Anket

Hükümetin "kürt açılımı" politikasını destekliyormusunuz?

Hayır desteklemiyorum,şiddetle karşıyım
61 (77.2%)
Evet destekliyorum, çok olumlu buluyorum
10 (12.7%)
Kararsızım, çünkü sonuçları hakkında emin olamıyorum
8 (10.1%)

Toplam Oy Verenler: 79

Gönderen Konu: PKK İle Mücadele  (Okunma sayısı 1416817 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kosavalı1989

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 0
Ynt: PKK İle Mücadele
« Yanıtla #30 : 15 Mayıs 2009, 17:08:49 »
evet bunları asmak ve öldürmek çözüm değil bataklığı kurutmadan sineklerden kurtulamazsınız bunları vareden dtp yi dtp yapan nedenleri safdışı etmek gerek

bunları saf dışı etmek için bana göre gizli gizli veya açıktan farketmez infaz etmek lazım.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #31 : 16 Mayıs 2009, 11:41:48 »
Siirt'in Eruh ilçesindeki silahlı çatışma halen sürüyor. Teröristlerle cuma sabahı başlayan çatışma bitmiş değil.

Şırnak'ın Eruh ilçesinde bir grup teröristle güvenlik güçleri arasındaki çatışmanın sürdüğü bildirildi.

Eruh ilçesinin Dağdöşü köyü kırsal alanında terör örgütü PKK'nın döşediği ve bir korucunun şehit olduğu, bir korucunun da yaralandığı mayın patlaması sonucu bölgede başlatılan operasyon kapsamında bir grup teröristle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışma sürüyor.

Vali Necati Şentürk, yaptığı açıklamada, dün terör örgütünce Eruh'ta 1 köy korucusunun şehit edildiğini belirterek, ''Bazı basın yayın organlarında şehit sayısı 2 diye verilmiş. Bu yanlış. Sadece 1 köy korucusu şehit oldu. Eruh'taki çatışma halen sürüyor. Çatışmada 3 terörist ölü ele geçirildi. Çatışma sona erdiği zaman geniş açıklama yapılacak'' dedi.
http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=192320
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Felix

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 1
  • Beyniyle düşünmeyen bizden değildir.
« Yanıtla #32 : 16 Mayıs 2009, 12:00:21 »
Umarım oradan bir terörist bile sağ çıkmaz.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #33 : 20 Mayıs 2009, 13:35:11 »
akkari'de teröristlere ait patlayıcı maddeler ele geçirildiği bildirildi. Genelkurmay'ın yaptığı açıklama şöyle:

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde yer alan bölücü terör örgütüyle mücadeleye ilişkin duyuruya göre, önceki gün yapılan operasyonlarda, Hakkari'nin Şemdinli ilçesi Derecik karayolu 3'üncü kilometresinde, bölücü terör örgütü mensupları tarafından 5 kilogram patlayıcı kullanılarak menfez içerisine tuzaklanmış patlayıcı madde düzeneği bulunarak imha edildi.

Şemdinli ilçesinin Günyazı köyü bölgesinde de bölücü terör örgütü mensuplarına ait 10 kilogram plastik patlayıcı ve 1 adet fünye bulundu.

Güvenlik güçleri, Kahramanmaraş'ın Nurhak ilçesi Eskiköy mahallesi bölgesinde, bölücü terör örgütü mensuplarına ait 2 el telsizi, 1 radyo, 1 telsiz anteni ile muhtelif ilaç ve yaşam malzemesi ele geçirdi

http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=192862

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #34 : 21 Mayıs 2009, 16:54:32 »
Termal kameralarla tespit edilen teröristlere büyük darbe.

21.05.2009 16:41
BEYTÜŞEBAP (AHT)

Şırnak'ın Kato dağında güvenlik güçleri ve PKK'lılar arasında sıcak çatışma yaşanıyor. Kato dağı çevresinde bir grup teröristin termal kameralarda tespit edilmesi üzerine Mehmetçik, havan topları ile bomba yağdırdı.

PKK terör örgütüne yönelik operasyonlarını aralıksız sürdüren Mehmetçik, Kato dağına havan topu ve bomba yağdırdı. Kuzey Irak'tan Beytüşşebap kırsalı üzerinde Türkiye'ye sızan teröristler çember altına alındı. Sınırın sıfır noktasında nöbet tutan Beytüşşebap İlçe Taktik Jandarma Alay Komutanlığı'na bağlı askerlerin termal kameralarda Kato dağı çevresinde teröristleri tespit etmesi üzerine topçu birlikleri harekete geçti. Belirlenen koordinatlar doğrultusunda bölge havan topu yağmuruna tutuldu. Yaklaşık 15 dakika süren bombardımanda ölen teröristin olup olmadığı açıklanmazken Kato dağında dumanlar yükseldi.

Çevrimdışı SÜVARİ

• Bölüm Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #35 : 23 Mayıs 2009, 12:46:46 »
Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından silahlı saldırıya uğrayan 2 kişiden polis memuru Metin Batak, sevk edildiği Van'da hayatını kaybetti.

Olay, dün gece 01:15: sularından Cengiz Topel Caddesi üzerinde meydana geldi. Yüksekova Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'nde görevli polis memuru Metin Batak, kız arkadaşı olduğu ileri sürülen Ü.K. ile dolaştığı esnada kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce silahlı saldırıya uğradı.

Saldırının ardından yaralanan şahıslar çevreden geçen vatandaşlar tarafından Yüksekova Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Yaralılardan, durumu ağır olan polis memuru Batak, askeri helikopterle Van'a sevk edildi. 03:20 sularında Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi'ne götürülerek tedavi altına alınan Batak, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

İHA

Çevrimdışı SÜVARİ

• Bölüm Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #36 : 23 Mayıs 2009, 12:49:10 »
22 Mayıs 2009
13:00
Lice / DİYARBAKIR

Diyarbakır ili Lice ilçesi kuzeyi bölgesinde icra edilen operasyonda, bir grup teröristle temas sağlanmış ve çıkan çatışmada ikisi kadın olmak üzere toplam 4 terörist etkisiz hale getirilmiştir. Teröristlerle birlikte;
- 4 adet kaleşnikof piyade tüfeği ve
- 15 adet şarjör,
- bu silahlara ait 224 adet fişek,
- 5 adet el bombası,
- Tuzaklamaya hazır 4 adet patlayıcı düzeneği,
- Bol miktarda örgütsel doküman ele geçirilmiştir

Kaynak:Tsk.tr

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #37 : 23 Mayıs 2009, 12:58:56 »
Allah rahmet eylesin.

Acaba terör olayı mı, yoksa farklı bir nedenden dolayı mı?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #38 : 24 Mayıs 2009, 01:23:56 »

Şırnak'ta PKK operasyonu yoğunlaştı
23 Mayıs 2009 Cumartesi 19:16
Şırnak'ın Küpeli Dağı ve Bestler Bölgesi’nde PKK’lı teröristlere karşı düzenlenen operasyonlar yoğunlaştırıldı.

Şırnak'ın Küpeli Dağı ve Bestler Bölgesi’nde PKK’lı teröristlere karşı düzenlenen operasyonlar yoğunlaştırılırken, Sırmalı, Kurt Dağı ve Tuşimyan Vadisi de didik didik aranıyor.

Derin vadilere ve ormanlık alanlara komandolar indirilirken, korucular öncülüğünde nokta operasyonlar yapılıyor. Askerler ise mayın tuzağına karşı sırtlarında Jammer cihazları taşıyor. Askeri birliklere havadan da destek verilirken, bugün Mardin’den gelen tanklar da bölgeye sevk edildi.

http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=193320

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #39 : 24 Mayıs 2009, 01:25:55 »
Çırav dağlarında PKK'ya yönelik düzenlenen nokta operasyonunda örgüte büyük darbe vuruldu. Bir yönetici ve 3 yardımcısı öldürüldü.

Siirt'te 17 Mayıs tarihinde Çırav dağlarında PKK'ya yönelik düzenlenen nokta operasyonunda örgütün Siirt bölge sorumlusu Niyazi Akın ile 3 yardımcısı öldürüldü.

Eruh İlçesi'nin kırsal kesimindeki Çırav Dağı bölgesinde güvenlik güçleriyle teröristler arasında geçen pazar günü çıkan çatışmada 4 PKK'lı öldürüldü. Öldürülen teröristlerin 3'ünün, PKK'nın Siirt bölge sorumlusu ‘Sason’ kod adlı Niyazi Akın, yardımcıları Celal Şervan ve Cankurt Afrin olduğu açıklandı. Ölen diğer kişinin de bu grup içinde yer alan terörist olduğu kaydedildi.

http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=193308