Anket

Hükümetin "kürt açılımı" politikasını destekliyormusunuz?

Hayır desteklemiyorum,şiddetle karşıyım
61 (77.2%)
Evet destekliyorum, çok olumlu buluyorum
10 (12.7%)
Kararsızım, çünkü sonuçları hakkında emin olamıyorum
8 (10.1%)

Toplam Oy Verenler: 79

Gönderen Konu: PKK İle Mücadele  (Okunma sayısı 1422926 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Bogü Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 43
  • DefenceTurk.com
Ynt: PKK İle Mücadele
« Yanıtla #5290 : 17 Şubat 2021, 20:27:15 »
40 gün sonra diyeceklerimi ben daha 6 sene evvel söylemiştim onu söylerim.
Bu rehine kurtarma hareketlerini bizim gibi benzer coğrafyada Afganistan'da yapan ABD var. ABD hiç bir zaman mağarada operasyon yapmiyor çünkü mağaranın duvarları güçlü olduğu için  patlayıcı etki edemiyor tek giriş noktası mağara çıkışı.
Abd rehineler intikal ederken bu operasyonları yapıyor hem rehinelerin kaçma durumu hemde mağara gibi sağlam korunaklı bir yapı yok teröristler için.
Rehineler tek bir olayda alınmadı hepsi ayrı ayrı olaylarda alındı. Sonradan garaya götürüldü.
Burada sorulması gereken teröristler hep mi aynı yerdeydi yoksa yerleri değiştiriliyor muydu?
İtirafçı denilip serbest birakilanlardan kasit ne bilmiyorum ama eyleme katılmamış teröristler serbest bırakılıyor. 90lardan beri böyle.
Başta habur rezaleti sozde çözüm özde guclenme süreci verilmeyen operasyon emirleri olmak üzere büyük yanlışlar yapıldı. Ama bunun bu operasyonla alakası yok tsk ile hiç alakası yok.

Daha önce de askerler rehin alınmıştı malum parti şov yapıp geri getirmişti. Devamıni da 40 gün sonra yapacağım.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #5291 : 17 Şubat 2021, 22:54:41 »
ABD , İsrail taktiği uygulayacaksın...Yılanın başı kim olursa onu hemen öldüreceksin...BTÖ'nün başına A geçerse A öldürülsün , B geçerse B öldürülsün vs...vs...

3 kez arap koalisyonunu yenmis İsrail onu yapar, biz yapamayiz. Sistem İsraile o toleransi gosterir bize gostermez.

Kuresel sistemde yerimizi ve haddimizi bilmeliyiz. Aci ama gercek.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5292 : 17 Şubat 2021, 23:13:48 »
ABD , İsrail taktiği uygulayacaksın...Yılanın başı kim olursa onu hemen öldüreceksin...BTÖ'nün başına A geçerse A öldürülsün , B geçerse B öldürülsün vs...vs...

3 kez arap koalisyonunu yenmis İsrail onu yapar, biz yapamayiz. Sistem İsraile o toleransi gosterir bize gostermez.

+1

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 457
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5293 : 18 Şubat 2021, 09:13:13 »
Niye yapamayalım?Anlayamadım ...

Gidip te Paris'in ortasında terörist avla demiyorum , Ortadoğu'dan bahsediyorum... Suriye,Irak,İran'daki sözde lideri öldürelim diyorum
« Son Düzenleme: 18 Şubat 2021, 09:52:08 Gönderen: serkan1976 »

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5294 : 18 Şubat 2021, 12:02:26 »
Bunların hepsi yapılır. Ordunun yeteneği ile alâkalı bir konudur. ÖKK her anlamda kendisini geliştiriyor. Yaşar Güler, özel kuvvetlerimiz benzer bir araz modelinde yoğun süren eğitimler sonucu bu op. Yapıldı diyor. Hatırlarsınız usema operasyonunu ABD Seal ekipler evin planını çıkardıktan sonra üzerinde çalışma sonucu op yaptılar. Buradan ÖKK nın kendisini sürekli geliştirdiği her op için ayrı ayrı tabur görevlendiriyor. Sadece bir bölgeye yoğunlaşıyorlar bu şekilde özelinde, özeli oluşturuluyor. CH-47, S-70 blackhawk, Atak, Siha gibi kabiliyetler Ökk ye kazandırıldı. Daha çok detay konular var. Artık Delta, Shayetet matkal , SAS, Seal'ler ne ise ÖKK de odur. Bundan sonra ciddi gelişmeler olacaktır.

Çevrimdışı Gökbörü

• DefenceTurk
  • *
  • 135
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5295 : 18 Şubat 2021, 12:44:08 »
Niye yapamayalım?Anlayamadım ...

Gidip te Paris'in ortasında terörist avla demiyorum , Ortadoğu'dan bahsediyorum... Suriye,Irak,İran'daki sözde lideri öldürelim diyorum

Katiliyorum, kabiliyet meselesi degil, irade ve kararlilik meselesidir..

Paris'in, Berlin'in ortasinda avlamaya baslarsak asil, o zaman caydiriciligimiz artar ve o ulkelerede guzel bir tokat olur..

Israil, kuruldugundan beri dunyanin her yerinde gizli ve acik sekilde avliyor..Dubai'den Arjantin'e kadar, Nazisinden Hamasa kadar...

Rusya, Ingilterede goz gore gore yapti, hemde kimyasal silahla...daha oncede radyoaktif bir madde ile birinin cayini zehirlemisti...

« Son Düzenleme: 18 Şubat 2021, 12:49:54 Gönderen: Gökbörü »
What is steel compared to the hand that wields it?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #5296 : 18 Şubat 2021, 12:59:26 »
Bunları zaten Avrupa dahil bulduğumuz her yerde etkisiz hale getirmiyor muyuz?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 457
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5297 : 18 Şubat 2021, 13:10:27 »

Karayılan neden öldürülmüyor?

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5298 : 18 Şubat 2021, 13:44:55 »

Karayılan neden öldürülmüyor?

Büyük başları çok yüksek ihtimalle yabancı istihbarat servisleri koruyor ABD istemese terörist başını yakalayabilirmiydik sizce ( ve ya bize teslimmi edildi?) Elimizdekiler neden yaşıyor? Bilmediğimiz o kadar çok şey varki bizim bildiklerimiz devede kulak kalır.
« Son Düzenleme: 18 Şubat 2021, 13:48:55 Gönderen: fırtına06 »

Çevrimdışı Bogü Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 43
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5299 : 18 Şubat 2021, 15:21:07 »
Karayılan ve lider kadro çok iyi korunuyor. Karayılan sürekli yer değiştiriyor tam yerini örgüt içinde bilen yok. Garadaymis bu arada tuymus pij.