Anket

Hükümetin "kürt açılımı" politikasını destekliyormusunuz?

Hayır desteklemiyorum,şiddetle karşıyım
61 (77.2%)
Evet destekliyorum, çok olumlu buluyorum
10 (12.7%)
Kararsızım, çünkü sonuçları hakkında emin olamıyorum
8 (10.1%)

Toplam Oy Verenler: 79

Gönderen Konu: PKK İle Mücadele  (Okunma sayısı 1416807 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
PKK / Ypg İle Mücadele
« Yanıtla #5390 : 03 Şubat 2022, 14:22:19 »
Alıntı
Türk Silahlı Kuvvetleri Haseke kuzeyindeki Derbesiye-Amude yolunda teröristleri taşıyan bir aracı vurdu. Ölü ve yaralılar var. 

https://mobile.twitter.com/welcomeToTRT/status/1489163294044794884?cxt=HHwWiMC5oYiIyaopAAAA

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: PKK İle Mücadele
« Yanıtla #5391 : 03 Şubat 2022, 15:45:17 »
MSB duyurdu! 43 terörist etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanlığı, "El Bab, Dadat, Cibrin ve Tall Malid bölgelerindeki üs bölgelerimize taciz ateşi açan teröristlere Cizre şehidimiz için cezalandırma atışları yapıldı ve en az 34 terörist etkisiz hâle getirildi. Böylece Barış Pınarı ve Fırat Kalkanı bölgelerinde toplam 43 terörist etkisiz hâle getirilmiş oldu" açıklamasını yaptı.
Haberin Devamı

İşte Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklama...

El Bab’da en az 9 sivili katleden terör örgütü PKK/YPG’den misliyle hesap soruldu!

El Bab, Dadat, Cibrin ve Tall Malid bölgelerindeki üs bölgelerimize taciz ateşi açan teröristlere Cizre şehidimiz için cezalandırma atışları yapıldı ve en az 34 terörist etkisiz hâle getirildi.

Böylece Barış Pınarı ve Fırat Kalkanı bölgelerinde toplam 43 terörist etkisiz hâle getirilmiş oldu. Terör örgütü PKK/YPG’nin huzur ve güven ortamını bozma hayallerini boşa çıkarmaya devam edeceğiz!

Şehitlerimizin kanını yerde bırakmadık, bırakmayacağız!

100 CİVARINDA CEZALANDIRMA ATIŞI YAPILDI

Milli Savunma Bakanlığı, Barış Pınarı ve Fırat Kalkanı bölgelerinde 43 teröristin etkisiz hale getirildiği açıklarken, söz konusu teröristlerin 30 hedefe yönelik yapılan 100 civarında cezalandırma atışı sonucunda öldürüldüğü öğrenildi.

https://www.hurriyet.com.tr/gundem/son-dakika-msb-duyurdu-43-terorist-etkisiz-hale-getirildi-41996209
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #5392 : 03 Şubat 2022, 15:56:39 »
Ben resmi makamların bu tarz açıklamalarına hayret ediyorum. Cezalandırma, misliyle hesap sorma!

Bunca yıldır mücadele ettiğimiz bu terör örgütü misliyle hesap sormak veya cezalandırmakla terörü bırakmadı. Sanki yaramazlık yapan çocuğa ceza vermişiz, uslanacağını umarak. Sanki karşı tarafımız muhatabımızmış gibi! Bu tarz açıklamalar böyle bir izlenim veriyor ve bence hiç yakışmıyor.

Her zaman söylüyorum; terör konusunda sakal traşı yaparak çözüme ulaşılmaz. O sakal kısa sürede tekrar uzar. Tekrar şehitler veririz. Terörün sakalını değil, kafasını kesmeliyiz ki sorun ortadan kalksın! Son yıllardaki terörle mücadele oldukça yoğun ve başarılı. Kullanmakta olduğumuz modern sistemlerle teröristlere neredeyse nefes aldırmıyoruz. Bunu daha ileri götürmemiz lazım. Terör tamamen yok etmemiz lazım.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5393 : 03 Şubat 2022, 17:18:41 »
Ben resmi makamların bu tarz açıklamalarına hayret ediyorum. Cezalandırma, misliyle hesap sorma!

Bunca yıldır mücadele ettiğimiz bu terör örgütü misliyle hesap sormak veya cezalandırmakla terörü bırakmadı. Sanki yaramazlık yapan çocuğa ceza vermişiz, uslanacağını umarak. Sanki karşı tarafımız muhatabımızmış gibi! Bu tarz açıklamalar böyle bir izlenim veriyor ve bence hiç yakışmıyor.

Her zaman söylüyorum; terör konusunda sakal traşı yaparak çözüme ulaşılmaz. O sakal kısa sürede tekrar uzar. Tekrar şehitler veririz. Terörün sakalını değil, kafasını kesmeliyiz ki sorun ortadan kalksın! Son yıllardaki terörle mücadele oldukça yoğun ve başarılı. Kullanmakta olduğumuz modern sistemlerle teröristlere neredeyse nefes aldırmıyoruz. Bunu daha ileri götürmemiz lazım. Terör tamamen yok etmemiz lazım.

+1  Yazilanlara aynen katiliyorum.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5394 : 03 Şubat 2022, 17:22:43 »
EXCALİBUR tarzı ama 75 km'ye hassas vuruş yapabilen topçu sistemleri üretmeliyiz...Böyle sürekli hava aracı kaldırarak olmaz bu iş... O kadar çok kımıl zararlısı var ki orada uçak bombası yetmez...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
29 terörist etkisiz hale getirildi!
« Yanıtla #5395 : 11 Şubat 2022, 12:13:24 »
29 terörist etkisiz hale getirildi! MSB: Her terörist için kaçınılmaz son bellidir

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Fırat Kalkanı ve Barış Pınarı bölgelerinde saldırı girişiminde bulunan 29 PKK/YPG’li teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.
Milli Savunma Bakanlığı'ndan (MSB) yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Her terörist için kaçınılmaz son bellidir!

Fırat Kalkanı bölgesine saldırı girişiminde bulunan 28 PKK/YPG’li terörist ile Barış Pınarı bölgesine saldırı hazırlığındaki 1 PKK/YPG’li terörist Kahraman Komandolarımız tarafından etkisiz hâle getirildi.

Mücadelemiz sürüyor/sürecek!

https://www.hurriyet.com.tr/gundem/son-dakika-29-terorist-etkisiz-hale-getirildi-msb-her-terorist-icin-kacinilmaz-son-bellidir-42001700

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
MSB duyurdu: 10 terörist etkisiz hale getirildi
« Yanıtla #5396 : 15 Şubat 2022, 16:06:36 »
MSB duyurdu: 10 terörist etkisiz hale getirildi

MSB'den yapılan açıklamada, "Fırat Kalkanı bölgesine saldırı girişiminde bulunan 6 PKK/YPG’li terörist ile Barış Pınarı bölgesine saldırı hazırlığındaki 4 PKK/YPG’li terörist etkisiz hale getirildi." denildi.

MSB'den yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Teröristler hak ettikleri cezayı misliyle almaya devam ediyor!

Fırat Kalkanı bölgesine saldırı girişiminde bulunan 6 PKK/YPG’li terörist ile Barış Pınarı bölgesine saldırı hazırlığındaki 4 PKK/YPG’li terörist etkisiz hâle getirildi.

https://www.hurriyet.com.tr/gundem/son-dakika-msb-duyurdu-10-terorist-etkisiz-hale-getirildi-42004507

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Amerikalılar M2A3 Bradley tanklarını PKK/SDG’ye neden veriyor?
« Yanıtla #5397 : 18 Mart 2022, 08:48:54 »
Amerikalılar M2A3 Bradley tanklarını PKK/SDG’ye neden veriyor?

Nedim Şener

NATO üyesi ABD, Suriye’nin kuzeydoğusunda PKK/YPG’nin işgal ettiği Rakka, Haseke ve Deyrizor bölgelerine ağır silah, zırhlı araç ve lojistik desteğini sürdürüyor.

Suriye’de, Amerikalıların isteği üzerine 2015’te Suriye Demokratik Güçleri adı ile örgütlenen PKK/YPG’ye TOW füzelerinin yanı sıra ABD menşeli çoklu roket atarlar ve roket atar rampaları, 80 ve 120 mm üretimi havanlar, MK19 bomba atar, Humwee tipi askeri araçlar, Cougar tipi zırhlı personel taşıyıcılar, insansız küçük hava gözlem araçlar verilmişti.

Hatta ABD, Türkiye’ye satmaya yanaşmadığı FGM-148 Javelin Anti-tank füzelerini yine PKK’nın Suriye kolu SDG’ye teslim etti.

Şimdi de yarı tank denilen M2A3 Bradley zırhlı araçlarıyla teröristler ile tatbikat yaptı. TRT Haber, ABD’li askerlerin Deyrizor›da teröristlere verdiği eğitime dair görüntüleri yayınladı.

DEAŞ’LA MÜCADELE YALANI

Amerika, PKK/YPG’lilere silah, mühimmat ve teçhizatı “DEAŞ ile mücadele” adı altında veriyor. Oysa hiçbiri DEAŞ ile mücadelede kullanılacak türden değil. Çünkü DEAŞ’ın elinde tank ya da hava saldırı aracı yok. Ayrıca, PKK/YPG’liler son zamanlarda DEAŞ ile karşı karşıya gelmiş de değil. Peki, Amerika bu silahları ne için veriyor?

Elbette, Amerikan ordusu terörist PKK’lılara bu silahları vermesinin tek bir amacı var: NATO üyesi ABD, terörle mücadele eden NATO ülkesi Türkiye’yi vurması için terörist PKK’lılara silah ve ekipman yardımında bulunuyor. Terör örgütü PKK/YPG’ye yalnızca ABD menşeli füze ve roketler değil, İsveç, Fransız-Alman ortak üretimi anti-tank roketleri de veriliyor.

PKK, NATO SİLAHLARINI TÜRKİYE’DE KULLANIYOR

NATO envanterine kayıtlı bu silahlar, PKK/YPG tarafından yine bir NATO ülkesi olan Türkiye topraklarında kullanılıyor. Daha önce basına yansıyan bilgilere göre, terör örgütü PKK, İsveç üretimi AT-4, Amerikan menşeli TOW ile Fransız-Alman üretimi MILAN anti-tank roketleriyle, Suriye, Irak’ın kuzeyi ve Türkiye’de güvenlik güçlerine saldırılar düzenledi. Terör örgütü tarafından 2017-2021 yıllarında güvenlik güçlerine yönelik saldırılarda 40’ın üzerinde AT-4 ve MILAN anti-tank mühimmatı kullanıldığı tespit edildi.

ABD, Türkiye’nin kuzeyinde Ukrayna üzerinden yürüttüğü operasyonun bir benzerini Suriye toprakları üzerinden PKK/YPG aracılığıyla yürütmeyi amaçlıyor. Türkiye’nin Suriye ile 900 kilometrelik sınırı boyunca oluşturmaya çalıştığı terör yapılanması, Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı, Afrin operasyonlarıyla kesintiye uğramıştı. Ancak, ABD kesintiye uğrayan planını erteledi ama bundan asla vazgeçmedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “Bu adam terörü yönetiyor” dediği ve Biden yönetimi ile yetkileri genişletilerek Beyaz Saray’da Ortadoğu ve Kuzey Afrika Koordinatörü olan Brett Mc Gurk tüm bu operasyonları yönetiyor.

PKK-YPG-SDG İLİŞKİSİNİ ABD’Lİ GENERAL ANLATIYOR

ABD, PKK/YPG’ye silah yardımı konusundaki eleştirilere, yardımı PKK/YPG’ye değil DEAŞ’le mücadele eden 2015’te kurulan Suriye Demokratik Güçleri’ne (SDG) yaptıkları yalanını söylüyor. Oysa, SDG’nin aslında PKK/YPG olduğunu, Suriye’de görev yapan Özel Kuvvetler Komutanı Thomas bir televizyon programında şöyle anlatmıştı:

“Onlar kendilerine resmi olarak YPG diyorlardı ki Türkler, bunun PKK ile aynı olduğunu söylüyordu. Biz de bunun üzerine onlara isimlerini değiştirmeleri gerektiğini söyledik. Bir gün sonra adlarının ‘Suriye Demokratik Güçleri’ olduğunu ilan ettiler.

‘DEMOKRATİK’ ADI ZEKİCEYDİ

Adlarının ortasına ‘demokratik’ ifadesini koymalarının zekice bir hamle olduğunu düşündüm. Suriye’nin geleceğinin konuşulduğu Cenevre ve Astana gibi yerlerde masada olmak istiyorlardı. PKK ismi altında hiçbir zaman masada olamazlardı. Bu yüzden onları askerileştirdik ve Brett McGurk, onları bu şekilde görüşmelerin içinde tuttu ve gerekli meşruiyeti sağladı.”

ABD Suriye topraklarında terör yapılanması planını tekrar uygulamaya sokmuştur. Türkiye hazırlığını ona göre yapmalıdır.
https://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/nedim-sener/amerikalilar-m2a3-bradley-tanklarini-pkk-sdgye-neden-veriyor-42024775

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #5398 : 19 Mart 2022, 11:05:38 »
Daha önce de belirtmiştim: NATO Rusya'ya karşı kurulmuş savunma amaçlı bir birlik. NATO üyesi ülkelerin Rusya'yı rakip görerek düşmanca davranışlar sergilemeleri, Rusya'ya karşı çeşitli ülkeleri, grupları, örgütleri; silah ve lojistik destekle desteklemeleri normal karşılanabilir. Ancak NATO üyesi ülkelerin, yine bir NATO üyesi olan Türkiye'ye karşı bir terör örgütüne durmadan silah yığmaları hiç normal değil! Özellikle de Rusya'nın NATO üyesi yapmak istedikleri Ukrayna'yı işgal etmeye yeltendiği bir zamanda!

Bakınız aynı zamanda NATO ne yapıyor! >> https://twitter.com/i/status/1504945944659435523

NATO üyesi ülkelere resmi olarak soruyor muyuz?: Biz NATO'nun üyesi miyiz? Yoksa bizi de Rusya gibi rakip olarak mı görüyorsunuz? Bu birliğin bir üyesi olarak bizi korumak, bize saldırıda bulunanlarla mücadele etmek yerine tam tersini yaparak o teröristleri silaha boğuyorsunuz. NEDEN?

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5399 : 19 Mart 2022, 11:35:58 »
Nato ve ABD'nin teröristleri destekleyip Türkiye'yi bölme amaçları ne olabilir?

Yani şu zamanı ileri saralım biraz. Kuzey Suriye'de , K.Irak'ta Kürt devleti kuruldu. Türkiye zayıfladı, bölündü, küçüldü ya sonra?

100 milyonluk bir nüfus ne olacak hadi yarımız öldü 50 milyon ABD,Batı nefretiyle büyümüş bir kitle... Rusya'yı durdurmak  için  kurulduğunu söylediğiniz Nato adına Rusya'yı 80 yıldır durduran tampon ülke  Türkiye kaybedildi bu Nato-ABD'nin işine mi gelecek?

Bilmediğim için , beyin fırtınasi yapmak adına soruyorum biz bölününce ne olacak Batı için?

Yani Batı'nın görmek istediği tablo ne?
« Son Düzenleme: 19 Mart 2022, 12:05:01 Gönderen: serkan1976 »