Anket

Hükümetin "kürt açılımı" politikasını destekliyormusunuz?

Hayır desteklemiyorum,şiddetle karşıyım
61 (77.2%)
Evet destekliyorum, çok olumlu buluyorum
10 (12.7%)
Kararsızım, çünkü sonuçları hakkında emin olamıyorum
8 (10.1%)

Toplam Oy Verenler: 79

Gönderen Konu: PKK İle Mücadele  (Okunma sayısı 1424602 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 292
Ynt: PKK İle Mücadele
« Yanıtla #5530 : 16 Nisan 2023, 19:00:24 »
silah bırakmak zaten odur ne olacaktıya başka

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5531 : 16 Nisan 2023, 19:39:17 »
silah bırakmak zaten odur ne olacaktıya başka

?????? Anlamadım...

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 292
« Yanıtla #5532 : 16 Nisan 2023, 19:51:43 »
Sana demedim
Yani terör örgütü silah bırakıcam derse buna hiç bir devlet beni ilgilendirmez ben senle savaşa aynen devam ederim demez yaptıklarının bedelini ödeyeceksin de demez
« Son Düzenleme: 17 Nisan 2023, 04:21:47 Gönderen: re »

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5533 : 16 Nisan 2023, 20:15:35 »
Devletin kurumları-istihbarat sana  "evet terör örgütü ve tabanı barışa hazır , zemin oluşmuş , barışta samimiler " demeden gidip siyasi rant için anlaşma yapma saflığına da düşmemek gerek...

Bkz. Açılım süreci

Çevrimdışı Gökbörü

• DefenceTurk
  • *
  • 135
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5534 : 16 Nisan 2023, 20:28:21 »
Türkiye'ye karşı silah birakacagim diyor, silah birakacagim demiyor..Suriye ve Irakta devletlesme adimlarini rahat atabilmek ve dünya kamuoyunda "biz silah bırakacaktık ama Türkiye bize saldirdi" hikayesine sığınabilmek için lafontenden masallar..

Üzerlerimizdeki askeri baskı azalsin, munkunse turk askeri Irak ve suriyeden çıksın, 10 sene iyice palazlanip sonra Türkiye'nin üzerine iyice cullanalim denemesi..

Yemezler...
What is steel compared to the hand that wields it?

Çevrimdışı Bogü Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 43
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5535 : 16 Nisan 2023, 22:15:16 »
Aranızdaki tartışmaya girmiş gibi olacağım ama
1990larda terör örgütü sözde barışını 33 silahsız eri sehit ederek bozup o günlerden bugüne binlerce Mehmetçiği sehit etti.
2013 de resmi çözüm sürecini de şehirlere yığınak yaptıktan sonra 2 polisimizi şehit ederek bozdular ve biz bunun ceremesini çektik.
Hala bu alçak k.ncik terör örgütüne güvenip opeasyonlari durdursak bu artık Gaflet Dalelet ve hatta bi fiil ihanet içinde olmaktan başka bir şey değildir

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5536 : 16 Nisan 2023, 22:37:24 »
Aklıma BABA filmindeki meşhur bir sahne geldi ;

Vito Corleone: .............. toplantı teklifini sana kim getirirse hain odur. Bunu asla unutma!!!

Kim sana silahları bırakalım , açılım yapalım vs... vs... teklifini getiriyorsa bil ki hain odur...Bunu asla unutma!!!
Kim sana MMU projesini , Milgem vs... bırakalım dışarıdan gemi-uçak alalım teklifini getiriyorsa bil ki hain odur...Bunu asla unutma!!!

Bu liste daha da uzatılabilir.... :) :) :)

Çevrimdışı th3

• DefenceTurk
  • *
  • 5
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5537 : 16 Nisan 2023, 23:13:33 »
Sana demedim
Yani terör örgütü silah bırakıcam derse buna hiç bir devlet beni ilgilendirmez ben senle savaşa aynen devam ederim demez yaptıklarının bedelini ödeyeceksin de demez onurlu bir kapı aralar illaki bu duruma. ETA İRA bunlarda silah bıraktılar mesela yada orta Amerika'da Afrika'da bir sürü terör örgütü silah bıraktı. Zaman başka seçenekler yaratır karşıdaki de durumu tartar olur böyle şeyler. Tabi ki biraz mide istiyor böyle şeyler ama devletlerin hepsi böyle şeyleri yapacak kadar miğdesiz olabilirler bu onları görevidir. Devletler halkı onurlu gururlu ahlaklı dürüst merhametli olsun diye bütün suçları ayıpları kendi üstüne toplar öldürmek gerekiyorsa kendi yapar ayıp gerekiyorsa kendi yapar halkını bunlardan uzak tutar bu sayede. Terör örgütü ile barışı bize bıraksalar bu onur gurur öfke ile bu kafa ile biz kıyamete kadar barışamayız ama devletler bizim kadar ahlaklı değillerdir onlar yapılması gerekiyorsa yapar

Bu zırvalığı yaklaşık 10 yıl önce dinleyip sonuçlarını görmedik mi? Devlet ''savaşa'' aynen devam edip son teröriste kadar temizler ve terör biter. Teröre katılımı engellemek ayrı bir konu. ''Savaşarak terör bitmez'' geyiği çoktan öldü. ETA ile PKK aynı değiş. Ama ikisi de terör örgütü diye bir yaklaşım da olmaz.  Yeni bir çözüm saçmalığına girişenin siyasi sonu oldukça hazin biter. Danışmanlarının hayal dünyalarına kendilerini kaptırmamalarını dilerim.

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 292
« Yanıtla #5538 : 16 Nisan 2023, 23:24:36 »
th3 sana bana sormayacaklar merak etme bu işler senin benim fikrimle olsa zaten kıyamete kadar hiç bir sorunu çözemeyiz biz bu onurla gururla ve tabi sığlıkla. Devletler böyle şeyler hep yaparlar sen ben höpürsekte köpürsekte. Açılım olurken bir şey dedin mi mesela oturdun vatandaş olarak seyrettin hadi engel olsaydınya.  Yine sana bana sormayacaklar aralarında halledecekler bu yüzden o olmaz bu olmaz deme sana bana kimse bir şey sormayacak. Sen durumu seyri doğru analiz et takip et eğlenceli olsun senin için.
« Son Düzenleme: 16 Nisan 2023, 23:26:05 Gönderen: re »

Çevrimdışı th3

• DefenceTurk
  • *
  • 5
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5539 : 16 Nisan 2023, 23:54:53 »
th3 sana bana sormayacaklar merak etme bu işler senin benim fikrimle olsa zaten kıyamete kadar hiç bir sorunu çözemeyiz biz bu onurla gururla ve tabi sığlıkla. Devletler böyle şeyler hep yaparlar sen ben höpürsekte köpürsekte. Açılım olurken bir şey dedin mi mesela oturdun vatandaş olarak seyrettin hadi engel olsaydınya.  Yine sana bana sormayacaklar aralarında halledecekler bu yüzden o olmaz bu olmaz deme sana bana kimse bir şey sormayacak. Sen durumu seyri doğru analiz et takip et eğlenceli olsun senin için.

Devletler değil oy hesabındaki sığ ve vasat siyasiler yapıyor bunu öncelikle. Kendi adıma bir şey dedim ve yaptım. Açılım olurken yaşanan siyasi ortam bir daha benzeri görülmeyecek istisnai bir durumdu ki o şartlarda bile mevcut siyasi otorite ağır bedeller ödedi ve çark etmek zorunda kaldı. Mevcut ve gelecek dönemde %1 için yapamayacağı şaklabanlık kalmayacak siyasilerin boyunu fazlasıyla aşar bu girişim. O yüzden diyorum danışmanlarının anlattığı ıslak rüyalara kendilerini fazla kaptırmasınlar diye. Son kısma katılıyorum ama. Böyle bir aptallık yapacak olanların siyasi kariyerinin çöküşünü izlemek oldukça eğlenceli olur.