Anket

Hükümetin "kürt açılımı" politikasını destekliyormusunuz?

Hayır desteklemiyorum,şiddetle karşıyım
61 (77.2%)
Evet destekliyorum, çok olumlu buluyorum
10 (12.7%)
Kararsızım, çünkü sonuçları hakkında emin olamıyorum
8 (10.1%)

Toplam Oy Verenler: 79

Gönderen Konu: PKK İle Mücadele  (Okunma sayısı 1424254 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SÜVARİ

• Bölüm Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
Ynt: PKK İle Mücadele
« Yanıtla #60 : 17 Haziran 2009, 18:54:52 »

Diyarbakır ve Mardin'de terör örgütü PKK'nın “KCK Türkiye Meclisi” (KCK/TM) yapılanmasına yönelik yürütülen operasyonda 9 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlardan A.T'nin daha önce çalıştığı 2. Taktik Hava Kuvvet Komutanlığı'nda, Diyarbakır'dan havalanan savaş uçaklarını terör örgütünün Kandil'deki sorumlularına ilettiği iddia edildi.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nca bir süre önce Türkiye genelinde yaklaşık 15 ilde yürütülen ve aralarında DTP Genel Başkan Yardımcıları Kamuran Yüksek, Bayram Altun, Selma Irmak ile terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın avukatlarının da bulunduğu 52 kişinin tutuklandığı soruşturma kapsamında Diyarbakır ve Mardin'de 9 kişi daha gözaltına alındı.

Gözaltına alınan zanlılardan A.T'nin bir süre 2. Taktik Hava Kuvvet Komutanlığı'nda şoför olarak görev yaptığı ve bu görevi sırasında, Diyarbakır'dan havalanan savaş uçaklarını, KCK/TM yapılanması aracılığıyla Kandil'deki terör örgütünün sorumlularına ilettiği ileri sürüldü.

A.T'nin bir süre önce 2. Taktik Hava Kuvvet Komutanlığı'ndan ayrıldığı ve belediyede çalışmaya başladığı belirtildi.

ÖĞRETİM GÖREVLİSİ VE VALİLİK ÇALIŞANI DA VAR

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nda özel yetkili 5 savcı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında KCK/TM yapılanması içerisinde yer aldıkları gerekçesiyle gözaltına alınan zanlılar arasında Dicle Üniversitesi'nde (DÜ) öğretim görevlisi olarak görev yapan A.Y. ile Diyarbakır Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı çalışanı V.Y. de bulunuyor.

BAĞLAR BELEDİYESİNDE 3 GÖZALTI

Soruşturma kapsamında, Bağlar Belediyesi DTP'li Başkan Vekili Rojda Balkaş ile belediye çalışanları Ö.Y, S.E'nin de gözaltına alındığı öğrenildi. Gözaltına alınan diğer kişilerin ise M.D, B.Ç. ve A.D. olduğu bildirildi.

Gözaltına alınan 9 zanlının Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi'nde sorgularının sürdüğü öğrenildi.

148 SAYFALIK İDDİANAMEDE

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nca bir süre önce KCK/TM yapılanması içerisinde yer aldığı gerekçesiyle tutuklu bulunan sanık S.Z. hakkında hazırladığı 148 sayfalık iddianamede, KCK/TM yapılanmasının şeması ile dosyada yer alan yaklaşık 40 bin görüşme kaydından bazılarına yer verilmişti.

Diyarbakır 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edilen iddianamede, 2 yıl boyunca fiziki ve teknik takibi yapılan 8 kişilik “Yerel Yönetimler Komisyonu'nun “KCK Türkiye Meclisi” adına faaliyet yürüttüğünün tespit edildiği öne sürülmüştü.

Bu komisyon üyelerinin terör örgütünün kent merkezlerindeki eylemlerini koordine ettikleri, yargısal ve mali çalışma yaptıkları iddia edilmişti.

Ayrıca Türkiye'de faaliyet yürüten KCK/TM mensuplarının, sözde “KCK Anayasası” gereğince örgütün Avrupa sorumlusu olan Sabri Ok ile sürekli görüşme içerisinde oldukları ileri sürülmüştü.

Kaynak:Hürriyet
« Son Düzenleme: 17 Haziran 2009, 20:51:12 Gönderen: REKARNO »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #61 : 18 Haziran 2009, 23:47:08 »
Almanya Terör örgütü PKK'yı şoke edecek bir karar aldı. 8 bine yakın yandaşa gönderilen mektup örgütü şaşkına çevirdi.

"Türkiye'de siyasi baskı ve ayrımcılık var" diyerek Almanya'ya siyasi iltica talebinde bulunan terör örgütü yandaşı 8 bin kişiye ülkeyi terk etmeleri için mektup gönderildi.

Alman yüksek mahkemesi de konuyla ilgili başvuruda bulunanlara yönelik verdiği kararda, "Türkiye'de Kürtlere yönelik ayrımcılık yok" kararı verdi.

"Türkiye'de siyasi ayrımcılık yok"

Federal İçişleri Bakanlığı'nın, Alman Yabancılar Yasası'na dayanarak, daha önce "geçici oturma izni" verdiği ancak yasaklı terör örgütü PKK ile ilişkisini kesmeyen, finansman ve kadro temini açısından örgüte desteğini sürdürerek, eylemlerine iştirak ettiğini tespit ettiği yaklaşık 8 bin terör örgütü yandaşına da Almanya'yı terk etmeleri yönünde mektuplar gönderildiği bildirildi.

8 bin PKK yandaşına 'Almanya'yı terket' mektubu

Alman İlticacılar Derneği'nin verilerine göre, Federal İçişleri Bakanlığı tarafından bu ülkeye iltica talebinde bulunan 7 bin 735 terör örgütü yandaşı Kürt kökenli mülteciye gönderilen mektuplarda, Türkiye'de Kürtlere yönelik hiçbir siyasi ayrımcılık ve baskının olmadığı, Kürtlerin iyi şartlarda yaşadıkları belirtilerek, "bir an önce Türkiye'ye dönmelerinin" istenildiği belirtildi.

"Kürtler sıkıntı yaşamıyor"

Terör örgütü PKK'nın yönlendirmeleriyle harekete geçen çok sayıda örgüt yandaşı ilticacının eyalet mahkemelerine dava açtıkları, bu davalardan bazılarının üst mahkemelere kadar taşındığı kaydedildi. Berlin ve Hessen Eyalet Yüksek Mahkemeleri ile Lunenburg Yerel Mahkemesi'nce verilen kararlarda, "Türkiye'de insan hakları konusunda Kürtler açısından bir sıkıntı yaşanmadığına" dikkat çekilerek, talepler reddedildi.

Yasaklı terör örgütü PKK ile ilişkilerini devam ettiren ve terör örgütü tarafından düzenlenen "Ben de PKK'lıyım" imza kampanyasına katıldığı belirlenen Kürt kökenli ilticacıların başvurularına ilişkin yüksek mahkeme kararında söyle denildi:

Ülkeyi terketmeleri için verilen süre ne kadar?

Baskı söz konusu değil

"Avrupa Birliği sürecinde açıklanan paketler de ortaya koydu ki Türkiye'de Kürtlere yönelik toplu işkence, insan hakları ihlali gibi uygulamalar yok. Reformlara imza atan Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nde Kürtler şiddet görmüyor ve siyasi takibe maruz kalmıyor.

Din baskısı iddiası da doğru değil. Türkiye'de farklı etnik gruplara ve dinlere koruma var. Farklı dini gruplar için de bir tehlike yok. Devlet ne kendisi şiddet uyguluyor, ne dolaylı yoldan bunu yapıyor. AB'ye uyum döneminde demokratik bir süreç oluştu. İlticacıların Türkiye'ye geri gönderilmeleri yasaldır. Türkiye'ye dönmelerinde hiçbir sakınca yoktur."

En geç 2-3 ay içinde

Almanya'da üst mahkemelerden de ret kararı çıkmasının ardından yaklaşık 8 bin civarındaki ilticacı durumundaki terör örgütü yandaşının en geç 2-3 ay içinde Almanya'yı terk etmesi gerektiği, Türkiye'ye dönme yönündeki mahkeme kararına uymayanların ise kaçak duruma düşecekleri, yakalananların hapis ve para cezalarını çekmeleri sonrasında Türkiye'ye gönderilecekleri bildirildi.

http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=196509
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı dreamlistan61

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #62 : 19 Haziran 2009, 01:10:00 »
Bunların hepsi hain    kanlarında var bunların

Ben ne yiyiyorsam onlarda aynısını yiyiyor. 

bu konuyu okumadan öncede,böyle bir olayını olduğunu biliyordum  >:(

Çevrimdışı SÜVARİ

• Bölüm Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #63 : 19 Haziran 2009, 10:05:07 »
8000 kişiyi gönderip başımıza bela etmeleri yerine,terör örgütüne destek veren firmaları kapatmaları daha hayırlı olur bence.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #64 : 20 Haziran 2009, 03:46:31 »
Öcalan yine avukatları aracılığıyla konuştu, Erdoğan'ı resmen tehdit etti. İşte Öcalan'ın Erdoğan'ı eleştirdiği sözleri;

İmralı Cezaevi'nde tutuklu bulunan terörist Abdullah Öcalan avukatlarıyla yaptığı haftalık görüşmede yine Kürt sorunu hakkında açıklamalarda bulundu.

Milliyet Gazetesi yazarı Hasan Cemal'in PKK'nın dağ kadrosu lideri Murat Karayılan ile gerçekleştirdiği röportajın ardından, Cumhurbaşkanı Gül ve CHP lideri Deniz Baykal'ın Kürt sorunuyla ilgili açıklamaları ile siyaset arenasında sorunun çözümüne yönelik tartışmalar yoğunlaşmıştı.

ERDOĞAN'I ERGENEKONCU YAPACAK!

Bu süreçle birlikte cezaevinden konuyla ilgili keskin açıklamalar yapmaya başlayan ve hükümete kendisinin görüşlerine başvurulmasını öneren Öcalan son olarak, çözüm yolunda adım atmaması halinde Başbakan Erdoğan'ı "Ergenekon'un bir numarası" ilan edeceğini söyledi.

ERDOĞAN'DAN GÖRÜŞME TALEBİ

Açıklamasınıun büyük bölümünde Başbakan'a seslenen Öcalan, "Türkiye’yi demokratikleştirelim diyorum. Ben Başbakan kötü niyetlidir demiyorum, iyi niyetlidir. Ama onun danışmanları ona yanlış ve eksik bilgi veriyorlar. Biz kendisine doğru bilgi vermeye hazırız." diye konuştu.

"BEN TAHAMMÜL EDİYORUM"

Erdoğan’ın DTP ile görüşmeyi reddetmesini de eleştiren Öcalan avukatlarına yaptığı açıklamada şunları söyledi;

"Başbakan DTP’ye ‘PKK’ye terör örgütü demeden görüşmem’ diyor. Böyle şey olmaz. Başbakan sorunu çözmelidir. Herkesle müzakere etmelidir. Hegemonyacı davranmamalıdır, demokratik güçlerin gelişmesi ve kendini ifade etmelerine imkân tanımalıdır. Ben burada AKP’ye yedi yıldır tahammül ettim.

Eğer adım atmazsa Başbakan'ı buradan Ergenekon’un bir numarası olarak ilan edeceğim. Baykal ve Bahçeli'ye fazla söylenecek bir şey yok. Ancak kendilerine şunu söylemek istiyorum; faşizmden uzak dursunlar, sürecin önünü kapatmasınlar.

http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=196711
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı dreamlistan61

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #65 : 25 Haziran 2009, 17:41:44 »
Adam Olmuşta cvp veriyor   dinsiz imansız

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #66 : 03 Temmuz 2009, 00:36:01 »
Siirt ile Şırnak arasındaki dağlık arazide PKK'nın peşine düşen asker, hava destekli operasyonlarını sürdürüyor.

Siirt ile Şırnak arasındati dağlık arazi kesiminde tespit edilen bir grup PKK'lı teröristi etkisiz hale getirmek için hava destekli operasyon başlatıldı.

Sıcak temas sağlanan teröristlerle çatışma yaşanırken, bölgeye Siirt ve Şırnak'tan helikopterlerle asker sevkedildi.

Siirt'in Eruh İlçesi ile Şırnak'ın Bestler Dereler Bölgesi arasında kalan kırsal kesimde, bu akşam saatlerinde, kalabalık bir grup PKK'lı bölücü terörist tespit edildi. Bölgede bulunan askerlerin teröristlere 'teslim ol' çağırısına ateşle karşılık verilmesi üzerine çatışma çıktı. Şırnak 23'üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı ile Siirt 3'ncü Komando Tugay Komutanlığı'ndan kalkan 'Sıkorsky' helikopterlerle operasyon bölgesine komandolar indirildi. Gece görüşlü Süper Kobra tipi helikopterler de teröristlerin bulunduğu ve kaçabileceği alanları bombaladı.

Bölgede çatışmanın sürdüğü belirtilirken, ölü ya da yaralı konusunda henüz bir bilgi alınamadı.

http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=198407

Çevrimdışı Pardus-TR

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #67 : 03 Temmuz 2009, 22:41:24 »
ALLAH yar ve yardımcıları olsun askerlerimizin, şerefsizlerin hasat zamanı tabii havalar sıcak.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #68 : 04 Temmuz 2009, 11:22:55 »
"Türkiye'de bile..."

04.07.2009 09:41
PKK yönetimindeki Hiwa adlı partinin Kuzey Irak seçimlerine girmesinin engellenmesini eleştiren DTP, Barzani’ye gönderdiği mektupta, ‘Türkiye’de bile Kürtler adına siyaset yapan partiler seçimlere katılabiliyor’ dedi

DTP Genel Başkanı Ahmet Türk ile Genel Başkan Yardımcısı Emine Ayna, Kürt kökenli Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani ve Kuzey Irak’taki Bölgesel Kürt Yönetimi’nin lideri Mesud Barzani’ye bir mektup yazdı.

Milliyet'in haberine göre Türk ve Ayna, 25 Temmuz’da Kuzey Irak’ta yapılacak seçimlere terör örgütü PKK’nın denetimindeki Hiwa (Umut) partisinin girmesine izin verilmemesini eleştirirken, “Demok-ratik olun” çağrısı yaptı.

Türk ve Ayna’nın mektubu, Talabani ile Barzani’ye iletilmek amacıyla KDP ve KYB’nin Ankara temsilciliklerine verildi. Türkiye’de Kürtler adına siyaset yapan partilerin, Kürt kimliğinin tanınmamasına rağmen seçimlere katılabildiği öne sürülen mektupta şu görüşlere yer verildi:

‘Dünya izliyor’

“Federal Kürdistan Bölgesi’nde 25 Temmuz’da yapılacak seçimlerin sadece Federal Kürdistan Bölgesi’ni etkilemeyeceğini özellikle vurgulamak istiyoruz. Dünyadaki tüm Kürtler açısından önemli gördüğümüz bu seçimlerin Federal Kürdistan Bölgesi halkı için hayırlı olmasını yürekten diliyoruz.

Kürtlerin demokratikleşme yolunda ve kendi geleceklerini tayin etmeleri açısından son derece önemli gördüğümüz seçimlerin tüm Kürtler ve dünya ülkeleri tarafından dikkatlice izlendiğinin farkında olduğumuzu belirtmek istiyoruz.

Dolayısıyla, seçimlerin şeffaflığı ve temsiliyette adaletin sağlanabilmesi için asgari koşulların ilgili makamlarca sağlanmasına yönelik görüşümüzü, kardeşliğimizden doğan hukuk gereği ifade etme ihtiyacı hissediyoruz.

Bu durumla bağlantılı olarak bölgedeki tüm siyasi partilerin, eşit koşullar altında yarışmasını son derece hayati önemde görmekteyiz.

Bölgede istikrarın ve barışın tesis edilmesi açısından herkesin ve her kuruluşun bu konuda gerekli hassasiyeti göstermesini yürekten ümit ediyoruz.
Seçim öncesi kamuoyuna yansıyan ‘Hiwa Listesi’nin seçimlere katılmasının engellenmesi haberi partimiz tarafından büyük üzüntüyle karşılanmış ve demokrasi adına kaygılandırmıştır.

‘Sürece katkı sağlamaz’

Irak Yüksek Seçim Kurulu’nun almış olduğu bu kararın Kürt halkının demokratikleşme sürecine bir katkıda bulunmadığını açıkça belirtmek istiyoruz.
Bildiğiniz gibi Kürt dili ve kimliğinin dahi tanınmadığı, Kürtlerin hakları ve özgürlükleri için mücadele edenlerin yoğun siyasi baskı ve yasaklara maruz kaldığı Türkiye’de bile Kürtler adına siyaset yapan partiler seçimlere katılabilmektedir.

‘Dışlama ironik’

Federal Kürdistan Bölgesi’nde Kürtlerin özgürlüğü ve demokratikleşmesi için mücadele eden ‘Hiwa Listesi’ gibi bir oluşumun ironik bir şekilde siyaset dışı bırakılmasının Irak’ın ve Federal Kürdistan’ın demokratikleşmesine katkı sağlamayacağını düşünüyoruz.

Dileriz ki hükümetiniz ve yetkili kurumlarınız önümüzdeki seçim sınavını demokratikleşme yolunda Kürt halkına layık bir şekilde gerçekleştirir ve Ortadoğu’nun demokratikleşmesi açısından önemli bir rol üstlenir.
Bu vesileyle seçimlerin tüm Kürtlere hayırlı olmasını ve kardeş halkımızın iradesinin hiçbir baskı altında kalmadan sandığa yansımasını umut eder, başarılar dileriz.”

Yasak Bağdat’tan geldi

Kuzey Irak’ta faaliyetleri yasaklanan PKK’nın denetimindeki PÇDK’nin kurduğu “hülle partisi” Hiwa’nın Arapçası “El Amal” olarak biliniyor.
‘Hiwa Listesi’nin, 25 Temmuz’da yapılacak seçimlere katılması Bağdat’taki merkezi hükümet tarafından bir süre önce yasaklanmıştı. Kuzey Irak Bölgesel Seçim Komisyonu Başkanı Ali Kader, Bağdat’taki adli makamlar tarafından kendilerine El Amal adlı partinin faaliyetlerinin yasaklandığı yönünde bilgi gelmesi üzerine bu partinin listeden çıkarıldığını belirtmişti. El Amal’ın başındaki isim olan Necibe Ömer de, kararı siyasi gördüklerini belirterek itiraz edeceklerini söylemişti.

http://www.haberturk.com/haber.asp?id=156945&cat=200&dt=2009/07/04

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #69 : 06 Temmuz 2009, 11:27:27 »
ŞIRNAK'TA MAYIN PATLAMASI
İŞÇİ TAŞIYAN ARAÇ MAYINA ÇARPTI: 4 ÖLÜ, 8 YARALI

06.07.2009 09:15
Şırnak'ta meydana gelen mayın patlamasında 4 işçi öldü, 8 işçi yaralandı.

Alınan ilk bilgilere göre, Şırnak-Uludere arasındaki Besta bölgesinde işçiler yol yapımında çalıştığı sırada terör örgütü mensuplarınca döşenen mayın patladı.

Patlamada ilk belirlemelere göre, 4 işçi öldü, 8 işçi de yaralandı.

Yaralılar, Şırnak Devlet Hastanesine kaldırıldı.

AA
« Son Düzenleme: 06 Temmuz 2009, 11:29:10 Gönderen: SKYWOLF »