Anket

Hükümetin "kürt açılımı" politikasını destekliyormusunuz?

Hayır desteklemiyorum,şiddetle karşıyım
61 (77.2%)
Evet destekliyorum, çok olumlu buluyorum
10 (12.7%)
Kararsızım, çünkü sonuçları hakkında emin olamıyorum
8 (10.1%)

Toplam Oy Verenler: 79

Gönderen Konu: PKK İle Mücadele  (Okunma sayısı 1416625 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: PKK İle Mücadele
« Yanıtla #3740 : 01 Mayıs 2016, 19:57:15 »
Son dakika: Bursa'daki canlı bomba saldırısını TAK üstlendi
REUTER
01 Mayıs 2016 - 19:44:00
Son dakika: Bursa'daki canlı bomba saldırısını TAK üstlendi

Bursa'da 28 Nisan günü meydana gelen, canlı bombanın öldüğü ve çok sayıda vatandaşın yaralandığı bombalı saldırıyı terör örgütü PKK'nın koluTAK üstlendi.

http://www.hurriyet.com.tr/bursadaki-bombali-saldiriyi-tak-ustlendi-40097661

Baktılar bizimkilerin bulacağı yok, açıklayalım bari dediler herhalde.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #3741 : 03 Mayıs 2016, 00:41:40 »
Nusaybin'de patlama ve silah sesleri
DHA
02 Mayıs 2016 - 19:46:00
Nusaybin'de patlama ve silah sesleri

Mardin'in Nusaybin ilçesinde sokağa çıkma yasağı 50'nci gününü doldururken, bugün öğleden sonra ilçenin bir çok kesiminden patlama ve silah sesleri duyuldu.

Nusaybin'de kazılan hendeklerin kapatılması, barikatların kaldırılması ve PKK'lıların etkisiz hale getirilmesi amacıyla 14 Mart günü, Abdülkadirpaşa, Fırat, Dİcle, Yenişehir, Kışla ve Abidin mahallelerinde ilan edilen sokağa çıkma yasağı ve operasyonlar 50'nci gününde yoğunlaştı.

İlçede yasağın sürdüğü mahallelerde bugün öğleden sonra sürekli patlama ve yoğun silah sesleri duyuldu. İlçenin Abdülkadirpaşa, Fırat, Dicle, Yenişehir mahallelerinden yoğun dumanlar yükseldi. Yasağın bulunduğu mahallelerin bir çok noktasında PKK'lılar ile güvenlik güçleri arasındaki çatışmalar halen devam ediyor.

http://www.hurriyet.com.tr/nusaybinde-patlama-ve-silah-sesleri-40098211
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #3742 : 03 Mayıs 2016, 08:30:18 »
HDP milletvekilleri komisyonu "Biji Serok Apo" sloganlarıyla terk etti

Meclis Anayasa Komisyonu'nda yine kavga çıktıMeclis Anayasa Komisyonu'nda yine kavga çıktıMeclis Anayasa Komisyonu'nda yine kavga çıktıMeclis Anayasa Komisyonu'nda yine kavga çıktı
Dokunulmazlıkların görüşüldüğü TBMM Meclis Anayasa Komisyonu’nda AK Partili ve HDP'li milletvekilleri arasında yine kavga çıktı. AK Parti ve HDP'li milletvekillileri uçan tekme ve yumrukla kavga etti. Kavgada bazı vekiller yaralandı. Kavganın ardından devam eden etti. Gece saatlerinde, dokunulmazlık teklifinin görüşüldüğü sırada, HDP milletvekilleri, Meclis Anayasa Komisyonu'nu terk etti. Vekillerin salonu terk ederken PKK'lı teröristlerin de kullandığı 'gerilla marşı'nı söylemesi dikkat çekti.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın danışmanların kavgaya karıştığını söylemesi üzerine tartışma yaşandı. Yaşanan tartışma büyüyerek HDP ve AK Parti milletvekilleri arasında kavga çıktı.

http://www.hurriyet.com.tr/hdp-milletvekilleri-komisyonu-biji-serok-apo-sloganlariyla-terk-etti-40098280
AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner ve HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan'ın tepkileri ile kavga başladı.Bazı milletvekilleri sıraların üzerine çıkarken, yumruklar havada uçuştu. CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, masaya çıkarak milletvekillerini sakinleştirmeye çalıştı. Bazı milletvekilleri ise dışarı çıktı.

ÖCALAN SLOGANLARI DUYULDU

Kavganın ardından toplanan komisyonda HDP’liler, “Burada bir tiyatro oynanıyor. Bunun figüranı olmayacağız” diyerek salonu terkettiler.

HDP'lilerin binadan ayrılırken 'Biji Serok Apo' sloganları attığı duyuldu.

HDP'li vekiller, bina dışında da protestosunu sürdürdü.

AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk de pencereyi açarak HDP’lilerin arkalarından “Kahrolsun PKK, ırkçı faşistler” diye tempo tuttu.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #3743 : 03 Mayıs 2016, 08:33:52 »
Şemdinli'den Acı Haber Geldi: 2 Asker Şehit
Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki askeri üs bölgesine terör örgütü mensuplarınca uzun namlulu silahlarla düzenlenen saldırıda 2 asker şehit oldu.

Şemdinli'de teröristler uzun namlulu silahlarla askeri üs bölgesine saldırdı. Hain saldırıda 2 askerin şehit düştüğü belirtildi.

HAVA DESTEKLİ OPERASYON

Alınan bilgiye göre,  Ortaklar askeri üs bölgesine teröristlerce uzun namlulu silahlarla saldırı gerçekleştirildi. Saldırıda üs bölgesinde görevli 2 asker şehit oldu.

Teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için bölgede hava destekli operasyon sürüyor.

http://www.sondakika.com/haber/haber-semdinli-den-aci-haber-geldi-2-asker-sehit-8403001/

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #3744 : 03 Mayıs 2016, 08:36:00 »
Bursa Saldırganı Canlı Bombanın Dağda Çekilmiş Fotoğrafı Ortaya Çıktı

Bursa'da 13 kişinin yaralanmasına sebep olan kadın canlı bombanın dağ kadrosundayken çektirdiği fotoğraf ele geçirildi. Saldırganın Bursa'dan çanta ve cep telefonu aldığı belirlendi.

Geçen çarşamba günü  Bursa'da kendisini patlatan 24 yaşındaki  Iğdır doğumlu PKK'lı canlı bomba Eser Çalı'nın yeni görüntüleri ortaya çıktı.

KAPALI ÇARŞI'DA ALIŞVERİŞ YAPTI

Şüphelinin 25 Nisan'da Ulucami etrafında keşif yaptıktan sonra, aynı gün Kapalıçarşı'dan çanta aldığı kameralara yansıdı.

BURSA'DAN ALDIĞI CEP TELEFONUNU SALDIRIDA KULLANDI

Ayrıca kadın teröristin patlamadan önce  Bursa'da bir telefoncudan da  telefon aldığı ve bu telefonu üzerindeki bombanın mekanizmasını harekete geçirmek için kullandığı öğrenildi.

SALDIRININ DETAYLARI ORTAYA ÇIKIYOR

Bursa'da geçen çarşamba günü Ulucami'nin yakınında intihar saldırısında bulunan canlı bomba ile ilgili soruşturma devam ediyor. Dün adliyeye sevkedilen 17 zanlıdan 6'sının tutuklanması ardından canlı bomba olayının detayları da ortaya çıkmaya başladı.

ÖNCEDEN KEŞİF YAPMIŞ

Üzerinde ' Sultan Yıldız' adına kimlik olan canlı bomba Eser Çali'nin  Bursa'ya 24 Nisan pazar günü geldiği, gün boyunca uyuduğu olay yerinde ise iki gün keşif yaptığı ortaya çıktı. Normalde başörtüsü takmayan Çali'nin  Bursa'da gezerken başörtüsü kullanıp uzun kıyafet giydiği belirlendi. Canlı bombanın olay yerine taksi ile gittiği bomba yüklü çantayı ise taksinin bagajına koyduğu ifade edildi.

"ÇANTADA KİTAPLAR VAR" DEDİ

İstanbul'dan bombayı çanta içersinde  Bursa'ya getirip öğrencilerin kaldığı eve teslim ettiği öne sürülen  Ümmü Gülsüm M.'nin polise verdiği ifadesinde, "İstanbul'da kaldığım ev arkadaşım Tuğba K.'nin ablası olan Emine K. beni aradı.  Bursa'da bir yakının, rahatsızlığı nedeniyle bir kaç gün kalıp tedavi olacağını söyledi. Ben de  Ağrı'da lise arkadaşım olan ve  Uludağ Üniversitesi'nde eğitim gören arkadaşı Mithat T.'yi aradım. Yardım istedim. Mithat bana, 'Sorun yok bizde kalabilir' dedi. Bu sırada Emine K., benden  Bursa'ya gidecek yakının içersinde kitap ve eşyalarının olduğu çantayı verip,  Bursa'daki eve götürmemi istedi. Kendisine 'Hayır' diyemedim.  Bursa'ya gelip çantayı verdiğim Mithat'a, 'Sizin eve Emine K.'nin yakını olan Sultan Y. tedavi için gelecek. Onu ev arkadaşlarınla fazla muhatap etme' dedim. Bunu da benden Emine K. istedi. Sonrada  Bursa'dan ayrıldım" dediği bildirildi.

Bombalı eylem olayının kilit isimlerinden Emine K.'nın ise, "Ben  Ümmü Gülsüm'e gerçekten çanta verdim. O çantayı açıp baktığımda içersinde bomba yoktu. Özellikle baktım. Suçsuzum" dediği ileri sürüldü.

Mithat T. ise ifadesinde, " Ümmü Gülsüm bana  telefon açtı. Bir yakının  Bursa'da tedavi göreceğini kalacak yer sıkıntısı çektiğini söyledi. Ben de bizim evde kalabileceğini kendisine ilettim. Önce Gülsüm bize geldi. Çanta bıraktı 10 gün önce. Sonra da onun söylediği kız arkadaşı geldi. Bizimle fazla konuşmadı. Pazartesi günü misafir olduğu için kendisine  Bursa'yı gezdirmek istedim. Metroya binip Ulucami'nin çevresinde gezdik. Ama onun canlı bomba olduğunu bilmiyordum. Suçsuzum" dedi.

Olaydan sonra gözaltına alınıp daha sonra serbest bırakılan M.O.T. ise daha sonra canlı bomba olduğunu öğrendiği Eser Çali'yi evlerinde ilk kez gördüğünü belirterek, "Sürekli uyuyordu. Yol yorgunluğundan sanıyordum. Kendisi ile bir kez selamlaştım. O kadar" diye konuştu.

KENDİNİ PATLATTIĞI YERDEKİ ÇEŞMEDEN SU İÇMİŞ

Öte yandan canlı bombanın patlamayı gerçekleştirdiği yerde bulunan çeşmeden bir gün önce su içtiği de kameralar tarafından tespit edildi.

DAĞDA ÇEKİLMİŞ FOTOĞRAFI

Bursa'da geçtiğimiz çarşamba günü canlı bomba saldırısını düzenleyen Eser Çali'nin fotoğrafı ortaya çıktı. PKK terör örgütünün dağ kadrosunda çekilen fotoğrafı ele geçirilen Çali'nin  Bursa'ya geldikten sonra çeşitli yerlerde keşifler yaptığı, çanta ve cep telefonu aldığı öğrenildi.

http://www.sondakika.com/haber/haber-canli-bomba-cantayi-boyle-satin-almis-8401974/

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #3745 : 03 Mayıs 2016, 08:38:00 »
"85 ÖNEMLİ OLAY ÖNCEDEN İSTİHBARATLARI YAPILARAK ÖNLENDİ"

Başbakan Yardımcısı ve  Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, "Ocak ayından bu yana çok sayıda önlenmiş olay var. Sadece rakamını söyleyeyim, 85 önemli olay önceden istihbaratları yapılarak önlenmiştir." dedi.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapılan  Bakanlar Kurulu toplantısının ardından açıklamada bulunan Kurtulmuş, "Ocak ayından bu yana çok sayıda önlenmiş olay var. Bunları tek tek saymak istemiyorum. Elimizde bunların notları var. Sadece rakamını söyleyeyim, 85 önemli olay önceden istihbaratları yapılarak önlenmiştir. Bunların 49'u canlı bombadır ya da bomba düzenekleri yerleştirilmiş, bombalı, patlayıcı maddelerle donatılmış araç ve gereçlerdir. Dolayısıyla bunların önlenmiş olması da  Türkiye'de terörle mücadele bakımından fevkalade önemli bir tedbir olarak ortaya konuluyor." ifadelerini kullandı.

http://www.sondakika.com/haber/haber-kurtulmus-kim-ne-yaparsa-yapsin-dokunulmazlik-8402885/

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #3746 : 03 Mayıs 2016, 13:18:13 »
Kandil'e hava harekatı
DHA03 Mayıs 2016 - 12:12:00
Kandil'e hava harekatı

TSK, sınır ötesine hava harekatı düzenledi. Savaş uçakları, 2 mayıs gecesi Kandil'de tespit edilen hedefleri vurdu.

Dün saat 23.00 - 23.59 saatleri arasında Kuzey Irak'taki Kandil'de tespit edilen hedeflere hava harekatı düzenlendi. Hedefler tam isabetle vurularak imha edilirken ilk elde edilen görüntülere göre 18 PKK'lı teröristin öldürüldüğü belirtildi.

http://www.hurriyet.com.tr/kandile-hava-harekati-40098465

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #3747 : 03 Mayıs 2016, 13:35:19 »
Numan pek inandırıcı gelmiyor artık! Bahsettiği olaylarla ilgili bir iki haber basına yansımıştı. Ama 85 çok abartılı bir rakam. 85 eylemi önlemiş olsanız günde yüz defa tüm kanallarda reklam yaparsınız siz! Bu nedenle bana inandırıcı gelmiyorsunuz...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #3748 : 04 Mayıs 2016, 08:21:37 »
Jandarma karakoluna bomba yüklü araçla saldırı

Mardin'den gece saatlerinde bir son dakika aberi geldi. Mardin-Şanlıurfa karayolu üzerindeki Üçyol Jandarma Karakolu'na PKK'lı teröristlerce bomba yüklü araçla saldırı düzenlendi. Saldırıda 1 asker şehit oldu, 2'si ağır, 10 asker de yaralandı.

Mardin'in Derik ile Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçeleri arasında, İpekyolu üzerinde bulunan Üçyol Jandarma Karakolu'na, saat 01.00 sıralarında PKK'lı teröristler bomba yüklü araçla saldırdı. Yaklaşık 30 kilometre uzaklıktaki Kızıltepe İlçesi'nden de hissedilen patlamada 1 asker şehit olurken, 2'si ağır, 10 asker de yaralandı. Patlamanın şiddetiyle karakola komşu olan Kovalı Köyü'ndeki bazı evlerde hasar oluştu.

Saldırının ardından bölgeye, çok sayıda itfaiye, sağlık ve AFAD ekibi sevk edildi. Yaralı askerler, ambulanslarla hastanelere kaldırılarak tedaviye alındı.Saldırının ardından güvenlik güçleri, bölgede geniş çaplı operasyon başlattı. Operasyon nedeniyle Derik-Viranşehir karayolu da trafiğe kapatıldı.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Saldırıyla ilgili Mardin Valiliği'nden yapılan açıklamada, "Mardin Şanlıurfa Karayolu üzerindeki Derik Üçyol Karakolu'na bölücü terör örgütü mensupları tarafından bombalı araçla düzenlenen saldırıda, 1 askerimiz şehit olmuş, 2'si ağır, 10 askerimiz de yaralanmıştır" denildi.

http://www.hurriyet.com.tr/mardinde-jandarma-karakoluna-bombali-saldiri-40098815

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #3749 : 04 Mayıs 2016, 08:23:38 »
Teröristler Bahoz ve Nurettin YPG’nin başında
Hürriyet Haber04 Mayıs 2016 - 07:43:00
Teröristler Bahoz ve Nurettin YPG’nin başında

'Bahoz Erdal' kod adlı Fehman Hüseyin ve 'Sofi Nurettin' kod adlı Nurettin Halef Al Muhammed'in izi, Suriye ortaya çıktı.

Terör örgütü PKK'nın tepe yöneticilerinden 'Bahoz Erdal' kod adlı Fehman Hüseyin ve 'Sofi Nurettin' kod adlı Nurettin Halef Al Muhammed'in izi, PKK'nın Suriye uzantısı olan YPG'de çıktı.

EL MALİKİYAH KAMPINDA

Şanlıurfa ve Osmaniye'de yakalanan Suriye uyruklu teröristlerin ifadeleri ve Hatay'da ölü olarak ele geçirilen teröristin üzerinden çıkan not defteri, PKK ve YPG'nin organik ilişkisini ortaya koydu. PYD'nin silahlı kanadı YPG'nin Suriye'de doğu ve batı olarak ikiye ayırdığı bölgelerden doğu kanadından Sofi Nurettin'in, batı kanadından ise Bahoz Erdal'ın sorumlu olduğu belirlendi. Bahoz Erdal'ın Kamışlı'nın doğusunda Karaçoğ kampında, Sofi Nurettin'in ise Resul Ayn yakınlarındaki El Malikiyah kampında gizlendiği ortaya çıktı.

TERÖRİSTLERE EĞİTİM VERİYORLAR

İstihbarat raporuna göre, Fehman Hüseyin'in, YPG'ye Kandil'den gelen emirleri dikte ettiği belirlendi. Fehman Hüseyin'in YPG'nin Rimelan kampında teröristlere suikast ve keskin nişancı eğitimi verdiği, örgütün özellikle Türkiye'de yapacağı eylemlere burada eğitilen mensuplarını gönderdiği belirlendi.

http://www.hurriyet.com.tr/teroristler-bahoz-ve-nurettin-ypgnin-basinda-40098830