Anket

Hükümetin "kürt açılımı" politikasını destekliyormusunuz?

Hayır desteklemiyorum,şiddetle karşıyım
61 (77.2%)
Evet destekliyorum, çok olumlu buluyorum
10 (12.7%)
Kararsızım, çünkü sonuçları hakkında emin olamıyorum
8 (10.1%)

Toplam Oy Verenler: 79

Gönderen Konu: PKK İle Mücadele  (Okunma sayısı 1424727 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mehmet05

• DefenceTurk
  • *
  • 134
  • DefenceTurk.com
Ynt: PKK İle Mücadele
« Yanıtla #5540 : 17 Nisan 2023, 01:07:22 »
Ben başka ülkede yaşıyorum herhalde;

Toplam 20 dakikanızı alacaktır;

<a href="http://youtu.be/l1dplXdpff0" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://youtu.be/l1dplXdpff0</a>

<a href="http://youtu.be/Yb3j8NGPxzQ" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://youtu.be/Yb3j8NGPxzQ</a>

<a href="http://youtu.be/7ZpI1xBg5UI" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://youtu.be/7ZpI1xBg5UI</a>

<a href="http://youtu.be/s38oRpAraH4" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://youtu.be/s38oRpAraH4</a>

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5541 : 17 Nisan 2023, 16:12:23 »
Bu videoları koymaktaki amacınız ne? Ana fikir ne?

« Son Düzenleme: 17 Nisan 2023, 16:13:21 Gönderen: serkan1976 »

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #5542 : 17 Nisan 2023, 18:06:15 »

Bu soruyu sormakla amacın ne?

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5543 : 17 Nisan 2023, 20:32:50 »

"Muhalefetin açılım istediğini mi ima ediyor ? " anlamında galiba bu videolar...

Çevrimdışı mehmet05

• DefenceTurk
  • *
  • 134
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5544 : 17 Nisan 2023, 20:41:07 »

"Muhalefetin açılım istediğini mi ima ediyor ? " anlamında galiba bu videolar...

Sevgili Serkan,

Anayasamıza göre kişilerin siyasi konularda görüş açıklama veya açıklamama hakları vardır. Buna karşın siyasiler için ise görüş açıklamak aslında bir yükümlülüktür. Yine demokraside temsil bakımından partilerin halkı değil, halkın partileri gütmesi esastır.

Sorduğun soruya gelince. Benim fikrimin, siyasi alanda ses getirmedikçe bireysel olarak bir anlamı yoktur. Asıl olan demokrasinin araçları partiler ve siyasilerin fikirleridir. İnsanlar fikirleri, planlamaları açıklıkla bilmelidirler ki siyasi temsil yerini bulsun.   

Sadedi, fikir beyan etmedim, sadece bazı siyasilerin ve bazı gazetecilerin bir kısım beyanlarını şahsi yorumum olmadan sundum. 
« Son Düzenleme: 17 Nisan 2023, 20:43:25 Gönderen: mehmet05 »

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5545 : 17 Nisan 2023, 21:29:33 »
Tamam ben de onu diyorum  , attığınız videolarla muhalefetin BTÖ ile işbirliği-açılım-özerklik vb işbirliğine gideceği algısı oluşturmuşsunuz...
Aslında bu algıya katkı yapmakta da haklısınız mesela yerel seçimlerden önce de "CHP adayları seçilirse Ankara-İstanbul Büyükşehir belediye kadroları teröristlerle doldurulacağı algısı " oluşturulmuştu...

Bakın seçim bitti , belediyeler CHP'nin oldu  iktidarın dediği gibi Ankara , İstanbul belediyesinden her gün teröristler fışkırıyor (!)

Her önüne atılanı yememek , tek vatanseverin kendileri olduğunu sanan tiplere de uymamak lazım...
Hele şu memleketin bütün mal varlıklarını satıp bitirenler gitsin BTÖ'nün de sırası gelecektir.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #5546 : 18 Nisan 2023, 09:44:57 »
Tamam ben de onu diyorum  , attığınız videolarla muhalefetin BTÖ ile işbirliği-açılım-özerklik vb işbirliğine gideceği algısı oluşturmuşsunuz...
Aslında bu algıya katkı yapmakta da haklısınız mesela yerel seçimlerden önce de "CHP adayları seçilirse Ankara-İstanbul Büyükşehir belediye kadroları teröristlerle doldurulacağı algısı " oluşturulmuştu...

Bakın seçim bitti , belediyeler CHP'nin oldu  iktidarın dediği gibi Ankara , İstanbul belediyesinden her gün teröristler fışkırıyor (!)

Her önüne atılanı yememek , tek vatanseverin kendileri olduğunu sanan tiplere de uymamak lazım...
Hele şu memleketin bütün mal varlıklarını satıp bitirenler gitsin BTÖ'nün de sırası gelecektir.

+1
Videoları izleme gereği bile duymadım. Günümüzün klasik söylemleri olduğunu tahmin edebiliyorum. Ancak diyebilirim ki iddia edilen yollardan mevcut iktidar da geçmişti! Açılım süreci, ne istediler de vermedik, beraber yürüdük biz bu yolarda vs. say say bitmez. Kendilerini ultravatansever  olarak kabul edenler...

Bütün bu saçmalıklardan ülkenin uğradığı maddi ve manevi zararın büyüklüğü...

Trajikomik bir siyasetimiz var. O nedenle hiçbirini ciddiye alamıyorum. Neresinden tutsak elimizde kalıyor. Bunlar bunları yaptı diyenlerle, şunlar gelirse şunları yapacak diyenler arasında memleket. Memleketin hali ortada. Hep nefret üzerine...

Oysa hiç birine mecbur değiliz! Hata yapan gitmeli. Hesap vererek gitmeli! O kadar basit aslında!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Bogü Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 43
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5547 : 18 Nisan 2023, 09:54:52 »
Muhalefetin yeni bir çözüm süreci başlatma isteği gerek kapalı kapılar ardında gerek gözümüzün önünde yaptıkları ile zaten biliniyor.
Burada kimse kimseyi kandırmasın adamların amacı yeni bir çözüm süreci başlatmak.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #5548 : 18 Nisan 2023, 09:59:43 »
Muhalefetin yeni bir çözüm süreci başlatma isteği gerek kapalı kapılar ardında gerek gözümüzün önünde yaptıkları ile zaten biliniyor.
Burada kimse kimseyi kandırmasın adamların amacı yeni bir çözüm süreci başlatmak.

Ilk Çözüm sürecinin ağır bedelini ödedikten sonra  her müzakere namlunun ucundan geçer.
« Son Düzenleme: 18 Nisan 2023, 10:06:56 Gönderen: Tigerfish »

Çevrimiçi metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 183
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5549 : 18 Nisan 2023, 11:14:50 »
Donup dolasip hep ayni noktalara takiliyor ve sonra ayrisma basliyor nedense!

PKK sanirim hepsimiz icin bir terorist guruptur. "Tersini soyleyen pek yok" Yasalarimiza gore de PKK bir teror orgutu olarak tanimlidir.
Bu cercevede  Guvenlik kuvetlerimiz yasalardan almis oldugu yetkilere dayanarak orgute karsin gerek yurtici gerekse yurtdisinde gerekli karsi mucadeliyi vermektedir ." Buraya kadar her sey normal"

Bir de isin siyasi bacagi konusu vardir ki burada bircok kisi farkli dusunmektedir ." Yani ayrismanin yasandigi konu"
Ulkemizde bulunan kurt vatandaslarimizin buyuk bir cogunlugunu temsil etmekte olan ve TBMM bulunan 3cu en buyuk parti"HDP".
Kimilerine gore HDP PKK nin TC icerisinde olusturmus oldugu siyasi partidir. Kimilerine gore TC de bulunan Kurt kokenli halk tarafindan kurulmus ancak PKK nin golgesinde kalmis bir siyasi partidir. Kimilerine gore  HDP icerisinde PKK sempatizanlarinin cirit attigi ve PKK dan gelen emirler dogrultusunda faliyet gosteren bir siyasi partidir........

Iste isin tezat olan kismi bence burada basliyor.
Nasil PKK konusunda agirlikli olarak ayni goruste isek.PKK nin bir teror gurubu oldugunda mutabik ve  yasalarimizda tanimli bulunan adimlari yillardir atiyorsak . "HDP icin niye farkli dusunuyoruz?"

Yani ya yasal bir partidir veya yasal degildir.
Yasal bir parti olmasa nasil TBMM icerisinde bulunan 3 cu buyuk parti olarak temsil edilmektedir?

Yasal bir parti ancak parti icerisinde bazi sahislarin PKK uyesi ise niye kanunlarimizin ongurdugu sekilde bu sahislar hakkinda yasalarimizin vermis oldugu yetkiye dayanarak geregini yeterince yapmiyoruz ?

Bahsetmis oldugum siyasi partiyi dislamak ayristirmaktansa sistem icerisine cekmeye niye yeterince odaklanmiyoruz?

Ne ise fazla uzattim. Bence isin kolayina kacmayi tercih ettigimizden dolayi iste bu konuda ayrismaktayiz.
Basindan beri siyasilerimiz ve bizleri idare edenler isin kolayini tercih ettiler onu da bu bir guvenlik sorunudur temasini one cikararak mucadeleyi gevenlik kuvettlerine havale ederek kendilerini fazla yormama yolunu sectiler.

Guvenlik sorunu elbette mevcuttur bunun mucadelesini de sahada guvenlik kuvetleri yapar. Ancak isin siyasi ve kanuni kismi ise masa basinda TBMM catisi altinda yapilmali.Yoksa  bu kor dongu daha onlarca yil daha devam eder durur ,bizler usansak dahi baskalari bizim bu iyilesmeyen yaramizi islerine gediklerindekasir durur.

Demek ki problem yoktur veya toptan yasaklanmali kapatilmali gibi bos ve defalarca denedigimiz yontemleri bir kenera birakip elimizi tasin altina koyup bu siyasi partiyi sistem icerisine nasil cekebilecegimize kafa yormaliyiz.

« Son Düzenleme: 18 Nisan 2023, 11:24:35 Gönderen: metin62 »