Anket

Hükümetin "kürt açılımı" politikasını destekliyormusunuz?

Hayır desteklemiyorum,şiddetle karşıyım
61 (77.2%)
Evet destekliyorum, çok olumlu buluyorum
10 (12.7%)
Kararsızım, çünkü sonuçları hakkında emin olamıyorum
8 (10.1%)

Toplam Oy Verenler: 79

Gönderen Konu: PKK İle Mücadele  (Okunma sayısı 1422428 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Ynt: PKK İle Mücadele
« Yanıtla #90 : 19 Temmuz 2009, 14:49:33 »
1'i asker, 3 kişi yaralandı

19.07.2009 14:06
Hakkari'nin Yüksekova ilçesi Dağlıca Sınır Tabur Komutanlığı'na Irak'ın kuzeyinden PKK'lı teröristlerce havan topu saldırısı yapıldığı bildirildi.

Alınan bilgiye göre, dün akşam saatlerinde Yüksekova ilçesi Dağlıca Sınır Tabur Komutanlığı'na PKK'lı teröristler havan topu ile saldırdı.

Saldırıda 1'i asker 3 kişinin yaralandığı öğrenildi.

Teröristlerin Irak'ın kuzeyinden Havan toplarını Dağlıca Tabur Komutanlığı'na attıkları bildirildi.

AA
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Phoenix

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #91 : 19 Temmuz 2009, 15:06:09 »
Biz Hatay'da terörist öldürdük diye yapıyorlar. Akılları sıra mesaj veriyorlar, siz durmazsanız biz de durmayız diye. Saldırsan bir dert, saldırmasan başka dert.
Hayırlısıyla şu beladan bir kurtulsaydık...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #92 : 26 Temmuz 2009, 02:13:46 »
Şırnak'taki festivalde terörist gibi giyinen DTP Milletvekili Sevahir Bayındır, Başbakan Erdoğan'a sert sözlerle seslendi...

Şırnak'ın Beytüşebap ilçesindeki Kuzu Kırpma Festivali terör örgütünün propagandasına dönüştü. Terör örgütü aleyhine sloganlar atıldı. DTP'li Şırnak Milletvekili Sevahir Bayındır'ın üzerine giydiği kıyafet ise PKK kamplarında giyilen terörist kıyafetlerini andırıyordu.

Bayındır sadece giysileriyle değil, sözleriyle de tepki çekti. ''15 Ağustos 1984'te ilk patlayan kurşun halkın başkaldırısıdır. Buna öncü olan Abdullah Öcalan'dır'' diyen DTP Milletvekili Başbakan Erdoğan'a da sert sözler söyledi...

'SENİN DE KAFANI KESERLER'

İşte o sözleri: "Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Kürt sorunun çözümü için Beyaz Saray'a gidiyor. Gelsin bizim yanımıza hemen sorunu çözelim. Barış için halkın iradesini tanımak zorundalar. Erdoğan sürekli olarak, 'Söz ola kese başı' diyor. Eğer sen de bu halka verdiğin sözü tutmazsan bu halk da senin kafanı keser" dedi.

Herkesin aklı selim davranması gerektiğine değinen Bayındır, "Devlet halkın iradesini ele geçirmek için komplolar üretiyor. Ancak halkın iradesi hiçbir zaman devlete teslim olmamıştır. 15 Ağustos barışın temeli atılmış olacaktır" şeklinde konuştu.

http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=201362&interstitial=true

Halen bu ne olduklarını açık bir şekilde belli eden yaratıkları konuşturanlar utansınlar.  >:(
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #93 : 26 Temmuz 2009, 23:11:00 »
'Erdoğan ve Gül ricacı oldular'
'Erdoğan ve Gül ricacı oldular'
26 Temmuz 2009 Pazar 17:22
Teröristbaşı Öcalan'ın, avukatlarıyla yaptığı haftalık görüşmesinde söylediği şok sözler örgüte yakın sitelerde yayınlandı

Kürt sorununda yeni açılımların tartışıldığı bugünlerde teröristbaşı Öcalan'ın avukatlarıyla yaptığı görüşmede söylediği şok sözler ortalığı yine bulandıracak gibi...

İmralı Cezaevi'nde tutuklu bulunan terör örgütü PKK'nın elebaşı Abdullah Öcalan avukatlarıyla yaptığı haftalık görüşme PKK'ya yakın internet sitelerinde yayınlandı. İşte Teröristbaşı Öcalan'ın cezaevinden dolaylı olarak yolladığı şok mesaj:

- Basında muhataplık konusu işleniyor. Muhatap olmaya bayılmıyorum. Yol haritasını 15 Ağustos'a yetiştirmeye çalışacağım. Radyodan dinledim, Sabah gazetesi yazmış. Bunu nerden çıkarıyorlar, daha yeni yazmaya başladım. Siyasi olarak çözüm gelişmediği zaman askeri kesim inisiyatif alır. Kimi muhatap alırsanız alın bu işi çözün, ama ciddi olalım" dedi.

BAŞBAKANLAR SIRAYLA ÇAĞRI YAPMIŞMIŞ!

- Çatışmasızlık ortamı için 11 yıldır çalışıyorum.Hatta Özal'dan beri tek başıma yapıyorum. Çağrılar üzerine ben bunları yapıyorum. Özal, Talabani üzerinden çağrı yapmıştı. Ben önce Talabani'ye (Sen ne diyorsun) demiştim ve şaşırmıştım. Daha sonra Sayın Necmettin Erbakan, başbakanken Suriye Devlet Başkanı üzerinden çağrısı oldu. Askeriye, Brüksel üzerinden çağrı yapmıştı.

- Sayın Erdoğan ve Gül'ün dolaylı da olsa, basın yoluyla da olsa çağrıları oldu, ricaları oldu. Ben de bunlara cevap verdim. Osmanlı zamanında padişahlar perde arkalarından dinlerlerdi. Eğer çözüm olacaksa, biz bunu da kabul ederiz. Demokratik siyasetin gereği olarak cesur olmak gerekiyor. Çözümü istemeyenler Erdoğan ve Gül'ün gitmesini isteyenlerdir.

Teröristbaşı Öcalan, Başbakan Erdoğan'la ilgili de şunları söyledi:
- Avrupalılar kendilerini milliyetçilikleriyle koruyorlar. Türkiye milliyetçilikle bile kendini koruyamıyor. Dünyanın her yerinde olduğunu gibi Çin'i de görüyorsunuz; Türkleri koruyamıyorlar. Erdoğan Davos'ta bir çıkış yaptı, kahraman ilan ettiler. Bunun sonuçlarının ne zaman karşısına çıkacağını da hesaplayamıyor. Ama onlar bunu 3-5 yıl sonra hissettirmeden hesabını soracaklar, farkında bile olmayacak. Menderes döneminde 6-7 Eylül olayları yaşandı. Bunların sonucunda Menderes idam edildi, ama o bunu anlamadı. Davos'un hesabını da Erdoğan'a sorarlar, o da nasıl olduğunu bilemeyecek.

Hürriyet gazetesinin kendisiyle ilgili yazdıklarını değişim olarak niteleyen Öcalan sözlerini şöyle bitirdi: Ertuğrul Özkök köşe yazısında benim hakkımda daha önceleri törörist, terörbaşı benzeri kavramlar kullandığını, ama bugün bunun doğru olmadığını, kullanılan dilin daha yumuşak olması gerektiğini belirtmiş. Evet ben de eski ben değilim. Hürriyet gazetesi de eski Hürriyet değildir. Bu saatten sonra da eski Hürriyet olamaz, daha çok değişecektir. Devlet de eski devlet olamayacak. Ben de daha öncesinde Rusya ve Kafkasya'nın durumu ortada. Çin sosyalizm ile ancak ABD'ye hizmet ediyor. Çatışma, şiddet, ölüm benim mantığım değildir. Ben bunlardan vazgeçtim. Demokratik siyaseti ve özgürlüğü esas alıyorum. Ben radikal demokratım.

http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=201422&interstitial=true
« Son Düzenleme: 01 Ağustos 2009, 00:44:37 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #94 : 26 Temmuz 2009, 23:54:24 »
Demokratik Toplum Kongresi'nin 'Kürt Sorununda Birlik ve Çözüme Doğru Ortaklaşma Çalıştayı' adıyla düzenlediği toplantı, sona erdi.

26.07.2009 23:36
Diyarbakır'da düzenlenen "Demokratik Toplum Kongresi (DTK); Kürt Sorununda Birlik ve Çözüme Doğru Çalıştayı"nda, PKK'nın siyaset yapmasının önündeki engellerin kaldırılması talep edildi. 15 Ağustos'ta yol haritası açıklayacağı ifade edilen terör örgütü elebaşı Öcalan'ın avukatları da çalıştayı takip etti.

Veysi İPEK - Muzaffer DURU / DİYARBAKIR (AHT)

Demokratik Toplum Partisi'nin (DTP) öncülüğünde Diyarbakır'da 2 günden beri süren "Demokratik Toplum Kongresi; Kürt Sorununda Birlik ve Çözüme Doğru Çalıştayı" sona erdi. Çalıştaya DTP Eşbaşkanı Ahmet Türk ve DTP'li milletvekilleri, belediye başkanları, sivil toplum örgütü temsilcileri, akademisyenler ve yazarların aralarında bulunduğu 90 kişi katıldı. Sonuç bildirgesini okuyan kapatılan DEP'in eski Milletvekili ve DTK sözcüsü Hatip Dicle, çalıştayda, Kürt sorununun ulusal bir mesele olduğunu, çözümün de bu zeminde aranması gerektiğini tespit ettiklerini söyledi.

Hatip Dicle şöyle dedi: "Çalıştay, PKK'nın çözüm sürecine katkı sunmak amacıyla başlattığı eylemsizlik kararının devam etmesi ve devletin güvenlik güçlerinin, askeri operasyonları durdurması gerektiğini belirtmiş. PKK ve diğer Kürt siyasal parti ve örgütlerinin legal hayata, siyasi aktör olarak, katılımının önündeki hukuki, siyasi, psikolojik engellerin ivedi olarak kaldırılması gerektiği yönünde görüş birliğine varılmıştır."

Devletin asimilasyon politikaları uyguladığını iddia edilen açıklamada, bugün kadar uyguladığı asimilasyon politikalarının kınandığı kaydedildi.

KÜRTLER MUHATAP ALINMAZSA ÇÖZÜM ÜRETİLEMEZ

Kültürel hakların anayasada güvence altına alınmasını istendiğini ifade eden DTK sözcüsü Dicle, "Anayasayada ayrımcılığa dair tüm düzenlemeler derhal kaldırılmalıdır. Bu itibarla anadilde eğitim hakkı tanınmalı, ana dilin siyasal faaliyet dahil olmak üzere toplum yaşamının her kademesinde her biçimde kullanımı önündeki engeller kaldırılmalıdır. Çalıştay, Kürtleri muhatap almayan, bu çerçevede Abdullah Öcalan, PKK, DTP ve diğer siyasi parti ve demokratik örgütlerin sürecin dışında tutan bir yaklaşım gerçek bir çözüm üretmeyeceğini belirtir. Öcalan'ın üzerinde çalıştığı yol haritasının çözüme kapı aralayabileceği ve hükümet tarafından dikkate alınması gerektiğini vurgular. Kürt siyasal ve sivil toplum hareketinin kendi içinde barış, diyalog, tolerans ve demokrasi ortamının gelişmesini sağlamaya çalışması gerekir. Çalıştayda yapılan tartışmalar, ulusal demokratik birliğin mümkün olduğunu ve bu yöndeki çalışmaların devamının önemini ortaya çıkarmıştır" dedi.

Dicle, sonuç bildirgesinin İmralı Cezaevi'ndeki terör örgütü elebaşı Öcalan'a gönderilip gönderilmeyeceği konusundaki soruya, "Yol haritası üzerinde çalışan Öcalan'ın avukatları çalıştay katılımcısıydı. Burada aldığı sonuç bildirgesini kendisine ulaştıracaktır" yanıtını verdi.

TÜRK: ŞIRNAK'TAKİ OLAY PROVOKASYONDUR

DTP Eşbaşkanı Ahmet Türk, Şırnak'ın Beytüşşebap İlçesi'nde dün gece 2 kişinin öldürülmesi olayını bir provokasyon olarak gördüklerini söyledi. Türk, DTP'li milletvekillerinin olayı incelemek için bölgeye gittiğini belirterek, "Barışçıl bir sürecin gelişmesi konusunda çabamızın yoğunlaştığı bir süreçte barışı istemeyen güçlerin provoke etmeye yönelik eylemleri olabileceğini her zaman söylüyoruz. Sonuç olarak bizim amacımız barışta ısrarlı olmaktır" diye konuştu.

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde 2 kişi başlarına taşlarla vurulup, göğüslerine kurşun sıkılarak öldürülmüştü. DTP Şırnak Milletvekili Sevahir Bayındır, cesetler ile otomobilin ayrı yerlerde bulunduğunu, öldürülen kişilerin DTP'ye oy verdiği için tehdit edildiklerini iddia etmişti.
« Son Düzenleme: 26 Temmuz 2009, 23:58:03 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #95 : 27 Temmuz 2009, 00:15:47 »
Kısacası diyorlarki, artık bizler pkknın temsilcisi olmaktan sıkıldık. Bırakalım pkk yasal olsun kendisini temsil etsin. Apo köpeği serbest kalsın, hatta meclise girsin vs vs... >:( >:( >:(

Her zamanki kendilerine ezberletilen söylemler... Hep aynı kelimler; sorun, çözüm, süreç, barış, diyalog, yol haritası, demokrasi, toplum, halklar, kültürler vs vs.  Bölücü papağanlar ordusu...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #96 : 27 Temmuz 2009, 21:29:42 »

Devletin zirvesinden Öcalan açıklaması
Hem Cumhurbaşkanlığı hem de Başbakanlık "Terör örgütü elebaşısına mesaj gönderilmedi" dedi

27.07.2009 19:19
Cumhurbaşkanlığı internet sitesinde konuya ilişkin yapılan açıklamada şöyle denildi: "Bugün bazı basın yayın organlarında yer alan ve Sayın Cumhurbaşkanımızın terör örgütü elebaşısına dolaylı olarak mesaj gönderip, ricada bulunduğu yolundaki haberler, gerçekle hiçbir şekilde bağdaşmamaktadır ve terör örgütü elebaşısının avukatlarının iddiaları tümüyle asılsızdır. "

BAŞBAKANLIK'TAN DA YALANLAMA

Başbakan Basın Müşaviri Kemal Öztürk, ''Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, başta PKK olmak üzere hiçbir terör örgütüne ne dolaylı ne de basın aracılığı ile hiçbir mesaj göndermediğini, hiçbir ricada bulunmadığını'' bildirdi.

Başbakan Basın Müşaviri Kemal Öztürk'ün Başbakanlık Basın Merkezi internet sitesinde yer alan açıklaması şöyle:

''Bugün bazı basın yayın organlarında, terör örgütü elebaşısının, avukatlarına atfen, 'Sayın Başbakanın kendisine dolaylı mesaj gönderdiği ve ricada bulunduğuna' dair bazı asılsız iddialar yer almıştır.

Sayın Başbakan, başta PKK olmak üzere hiçbir terör örgütüne ne dolaylı ne de basın aracılığı ile hiçbir mesaj göndermemiş, hiçbir ricada bulunmamıştır.

Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı'na yönelik bu sözler tümüyle yalan ve iftiradır.''

http://www.haberturk.com/haber.asp?id=161342&cat=110&dt=2009/07/27

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #97 : 02 Ağustos 2009, 20:31:39 »
"Şartlarım düzelirse müzakerelerde rol alırım"

02.08.2009 17:17
Terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan, 15 Ağustos'ta açıklayacağı Kürt sorununun çözümüne ilişkin yol haritasına kilitlenen DTP'yi, "Sorunu anlamıyorlar" diye eleştirdi. Şartlarının düzeltilmesi durumunda müzakerelerde rol alacağını söyleyen Öcalan, CHP'nin demokratikleşmesi durumunda oylarını yüzde 40'lara çıkaracağını iddia etti.

Muzaffer DURU / DİYARBAKIR (AHT)

İmralı Cezaevi'nde hükümlü bulunan terör örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan, Kürt sorununun çözümünde rol alması için koşullarının düzeltilmesini istedi.

Öcalan'ın, avukatlarıyla görüşmesi PKK'ya yakın internet sitesinde yayınlandı. Sorunun kendisinin affedilme sorunu olmadığını savunan Öcalan, "Pazarlık da yapmıyoruz. Toplumsal bir uzlaşı ve müzakeredir yapmaya çalıştığımız. Sorun benim affedilip affedilmemle ilgili değil. Sorun çok daha derinlerdedir. Ben 10 yıldır bu sorunun çözülmesi için elimden geleni yapmaya çalıştım. Türkiye'de pek çok aydın sorunu tam olarak derinliğine kavrayabilmiş değil. Bu sorunun demokratik çözümü için bir müzakereye ihtiyaç vardır. Bölgede muazzam politik kültür oluşmuş, beş, on bin silahlı kişi var dağlarda, Kürtler'in her türlü gücü de var. Hiç kimse durduramaz. Eğer burada bu ölümleri, çatışmaları durdurmam isteniyorsa, benim rol almam isteniyorsa, o zaman şartlarımın da düzeltilmesi gerekir. Ben burada bu şartlarda hiçbir şey yapacak durumda değilim" dedi. Prostat tedavisi görmeye başladığını anlatan Öcalan, kullandığı ilacın yan etki yapması nedeniyle doktorlar tarafından kesildiğini söyledi.

"DTP DAHİL KİMSE SORUNU ANLAMIYOR"
"Bu durumda benim dışımda siz nasıl çözerseniz çözün, bu beni bağlamaz. Başkaları beni temsil etmez" diyen Öcalan, "DTP ile mi çözmek istiyorsunuz, sizi engelleyen kimse mi var mı, çözün. Zaten DTP de dahil Türkiye'deki partilerden hiçbirisi de sorunu tam olarak anlayamıyor, kavrayamıyor. AKP'nin de sorunu yeteri kadar kavradığını zannetmiyorum. AKP'nin sorun umurunda da değil. Bir kaç danışmanın görüşlerine başvuruyorlar bu kadar. Diğer partiler de öyle. CHP de öyle. MHP ve CHP sorumlu davranmalıdır artık."

"HERKES BANA HAVALE EDİYOR"
Öcalan, PKK'nın 25 yıl önce adını duyurmak için 15 Ağustos 1984'te Siirt'in Eruh ilçe baskının yıl dönümünde İmralı Cezaevi'nde sözde yol haritasını açıkladıktan sonra çekileceğini söyledi.

"Aylarca müzakerelere ihtiyaç var" diyen Öcalan'ın, "Herkes sorunun çözümünü bana havale etmeye çalışıyor. İşin içinde birçok faktör var. Ben bu faktörlere hakim değilim. Haber de alamıyorum. Kaldı ki sosyal olaylar böyle gelişmez, tek kişi üzerinden yürümez. Ben ancak katkı sunabilirim. O da şartlarım değişirse" dediği belirtildi.

Baykal'ın, CHP'yi Ergenekon'la ilişkilendirerek bitirme noktasına getirdiğini öne süren Öcalan, CHP'nin demokratikleşmesi durumunda yüzde 40 oy alacağını savundu. Yol haritasını 15 Ağustos'ta açıklayacağını yineleyen teröristbaşı Öcalan, devletin de Eylül ayında operasyonlara ilişkin bir açıklama yapacağını ileri sürdü. Öcalan, ABD ve Avrupa'nın çözümlerine güvenilmeyeceğini, Kuzey Irak'taki yönetimin de sadece kendi çıkarını düşündüğünü söyledi.

Çevrimdışı Şahinbey

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #98 : 04 Ağustos 2009, 14:33:06 »
Van'ın Çaldıran ilçesinde çatışma çıktı.. Kırsalda devriye görevi yapan Jandarma ekipleri teröristlerle karşılaştı..

Van'ın Çaldıran ilçesinde, güvenlik güçleriyle çatışmaya giren 2 terörist ölü olarak ele geçirildi.

Çaldıran ilçesi Umuttepe kırsalında devriye görevi yapan jandarma ekipleriyle, teröristler arasında çıkan çatışmada 2 terörist ölü olarak ele geçirildi.

Bölgede, güvenlik güçlerinin sürdürdüğü arama-tarama çalışmalarının devam ettiği öğrenildi.

Kaynak:http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=202473

Çevrimdışı Şahinbey

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #99 : 05 Ağustos 2009, 16:21:48 »
Hükümetin "kürt açılımı" hakkında ne düşünüyorsunuz. Sizce ülkemiz için bu yeni politika ne gibi sonuçlar doğurur.?cevaplarınızı bekliyorum arkadaşlar..
« Son Düzenleme: 05 Ağustos 2009, 16:59:22 Gönderen: SKYWOLF »