Anket

Hükümetin "kürt açılımı" politikasını destekliyormusunuz?

Hayır desteklemiyorum,şiddetle karşıyım
61 (77.2%)
Evet destekliyorum, çok olumlu buluyorum
10 (12.7%)
Kararsızım, çünkü sonuçları hakkında emin olamıyorum
8 (10.1%)

Toplam Oy Verenler: 79

Gönderen Konu: PKK İle Mücadele  (Okunma sayısı 1416750 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: PKK İle Mücadele
« Yanıtla #3840 : 25 Mayıs 2016, 08:31:48 »
Bingöl'de 3 PKK'lı Öldürüldü

Güvenlik güçlerinin düzenledikleri operasyonda aralarında aranan teröristler listesinde 300 bin TL ödüllü gri renkli listede bulunan Bayram'ın da bulunduğu 3 PKK'lı ölü olarak ele geçirildi.

Güvenlik güçleri,  Bingöl'de operasyon düzenledi. Operasyonda aralarında aranan teröristler listesinde 300 bin TL ödüllü gri renkli listede bulunan Abidin Bayram'ın da bulunduğu 3 PKK'lı ölü olarak ele geçirildi.

"ÖLDÜRÜLENLER ARASINDA 300 BİN LİRA ÖDÜLLÜ 'RODİ-PİLİNG' KOD ADLI TERÖRİST DE VAR"

Bingöl Valiliği, güvenlik güçlerinin Ortaçanak bölgesinde düzenlediği operasyonlarda 3 PKK'lının ölü olarak ele geçirildiği belirtildi. Öldürülen teröristler arasında  İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan aranan teröristler listesindeki 300 bin lira ödüllü gri listede bulunan 'Rodi-Piling' kod adlı Abidin Bayram'ın da bulunduğunu açıkladı. Valilik açıklaması şöyle:

"GÜVENLİK GÜÇLERİMİZ TERÖRİSTLERLE MÜCADELESİNİ KARARLILIKLA SÜRDÜRECEK"

"49'uncu  Komando Tugayı Harekat Komutası'ndaki  Bingöl İl  Jandarma Komutanlığı'na bağlı birlikler tarafından, 21 Mayıs 2016 tarihinde  Bingöl ili merkez ilçe Ortaçanak bölgesinde icra edilen 'Şehit  Jandarma  Komando Er Elvan Çınan-3' operasyon faaliyeti esnasında silahları ile birlikte ölü olarak 3 erkek PKK/KCK terör örgütü mensubu ele geçirilmiştir. Yapılan araştırmalar sonucunda ölü olarak ele geçirilen PKK/KCK terör örgütü mensuplarından birinin,  İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan, '3713 Sayılı Terörle Mücadele Kanunu' kapsamında Gri renk 300 bin TL ödüllü listede bulunan Rodi-Piling kod adlı Abidin Bayram isimli PKK/KCK terör örgütü mensubu olduğu tespit edilmiştir. Güvenlik güçlerimiz, bölge halkımızın da desteğiyle huzur ve güvenliği sağlamak maksadıyla, ilimiz genelinde teröristlerle mücadelesini kararlılıkla sürdürecektir."

http://www.sondakika.com/haber/haber-bingol-de-3-pkk-li-olduruldu-8466979/
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #3841 : 26 Mayıs 2016, 00:11:04 »
Jandarma karakoluna bombalı araçla saldırı!

DHA-AA
25 Mayıs 2016 - 20:33:00
Jandarma karakoluna bombalı araçla saldırı!

MARDİN’in Midyat İlçesi’ndeki Anıtlı Köyü’nde bulunan Anıtlı Jandarma Karakolu’na, PKK’lı teröristler bombalı araçla saldırı düzenlendi. 1 astsubay ile 2 korucunun şehit olduğu ve 2 güvenlik görevlisinin de yaralandığı saldırıdan sonra bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı.

Midyat’ın Anıtlı Köyü’nde bulunan Anıtlı Jandarma Karakol Komutanlığı’na bu akşam saat 20.15 sıralarında PKK’lı teröristler tarafından bombalı araçla saldırı düzenlendi. PKK’lıların bomba yüklü araçla yaklaştığını fark eden karakolda görevli korucuların ateş açması üzerine teröristlerin aracı karakol yakınlarında infilak ettirdiği belirtildi. Şiddetli patlamada ilk bilgilere göre karakol komutan yardımcısı astsubay ile 2 geçici köy korucusu şehit oldu, 2 güvenlik görevlisi yaralandı. Saldırının ardından bolgeye ambulanslar ve takviye birlikler sevk edildi.

OPERASYON BAŞLADI

Saldırıda yaralanan ve 1’inin durumunun ağır olduğu belirtilen 2 güvenlik görevlisi Midyat Devlet Hastanesi’ne getirildi. Güvenlik güçleri PKK’lıları etkisiz hale getirmik için bölgede geniş çaplı operasyon başlattı.

KORUCULAR KENDİLERİNİ SİPER ETTİ

Mardin'in Midyat ilçesinde Anıtlı Jandarma Karakolu'na terör örgütü PKK mensuplarınca bomba yüklü araçla gerçekleştirilen saldırıda, aracı erken fark eden korucuların kendilerini siper ederek büyük bir faciayı önlediği bildirildi.

Türkiye Geçici Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Federasyonu Başkanı Orhan Kandemir, AA muhabirine, Midyat ilçesinde 2 korucu ve 1 askerin şehit olduğu saldırıya ilişkin,"Kahraman korucularımız her zaman olduğu gibi burada da kahramanlıklarını ortaya koymuşlardır. Hem köyü hem de karakolu korumuş, canlarını feda etmişlerdir." dedi.

Korucuların karakola doğru ilerleyen minibüsü durdurmak istediğini, aracın "dur" ihtarına rağmen ilerlediğini belirten Kandemir, "Korucularımız aracı ateş açarak durdurmaya çalışmış. Araç bariyerlere çarparak patlayıcı infilak etmiştir. Patlama sonucunda da maalesef 2 korucumuz ve 1 askerimiz şehit olmuş, 9 güvenlik görevlimiz de yaralanmıştır." ifadesini kullandı.

Terörü lanetlediklerini ve saldırıyı kınadıklarını aktaran Kandemir, şunları kaydetti:

"Terör örgütü bir kez daha caniliğini göstermiştir. Terörü lanetliyoruz. Korucularımıza ve askerimize Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil
şifalar diliyoruz. Bizler korucular olarak her zaman olduğu gibi yine görevimizin başında olacağız. Bu mücadelemiz sonuna kadar devam edecek."

http://www.hurriyet.com.tr/karakola-bombali-saldiri-40109018
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #3842 : 26 Mayıs 2016, 00:15:16 »
Görüntüler ortaya çıktı...O PKK'lı teröristler böyle teslim olmuş
DHA / AA
25 Mayıs 2016 - 13:27:00
Görüntüler ortaya çıktı...O PKK'lı teröristler böyle teslim olmuş

Haberin diğer fotoğrafları için tıklayın >> http://www.hurriyet.com.tr/galeri-40108787

Mardin'de dün teslim olan 25 PKK'lının sorgusu devam ediyor. Önce bir kadın PKK'lının yapılan "Teslim ol" çağrıları üzerine teslim olduğunu ve kendilerine güvence verilmesi durumunda arkadaşlarının da teslim olacağını söylediği öğrenildi. Nusaybin'de ilk kez bu kadar toplum bir teslim olmanın gerçekleştirildiği belirtiliyor. PKK'lılarla ilgili görüntüler de ortaya çıktı. Aralarında 6 kadının da olduğu teröristlere asker tarafından su, meyve suyu, çikolata ve sandviç verildiği görülüyor.

Nusaybin'de operasyon kapsamında şiddetli çatışmalar yaşanırken, dün Fırat Mahallesinde şıkıştırılan 6'sı kadın 25 PKK'lı güvenlik güçlerine teslim oldu. PKK'lıların toplu halde teslim olmaları ile ilgili şimdiye kadar resmi olarak detaylı açıklama yapılmazken, güvenlik kaynaklarının, önce bir kadın PKK'lının yapılan "Teslim ol" çağrıları üzerine teslim olduğunu ve kendilerine güvence verilmesi durumunda arkadaşlarının da teslim olacağını söylediği öğrenildi.

Devletin ve güvenlik güçlerinin teslim olanları adalet karşısına çıkaracağı sözü vermesi üzerine kadın PKK'lının gidip diğer arkadaşlarını da getirdiğini ve böylelikle 25 PKK'lının toplu olarak teslim olduğu öğrenildi.

Günlüğü bulunan PKK'lı kız da teslim olmuşGünlüğü bulunan PKK'lı kız da teslim olmuş

BİR İLK

Nusaybin'de ilk kez bu kadar toplu bir teslim olma gerçekleşirken, terörister üst aramasından geçirildikten sonra ilçedeki kapalı spor salonuna götürüldü. Burada sağlık kontrolünden geçirilen PKK'lılar, sorgulanmak üzere Emniyet müdürlüğüne götürüldü. PKK'lı teröristlerin sorgularının gözaltı süresi olan 4 gün boyuncu sürmesi bekleniyor.

GÖRÜNTÜLER ORTAYA ÇIKTI

PKK'lılarla ilgili görüntüler de ortaya çıktı. Aralarında 6 kadının da olduğu teröristlere, Mehmetçik tarafından su, meyve suyu, çikolata ve sandviç verildiği görülüyor.

SAVCILIK: 25 ŞÜPHELİ DEVLETİN ADALETİNE SIĞINMIŞTIR

Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde devam eden operasyonlar kapsamında dün teslim olan 25 PKK'lı ile ilgili Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yazılı açıklama yapıldı. Başsavcı Mehmet Özel imzası ile yapılan açıklamasında şöyle denildi:

"24.05.2016 tarihinde toplam 25 şüpheli de devletimizin adaletine sığınarak kendiliğinden güvenlik güçlerimize teslim olmuş ve Nusaybin Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından verilen talimat gereği gözaltına alınmış olup, bu şüpheliler hakkında hukuki, durumlarına uygun olarak ceza mevzuatındaki tüm hükümler uygulanacaktır. Bu tarihten itibarende devletimizin adaletine sığınacak olan tüm şüpheliler hakkında da hukuki durumlarına uygun olarak mevcut delil durumuna göre mevzuatımızın sağladığı imkanlar ve hükümler uygulanmaya devam edilecektir."

Başsavcılık açıklamasında, Nusaybin'de operasyonun başladığı 14 Mart tarihinden beri 71 şüpheli hakkında 'silahlı terör örgütüne üye olmak', 'devletin birliği ve bütünlüğünü bozmak', 'örgüte bilerek ve isteyerek yardım etmek', 'terör örgütü propagandası yapmak', 'görevi yaptırmamak için direnmek', 'kasten öldürmek' ve 'kamu malına zarar vermek' suçlarından soruşturma başlatıldığı ve 27 kişinin tutuklandığı da belirtildi.

VALİLİK: 433 PKK'LI ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Mardin Valiliği, Nusaybin İlçesi'nde bugüne kadar sürdürülen operasyonlarda toplam 433 PKK'lının etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Açıklama şöyle:

"İlimiz Nusaybin İlçe merkezinde bölücü terör örgütü mensuplarınca kazılan çukur, kurulan barikat ve gizlenen bombalı tuzakları temizlemek ve vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini yeniden tesis etmek maksadıyla 14 Mart 2016 günü başlatılan faaliyetler kapsamında 25 Mayıs 2016 saat 09.00 itibariyle 433 terörist etkisiz hale getirilmiş, 397 barikat kaldırılmış, 34 çukur kapatılmış, 1017 el yapımı patlayıcı (EYP) imha edilmiştir. Operasyon süresince kahramanca mücadele eden 66 güvenlik görevlimiz şehitlik mertebesine ulaşmıştır. Bununla birlikte; 1749 vatandaşımızın güvenli bölgelere tahliyesi sağlanmış, operasyon bölgesindeki ailelere 2175 adet gıda paketi yardımı yapılmış, 3151 vatandaşımız nöbetçi eczaneden faydalanmış, 112'ye gelen bütün çağrılar karşılanmıştır.Bölgemizde yaşayan vatandaşlarımızın huzur ve güven içinde hayatlarına devam etmesini sağlamak amacıyla Bölücü Terör Örgütü mensupları ile mücadele kapsamında yürütülen faaliyetlere kararlılıkla devam edilmektedir."

http://www.hurriyet.com.tr/bir-ilk-o-pkklilar-boyle-teslim-olmus-40108775

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #3843 : 26 Mayıs 2016, 00:19:57 »
Hepsi gencecik insanlar. Terör örgütü bu kanı kaynayan gençleri kolaylıkla kandırıyor. Aslında pek çoğu bir süre sonra yaptıkları yanlışın farkına varıp pişman oluyorlar. Ancak teslim olmaya cesaret edemiyorlar. Teslim olurlarsa başların kötü şeyler geleceğini düşünüyorlar. Ayrıca örgütün de kendilerini cezalandıracakları korkusu da var.

Oysa teslim olup adalete sığınmak, dağlarda, harabe binalarda vs ölüm korkusuyla fareler gibi yaşamaktan, hatta ölmekten çok daha iyi! Terör örgütünün palavralarına kanıp geleceğinizi karartmayın gençler!

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #3844 : 26 Mayıs 2016, 08:41:04 »
Diyarbakır'da Görevli Hemşire: Askere Polise Mühahale Edilmedi, Öldüler

Diyarbakır'da görevli hemşireden korkunç Sur itirafları: Gizlice içeri girip çıktık, ilaç verdik. Acil'de yaralı teröristi gizledik. Askere-polise müdahale edilmedi, öldüler.

Diyarbakır  Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi'nde görevli PKK yandaşı doktor ve sağlık personelinin yaralı teröristleri tedavi etmek için Sur'a gittiği, ancak ilçeye girmeden önce gözlerinin bağladığı ortaya çıktı.

GÖREVLİ HEMŞİRE ANLATTI

Diyarbakır'daki  Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi'nde PKK'lıların sahte isim ya da kayıtsız tedavi edildiğinin ortaya çıkmasının ardından bir doktor, bir sağlık memuru ve bazı hemşirelerin çatışmada yaralanan teröristlerin tedavisi için gizlice Sur ilçesine götürüldüğü de belirlendi. Star gazetesine açıklamada bulunan hemşire B.T., Sur'a giden PKK yandaşı sağlık personelinin ihanetini ilgili tüm detayları ile anlattı.

"GÖZLERİMİZİ BAĞLAYIP SUR'A TEDAVİYE GÖTÜRÜYORLARDI"

Sokağa çıkma yasağının sürdüğü dönemde PKK'lıların kendisinin de aralarında bulunduğu sağlık görevlilerini Sur'a götürdüğünü belirten hemşire B.T., "Biri kadın iki kişi gelip bizi alırdı. Sur'a girmeden önce gözlerimiz bağlanırdı. Gözümüzü açtığımızda sığınak gibi bir yerde olduğumuzu gördüm" dedi. Hastanede şahit olduğu tüm ihanetleri polise haber verdiği ifade eden hemşire B.T, "Çatışmalar devam ederken Dr. E.D., sağlık memuru U.K., hemşireler G.D., B.K ve ben; akşam mesai saatinden sonra gizlice Sur'a götürülüyorduk. Dr. E.D.'nin talimatıyla yanımıza aldığımız serum, ağrı kesici, antibiyotik ve pansuman malzemelerinden oluşan paketleri teröristlere veriyorduk. Kiminin durumu ağırdı, kimi ise sadece bacaklarından yaralanmıştı" diye konuştu.

"TERÖRİSTLERİ HASTANEDE GİZLİCE TEDAVİ EDİYORLAR"

Hemşire B.T. aranan teröristlerin yakalanmaması için tedavilerinin yanı sıra röntgen ve tomografi çekimlerinin de kayıtsız yapıldığını anlattı. B.T. "Hastanın yatması gereken durumlarda ise başkasının ismiyle kayıt açıyorlardı. 8 yıl önce dağa çıkan bir teröristi bu şekilde tedavi ettiler. Bu tür işlerin başında Dr. E. D. ve sağlık memuru U.K. vardı. Röntgende çalışan B. adında bir kız vardı. Deşifre olduğu için onu hastaneden aldılar. Bu kız, dışarıdaki PKK'lılarla sürekli irtibattaydı" ifadesini kullandı.

"YARALI ASKERLERE MÜDAHALE EDİLMEDİ, ÖLDÜLER"

B.T. çatışmalarda yaralanarak hastaneye getirilen asker polislerle ilgilenilmediğini de dile getirdi. B.T. "Sırtı ile karın boşluğu arasından vurulmuş bir polis memurunu getirdiler. İri yapılı bir polis memuruydu. Müdahale etmeyip, araştırma hastanesine sevk ettiler. Başka bir gün ise yaralı bir uzman çavuş getirildi, kanaması vardı ve acil müdahale edilmesi gerekiyordu. Bir doktora söyledim 'bu senin işin değil' diyerek beni acil servisten çıkardı. Hiç müdahale etmediler, hastaneden cenazesi çıktı. Bunu gözlerimle gördüm" dedi.

"TERÖRİSTİ KAÇIRMAYI PLANLADILAR"

Yaralı teröristlerin tedavisi için adı geçen kişilerin olağanüstü bir çaba sarf ettiklerini belirten B.T., "Yakalanan bir PKK'lı muayene için hastaneye getirildi. Dr. U. ile röntgen teknisyeni olarak bildiğimiz B. telefonla birilerini aradı, Bir süre sonra taksi ile iki bayan yanlarına geldi. O PKK'lıyı kaçırmayı planladıklarını anladım. Polise haber verdim planları bozuldu" diye konuştu.

"HASTANEYE PERSONEL ALIMI BİLE PKK'NIN ONAYINDAN GEÇİYOR"

Terör örgütüne yardım eden doktor ve hemşirelerin hala hastanede çalıştığını belirten B.T., hastaneye hizmet veren taşeron firmaların da PKK'nın kontrolünde olduğunu söyledi. Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası'nın PKK'nın hastanedeki sözcüsü ve eli olduğunu belirten B.T."Temsilcileri de hemşire G.D.'dir. Personel alımı dahi örgütün onayından geçiyor. İstedikleri gibi hareket etmeyenlere her türlü mobingi uyguluyorlar. Kadın çalışanlara yönelik ise ciddi tacizler var" dedi.

http://www.sondakika.com/haber/haber-diyarbakir-da-gorevli-hemsire-askere-polise-8470739/

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #3845 : 26 Mayıs 2016, 08:46:38 »
Senelerdir ülkeyi yönetenlerin uyguladığı açılım politikasının bir meyvesi daha. Eğer haber doğruysa pkk hastanelerin bile kontrolünü ele geçirmiş durumda. Acaba ülkeyi yönetenlerin bundan haberi var mı!

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #3846 : 26 Mayıs 2016, 08:47:35 »
Tunceli'de 11 Bölgede Giriş-Çıkış Yasaklandı

Tunceli Valiliği, 11 ayrı bölgenin 26 Mayıs ile 9 Haziran 2016 tarihleri arasında özel güvenlik bölgesi ilan ederek tüm giriş-çıkışları yasakladı.

Tunceli Valiliği, halkın can ve mal güvenliğini sağlamak için merkez,  Ovacık ve Nazımiye ilçe sınırları içerisindeki 11 ayrı bölgenin 26 Mayıs ile 9 Haziran 2016 tarihleri arasında özel güvenlik bölgesi ilan edildiğini bildirdi.

11 AYRI BÖLGE "ÖZEL GÜVENLİ BÖLGE" İLAN EDİLDİ

Tunceli Valiliği tarafından konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, "Terörle mücadele kapsamında yürütülen operasyonlar nedeniyle, halkın can ve mal güvenliğinin korunması bakımından girilmesinde sakınca bulunan, koordinat bilgileri yazılı  Tunceli İli,  Tunceli Merkez,  Ovacık ve Nazımiye İlçe sınırları içerisindeki 11 ayrı bölgede 26 Mayıs 2016-9 Haziran 2016 tarihleri arasında özel güvenlik bölgesi ilan edilmiştir.

GEREKÇE: HALKIN CAN VE MAL GÜVENLİĞİ

Halkımızın can ve mal güvenliği için; özel güvenlik bölgelerine mülki amir izni olmadan girişler yasaklanmıştır" ifadelerine yer verildi.

KARAKOL HİZASINDA DURAKLAMA VE PİKNİK YAPILMAMASI İSTENDİ

Tunceli Valiliği ayrıca, bazı jandarma karakolları hizasında kısa süreli duraklama ve piknik yapılmaması konusunda da uyarılarda bulunuldu. Açıklamada, "Sivil vatandaşların can ve mal güvenliği açısından risk teşkil etmesi nedeni ile Pülümür-Erzincan Karayolu (D-885)  Pülümür İlçesi istikametinin 35'inci kilometresi (Şehit Mehmet  Jandarma Karakol Komutanlığı hizası) ile 45'inci kilometresi (Kırmızıköprü  Jandarma Karakol Komutanlığı hizası), Tunceli-Ovacık ilçesi istikametinin 13'üncü kilometresi (Karşılar  Jandarma Karakol Komutanlığı hizası) ile 37'inci kilometresi (Aşağıtorunoba  Jandarma Karakol Komutanlığı hizası) arasında kalan karayolu yol kenarında kısa süreli duraklama ve piknik yapma amacıyla konaklama yapılmaması hususunda vatandaşlarımızın dikkatli ve duyarlı olmaları gerekmektedir" denildi.

Güvenlik bölgesi ilan edilen yerler şöyle sıralandı:

Tunceli il merkezi: Hanköy Mahallesi, Tokluk Yayla Evleri, Ahpanos Vadisi, Alacak Köyü, Tokluk bölgesi, Peter Mahallesi.

Nazımiye İlçesi: Dokuzkaya Köyü bölgesi, Doğantaş ve Tavuklu köyü bölgeleri.

Ovacık İlçesi: Sal Deresi Vadisi ve Pişiktaşı bölgesi,  Karaoğlan Dağı bölgesi, Yarpuzlu Mahallesi ve Alisırtı Geçidi.

http://www.sondakika.com/haber/haber-tunceli-de-11-bolge-ozel-guvenlik-bolgesi-ilan-8470036/

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #3847 : 26 Mayıs 2016, 12:10:43 »
(Lütfen dikkat!) saglik bakanligi istifa dusunur mu acep? Hukumet de degisti, anlat derdini Marko pasa'ya, memleketin durumlari.
« Son Düzenleme: 26 Mayıs 2016, 12:36:14 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #3848 : 26 Mayıs 2016, 12:44:40 »
PKK Nusaybin'de pes etti
Hürriyet Haber26 Mayıs 2016 - 12:19:00
PKK Nusaybin'de pes etti

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Nusaybin'de operasyonları sürerken terör örgütü PKK'dan ilçe merkezinden çekildiklerini iddia eden bir açıklama geldi.

Mardin Nusaybin'de terör örgütü PKK'ya yönelik Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve emniyet unsurlarınca başlatılan "Atmaca-7 Operasyonu" sürüyor. AA'nın haberine göre müşterek operasyonda Yenişehir Mahallesi'nde çembere alınan ve çıkış yolları kapatılan teröristlere güvenlik güçlerince, "teslim ol" çağrısı yapıldı. Çağrıya ateşle karşılık veren ve kaçmaya çalışan 3 terörist etkisiz hale getirildi, bir terörist de yaralı ele geçirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, operasyonda bugüne kadar 437 teröristin etkisiz hale getirildiği, 400 barikatın kaldırıldığı duyuruldu. Açıklamada,  "35 çukur kapatıldı, bin 24 el yapımı patlayıcı imha edildi. Operasyon süresince kahramanca mücadele eden 66 güvenlik görevlimiz şehitlik mertebesine ulaşmıştır. Bölgedeki vatandaşlarımızın huzur ve güvenle hayatlarını sürdürmesini sağlamak amacıyla terör örgütü mensuplarıyla mücadele kapsamında yürütülen faaliyetlere kararlılıkla devam edilmektedir" denildi.

PKK'DAN AÇIKLAMA

Bugün ise terör örgütü PKK'dan dikkat çeken bir açıklama geldi. Terör örgütü, Mardin Nusaybin'deki silahlı güçlerini geri çektiklerini iddia etti. Açıklamada devletin operasyonları karşısında teröristlerin pozisyon değiştirmesinin gerekli görüldüğü belirtildi.

25 PKK’LI TESLİM OLMUŞTU

Nusaybin'de son olarak 25 PKK'lı güvenlik güçlerine teslim olmuştu.

MARDİN KIRSALI BOMBALANMIŞTI

Genelkurmay Başkanlığı, Türk Savaş uçaklarının dün yurt içinde Mardin kırsalına, yurtdışında ise Kuzey Irak’ta Sinat-Haftanin bölgesine hava harekatı düzenlediğini açıklamıştı. Mardin kırsalında silah mevzi, sığınak ve barınaklardan oluşan üç hedefin savaş uçakları tarafından vurulduğu belirtilmişti.

http://www.hurriyet.com.tr/pkk-nusaybinde-pes-etti-40109268

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #3849 : 26 Mayıs 2016, 12:48:40 »
New York Times muhabirinin Cizre ve Nusaybin'deki PKK izlenimleri
hurriyet.com.tr26 Mayıs 2016 - 10:13:00
New York Times muhabirinin Cizre ve Nusaybin'deki PKK izlenimleri

New York Times'ın gözünden Cizre ve NusaybinNew York Times'ın gözünden Cizre ve NusaybinNew York Times'ın gözünden Cizre ve NusaybinNew York Times'ın gözünden Cizre ve Nusaybin
Cizre ve Nusaybin'deki izlenimlerini kaleme alan New York Times muhabiri Robert F. Worth, bölgede PKK'lı teröristlerin kurduğu barikatlardan halkın da rahatsız olduğunu aktardı. ABD'li muhabir, terör örgütü IŞİD'e karşı Kobani'de bir ayı aşkın süre savaşan PKK'lı keskin nişancının itirafına da yer verdi.

Worth'un yazdığı "Türkiye'nin gizli savaşındaki barikatların ardında" başlıklı haber, New York Times Pazar Dergisi'nde yayımlandı.

HALK, PKK'LILAR GİBİ DÜŞÜNMÜYOR

Mart ayı başında bölgeye giden Worth, yüz yüze görüştüğü sivillerin, daha önce konuştuğu PKK'lıların söylediklerinden farklı tespitlerde bulunduklarını aktardı.

Worth şöyle yazdı:

"Konuştuğum isyancılar bana, sömürgeleştirilmiş ve malına mülküne el konmuş insanların sesi olduklarını iddia ettiler. Ama dokuz ay süren savaşın ardından, orta sınıf Kürtler bana PKK'nın devlet savaşma kararının delilik olduğunu söylediler... Hatta Cizre ve PKK'nın en çok destek bulduğu diğer bölgelerde bile birçok insan isyancıları suçladıklarını sessizce kabul ediyor."

"UYARMIŞTIK"

Worth ardından da Cizre'de yaşayan ve harabeye dönen evini göstererek konuşan 42 yaşındaki bir tüp satıcısının şu sözlerini aktardı:

"Biz bunu istemedik. Gençler barikatlar kurmaya başlayıp, hendekler kazdıklarında onları uyardık. 'Tehlikeli işler yapıyorsunuz. Biz siviliz' dedik. 'Biz sizi koruyoruz' diye yanıt verdiler. Sonucu görüyorsunuz".

ABD'li muhabir, yazısında Ömer Aydın kod adlı bir PKK'lının detaylı görüşlerine de yer verdi. Worth, Mart ayı sonunda Nusaybin'deki bir kontağından gelen mesaj sonucunda, 27 yaşındaki Ömer Aydın'ın öldüğü haberini aldığını belirtti.

KESKİN NİŞANCIDAN İTİRAF

Daha önce Kobani'de savaşan Silvan doğumlu bir PKK'lı keskin nişancı ile de görüşen ABD'li muhabir, PKK'nın barikat kurarak yürüttüğü silahlı mücadeleyi eleştiren 24 yaşındaki kadının şu sözlerine yer verdi:

"Biz Kobani'de savaşırken, bir sonuç alacağımızı biliyorduk. Ama burada savaşırken, bir sonucu olmadığını görüyorlar. Hiçbir sonuç getirmeyen bir dava uğruna ölmek istemiyorum. Tüm dünya Kobani'de ne yaptığımızı biliyordu. Verdiğimiz savaşın bir anlamı vardı. Burada bir anlam göremiyorum."

http://www.hurriyet.com.tr/new-york-times-muhabirinin-cizre-ve-nusaybindeki-pkk-izlenimleri-40109186