldıklarına dair açıklamaları hatırlatılan Toner, ABD'nin  Suriye'nin kuzeyinde yardım ve danışmanlık rolü üstlendiğini yineledi.

YARDIM ETMEK, SİLAH SAĞLAMAK ANLAMINA GELMEZ

Toner, "Yardım etmek, özellikle silah sağlama anlamına gelmez." dedi.
Toner, YPG'nin Amerikan yapımı ağır silahlar kullandığına ilişkin bir soru üzerine ise şunları söyledi:

"Maalesef ele geçirilmiş çok sayıda ekipman savaş alanında kullanılıyor. Bunların nereden geldiğini, kaynağının ne olduğunu söyleyebilmemiz imkansız. Bu konu hakkında kesin bir şey yok."

http://www.sondakika.com/haber/haber-abd-askerlerin-uniformalarindaki-ypg-simgesiyle-8474003/

Çevrimdışı acabuco

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3856 : 28 Mayıs 2016, 05:21:58 »
Pkk nin dusurmeye calistigi helikopter o gun kobra yerine atak olsaydi, helikopterlerimizin uzerinde bunu engelleyici bir teknoloji var miydi ? Atakta defansif olarak bir teknolojik alet mevcut mu arkadaslar ?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #3857 : 28 Mayıs 2016, 08:23:49 »
Hem Super Cobra helikopterlerinde, hem de ATAK'da füzelere karşı ikaz ve karşı önlem sistemleri mevcut!

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #3858 : 28 Mayıs 2016, 08:30:04 »
Dağdan Gelenlerin 70'i Nusaybin'de

Fevzi KIZILKOYUN/ANKARA28 Mayıs 2016 - 00:46Son Güncelleme : 28 Mayıs 2016 - 07:38
Dağdan 70'i Nusaybin'de

KIRSALDAKİ saldırılarını şehirlere taşıyan terör örgütü PKK’nın, Mardin’in Nusaybin ilçesine 20’ye yakını keskin nişancı olmak üzere dağ kadrosundan 350 teröristi gönderdiği belirlendi.

Bu tespitlere göre 70 terörist halen ilçede. İstihbarat birimlerince Nusaybin’e yönelik hazırlanan değerlendirme raporunda, bölücü terör örgütünün şehir yapılanmasındaki mensuplarının çözüldüğü belirtildi. Raporda PKK için Suriye ile geçiş ve lojistik destek sağlanması açısından Nusaybin’in kritik öneme sahip olduğu belirtilerek, “Bölücü terör örgütü PKK/KCK’nın, Kobani’de de silahlı çatışmalara giren 20’si keskin nişancı 350’ye yakın kırsaldaki silahlı unsurlarıyla birlikte Nusaybin’de çatışmalara girdiği, gelinen noktada örgüt mensuplarının çoğunun etkisiz hale getirildiği, örgütün kırsal kadrosundaki çoğu kişinin çatışma bölgesini terk ettiği, 70’e yakın kırsal kadrosundaki örgüt mensubunun çatışma bölgesinde bulunduğunun değerlendirildiği, söz konusu bu kişilerinin çatışma bölgesinden kaçma planları yaptığı” görüşlerine yer verildi.

ÖLÜME TERK EDİYORLAR
PKK’nın şehir ve gençlik yapılanması YDG-H’nin hezimete uğramasından sonra lağvedildiği ve YPS adı ile yeni bir oluşuma gidildiği, örgütün dağ kadrosunun, YPS üyelerini çatışma bölgelerinde ölüme terk ettiği belirtildi. Yakalanan, teslim olan ve öldürülen örgüt mensuplarının çoğunun YPS içerisinde yer aldığı vurgulanırken, aralarında çocuk yaşta kişilerin bulunduğu, çoğunun baskı ve zorla örgütte tutulduğu savunuldu. Güvenlik güçlerinin yürüttüğü operasyonlarda ön saflara YPS unsurlarının sürüldüğü, örgütün kırsal (dağ) kadrosunda bulunan unsurlarının ise sürekli yer değiştirdikleri veya kaçtığı kaydedildi.

http://www.hurriyet.com.tr/dagdan-70i-orada-40110117

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #3859 : 28 Mayıs 2016, 08:34:32 »
Nusaybin fotoğrafları da diğer yasaklanan şehirlerden farksız. Görüldüğü üzere çatışmaların yasaklandığı yerlerde artık yerleşim söz konusu değil. Binalar harabeye dönmüşler. Teröristlerin yuvalandıkları bu binalara yerleştirdikleri bomba tuzaklarının etkisi ve çatışmalar nedeniyle. Olaylar aska bu noktaya gelmemeliydi. Ancak ne yazık ki bir çözüm süreci yaşadık. Sonuç açık ve net ortada! En başından beri söylediğimiz gibi...