Anket

Hükümetin "kürt açılımı" politikasını destekliyormusunuz?

Hayır desteklemiyorum,şiddetle karşıyım
61 (77.2%)
Evet destekliyorum, çok olumlu buluyorum
10 (12.7%)
Kararsızım, çünkü sonuçları hakkında emin olamıyorum
8 (10.1%)

Toplam Oy Verenler: 79

Gönderen Konu: PKK İle Mücadele  (Okunma sayısı 1417000 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Skandal görüntüler! ABD'li komutanın PKK gözyaşları...
« Yanıtla #5200 : 06 Eylül 2020, 18:32:50 »
Skandal görüntüler! ABD'li komutanın PKK gözyaşları...

Her fırsatta terör örgütü PKK ve YPG'ye destek veren ABD'nin görev süresi sona eren komutanı terör örgütüne destek veremeyeceği için ağladı.

Terör örgütlerine desteğini esirgemeyen ABD'nin görev süresi sona eren komutanı bir skandala daha imza attı. DEAŞ ile Mücadele Uluslararası Koalisyon Sözcüsü Albay Myles B. Caggins’in sözcülük görevi sona erdi. Terör örgütü PKK'nın Suriye'deki uzantısı YPG'nin Sözcüsü Mustafa Bali ile basın toplantısı düzenleyen Caggins, veda konuşması sırasında ağladı.

CANLI YAYINDA TERÖR ÖRGÜTÜNE GÖZYAŞI DÖKTÜ

Caggins aynı zamanda görev süresinin uzatılmasını istediğini ama uzatılmadığını ifade etti. Görevi sona erdiği için ağlayan Amerikalı komutana, terör örgütü tarafından ödül verildi. Caggins, terör örgütüne destek veremeyeceği için çok üzüldüğünü söyledi.

https://www.hurriyet.com.tr/dunya/skandal-goruntuler-abdli-komutanin-pkk-gozyaslari-41604436
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Barzani PKK’ya sert çıktı: Asıl ahlaksız sizlersiniz
« Yanıtla #5201 : 08 Eylül 2020, 08:46:39 »
Barzani PKK’ya sert çıktı: Asıl ahlaksız sizlersiniz

IKBY Başkanı Barzani’nin Ankara’yı ziyaret etmesini eleştiren terör örgütü PKK’ya KDP’den yanıt geldi. Açıklamada, ‘PKK’nın bir baş ağrısı haline geldiği’ vurgulandı ve “Size ahlaksızlığın ne olduğunu söyleyelim. Ahlaksızlık halkın malını mülkünü gasp etmek ve yüzlerce köyü viran etmektir” dendi.
Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) eski Başkanı Mesut Barzani başkanlığındaki Kürdistan Demokrat Partisi (KDP), terör örgütü PKK’nın kendilerine yönelik son dönemdeki eleştirilerine sert tepki gösterdi. Açıklamada, “Dünyada kölelik sona erdi ama PKK’da hâlâ kölelik devam ediyor” dendi. IKBY Başkanı Neçirvan Barzani’nin 4 Eylül’de Ankara’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul edilmesine terör örgütü PKK’nın Avrupa’daki yayın organı Özgür Politika gazetesi, “KDP, Ankara’nın hizmetinde” haberiyle tepki göstermiş, KDP yönetimini de ağır eleştirmişti. Ayrıca PKK’nın elebaşlarından Murat Karayılan ve Duran Kalkan da KDP’yi suçlamıştı.

‘YANLIŞ SİYASET’

Kürdistan 24 sitesinin haberine göre, KDP Basın ve Kültür Kuruluşu’nun Gazetecilik Bölümü tarafından yapılan açıklamada, PKK’dan gelen suçlamalarla ilgili “Kürt partilerinin çoğu tehlikelerin farkında, kendilerine, halklarına ve vatanlarına bir zarar gelmemesi için bir çözüm ve destek yolu oluşturma çabası içinde. Bundan dolayı da PKK gibi yanlış siyasetle ki, Kürt halkı, hâlâ ne istediklerini, Kürt gençlerini neden öldürttüğünü anlamış değil, dalgalara karşı ters kulaç atacağına gelişen olaylara hakikat penceresinden bakmayı tercih ediyor” denildi.

‘NEREDEN GELDİNİZ ŞİMDİ NEREDESİNİZ’

PKK yayınlarının KDP’ye yönelik suçlama ve tehditlerinin yeni olmadığına dikkat çekilen açıklamada, şöyle devam edildi: “Ancak PKK yetkililerince iş partimizin tarihi, öncüleri, Kürdistan’ın değerleri, kazanımları ve egemenliğine dil uzatmaya kadar vardı. Şüphesiz gerçeklerin açığa çıkması adına bunları yanıtsız bırakmayız ve size diyoruz ki: Siz kendinize baktınız mı? Nereden geldiniz, şimdi neredesiniz, hangi sebeple ortaya çıktınız ve şimdi ne ile uğraşıyorsunuz? Siz kendinize bakıyor musunuz?” “Sizler bir cevap istiyorsunuz” diye devam eden açıklamada, “Tüm Kürdistan için bir baş ağrısı haline gelen size neyin cevabını verelim? Kürdistan’ın her parçasında yeni bir ufuk açılırken siz bunu engelleme çabasındasınız” denildi.

‘MAZERET ARIYORSUNUZ’

KDP’nin açıklamasında ayrıca şu ifadelere de yer verildi: “Sizler kendi siyasi, askeri ve diplomatik yenilgilerinize mazeret bulmaya çalışıyorsunuz. Vicdan, PKK liderliğinden uzaklaşıp göç etmiş durumda. Neredeyse kendinizi ahlâk bekçileri olarak ilan edeceksiniz. Size ahlâksızlığın ne olduğunu söyleyelim: Kürdistan Bölgesi’nde sorun yaratmak ve onun onlarca yıllık mücadelesini yıkmaya çalışmak ahlâksızlıktır. Ahlâksızlık halkın malını mülkünü gasp etmek ve yüzlerce köyü viran etmektir. Sizler, ‘Silah bırakmıyoruz’ diyorsunuz, bize söyler misiniz, özgürleştirilmiş bir bölgede silahlarınızla neden ve kime karşı savaşıyorsunuz?”

BİLGİ NOTU

PKK ile KDP arasındaki önemli ihtilaflardan biri de Irak’ın kuzeyinde DEAŞ terörünün hedefi olan Ezidilerin yaşadığı Musul’un Sincar (Şengal) ilçesi. Neçirvan Barzani 3 Ağustos’ta yaptığı açıklamada PKK’yı ima ederek, “Şengal (Sincar), Ezidilerin acılarını göz önünde bulundurmadan siyasi hedeflerini hayata geçirmek isteyen yasa dışı silahlı grupların üssüne dönüşmüş vaziyette” demişti.

Son dakika... Barzani PKK’ya sert çıktı: Asıl ahlaksız sizlersiniz
IKBY özellikle Suriye sınırında yer alan Şengal (Sincar) bölgesinin terör örgütü PKK’nın üssüne dönüşmesinden rahatsız.

https://www.hurriyet.com.tr/dunya/barzani-pkkya-sert-cikti-asil-ahlaksiz-sizlersiniz-41605497
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
Ynt: PKK İle Mücadele
« Yanıtla #5202 : 08 Eylül 2020, 09:04:10 »
Tabi Tabi bizler de Barzanin lafini inandirici bulduk. Aceba Barzanilerin bizleri kac defa yolda birakmasi gerekir ki soylediklerine inanmayalim. Barzaniler ile PKK arasinda direk organik bag olmasada ana hedef ve amacta ortusuyorlar. Aralarindaki fark ise guc dengesi anlasmazligi ve bazen de yontem farkliligi o kadar.

Çevrimdışı Commander

• DefenceTurk
  • *
  • 18
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5203 : 08 Eylül 2020, 09:48:20 »
Biz neden yıllardır bitiremiyoruz bunları ?
Ayakta ölmek,diz üstü yaşamaktan daha iyidir.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5204 : 08 Eylül 2020, 10:08:34 »
Trump'ın Meksika duvarı gibi bir duvar lazım. Ama coğrafya izin vermiyor.
Bu bataklığı kurutamıyorsan bataklıkla arana bir duvar,barikat,engel koyacaksın. Maalesef coğrafya ve teknolojik-maddi imkansızlık buna izin vermedi...

Bir de 80'ler 90'lar ülke tarihinin en kötü hükümetlerinin iş başında olduğu yıllardı...

1 tabur iyi donanımlı-eğitimli askerle %50'si bitirilecek bölücü terör 40 seneyi buldu. Hala da uğraşıyoruz.

Tehditi maalesef çok hafife aldık ; ur büyüdü büyüdü vücudu yedi 40 senedir

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #5205 : 08 Eylül 2020, 10:17:45 »
Bunlar arasında bir güç çekişmesi olduğu aşikar. Bunu bir şekilde değerlendirmek en mantıklısı.

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5206 : 08 Eylül 2020, 11:31:38 »
Trump'ın Meksika duvarı gibi bir duvar lazım. Ama coğrafya izin vermiyor.
Bu bataklığı kurutamıyorsan bataklıkla arana bir duvar,barikat,engel koyacaksın. Maalesef coğrafya ve teknolojik-maddi imkansızlık buna izin vermedi...

Bir de 80'ler 90'lar ülke tarihinin en kötü hükümetlerinin iş başında olduğu yıllardı...

1 tabur iyi donanımlı-eğitimli askerle %50'si bitirilecek bölücü terör 40 seneyi buldu. Hala da uğraşıyoruz.

Tehditi maalesef çok hafife aldık ; ur büyüdü büyüdü vücudu yedi 40 senedir
10 yıl önce kuzey ırakta 200 kişi grup olurlardı katırlarla hava sisken girerlerdi baskın yaparlardı 24 şehit verirdik sonra aynı güzergâh üzerinden giderlerdi düşün yani bu denli imkânsızlıklar ve zorlu şartlar vardı. Üstünlüğü yakaladık minimize oldular artık. Tabi bunda Fetö den orduyu temizlemek, profesyonelleşmesi, IHA-Siha gibi terörle mücadelede etkili teknolojiler geliştirilmesi etkili oldu. Yoksa helen uğraşıyorduk.

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5207 : 08 Eylül 2020, 11:39:51 »
Biz neden yıllardır bitiremiyoruz bunları ?

Sn Commander,"Biz neden yillardir bitiremiyoruz bunlari sorunuzun" acisini bir miktar daraltmakta yarar oldugu kanisindayim.

Yani sorun olarak neyi tam olarak gormekteyiz oncelikle onu aciklayalim.
Sorun Kurt halkimi ?yoksa Kurt halkinin savunuculugunu yapmakta oldugunu iddia eden PKK ve turevlerimi?

Ben Sorunun kurt halki olmadigini dusunerek, sorunuza PKK ve turevlerini niye biteremedigimiz uzerine  odaklanmayi tercih ediyorum. "Bunu yaparken de  PKK yi sineklere benzettim ,bizleri rahatsiz edebilen,isirip acitabilen,alerji yapabilen,oldurucu hastaliklara kadar uzanabilen ama bir turlu yok edemedigimiz varliklar gibi"

Yurdumuz dahilinde bulunan PKK veya yakin cografyamizda tureyip gelismekte olan PKK turevlerini bitirmek e kolay olmadigi gibi ,uzun zaman, kaynak organizasyon ,siyasal faktorlere bagli oldugunu hatirlatmakta yarar oldugu kanisindayimvardir.

Bir baska degisle PKK bataklik ve islah olmamis dere yataklarinda yetismekte olan sivri sineklere benzetecek olursak .O zaman sadece belirli fasilar ile bataklik ve dere yataklarina DDT ile ilaclamanin yeterli olmayacagi kesin.

Var sayalim DDT yi dogru zamanda, yani sineklerin yumurtlama ureme mevsiminde kullanirsak, sineklerin   cogalmalarinin onunu alabildigimiz gibi o havza icerisinde bulunan sineklerin cogunu da imha etmis oluruz.
Ancak sineklerden tumu ile kurtulduk diyemeyiz.O zaman DDT haricinde baska ensturumantallerin kullanilmasi gerekliligi ortaya zorunlu olarak cikmakta.Or batakliklarin ve dere yataklarinin islahi gibi. Bunun yapilabilmesi icin kaynak organizasyon gerekligi yaninda siyasal cozumler de gerekir " degisik belediyeler" boyle bir aksiyon planladigimiz zaman bazi cevreler durumdan faydalanmak isteyecekler.Iicte ve dista bazi kesimler sineklerin ekolojik dengenin korunmasindan tutun da sineklerin gerekliligini savunup onunuze muhtelif engeller cikarmak isteecekler.

Devlet olarak diyelim sair tum mevcut sorunlarimizi bir tarafa birakip sadece sinek konusuna odaklanmaya kara verdik. O zaman oncelikle ulkemizin gelecegi icin en onemli engelin sinekler oldugunu yurt dahilindeki siyasi rakiplerimize, daha sonra yurt disindaki cevremize anlatip onlari ikna edip yapilmasi planlanan yontemler uzerinde anlasip ona gore icraata baslamamiz gerekir. Aksi bir durumda atmayi planladigimiz adimlarda koordinasyon eksikliginden tutun da bir cok gereksiz problem ile karsilasabiliriz.

Diyelim ki devlet olarak cok iyi koordine olabilen ,herkesi sineklere karsin hakli mucadelemizde yanimiza almayi basaran bir ulkeyiz. Mucadelemize basladik.

Sadece bataklik ve goletleri DDT ile ilaclamanin veya bu alanlari kurutarak islah etmenin yeterli olamayacagini gorecegiz.

Neden gayet basit .Sinekler kendilerine her zaman yeni dogal yasam alamlari bulabilecekleri gibi, sineklerin ureyebilecegi istenilmeyen yeni alanlarda baskalari tarafindan veya bizim kontrolumuz disinda olusabilir.

Bir baska deyisle kapsamli mucadelemiz sonrasinda sinekleri azaltmayi basarsak dahi tamami ile yok etme imkanimiz olmayacak. Bu nedenle sineklerle yasamayi ogrenmemiz yaninda sineklerden korunmada bilinclenmeliyiz.  Neticede bir sinek turu ortadan  kalkar , yeni bir sinek turu yerini doldurur bu isin dogasinda mevcut.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Son 24 saatte 21 terörist etkisiz hale getirildi
« Yanıtla #5208 : 12 Eylül 2020, 11:26:45 »
Son 24 saatte 21 terörist etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanlığınca (MSB) Irak ve Suriye'nin kuzeyinde yürütülen başarılı operasyonlarla son 24 saatte 21, son 10 günde ise 118 PKK/YPG'li teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

MSB'den yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Terörle mücadeleye kararlı, etkin ve güçlü bir şekilde devam eden kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri, Irak ve Suriye kuzeyinde yürüttüğü başarılı operasyonlarla son 24 saatte 21 PKK/YPG'li teröristi etkisiz hale getirdi. Böylece son 10 günde toplam 118 PKK/YPG'li terörist etkisiz hale getirilmiş oldu.‬"

Açıklamada, en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar operasyonların hız kesmeden devam edeceği vurgulandı.

https://www.hurriyet.com.tr/gundem/son-dakika-son-24-saatte-21-terorist-etkisiz-hale-getirildi-41609610

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
PKK'dan kaçan genç, terör örgütünün çocukları çatışmalara nasıl sürdüğünü tek tek anlattı

Diyarbakır'da 5 yıl önce 13 yaşındayken dağa götürülen ve terör örgütü PKK'dan kaçarak güvenlik güçlerine teslim olan E.Ç, teröristlerin çocukları çatışmalara nasıl sürdüğünü anlattı.

Jandarma ve emniyetin ikna çalışmaları sonucu terör örgütü PKK'dan kaçarak devletin şefkatli kollarına sığınanların sayısı her geçen gün artıyor.

Bu kişilerden biri de Diyarbakır, Mardin ve Şanlıurfa il jandarma komutanlıkları ile Jandarma İstihbarat Komutanlığının ortak yürüttüğü ikna çalışmaları sonucu bir süre önce güvenlik güçlerine teslim oldu.

E.Ç, güvenlik güçlerine verdiği ifadede okuldan bir sınıf arkadaşıyla merkez Sur ilçesinde o dönem terör örgütünün gençlik yapılanmasının kullandığı binaya gittiklerini, kendilerini alan bazı kişiler tarafından Lice ilçesi kırsalına götürüldüklerini belirtti.

Terör örgütü PKK'ya katılacaklarını yolda öğrendiğini ifade eden E.Ç, araçtaki kişilerin "Canın ne zaman isterse seni geri göndeririz." dediğini aktardı.

Kendilerini karşılayan silahlı terör örgütü mensuplarıyla bir süre yürüdükten sonra teröristlerin kamp olarak kullandığı bölgeye geldiklerini anlatan E.Ç, şunları kaydetti:

"Bölgede yaklaşık bir hafta kaldık. Bu sürede yük hayvanlarıyla su taşıyor, ağaç keserek gündelik işlerle uğraşıyorduk. Buradaki sohbetlerde örgüt propagandası yapılıyordu. Daha sonra yeni katılım yapmış 2'si kadın 10 kişiyle Şırnak'ta Cudi Dağı bölgesine gittik. Hava karardıktan sonra akarsudan şişme botla karşı tarafa geçerek kampta 10 gün eğitim aldık. Eğitimlerin ardından yine botla Irak'ın kuzeyindeki Gare bölgesine geçtik."

"TERÖR ÖRGÜTÜ PKK SAVAŞTA ÇOCUKLARI ÖNE SÜRÜYORDU"

Örgüt elebaşılarının yaptıkları toplantıda Sincar bölgesinde "savaş" olduğunu söylediklerini dile getiren E.Ç, bölgede terör örgütü DEAŞ'a karşı savaşmalarıyla ilgili konuşmaların yapıldığını öne sürdü.

E.Ç, "60 kişiyle Duhok üzerinden Suriye'nin Til Koçer bölgesinde bulunan, YPG karargahı olarak bildiğim Karaçok ve oradan da Sincar bölgesine geçtim. Burada DEAŞ ile savaştım. Silahlar ve mühimmat Suriye'den geliyordu. Tanıdığım Siirtli bir çocuk bu çatışmada öldü. Çatışmalarda 13-14 yaşlarındaki çocuklar öldü. Örgütte 12-13 yaşında yüzlerce çocuk vardı. Çocukları kolay kandırıp korkuttukları içine kolayca bu savaşın içine sokuyorlardı." ifadelerini kullandı.

Sincar bölgesinde yabancı uyruklu kişilerin kendilerine özel eğitim verdiklerini anlatan E.Ç, PKK'nın bölgede yaşayan Ezidi halkı da savaşta kullandığını belirtti.

"SÜREKLİ İŞKENCE YAPTILAR, BENİ DÖVDÜLER"

E.Ç. şunları anlattı:

"Sincar'da 2018'de görev amaçlı kullandığım araçla iki arkadaşımla Kobani'ye (Ayn el Arap) kaçtık. Bir dükkana ailemle konuşmak için girdim. Ailemle konuştuktan sonra dükkan sahibi, beni ve arkadaşlarımı oradaki YPG'lilere şikayet etti. Örgüt, beni daha sonra cezaevine attı. Ailemle yaptığım konuşmanın telefonda bulunan bir programla ses kaydı alınmış. Bunu dinlemeleri üzerine istihbarat ile çalıştığımı düşünerek beni Suriye'deki cezaevinde tek kişilik hücreye koydular.

Burada kaldığım 7 ayda sürekli işkence yaptılar, beni dövdüler. Geçen yıl ise terör örgütüne ait Suriye'deki cezaevine gönderildim."

E.Ç, diğer örgüt üyelerinin de bulunduğu cezaevine gelen PKK/KCK'nın sözde üst düzey yöneticilerinden Muzaffer Ayata'nın kendilerine hakaret ettiğini söyledi.

Cezaevinden çıktıktan sonra Barış Pınarı Harekatı sırasında bölgede istihbarat toplayan bir teröristin şoförlüğünü yapmaya başladığını ifade eden E.Ç, "Aklımda örgütten kaçarak ailemin yanına gelme fikrim devam ediyordu." dedi.

KAÇMAYA ÇALIŞAN 12 YAŞINDAKİ ÇOCUĞU İNFAZ ETMİŞLER

Teröristlerin örgütten kaçmak isterken yakaladıkları 12 yaşındaki çocuğu infaz ettiklerini belirten E.Ç, bir toplantıda da bir kadın örgüt üyesinin, üzerine çok gelindiği için yanındaki silahla intihar ettiğini anlattı.

E.Ç, ifadesinde şunları kaydetti:

"Küçük yaşta olduğum için terör örgütüne kandırılarak, zorla götürüldüm. Sürekli örgütten ayrılmak istediğim için girişimlerde bulundum. Bunu bilen terör örgütü beni sürekli hapishaneye atarak işkenceye maruz bıraktı. Bu yıl ailem aracılığıyla jandarma ikna ekipleriyle irtibata geçip görüşmeye başladım. Uygun zamanı bulduğum gün gelip teslim oldum."

https://www.hurriyet.com.tr/gundem/pkkdan-kacan-genc-teror-orgutunun-cocuklari-catismalara-nasil-surdugunu-tek-tek-anlatti-41609743