Anket

Hükümetin "kürt açılımı" politikasını destekliyormusunuz?

Hayır desteklemiyorum,şiddetle karşıyım
61 (77.2%)
Evet destekliyorum, çok olumlu buluyorum
10 (12.7%)
Kararsızım, çünkü sonuçları hakkında emin olamıyorum
8 (10.1%)

Toplam Oy Verenler: 79

Gönderen Konu: PKK İle Mücadele  (Okunma sayısı 1416910 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Diyarbakır'da bombalı araçlı saldırı! Polis aracı geçişi sırasında patlatıldı: Yaralılar var

Diyarbakır Mardin yolu üzeri canlı hayvan borsası yanında yolun sağ tarafına park etmiş halde bekleyen bombalı araç, polis çevik kuvvet aracının geçtiği sırada patlatıldı. Patlama nedeniyle 8 polis memuru yaralandı. 112, İtfaiye ve özel harekat olay yerine sevk edildi. Bakan Soylu yaralanan polis memurlarının tedbiren hastaneye götürüldüğünü ve olayın faili olduğu değerlendirilen iki kişinin gözaltına alındığını duyurdu.
Bu sabah saat 05.00 sıralarında Diyarbakır- Mardin Karayolu üzerinde çevik kuvvet polis servis aracının geçişi sırasında bombalı araçla saldırı düzenlendi. Çevik Kuvvet servis midibüsünün merkez Sur ilçesi Çarıklı Mahallesinde kurulan canlı hayvan pazarının bulunduğu bölgeden geçişi sırasında yola daha önceden park edilen bomba düzenekli otomobil patlatıldı.

Saldırısı sırasında devrilen midibüste bazı polis memurları yaralandı. Saldırı ihbarının ardından bölgeye güvenlik güçleri ile sağlık ekipleri sevk edildi.

Polis, çevre güvenliğini sağlarken, yaralılar ambulanslarla hastanelere kaldırıldı. Yaralı sayısında herhangi bir açıklama yapılmazken, saldırıyla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldı.

BAKAN SOYLU: OLAYIN FAİLİ OLDUĞU DEĞERLENDİRİLEN 2 KİŞİ GÖZALTINDA

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu sosyal medya hesabından "Diyarbakır’da göreve giden polis aracımız geçerken 05.10'da park halindeki araçta patlama meydana gelmiştir. Tedbiren polis arkadaşlarımız hastaneye götürülmüşler ve ayakta tetkikleri yapılmıştır. Olayın faili olduğu değerlendirilen iki kişi gözaltına alınmıştır. Geçmiş olsun." mesajını paylaştı.

https://www.hurriyet.com.tr/gundem/son-dakika-diyarbakirda-bombali-aracli-saldiri-polis-araci-gecisi-sirasinda-patlatildi-yaralilar-var-42188426
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
Ynt: PKK İle Mücadele
« Yanıtla #5501 : 16 Aralık 2022, 12:24:54 »
Bu tür saldırı riski olan servis araçları belli ölçüde zırhlandirıldı ama yine de sık sık güzergah değişiklikleri de yapılmalı...Geçmiş olsun

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #5502 : 16 Aralık 2022, 14:29:37 »
ufaktan ufaktan geliyor sanki mesaj veriyorlar gibi

Çevrimdışı Bogü Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 43
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5503 : 17 Aralık 2022, 11:32:44 »
Son 6 yıldır gerek yurt içi gerek yurt dışında yapılan etkili operasyonlarla terör örgütü eskiye nazaran oldukça güç kaybetti ve başını kolay kolay çıkaramaz oldu.
Bu demek değildir ki meskun yapılanmaları tamamen bitirildi etkisizlestirildi. Adım gibi eminim eylem yapamasalarda terör örgütünün meskunda kayda değer derece de yapılanmaları ve silah kaynakları var.
Bunları göz ardı etmemek lazım

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5504 : 17 Aralık 2022, 12:19:00 »
Maalesef terör örgütünün en büyük avantajı insan kaynağı fazla...
Müge Anlı programında  soruyor 10 çocuklu kadına , kadın ben iyi bir anneyim , ailemiz iyi bir aile...
10 çocuktan 2 tanesi uyuşturucudan hapiste 1 tanesi köprü altında yaşamış 1 tanesi de yengesinin kanser parasını yemiş bu nedenle programa çıkmış.

Şimdi bu Türkiye'de görece koşulları iyi bir ülkedeki durum.
Bunun Suriye'si   Irak'ı,İran,ı vs var...

Gelişen teknolojiyi kullanıp mümkün olan en iyi şekilde en azından sınır kontrolünü utlaka sağlamalıyız...

Ayrıca terör örgütü kadrosunun Suriye'ye yoğunlaştığını da unutmayalım oradan tekrar Türkiye içine bir akışa izin vermemeliyiz....

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com

Çevrimdışı Gökbörü

• DefenceTurk
  • *
  • 135
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5506 : 24 Aralık 2022, 21:02:02 »
Hiç kuşkunuz olmasın, yine mağduru oynayacaklardir...

Fransanin bunlara olan desteğini Parisi külliyen yaksalar değiştirmez...
What is steel compared to the hand that wields it?

Çevrimdışı Mehmet75

• DefenceTurk
  • *
  • 35
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5507 : 24 Aralık 2022, 21:12:33 »
Bence sevenlerin arasına girmeyelim.

Şaka Maka Almanya'da ve Fransa'da yeterli sayıya ulastilarsa iki ülkenin arasında bir yerlerde (alsaz loren olabilir) bir devlet kurmak için ayaklanabilirler. Bence mahzuru yok. Buralardan direk uçuşla hergun binlerce takviye alabilirler. Zaten kendilerine hint-avrupa dil ailesinden alien diyebiliyorlar.. nasıl halatlar gidip fransayi kurduysa, bunlar da gidebilirler.

Çevrimdışı Bogü Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 43
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5508 : 24 Aralık 2022, 22:38:15 »
Bunların çoğu örgütü bahane edip yurt dışına iltica eden taife çoğunun derdi yurt dışına gidip parayı bulmak pek çoğunun doner, yemek restoranları var. Üstüne ailenin gençleri baba parasi ve devletten işsizlik ödeneği ve sosyal yardım alıyor.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5509 : 24 Aralık 2022, 22:53:09 »
Vandal her yerde vandaldır...
 Fransa devletinin kısa vadede tutumunu değiştirmez belki ama Fransızların tutumu değişirse ileride hiç değilse azılı Türk düşmanı tavrından , Türk düşmanı klasmanına geçerler...
Orly havaalanı baskını Fransızların Asala'ya bakışını değiştirmişti 6 kişi kaybettiklerinde hatırlarsanız
« Son Düzenleme: 24 Aralık 2022, 22:54:46 Gönderen: serkan1976 »