Anket

Hükümetin "kürt açılımı" politikasını destekliyormusunuz?

Hayır desteklemiyorum,şiddetle karşıyım
61 (77.2%)
Evet destekliyorum, çok olumlu buluyorum
10 (12.7%)
Kararsızım, çünkü sonuçları hakkında emin olamıyorum
8 (10.1%)

Toplam Oy Verenler: 79

Gönderen Konu: PKK İle Mücadele  (Okunma sayısı 1416874 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı lleo

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • Bilgi sahibi olmadan Fikir sahibi Olunmaz..
Ynt: PKK İle Mücadele
« Yanıtla #3470 : 05 Şubat 2016, 19:50:19 »
DÜN Çözüm süreci ile bu milleti nasıl aldattılarsa,BUGÜN Master Plan dedikleri ABD Projesi ile yine aldatacaklar...!Birkaç güne kadar operasyonlar inşllh durmaz...
Özgürlük için Pardus...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #3471 : 06 Şubat 2016, 00:03:14 »
Her biri ayrı bir komedi! Hepsi taraftarlara gaz verme söylemi.

10. madde ne diyor? Hangi komşu ülkelerden bahsediyor? Kendi içimizdeki kutuplaşmanın mimarı olanlar, Ortadoğu'daki mezhep çatışmasına körükle gidenler, birleştirici ruh hareketinden bahsediyor. Bu ülkede bunu yapamayacak en etkili kişiler kendileri! Ötekileştirmedikleri kimse kalmadı ki!

Mesela 7. madde! Etkin bir iletişim birimi kurulacak. Olan biten herşey aktarılacak! Bunu 30 seneden fazla terörle mücadele eden ve 12 seneden fazla iktidarda olan bir partinin lideri söylüyor. Ortadoğu'da yaprak kımıldasa haberimiz olur diyen kişi değil mi bu? Bugüne kadar gördüklerimizle hiçbir şeyden haberleri olmadığı çok açık! 7. madde ile bunu açıkça ifade etmişler!

Diğerlerine tek tek değinmek istemiyorum. Ancak bu başbakanın pkk ile muhabbeti gibi bir metin gibi olmuş. Devleti temsil eden birinin ekranlar karşısında külhanbeyi gibi bir terör örgütüyle bu şekilde konuşması hiçbir büyük devlette görülecek bir şey değil! Hiç yakışık almamış!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #3472 : 06 Şubat 2016, 08:36:46 »
İkmalli darbe
Uğur ERGAN / ANKARA05 Şubat 2016 - 23:22:00
İkmalli darbe

TÜRK Hava Kuvvetleri, Kuzey Irak’ta terör örgütü PKK’nın Kandil’deki hedeflerine yoğun bir hava harekâtı düzenledi.

Çarşamba günü düzenlenen hava harekâtına çok sayıda ‘Terminatör’ olarak bilinen F-4E 2020 ile ‘Savaşan Şahin’ F-16 katıldı. Harekâta, bir havadan erken uyarı ve kontrol uçağı (AWACS), bir tanker uçağı ve insansız hava araçları da (İHA) eşlik etti.

100’E YAKIN HEDEF
Diyarbakır, Malatya, Bandırma, Ankara - Akıncı ve Merzifon’daki üslerden havalanan yaklaşık 40 uçak, yakıt ikmali için üslere dönüş yapmadan tanker uçağından havada yakıt alarak uzun süre Kandil’i vurdu. Terör örgütü PKK’nın Kandil’de bulunan 100’e yakın hedefini imhada lazer güdümlü bombalar ile sığınak delici bombalar (NEB) kullanıldı.

TAM İSABET
Operasyonda PKK’ya ait silah, mühimmat ve akaryakıt deposu ile teröristlerin barındıkları mağaralar tam isabetle vuruldu. Askeri kaynaklar, harekâtın uzun süreden beri Kandil’e yapılan en kapsamlı hava operasyonu olduğunu söyledi. Kaynaklar, önceki gün de Hakkâri’de PKK hedeflerine hava operasyonu yapıldığını ve 12 teröristin etkisiz hale getirildiğini belirttiler.

http://www.hurriyet.com.tr/ikmalli-darbe-40050131
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #3473 : 06 Şubat 2016, 12:33:19 »
Kuzek Irak’a ikinci operasyonda 24 uçakla 4 PKK kampı vuruldu
Uğur ERGAN / ANKARA06 Şubat 2016 - 11:17:00
Kuzek Irak’a ikinci operasyonda 24 uçakla 4 PKK kampı vuruldu

TÜRK Hava Kuvvetleri’nin, Kuzey Irak’ta PKK hedeflerine yönelik hava harekatlarının aralıksız devam ettiği bildirildi.

Askeri kaynaklardan edinilen bilgiye göre 3 Şubat’ta Kandil’e yönelik yoğun hava harekatından sonra 4 Şubat Perşembe günü de Kuzey Irak’ta 4 ayrı yerde PKK hedeflerine hava harekatı düzenlendi.

MÜHİMMAT DEPOLARI VURULDU

Perşembe günü sabah saatlerinde Avaşin-Basyan’da PKK’ya ait sığınak, barınak, silah ve mühimmatın depolandığı mağaralar vuruldu. Aynı gün öğleden sonra Gara ve Hakurk’a yapılan taarruzlarda da PKK hedefleri imha edildi. Her iki operasyona Diyarbakır ile Malatya-Erhaç’taki üslerden kalkan kalkan F4E-2020 (Terminatör) ile F-16’lar (Savaşan Şahin) katıldı.

24 UÇAK KATILDI

Toplamda 24 uçağın katıldığı ve 3 saate yakın süren iki operasyonda Kandil’de olduğu gibi lazer güdümlü bombalar kullanıldı. 50 kadar hedefin imha edildiği operasyonlarda toplantı halinde olan bir grup teröristin de etkisiz hale getirildiği öğrenildi.

http://www.hurriyet.com.tr/kuzek-iraka-ikinci-operasyonda-24-ucakla-4-pkk-kampi-vuruldu-40050215

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #3474 : 06 Şubat 2016, 12:45:41 »
Sur'da çatışma: 4 asker yaralı
DHA06 Şubat 2016 - 11:55:00
Sur'da çatışma: 4 asker yaralı

DİYARBAKIR'ın Sur ilçesinin 6 mahallesinde sokağa çıkma yasağı ve operasyonlar devam ediyor. Fatihpaşa Mahallesindeki hendeklerin kapatılması ve barikatların kaldırılması sırasında PKK'lı teröristlerle girdikleri çatışmalarda 4 asker yaralandı.

Merkez Sur İlçesi'nin 6 mahallesinde sokağa çıkma yasağı ile birlikte hendek ve barikatların temizlenmesi, PKK'lıların etkisiz hale getirilmesi amacıyla yürütülen operasyonlar devam ediyor.

Özel kuvvetler, jandarma ve polis özel harekat timlerinin ortaklaşa düzenlediği operasyonlarda, bu sabah çatışmalar yeniden şiddetlendi. Fatihpaşa mahallesinin Yenikapı sokağında tuzaklanmış bombaların imhasını yapan güvenlik kuvvetleri ile teröristler arasında çıkan çatışmada 4 asker yaralandı. Askerler, Diyarbakır Asker Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Bölgede çatışmalar sürerken, patlama ve silah sesleri kentin birçok noktasından duyuluyor.

http://www.hurriyet.com.tr/surda-catisma-4-asker-yarali-40050234

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #3475 : 07 Şubat 2016, 14:35:14 »
Operasyonların heryerde eş zamanlı yürümemesi çok canımı sıkıyor.Muhtemelen Yüksekova gibi yerlerde şu anda heryere eyp tuzaklamakla meşguldürler...

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3476 : 07 Şubat 2016, 19:41:04 »

10- Komşu ülkelerle ortak ruh: Sadece Türkiye'de değil, Ortadoğu'da kardeşlik sürecinin başlaması için birleştirici ruh hareketi başlatacağız. Kuddül Amara'da birlikteydik, önümüdeki dönemde de birlikte olacağız. Hiçbirinizi diğerinden ayırmadan kardeş bildik, kardeş kalacağız. Türkiye'nin, Mezopatamya, Balkanların birliğini, kardeşliğini tesis edeceğiz.

Şu 10 maddeyi okuyan arkadaşlardan rica ediyorum; bir şey anlayabilen varsa lütfen bana da anlatsın!

LAF OLSUN TORBA DOLSUN diye söylenmiş olabilir !
Düşünsenize, şayet 10' ncu maddeyi söylememiş olsaydı; madde sayısı 9 'da kalacaktı.
Ondalık sayı sisteminde 9' da kalmak demek aynı zamanda 10 olamamak demektir !
Madde sayısı 9 olacağına, bari 10 olsun demiş olabilir...
Tercih meselesi tabii... Ne diyebiliriz ki !  :)

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #3477 : 07 Şubat 2016, 22:55:26 »
Benim anlamadığım 10. madde değil, 10 maddenin tamamı!
Bu saçmalıklarla...
Neyse sinirlenmemeliyim yine...

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3478 : 08 Şubat 2016, 00:19:11 »
Benim anlamadığım 10. madde değil, 10 maddenin tamamı!
Bu saçmalıklarla...
Neyse sinirlenmemeliyim yine...

Bana kalırsa hiç anlamaya çalışma, çünkü anlamsız.
Bu iktidar ve meclisde ki muhalefet partileri var ya; en aklı başında ki adamı bile deli ederler.

Sayın hocam bu ileti de biraz mizansen yapalım müsadenle.
Bilenler bilir; bendenizin mevcut iktidar partisi ve diğer muhalefet partileri ile yıldızlarım bir türlü barışmamıştır.
Adamları bir türlü sevemedim yahu ! Hayır, sevmeye çalışıyorum bazen- bir türlü olmuyor, beceremedim !

Ben ki katıksız Kemalist, vatansever bir yurttaş olarak; acaba niye bu adamları sevemiyorum ?
Meclisde ki milletvekillerinden sevdiğim, değer verdiğim siyasetçileri toplasan bir elin parmağını geçmez.
Yahu bu kadar sevimsiz adamı nereden bulup getirdiler de şu milletin başına bela ettiler- anlamak mümkün değil.
Yani, dünyada ki bütün sevimsizler bir araya gelsinler ve Arafat da toplansınlar denmiş olaydı... ancak bu kadar olurdu !
Yok mudur,  şu memlekette siyaseti yalansız, dolansız; ikbal için değil de, millet için yapacak kalibre de gerçek bir vatansever ?

Padişah II. Mahmut muydu yoksa IV. Murat mıydı- karıştırdım şimdi;
Neyse, tebdil kıyafet Beyazıt Meydanın da dolanırken;
meczup kılıklı bir adamın gündüz gözüyle ortalık yerde dolaştığını görmüş ve demiş ki;
Hayrola, gündüz gözüyle elinde ki fenerle ne arasın ?
Adam ararım ! demiş.
Padişah bakmış ki adam Tasavvuf Ehli; saygı çerçevesinde boyun eğmiş ve yol vermiş...

« Son Düzenleme: 08 Şubat 2016, 12:22:59 Gönderen: PARTİKÜL »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #3479 : 08 Şubat 2016, 00:45:03 »
Cizre'deki operasyonda sona doğru
AA
07 Şubat 2016 - 14:14:00
Cizre'deki operasyonda sona doğru

Cizre'de terör örgütü PKK mensuplarına yönelik "Şehit Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Burak Demirci Operasyonu"nda sona yaklaşıldı.

Operasyon kapsamında ilçede şu ana kadar 564 bölücü örgüt mensubu etkisiz hale getirildi, çoğu el yapımı patlayıcı tuzaklı 678 barikat kaldırıldı, teröristlerin iş makineleri kullanarak açtığı 242 çukur kapatıldı.

'Dağ kadrosu sıkıştırıldı'

Güvenlik güçleri, teröristleri Cudi ile Sur mahallelerindeki Nusaybin Bulvarı ve Ebul İz Caddesi ile Beyazıt Sokak arasında kalan, 10-15 binanın bulunduğu dar bölgede sıkıştırdı. Kaçış yolları kapatılan teröristlerin, tüm silah ve mühimmatı yığdıkları bu alanda yaptıkları saldırılara güvenlik güçleri anında karşılık veriyor. Çembere alınan teröristlerin bir bölümünün örgütün dağ kadrosundan olduğu değerlendiriliyor.

Güvenlik güçleri, hemen hemen her sokağa, her eve tuzaklanan el yapımı patlayıcılar ve keskin nişancı atışları nedeniyle bölgede kontrollü ilerliyor. Bir bina teröristlerden temizlenip emniyete alındıktan sonra diğerine girilerek çember daraltılıyor.

Bin 220 el yapımı patlayıcı etkisiz hale getirildi

Güvenlik güçleri, teröristlerden arındırılan yerlerde de tuzaklanmış el yapımı patlayıcıların imhasını sürdürüyor. Terör örgütü mensuplarından arındırılan evlerde silah ve mühimmatın yanı sıra tıbbi malzemeler de bulunuyor.

İlçedeki 14 bin 589 evi kontrol eden güvenlik güçleri, teröristlerce tuzaklanan bin 220 el yapımı patlayıcıyı etkisiz hale getirdi.

Yafes Mahallesi'ndeki evde yapılan aramada 9 kalaşnikof, 882 mermi, 38 şarjör ve çok sayıda örgütsel doküman bulundu.

Şırnak'ta da iki gün önce emniyet binasına saldıran, 4'ü etkisiz hale getirilen teröristlerden bir roketatar ve roket, biri ağır makineli 2 uzun namlulu silah, Rus yapımı el bombaları, el yapımı patlayıcılar ve mermiler ele geçirildiği öğrenildi.

http://www.hurriyet.com.tr/cizredeki-operasyonda-sona-dogru-40050622