Anket

Hükümetin "kürt açılımı" politikasını destekliyormusunuz?

Hayır desteklemiyorum,şiddetle karşıyım
61 (77.2%)
Evet destekliyorum, çok olumlu buluyorum
10 (12.7%)
Kararsızım, çünkü sonuçları hakkında emin olamıyorum
8 (10.1%)

Toplam Oy Verenler: 79

Gönderen Konu: PKK İle Mücadele  (Okunma sayısı 1416654 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
MSB: Taciz ateşi açan 9 PKK/YPG'li terörist etkisiz hale getirildi
« Yanıtla #5220 : 21 Ekim 2020, 10:02:57 »
MSB: Taciz ateşi açan 9 PKK/YPG'li terörist etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), "Barış Pınarı bölgesine havan ve çok namlulu roketatar ile taciz ateşi açan 9 PKK/YPG'li terörist etkisiz hale getirildi." açıklamasını yaptı.
MSB'den yapılan açıklama şöyle:

"Barış Pınarı bölgesine havan ve çok namlulu roketatar ile taciz ateşi açan terör örgütü PKK/YPG’ye ateş destek vasıtaları ile müdahale edilmiş, 9 PKK/YPG’li terörist etkisiz hale getirilmiştir."

https://www.hurriyet.com.tr/gundem/son-dakika-msb-taciz-atesi-acan-9-pkk-ypgli-terorist-etkisiz-hale-getirildi-41641767
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Hatay'ın İskenderun ilçesinde patlama! Bakan Soylu duyurdu: İkisi de etkisiz hale getirildi

Son dakika haberi... Hatay'ın İskenderun ilçesinde, şüphelenilen terörist etkisiz hale getirildiği sırada patlama meydana geldi. İçişleri Bakanı Soylu, terör eylemiyle ilgili iki teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Amanoslar'da PKK terör örgütünün imha edildiğini açıklayan Hatay Valisi, "Herhangi bir terör örgütü kalmamıştır. Güvenlik birimlerimizi tebrik ediyorum. Herhangi bir can kaybı olmadan operasyonu sevk ve idare ettiler. Neticeyi aldılar." dedi.

Olay yerine çok sayıda polis, itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi.

Cadde, araç ve yaya trafiğine kapatıldı.

Patlamada İskenderun İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı'nın hafif yaralandığı bildirildi.

AA Muhabiri Burak Milli, CNN canlı yayınına bağlanarak patlamayla ilgili yaptığı açıklamada "Patlama şehrin bütün noktalarından duyuldu ve hissedildi. Şu an polis ekipleri caddenin giriş ve çıkışlarında önlem almış durumda. Şu an için herhangi bir açıklama yapılmadı. İlerleyen dakikalarda Valilik'ten açıklama bekliyoruz. Etraftaki camlar kırılmış durumda. Bu cam kırıklarıyla hafif yaralananlar var. Sayı konusunda net bir bilgi yok." dedi.

VALİ'DEN AÇIKLAMA

Hatay Valisi Rahmi Doğan Twitter hesabından patlamaya ilişkin açıklamada bulundu. Doğan, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

"Güvenlik birimlerimizin Payas kontrol noktasında şüphelendiği 2 teröristten biri takip sonucunda İskenderun da etkisiz hale getirilmiş ve bu esnada bir patlama meydana gelmiştir. Herhangi bir can kaybı bulunmamaktadır. Operasyon devam etmektedir. Kamuoyu bilgilendirilecektir."

AMANOSLAR'DA PKK TERÖR ÖRGÜTÜ İMHA EDİLMİŞTİR

Vali Doğan, Fener Caddesi'ndeki patlamanın ardından bölgede incelemede bulundu, gazetecilere açıklama yaptı.

Amanoslar'ın, PKK terör örgütünün yıllardır yerleştiği bir lokasyon olduğunu ifade eden Doğan, "Zaman zaman 150-200 teröristin bulunduğu bir bölge ancak malumunuz olduğu üzere, 22 Ağustos'ta güvenlik birimlerimiz tarafından yapılan operasyon neticesinde 3 terörist etkisiz hale getirilmişti." diye konuştu.

Doğan, sonrasında 18 Ekim'de 4 teröristin etkisiz hale getirildiğini anımsatarak, şöyle konuştu:

"19 Ekim'de de bir teröristi sağ, bir teröristi ise ölü olarak ele geçirmiştik. Sağ olarak yakalamış olduğumuz terörist, gri listede aranan firari HDP Muş Milletvekili Demir Çelik'in oğlu Yoldaş Selim Çelik tutuklanmıştır. İstihbarat birimlerimizin yapmış olduğu çalışma neticesinde, 4 kişilik bir grubun 2 parti halinde, 28 Eylül ve 10 Ekim'de 'paramotor' diye tabir edilen bir uçan aletle Münbiç'ten kalkarak sınır boyundan Amanoslar'a indiklerini tespit ettik. Bu tespit neticesinde, güvenlik birimlerimizin çalışması 19 Ekim'de neticesini verdi ve bir teröristi etkisiz hale getirdik, bir teröristi canlı yakaladık. Bugün geri kalan 2 teröristin yerini yine istihbarat birimlerimiz tespit etti. Türk Silahlı Kuvvetlerine bağlı hava kuvvetleri unsurlarınca sabah saat 11.00 sularında, teröristlerin bulunduğu noktalar hava kuvvetlerimiz tarafından vuruldu."

Sonrasında da bölgede operasyonların sürdüğünü anlatan Doğan, şunları kaydetti:

"Bugün İskenderun'a inen bu iki terörist güvenlik birimlerimizin Amanoslar'da sıkıştırması neticesinde kaçmayı tercih eden teröristlerdir. İlk etapta Payas'taki kontrol noktasında kısa bir temas yaşandı, peşinden İskenderun çevre yolunda tekrar güvenlik birimlerimiz bunları sıkıştırdılar. Gelmiş oldukları araçtan inerek kaçarken bir terörist imha edildi ve kendisini o esnada patlattı. İkinci terörist yine güvenlik birimlerimizin takibi sonucunda biraz önce etkisiz hale getirildi. Bugün itibarıyla Amanoslar'da PKK terör örgütü imha edilmiştir ve herhangi bir PKK terör örgütü birimi de kalmamıştır."

Vali Doğan, herhangi bir can kaybı olmadan operasyonun sevk ve idare edildiğini ve neticenin alındığını belirterek, hayati tehlikesi olmayan hafif yaralılar bulunduğunu sözlerine ekledi.

https://www.hurriyet.com.tr/gundem/son-dakika-haberler-hatayin-iskenderun-ilcesinde-patlama-cok-sayida-polis-ve-saglik-ekibi-bolgede-41646531
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
Ynt: PKK İle Mücadele
« Yanıtla #5223 : 27 Ekim 2020, 11:37:44 »
Konuyla ilgili olarak >>> https://www.ensonhaber.com/gundem/abd-elciliginin-teror-saldirisi-ihtimaliyle-kapanmasinin-nedeni-belli-oldu

Bahsi gecen PPK/PYD bombacilarinin Turkiye giris yapmis oldugu tarih ABD aciklamasi oncesine dayaniyor bu nedenle ben bu ekip haricinde baska bir seyin ima edildigini dusunuyorum. " 29 Ekim provokasyonu" insallah yanilirim .

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
PKK'ya bir darbe daha! 8 terörist öldürüldü
« Yanıtla #5224 : 30 Ekim 2020, 10:29:45 »
PKK'ya bir darbe daha! 8 terörist öldürüldü

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan son dakika açıklamasında 8 PKK'lı teröristin düzenlenen hava harekâtıyla etkisiz hale getirildiği bildirildi.

MSB'den yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonlarımız kararlılıkla sürüyor. Irak kuzeyindeki Gara bölgesinde keşif ve gözetleme vasıtalarıyla tespit edilen ve eylem hazırlığında olduğu belirlenen 8 PKK'lı terörist, düzenlenen hava harekâtıyla etkisiz hale getirildi.

https://www.hurriyet.com.tr/gundem/son-dakika-pkkya-bir-darbe-daha-8-terorist-olduruldu-41649703

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5225 : 01 Kasım 2020, 15:27:35 »
Alıntı

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
MSB duyurdu! Barış Pınarı bölgesinde PKK'ya ağır darbe...
« Yanıtla #5226 : 25 Kasım 2020, 10:12:28 »
MSB duyurdu! Barış Pınarı bölgesinde PKK'ya ağır darbe...

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan son dakika açıklamasında Barış Pınarı bölgesinde 17 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.
MSB'den yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Barış Pınarı bölgesine yönelik bir sızma girişimi daha başarılı şekilde önlendi. Huzur ve güven ortamını bozmak için saldırı girişiminde bulunan 17 PKK/YPG’li terörist Kahraman Komandolarımız tarafından etkisiz hale getirildi.

https://www.hurriyet.com.tr/gundem/son-dakika-msb-duyurdu-baris-pinari-bolgesinde-pkkya-agir-darbe-41671341

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Barış Pınarı bölgesinde sıcak çatışma!
« Yanıtla #5227 : 30 Kasım 2020, 10:20:25 »
Barış Pınarı bölgesinde sıcak çatışma!

Gelen son dakika haberine göre; Milli Savunma Bakanlığı, Barış Pınarı bölgesinde 4 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

MSB'den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Huzur ve güven ortamını bozmak için Barış Pınarı bölgesine sızma girişiminde bulunan 4 PKK/YPG’li terörist, Kahraman Komandolarımızın başarılı müdahalesi ile etkisiz hale getirildi.

https://www.milliyet.com.tr/gundem/son-dakika-baris-pinari-bolgesinde-sicak-catisma-6367380

Çevrimdışı Bogü Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 43
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5228 : 30 Kasım 2020, 20:24:18 »
ABD’NİN PKK’YA YARDIMI

2020 yılı Olası Deniz Aşırı Operasyonlar bütçesinin terör örgütü IŞİD'e karşı eğit ve donat programı kapsamında ABD'nin resmi olarak 2020 yılında pkk terör örgütüne vereceği malzemeler

- 3000 AK serisi tüfek
- 5 milyon   7.62x39mm mermi
- 1.5 milyon  .62x54mm mermi
- 200 bin 12.7x108mm mermi
- 7 bin 200  F1 el bombası
- 3 bin 500  PG-7VM (RPG) mermisi
- 2 bin  C4 patlayıcı
- 120 bin kablo (bomba ve EYP'lerde kullanılmak üzere)
- 30 bin zaman ayarlı fünye
- 6 bin fünye ve patlayıcı ateşleme sistemi

- 6 bin  M81 fünyesi
- 1200 elektrikli fünye
- 1000 araç
- 50 zırhlı araç
- 10 zırhlı buldozer
- 35 buldozer
- 50 ekskavatör
- 50 dozer
- 18 bin  üniforma
- 50 EYP imha robotu
- 100 drone

- 4 C-IED EYP imha sistemi
- 1000 hazır kontrol noktası
- 1 içeriği belirsiz 4. sınıf ekipman
- 2000 iletişim cihazı
- Bilinmeyen miktarda yedek parça

100-400 dolar arasında değişen teröristlerin aylıkları için 48 milyon dolar ve tamir ile yenileme çalışmaları için 8 milyon dolar daha harcanacak.
Toplam pkk terör örgütüne yapılacak tüm askeri yardım resmi olarak 320 milyon dolar.

Resmi olmayan yardım paketleri, gayrı resmi askeri yardımlar ve CIA ile diğer özel birimlerin Suriye kuzeyi için ayırdıkları bütçeleri de düşünürsek pkk terör örgütü önümüzdeki yıl en az 500 milyon dolarlık ekipman ve yardım alacak. Para yardımları ve diğer ek askeri yardımları da eklersek  önümüzdeki yıl sadece ABD'den gelen yardım miktarı 1 milyar doları bulabilir. Körfez ülkeleri, İsrail, Mısır ve diğer Koalisyon ülkelerinin de pkkya örtülü şekilde yardım yaptığını düşünürsek pkknın önümüzdeki yıl elde edeceği askeri ve sivil yardım miktarı 2 milyar dolara yaklaşabilir.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Milli Savunma Bakanlığı acı haberi açıkladı: 1 asker şehit
« Yanıtla #5229 : 03 Aralık 2020, 13:16:46 »
Milli Savunma Bakanlığı acı haberi açıkladı: 1 asker şehit

Milli Savunma Bakanlığı(MSB), ''Zeytin Dalı bölgesinde, 03 Aralık 2020 tarihinde, PKK/YPG terör örgütü tarafından yapılan sızma girişimi sonrasında çıkan çatışmada, bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuştur.'' açıklamasında bulundu.
MSB'den yapılan açıklama şu şekilde:

Zeytin Dalı bölgesinde, 03 Aralık 2020 tarihinde, PKK/YPG terör örgütü tarafından yapılan sızma girişimi sonrasında çıkan çatışmada, bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuştur.

Teröristlerin muhtemel saldırı ve kaçış istikametleri ateş destek vasıtalarıyla derhal ateş altına alınarak, 6 terörist etkisiz hale getirilmiştir. Bölgeye sevk edilen İHA/SİHA ve destek unsurlarıyla operasyonlar devam etmektedir.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz.

https://www.hurriyet.com.tr/gundem/milli-savunma-bakanligi-aci-haberi-acikladi-1-asker-sehit-41678833