Anket

Hükümetin "kürt açılımı" politikasını destekliyormusunuz?

Hayır desteklemiyorum,şiddetle karşıyım
61 (77.2%)
Evet destekliyorum, çok olumlu buluyorum
10 (12.7%)
Kararsızım, çünkü sonuçları hakkında emin olamıyorum
8 (10.1%)

Toplam Oy Verenler: 79

Gönderen Konu: PKK İle Mücadele  (Okunma sayısı 1416614 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SÜVARİ

• Bölüm Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
Ynt: PKK İle Mücadele
« Yanıtla #40 : 25 Mayıs 2009, 09:44:02 »
23 Mayıs 2009

23 Mayıs 2009
10:30
Çukurca / HAKKARİ

Hakkâri ili Çukurca ilçesi dağlık arazi kesiminde, bölücü terör örgütü mensupları tarafından tuzaklanan 1 adet patlayıcı düzeneği bulunmuştur.

Bulunan patlayıcı madde düzeneği imha edilmiştir.
"                            "                                 "
23 Mayıs 2009 12:00

Karakoyunlu / IĞDIR

Iğdır ili Karakoyunlu ilçesi dağlık arazi kesiminde, bölücü terör örgütü mensupları tarafından kullanılan bir sığınak içerisinde, çeşitli yaşam malzemesi ile 72,5 kg muhtelif gıda maddesi ele geçirilmiştir.
"                                          "                                                   "
24 Mayıs 2009

24 Mayıs 2009 05:15

Malazgirt / MUŞ

Yapılan istihbarat çalışması sonucu, 2 teröristin Muş ili Malazgirt ilçesi Tatargazi köyüne geldikleri ve bölgede eylem hazırlığı içinde oldukları bilgisinin alınması üzerine bir operasyon planlanmıştır.
İcra edilen operasyon kapsamında, bölge çembere alınmış, teröristlerin ateşle karşılık vermesi üzerine çıkan çatışmada 2 terörist etkisiz hale getirilmiştir. Teröristlerle birlikte;
- 2 adet Kaleşnikof marka piyade tüfeği,
- 1 adet Glock marka tabanca,
- 4 adet el bombası,
- 12 adet şarjör ve bol miktarda fişek ele geçirilmiştir.

Kaynak:Tsk.tr

Çevrimdışı SÜVARİ

• Bölüm Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #41 : 28 Mayıs 2009, 11:52:47 »
Hakkari'nin Çukurca İlçesi Kavşak ile Uzundere bölgeleri arasında bulunan Hantepe mevkiinde operasyona giden askerlerin geçişi esnasında mayın patladı. Patlamada 6 askerin şehit olduğu, 8 askerin de yaralandığı belirtildi.

Hain saldırı dün saat 23.30 sıralarında meydana geldi. Bölgede sürdürülen operasyona giden askerleri taşıyan araç, teröristlerin yola döşediği tuzaklanan mayının uzaktan kumandayla infilak ettirildi. Şiddetli patlamada, askeri araçta bulunan 6 asker şehit düşerken, 8'i yaralandı. Şehit askerlerden 4'ünün Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı, 2'sinin ise Kayseri Komando Tugay'ına bağlı askerler olduğu belirtildi. Saldırı üzerine bölgede yoğun operasyona başlanırken, yaralı askerler helikopterle bölgeden alınarak tedavi altına alındı.

Hakkari Valisi Muammer Türker, Van ve Hakkari yönündeki olumsuz hava koşulları nedeniyle yaralıların helikopterle Şırnak'a gönderildiğini söyledi. Vali Türker, yaralı askerlerden 1'inin durumunun ağır olduğunu, bunun Diyarbakır Asker Hastanesi'ne sevk edildiğini açıkladı. Vali Türker mayın düzeneğinin uzaktan kumandayla patlatıldığının sanıldığını, bununla ilgili de incelemelerin devam ettiğini belirtti.

SAVAŞ UÇAKLARI KUZEY IRAK'A YÖNELDİ

Çukurca'daki hain saldırı ardından bölgedeki askeri hareketlilik arttı. Sınırın Türkiye kesiminde terör örgütüne yönelik operasyonlar devam ederken, bugün saat 10.20 sıralarında Çukurca semalarında 2 savaş uçağı görüldü. Savaş uçakları sınırı geçerek Kuzey Irak'a yöneldi. Hakkari'nin Çukurca İlçesi'nin karşısında sınıra 15 kilometre uzaklıkta PKK'nın Hakurk ve 10 kilometre içeride Metina kamplarının bulunduğu, bu kamplara Türk savaş uçaklarının zaman zaman hava operasyonu düzenlendiği hatırlatıldı.

Kaynak:Hürriyet

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #42 : 28 Mayıs 2009, 12:02:14 »
Hakkari'de teröristler 2 kişiyi kaçırdı!
Yol yapım çalışmalarını yürüten 2 aracı yaktılar

28.05.2009 09:42
Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde terör örgütü mensupları, yol yapım çalışmalarını yürüten 2 aracı yakarak şantiyede görevli 2 çalışanı kaçırdı.

Genelkurmay Başkanlığı resmi internet sitesinde yapılan açıklamada, Şemdinli ilçesi Yaylapınar-Konur arasında halkın her mevsim ulaşımına imkan sağlamak için yapımı yürütülen yol çalışmasını sürdüren firmaya ait 2 adet kepçenin bölücü terör örgütü mensupları tarafından yakıldığı ve şantiyede çalışan 2 kişinin kaçırıldığı kaydedildi.

http://www.haberturk.com/haber.asp?id=149517&cat=200&dt=2009/05/28

Meydanlarda Apo köpeği lehine sloganlar atan beyinsizler ordusu, beyinsiz olarak kalmalarının sorumlusunun pkk olduğunu görebilecekler mi acaba?  >:( >:(
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #43 : 28 Mayıs 2009, 12:02:52 »
Çukurca'da dev operasyon
6 askerimizi şehit eden teröristlerin kaçabileceği istikamet bombardıman altında

28.05.2009 10:28
Hakkari'nin Çukurca ilçesinde 6 askerin şehit olması ve 8 askerin de yaralanmasıyla birlikte bölgede askeri hareketlilik hız kazandı. Şehit olan askerlerin cenazeleri olay bölgesinden alınarak helikopterlerle Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı'na getirilirken, yaralıların ise Hakkari Askeri Hastanede tedavi altına alındığı belirtildi.

Dün akşam saatlerinde Hakkari'nin Çukurca ilçesi Uzundere Beldesi yolu üzerinde bulunan Çağlayan ve Kavuşak köyleri arasındaki yol güvenliğini sağlayan güvenlik güçlerine yönelik PKK Terör Örgütü tarafından döşenen uzaktan kumandalı mayının patlatılması sonucu 6 asker şehit olurken 8 asker ise yaralanmıştı. Şehit olan askerlerin cenazeleri helikopterlerle Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı'na getirildi. Burada yapılan askeri törenin ardında cenazelerin memleketlerine gönderileceği belirtildi.

Yaralanan 8 asker ise ambulanslarla Hakkari Askeri Hastaneye kaldırıp ilk tedavilerinin yapılmasının ardında başka illerin hastanelerine sevk edildiği bildirildi.

HELİKOPTERLER SINIR BOYLARINA YÖNLENDİRİLDİ

Şehit kanlarının yerde bırakılmaması için ise Hakkari ve Çukurca ilçesindeki askeri birliklerde bulunan helikopterler ise devreye sokuldu. Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı ile Çukurca 21. Sınır Jandarma Tugay Komutanlığında kalkan helikopterlerin teröristlerin kaçabileceği istikametleri bombaladığı bildirildi. Büyük bir operasyonun başlatıldığı Çukurca bölgesinde havada ve karada hareketliliğini sürdüğü bildirildi.

İHA
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #44 : 28 Mayıs 2009, 12:03:47 »
Başbakan Erdoğan: "Mücadele devam edecek"
"Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum"

28.05.2009 11:49
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'da, Türkiye Belediyeler Birliği'nin meclis toplantısına katıldı. Erdoğan burada yaptığı konuşmaya Hakkari'nin Çukurca ilçesindeki 6 askerimizin şehit olduğu mayınlı saldırıyla ilgili olarak başladı. Başbakan şöyle konuştu:

"Az önce İçişleri Bakanımın ifade ettiği gibi Çukurca!da meydana gelen mayın patlaması olayındaki şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Milletimizin başı saolsun. Bu alandaki mücadelemizin aynı şekilde kararlı bir şekilde devam edeceğini hatırlatmak istiyorum."

HABERTURK.COM

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #45 : 28 Mayıs 2009, 12:04:36 »
DTP'DEN 6 ŞEHİDE İLİŞKİN AÇIKLAMA
AHMET TÜRK: "ŞİDDET EYLEMLERİNİ TASVİP ETMEYECEĞİZ"

28.05.2009 11:44
DTP Genel Başkanı Ahmet Türk, insan yaşamını sona erdirmeye yönelik şiddet eylemlerini tasvip etmediklerini ve etmeyeceklerini belirtti.

Türk, Hakkari'nin Çukurca ilçesinde meydana gelen, 6 askerin şehit olması ve 8 askerin yaralanmasıyla sonuçlanan mayın patlaması ile ilgili yaptığı basın açıklamasında, olayın, herkesi derin üzüntüye boğduğunu kaydetti.

''Bu kardeşlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine başsağlığı ve yaralılara da acil şifalar diliyoruz'' diyen Türk, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

''İnsan yaşamını sona erdirmeye yönelik şiddet eylemlerini tasvip etmedik, tasvip etmeyeceğiz. Haftalardır yaptığımız çağrılarda askeri operasyonların durmasının önemine işaret ediyorduk, ancak ne yazık ki bu çağrılarımız ve iyi niyetli çabalarımız bugüne kadar hiçbir sonuç vermedi.

Bu saatten sonra her kim ki demokratik bir çözümden yana ise ve her kim ki silahsız bir çözüm arzuluyorsa mutlaka ama mutlaka elini tetikten çekmelidir. Siyasetin önünü açabilmenin olmazsa olmaz koşulu ölümlerin durmasıdır. Bu başarılamadığı zaman, ölümleri durduramadığımız müddetçe hiçbir sorunumuzun çözüm yoluna giremeyeceği gerçeğini bir kez daha tekrarlıyor, bu ortak acıların biz siyasetçilere daha fazla sorumluluk yüklediğinin önemle altını çiziyoruz''

AA

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #46 : 28 Mayıs 2009, 12:12:11 »
Baykal'dan Org. Başbuğ'a başsağlığı mesajı
"Güvenlik güçlerimiz terör belasını mutlaka temizleyecektir"

28.05.2009 12:02
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Deniz Baykal, Hakkari'nin Çukurca ilçesinde teröristler tarafından yola döşenen mayının patlaması sonucu 6 askerin şehit olması nedeniyle Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ'a başsağlığı mesajı gönderdi.
Deniz Baykal'ın Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ'a gönderdiği mesaj şöyle; "Ulusal birliğimiz ve toprak bütünlüğümüz için kanı ve canı pahasına, gözü bölücü hainlerde, eli tetikte 24 saat görev yapan güvenlik güçlerimizin Hakkari'nin Çukurca ilçesi Kavşak köyü kırsalında harekat halindeyken, terör örgütünün döşediği mayının patlaması sonucu 6 Mehmetçik'in şehit olduğunu, 8 askerimizin de yaralandığını büyük bir acı ve üzüntü ile öğrendim.

Güvenlik güçlerimizin silah elde 24 saat görev yapması, ilkeli, kararlı mücadelesini aralıksız sürdürmesi, büyük ve acı kayıplara neden olan bu terör belasını mutlaka topraklarımızdan temizleyecek, terör örgütünü de etkisiz kılacaktır. Terörle kararlı mücadelenin önüne içeride ve dışarıda konulan tüm engellere rağmen, Türkiye terörle mücadeleyi kazanacak, toprak bütünlüğünü, milletinin birliğini, ülkesinin dirliğini koruyacaktır.
Bu inanç, duygu ve düşüncelerle şehitlerimize rahmet, şahsınızda Türk Silahlı Kuvvetleri'ne, Türk milletine, şehitlerimizin aileleriyle yakınlarına sabır ve başsağlığı, yaralı askerlerimize de acil şifalar dilerim.

Cihan

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #47 : 28 Mayıs 2009, 12:12:57 »
PKK'nın kaçırdığı işçilerin isimleri belli oldu
Şantiyeyi basmışlardı!

28.05.2009 11:56
Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde teröristlerin kaçırdığı işçilerin isimleri belli oldu. Yetkililer, işçilerden Agit Sev ve Hasan Korkmaz'ın teröristler tarafından kaçırıldığını açıkladı.
Şemdinli'nin Yaylapınar köyünde, 2 gün önce yol çalışmaları yapan bir şantiye PKK'lılar tarafından basılmış ve 2 işçi kaçırılmıştı.

Cihan

Çevrimdışı SÜVARİ

• Bölüm Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #48 : 28 Mayıs 2009, 12:18:47 »
Tarih tekerrür mü ediyor?

Çevrimdışı DedeKorkut

• DedeKorkut
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • Ay gökte kaldıkça ulukocaların duası üzerine olsun
« Yanıtla #49 : 28 Mayıs 2009, 23:53:21 »
Şehitlerimize Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyorum.

Bizlere bu acıları yaşatanların yaptıkları yanlarına kalmayacak  >:(