Anket

Hükümetin "kürt açılımı" politikasını destekliyormusunuz?

Hayır desteklemiyorum,şiddetle karşıyım
61 (77.2%)
Evet destekliyorum, çok olumlu buluyorum
10 (12.7%)
Kararsızım, çünkü sonuçları hakkında emin olamıyorum
8 (10.1%)

Toplam Oy Verenler: 79

Gönderen Konu: PKK İle Mücadele  (Okunma sayısı 1424062 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
Ynt: PKK İle Mücadele
« Yanıtla #5340 : 04 Haziran 2021, 17:16:01 »
Duvar örmüştük sınıra  , terörist ve yasadışı geçişler önlensin diye... Bunun da büyük faydaları olmuştur kanımca...

Çevrimdışı Bogü Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 43
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5341 : 14 Haziran 2021, 10:21:15 »
Duvarın pek bir faydası olmadi hatta kalekollarin bile kalekolda olsa 8 9 saat 250 300 kişilik terörist gruba karşı pek bir caydiriciligi yok. Eski tip karakollara göre daha az sehit verirdik ama gene sehit verirdik. Bu adamlar çok zaman oncesi değil koca tabura saldıran adamlardı.
Teror örgütünün hareketini en çok engelleyen yaygın kullanım iha siha oldu. Ihalar sayesinde önceden 20ser 30ae kişilik gruplarla rahat rahat gezerken 3 5 kisi bile zor geziyor. Yurt içinde kalan kırıntıları artık saklanmaya çalışıyor başlarını zar zor çıkartıyor.
Artık güvenlik güçlerimiz sehit vermeden aktif bir hava koruması altında bu itlere artık göz actirmiyor.

Çevrimdışı Gökbörü

• DefenceTurk
  • *
  • 135
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5342 : 14 Haziran 2021, 11:15:45 »
SIHA/IHA'lar kadar istihbarat da onemli, ozellikle ust duzey yoneticilerin etkisiz hale getirilimesinde..

Tabii beynimin komplo teorisi kismini calistirip beyin jimnastigi yaparsam, aklima su soru da gelmiyor degil;

Acaba PKK'yi Turkiye ve Irak'ta basini kaldiramaz hale getirmek icin ABD bizim onumuzu acti (isithbarat, yoneticilerin yerlerinin verilmesi, operasyonlara fazla ses cikartilmamasi vs) ve karsilingda da Suriye'de YPG'nin kontrolundeki yerleri kurcalamama sozu mu aldi?

What is steel compared to the hand that wields it?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
MSB duyurdu! 5 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi
« Yanıtla #5343 : 16 Haziran 2021, 10:33:12 »
MSB duyurdu! 5 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanlığı, Pençe-Yıldırım ve Pençe-Şimşek operasyonları kapsamında 5 PKK’lı teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

İşte Milli Savunma Bakanlığı'nın paylaşımı:

Güçlü, Kararlı ve Muktedir!

Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimiz teröristlerin inlerine yönelik operasyonları aralıksız sürdürüyor.

Irak’ın kuzeyindeki Pençe-Yıldırım ve Pençe-Şimşek operasyonları kapsamında tespit edilen 5 PKK’lı terörist daha etkisiz hâle getirildi.

https://www.hurriyet.com.tr/gundem/son-dakika-msb-duyurdu-5-pkkli-terorist-etkisiz-hale-getirildi-41833305
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
MSB duyurdu: 40'a yakın terör hedef imha edildi
« Yanıtla #5344 : 30 Temmuz 2021, 11:22:27 »
MSB duyurdu: 40'a yakın terör hedef imha edildi

MSB'den gelen son dakika açıklamasında, 'Irak'ın kuzeyindeki Kandil, Gara, Hakurk ve Zap bölgelerinde terör örgütü PKK tarafından kullanılan hedeflere hava harekatı düzenlendi, 40'a yakın hedef imha edildi.' ifadeleri kullanıldı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) bölücü terör örgütüne karşı etkin ve kapsamlı terörle mücadele harekatının büyük bir azim ve kararlılıkla yürütüldüğü belirtildi.

Bu kapsamda dün Irak kuzeyinde Kandil, Gara, Hakurk, Zap bölgelerinde bulunan ve teröristler tarafından kullanılan hedeflere hava harekatı düzenlendiği bildirilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Hava harekatıyla teröristlere ait barınak, sığınak ve mühimmat depoları, sözde karargah yerleri ile mağaralardan oluşan 40'a yakın hedef imha edilmiş, terör örgütünün söz konusu bölgelerdeki varlığına ağır bir darbe vurulmuştur. Asil milletimizin bağrından çıkan Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından ülkemizin ve milletimizin güvenliği için terörle mücadeleye en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar devam edilecektir."

https://www.hurriyet.com.tr/gundem/son-dakika-msb-duyurdu-40a-yakin-teror-hedef-imha-edildi-41862705
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #5345 : 08 Ağustos 2021, 10:18:11 »
MSB duyurdu: Cezasız kalmadı... 6 terörist etkisiz hale getirildi

5 Ağustos'ta Fırat Kalkanı bölgesinde sivil bir vinci ve sivil bir ambulansı tanksavar füzesiyle vuran PKK/YPG’li teröristlere ağır darbe vuruldu. Milli Savunma Bakanlığı, 6 PKK/YPG’li teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı. MSB'den yapılan açıklamada ''Etkisiz hâle getirilen 6 teröristten birinin sivil vinç ve ambulansa tanksavar füzesi atarak 2 masum sivili katleden terörist olduğu tespit edildi'' ifadelerine yer verildi.

Milli Savunma Bakanlığı'nın Twitter'dan yaptığı paylaşımda ''PKK/YPG’li teröristlerin 5 Ağustos’ta, Fırat Kalkanı bölgesindeki sivil bir vinci ve sivil bir ambulansı tanksavar füzesiyle vurması cezasız kalmadı. Ateş destek vasıtalarımızla yapılan atışlarla 6 PKK/YPG’li terörist etkisiz hâle getirildi. Etkisiz hâle getirilen 6 teröristten birinin sivil vinç ve ambulansa tanksavar füzesi atarak 2 masum sivili katleden terörist olduğu tespit edildi.'' denildi.

https://www.hurriyet.com.tr/gundem/son-dakika-msb-duyurdu-cezasiz-kalmadi-6-terorist-etkisiz-hale-getirildi-41868714

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
MSB duyurdu! 13 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi
« Yanıtla #5346 : 09 Ağustos 2021, 12:45:10 »
MSB duyurdu! 13 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanlığı, Pençe Kaplan bölgesinde tespit edilen 13 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Irak'ın kuzeyindeki Pençe Kaplan harekatı bölgesinde 13 teröristin tespit edildiği belirtildi.

Söz konusu teröristlerin etkisiz hale getirildiği kaydedilen açıklamada, "Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, terör örgütü PKK'ya ağır darbe vurmaya devam ediyor." ifadesine yer verildi.

https://www.hurriyet.com.tr/gundem/son-dakika-msb-duyurdu-13-pkkli-terorist-etkisiz-hale-getirildi-41869301

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
MSB acı haberi duyurdu: 1 asker şehit
« Yanıtla #5347 : 12 Ağustos 2021, 23:55:20 »
MSB acı haberi duyurdu: 1 asker şehit

MSB, Irak'ın kuzeyindeki Pençe-Şimşek operasyon bölgesindeki üs bölgesine PKK'lı teröristlerce yapılan havan saldırısı sonucu bir askerin şehit olduğunu bildirdi.

Bakanlığın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Irak'ın kuzeyindeki Pençe-Şimşek operasyon bölgesinde bulunan bir üs bölgesine PKK'lı teröristlerce havan saldırısı düzenlendiği belirtildi.

Saldırıda bir askerin ağır yaralandığı ve kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olduğu ifade edildi.

Paylaşımda, "Kahraman silah arkadaşımıza Allah'tan rahmet, ailesine ve Türk Silahlı Kuvvetlerimize başsağlığı ve sabır dileriz. Saldırıyı gerçekleştiren teröristlere derhal karşılık verilmiş, ilk belirlemelere göre 3 terörist etkisiz hale getirilmiştir. Bölgede operasyonlarımız sürmektedir." bilgisi verildi.

https://www.hurriyet.com.tr/gundem/son-dakika-haberi-msb-aci-haberi-duyurdu-1-asker-sehit-41872164

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
MSB acı haberi duyurdu! 3 asker şehit, 2 yaralı
« Yanıtla #5348 : 16 Ağustos 2021, 13:04:17 »
MSB acı haberi duyurdu! 3 asker şehit, 2 yaralı

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada "Pençe-Yıldırım Harekâtı bölgesinde 15 Ağustos 2021 tarihinde teröristler tarafından yerleştirilen EYP’nin patlaması sonucunda üç kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, iki kahraman silah arkadaşımız da yaralanmış ve derhal hastaneye kaldırılarak tedavilerine başlanmıştır" denildi.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, "Pençe-Yıldırım Harekatı bölgesinde 15 Ağustos 2021 tarihinde teröristler tarafından yerleştirilen el yapımı patlayıcının patlaması sonucunda 3 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 2 kahraman silah arkadaşımız da yaralanmış ve derhal hastaneye kaldırılarak tedavilerine başlanmıştır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralılarımıza da acil şifalar dileriz" denildi.

https://www.hurriyet.com.tr/gundem/son-dakika-msb-aci-haberi-duyurdu-3-asker-sehit-2-yarali-41874219

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
Alıntı

MİT’e ait SİHA’lar, Kamışlı/Hemo bölgesinde içerisinde 2 YPG/PKK’lı teröristin bulunduğu aracı vurdu.
https://mobile.twitter.com/welcomeToTRT