Anket

Hükümetin "kürt açılımı" politikasını destekliyormusunuz?

Hayır desteklemiyorum,şiddetle karşıyım
61 (77.2%)
Evet destekliyorum, çok olumlu buluyorum
10 (12.7%)
Kararsızım, çünkü sonuçları hakkında emin olamıyorum
8 (10.1%)

Toplam Oy Verenler: 79

Gönderen Konu: PKK İle Mücadele  (Okunma sayısı 1423474 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Gökbörü

• DefenceTurk
  • *
  • 135
  • DefenceTurk.com
Ynt: PKK İle Mücadele
« Yanıtla #5510 : 24 Aralık 2022, 23:01:17 »
Ben olsam bunları himaye eden bütün ülkelerde sahte bayrak operasyonu düzenlerdim...ortalığı toza dumana katmak için her yolu denerdim...

Biz nasıl onyillardir çekiyorsak aynısının binde birini Fransa Almanya çekse çoktan tavrını değiştirmişti...
What is steel compared to the hand that wields it?

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #5511 : 24 Aralık 2022, 23:17:04 »
Ölen belli öldüren belli. Ama gine Türkiye suçluyorlar ve alman medyası bunuda fersah fersah anlatıyor.

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 292
« Yanıtla #5512 : 25 Aralık 2022, 09:01:38 »
Fransa da anarşi kültürü vardır bu kırma dökme polis tarafından çerçevesi içinde kaldıkça tolere edilir Fransız halkıda bunu saygıyla karşılar öfkelenmez doğru bulur bu isyanı. Fransız polisi idaresi için bu olay çerçevesi içinde kaldığı sürece tolere eder rahatsız olmaz. Fransa da bir binaya girip ortalığı taramış birilerini öldürmüşsen bunu kuzu kuzu karşılamak asıl tiksinti vericidir. Fransız demokrasisi anarşizm üzerine inşa edilmiştir Fransız devriminden alır bu folklörü. Öğrenciler iki senede bir yıkıyor döküyor evlerine çekiliyor Fransa yıkılmıyor. Her Fransız o isyanın parlayıp söneceğini bilir bu karşılıklı bir centilmenlik anlaşmasıdır Fransa da. Olayı tabi pkk terör örgütünü hariç tutarak yorumladım Fransa da anarşiklik tolere edilen bir şeydir ne polis panikler ne halk öfkelenir şehri yıkılıyor diye
« Son Düzenleme: 25 Aralık 2022, 09:16:20 Gönderen: re »

Çevrimdışı mehmet05

• DefenceTurk
  • *
  • 132
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5513 : 25 Aralık 2022, 11:22:26 »
Var mı bizim kadar yakılıp yıkılan hala HDP peşinde koşuyor siyasi partiler, halk da bu konuda pek ses etmediğine göre bizim demokrasimiz baya bı Avrupa üstü olmalı. O zaman Fransa'ya biraz demokrasi ihraç etmeli, şu PKK'lılar mesela Korsikalı ayrılıkçılarla bombalı, silahlı eylemler yapıp, hatta bazı kasabalarda çoğunluğu ele geçirip devlet kurmalı o kasabalarda, Fransa da nasiplenmeli demokrasinin bu tür nimetlerinden, hep bize düşmemeli bu nimetler.

Bir de şöyle düşünmeli bu terör, mikro milleyetcilik olmasaydı, onlar tarafından bu kadar gölgede birakilmasaydı, meslek kuruluşları, demokratik örgütlerde baskıcı azınlık diktası kurmasalardı, acaba herkesi kapsaması gereken sağlık, eğitim, emeklilik, ücret, yasalar önünde eşitlik hususlarında bu kadar dejenerasyon, erime olur muydu?

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 292
« Yanıtla #5514 : 25 Aralık 2022, 11:29:43 »
İroni yapmanın sana bir faydası yok Fransa da ki demokrasi ile Türkiye deki demokrasi arasında buradan aya kadar fark var neresinden nasıl bakarsan bak istediğin kadar kinayeli konuş 

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #5515 : 25 Aralık 2022, 11:40:32 »
(1) Fransa da anarşi kültürü vardır bu kırma dökme polis tarafından çerçevesi içinde kaldıkça tolere edilir Fransız halkıda bunu saygıyla karşılar öfkelenmez doğru bulur bu isyanı. (2) Fransız polisi idaresi için bu olay çerçevesi içinde kaldığı sürece tolere eder rahatsız olmaz. Fransa da bir binaya girip ortalığı taramış birilerini öldürmüşsen bunu kuzu kuzu karşılamak asıl tiksinti vericidir. Fransız demokrasisi anarşizm üzerine inşa edilmiştir Fransız devriminden alır bu folklörü. Öğrenciler iki senede bir yıkıyor döküyor evlerine çekiliyor Fransa yıkılmıyor. Her Fransız o isyanın parlayıp söneceğini bilir bu karşılıklı bir centilmenlik anlaşmasıdır Fransa da. Olayı tabi pkk terör örgütünü hariç tutarak yorumladım (3) Fransa da anarşiklik tolere edilen bir şeydir ne polis panikler ne halk öfkelenir şehri yıkılıyor diye

Çok yorma kendini. Tek seferde de anlayabiliyoruz biz.  ;)
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı mehmet05

• DefenceTurk
  • *
  • 132
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5516 : 25 Aralık 2022, 11:45:52 »
Kinaye yok aslında, gerçeğin kinayeli gibi algılandığı dramatik bir durum var sadece

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Terör örgütü PKK/YPG depremi bile fırsat bildi: Misliyle karşılık verildi

Milli Savunma Bakanlığı, terör örgütü PKK/YPG'nin bölgedeki depremi bile fırsat bilerek Tel Rıfat’tan Öncüpınar Hudut Karakolu'na saldırı gerçekleştirdiğini duyurdu.
Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada "İnsanlıktan nasibini almamış olan terör örgütü PKK/YPG, depremi bile fırsat bilerek Tel Rıfat’tan Öncüpınar Hudut Karakolumuzun sorumluluk sahasına alçakça bir ÇNRA saldırısı gerçekleştirdi. Birliklerimizde hasar-zayiat oluşmazken, terör hedeflerine misliyle karşılık verildi" denildi.

https://www.hurriyet.com.tr/gundem/son-dakika-teror-orgutu-pkk-ypg-depremi-bile-firsat-bildi-misliyle-karsilik-verildi-42216196
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
Terör örgütü PKK/YPG depremi bile fırsat bildi: Misliyle karşılık verildi
[/url]

Ismine layik hareket etmis  >:(

Çevrimdışı korsan2

• DefenceTurk
  • *
  • 14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5519 : 20 Şubat 2023, 13:34:42 »
terör saldırılarına karşı  mayın yasağı nedeniyle bir bubi tuzağı araştırıyordum.
şu  mayını yasaklayan anlaşmayı okuyunca  bazı şeyler dikkatimi çekti.

"2. Taraf Devletlerin her biri, ulusal egemenlik hakkını kullanarak bu Sözleşmeden çekilme hakkına sahiptir. Bu durumda çekildiğini bütün diğer Taraf Devletlere, Saklayıcıya ve Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyine bildirecektir. Sözkonusu çekilme kararıyla ilgili belgelerde çekilmeye yol açan sebeplerin tam bir açıklamasına yer verilecektir.
3. Çekilme, ancak çekilmeyle ilgili belgelerin Saklayıcı tarafından alınmasından altı ay sonra yürürlüğe girecektir. Bununla birlikte, altı aylık süre dolduğunda çekilen Taraf Devletin bir silahlı çatışmanın içinde bulunması halinde, çekilme silahlı çatışma sonuçlanmadan önce yürürlüğe girmeyecektir."

https://www.ihd.org.tr/ottowa-slees/

üçüncü  maddeyi nasıl yorumlamak gerekiyor?
yani bu anlaşmadan çekilmemiz mümkün;  ama çekilsek bile   çatışma bitene kadar  anlaşmaya aynen uymak zorunda mıyız?
Suriye ve terör  bu  madde  kapsamına mı giriyor?

fakat  anlaşmanın bir açığı var galiba.
bu anlaşmada özellikle anti personel mayın  kavramı var ve  anti personel kavramının tanımı yapılmış.

"1. “Anti-Personel Mayın (APM)”, bir kişinin mevcudiyeti, yaklaşması veya teması ile infilak edecek biçimde tasarımlanan ve bir veya birden fazla kişiyi etkisiz hale getirecek, yaralayacak veya öldürecek mayındır. Şahıslara yönelik olmayıp, araçların yaklaşması, üzerine basması veya dokunması ile patlayacak şekilde tasarımlanmış ve bunların yerinden sökülmesini engelleyen sistemlerle teçhiz edilmiş mayınlar, bu şekilde teçhiz edilmiş olmaları nedeniyle, anti-personel mayın olarak telakki edilmezler."

https://www.ihd.org.tr/ottowa-slees/

yani  bu  tanıma göre anti personel yasak;  ama anti tank  bu sözleşme kapsamına girmiyor mu?
diğer  husus ise "infilak"  kelimesi kullanılmış.
bu durumda infilak etmeyen  bir tuzak  kurmanın  önünde bir engel yok mu?
barutla infilak etmez de,  mesela  elektrik.