Anket

Hükümetin "kürt açılımı" politikasını destekliyormusunuz?

Hayır desteklemiyorum,şiddetle karşıyım
61 (77.2%)
Evet destekliyorum, çok olumlu buluyorum
10 (12.7%)
Kararsızım, çünkü sonuçları hakkında emin olamıyorum
8 (10.1%)

Toplam Oy Verenler: 79

Gönderen Konu: PKK İle Mücadele  (Okunma sayısı 1416682 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Alpars

• DefenceTurk
  • *
  • 40
  • DefenceTurk.com
Ynt: PKK İle Mücadele
« Yanıtla #5330 : 21 Mayıs 2021, 02:44:24 »
Pkk lı şerefdizler bugünde Batman ve Şırnakta yine kumsndalı uçaklarla saldırı yapmaya çalışmışlar. Öok şükür Rabbimize herhangi bir zayiat zarar yokmuş. Geçmiş olsun.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #5331 : 21 Mayıs 2021, 08:05:56 »
Metin Bey buna dikkat çekmişti işte. İçeride kalan az sayıdaki terörist bu tip eylemleri sıklaştırıyor. Şu an için etkili olamıyorlar. Ancak yine de dikkat etmek gerekir. Bu tip saldırıları önlemek için geliştirdiğimiz sistemleri saha da deneyebiliriz.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı korsan

• DefenceTurk
  • *
  • 15
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5332 : 21 Mayıs 2021, 20:29:33 »
bu dron  işinin çözümü  bizde var bence.

https://www.youtube.com/watch?v=7C7hvp233ic

sanırım programlanabilen parçacıklı mühimmat üzerinden bir şey geliştirmişler ve  en güzeli bunu da küçük bir radara  entegre etmişler.

dronu  vurmaktan ziyade her şartta doğru tesbit edebilmek mesele,  bu yüzden de ben kameraya dayalı bir tesbit metodunu asla güvenilir bulmuyorum.

biz pek de farkında olmadan,  aslında  herkese lazım olabilecek bir şey yaptık galiba  bu  korkut ve  mühimmatıyla.
düşünüyorum da,  hem paletli,  hem de  ağzına kadar  paralanan mühimmatla dolu olan  korkut  tam da  saturasyon  saldırılarının  panzehiri  olabilir.

füze kadar karmaşık olmayan;  ama  sıradan mermi gibi de vasıfsız olmayan,  füzeyle mermi arasındaki sınıfta birşey bu  programlanabilen paralanan mühimmatlar.

belki 30mm  felan da çalışmak faydalı olabilir.

Aselsan'ın  korhan çalışması daha da anlam kazanıyor.

ama  tabi kirpi üzeri  uks  seviyesine de yaygınlaştırmak gerek bence.

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5333 : 21 Mayıs 2021, 21:24:01 »
Ben bu konuda bir miktar sabit gorusluyum. Kocaman TSk nin elinde elbette  PKK nin dronelarina karsin kendisini koruyabilecek silah sistemleri mevcut oldugu kadar yenileri uzerinde de calismakta. Buraya kadar mutabikiz.

Farkli dusundugum nokta su. Bu dronlar kisa menzilli o zaman yurt icerisinden ve  hedeften fazla uzaktan gelmiyorlar bu nedenle oncelikle istahbarat agimizi guclendirmeliyiz. Daha sonra da teknolojik izleme olanaklarimizi gelistirmeliyiz ki drone saldirisi hedefe ulasmadan bertaraf edilebilsin. Sinyal karistirici,jammer, korkut ..... vs elbette kullanilabilir son savunma olarak. " Arkadaslar oyle hedefler olabilir ki konumlari itibari ile  jammer veya korkut .... vs turu silah sistemlerini kullanmak mumkun olmayabilir. Bu nedenle kesin olarak algilama ve imha mumkun oldugunce hedef bolgesinden uzakta yapilabilmesi onem arzetmektedir.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5334 : 22 Mayıs 2021, 18:16:00 »
Diyarbakır Havalimanı ve 8'inci Ana Jet Üs Komutanlığında ki ana pist, onarım çalışması nedeniyle 24 Mayıstan itibaren 30 gün süreyle uçuşlara kapatıldı.

Bu kapanma olayını , drone'larla yapılan saldırı ile ilişkilendirenler olabilir...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #5335 : 25 Mayıs 2021, 11:58:32 »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Zeytin Dalı harekat bölgesine roketatarlı saldırı! 1 asker şehit
« Yanıtla #5336 : 04 Haziran 2021, 08:06:20 »
Zeytin Dalı harekat bölgesine roketatarlı saldırı! 1 asker şehit

Son dakika haberine göre, Milli Savunma Bakanlığı, Zeytin Dalı harekat bölgesinde teröristlerin roketatarlı saldırısında bir askerin şehit olduğunu duyurdu.
MSB'den yapılan açıklamada şöyle denildi:

Zeytin Dalı Harekât bölgesinde 03 Haziran 2021 tarihinde, teröristlerce yapılan roketatarlı saldırıda bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş bir kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimize de acil şifalar dileriz

https://www.hurriyet.com.tr/gundem/son-dakika-ankarada-ortalik-savas-alanina-dondu-hasar-gun-agarinca-belli-oldu-41824868

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #5337 : 04 Haziran 2021, 08:12:47 »
Şehidimize rahmet, ailesine de başsağlığı diliyorum.

Gerçekleştirdiğimiz sınır ötesi operasyonlarla teröristleri ülkemizden uzak tutmakta başarı sağladık. Artık eskisi gibi eylemler düzenleyemiyorlar. Sınır hattının ötesinde de büyük oranda kontrolü sağlamış olmamıza rağmen havaların ısınmasıyla birlikte şehit haberleri artmaya başladı. Operasyonlarımız sonucu bu bölgelerden kaçıp giden teröristlerin nerelerde üslendiklerini biliyoruz. Üslendikleri yerlerden sızarak bu tip eylemler gerçekleştiriyorlar. Üslendikleri tüm yerleri de, sahip olduğumuz gelişmiş teknolojik silahlarla şiddetli şekilde vurmamız gerekiyor. Her kimin koruması altında olursa olsunlar...

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5338 : 04 Haziran 2021, 11:41:59 »
Bölgede Suriye iç savaşından sonra otorite tamamen tamamen yok oldu.

Tıpkı körfez savaşındaki K.Irak gibi.Guzel dersler çıkarmış bizimkiler , aferin(!)

Boşluğa da kimin oturacağı belliydi....BTÖ... Az biraz haritayı açan donuk zekalı biri bile bunu anlardı... Tabi bu kadar aptal olunamaz bazı şeyler mutlaka ileride ortaya çıkacaktır.

Utanmadan ekranlarda nutuk atan stratejik derinlik ustası Davutoğlu'yu tebrik etmek lazım...

Ben olsam utancımdan intihar ederdim ama bunlarda yüz olmadığı için ne desen boş...
« Son Düzenleme: 04 Haziran 2021, 11:46:53 Gönderen: serkan1976 »

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5339 : 04 Haziran 2021, 13:59:35 »
PKK-YPG-SDG veya baska ne alt kirilimlarina karsin son yillarda gerek yurt ici ve yurt disinda bircok basari ettigimiz dogru ve kucumsenemez. Bu basrinin basarinin elde edilmesinde bircok sehit ve gazi verdik yani bir baska deyisle bir baska degisle bedel agir oldu. Bu nedenle ozellikle bu bedeli canlari ve kanlari ile en agir sekilde odemis olan sehit ve gazilerimize borcluyuz.

Terore karsin yapilmakta olan basarinin tum nedenini sadece Suriye ve Irak iclerinde tamami ile olmasada sinirimizin buyuk bir kisminin onunde tampon bolge yaninda dis karakollar olusturmamizin onemi oldukca yuksek. Yurt icerisinde bulunan sinirimizn bir cok noktasindaki cok gec kalinismis kohne gelisi guzel karakollarin yerine bugun modern teknoloji ile korunan kalekollarin katkisi da buyuk . Guvenlik birimlerimizin kullanmakta oldugu bireysel tecchhizat yaninda kullanilmakta olan zirhli araclar . Istihbarat C3 kapasitemizin ozellikle SIHA Ve IHA lar sayesinde elde edilmis olan basariya butuk katki saglamistir.

Teroristler de butun bunlar farkinda oldugundan kendi iclerinde yontem ve taktiklerini eskisi gibi yapmamaktadir. Teroristler daha fazla artik uzaktan kucuk guruplar halinde hareket ederek gudumlu mermi ,yaninda kucuk dronlar vasitesi ile eylem yolunu secmektedir.

Butun bunlara bakarak Teroru bitirdik ve kazandik diyebilmek su an icin soylenemez.  Bunca yildan beri halen PKK ana komuta kademesinin baslarini alamadik. PKK ve turevlerinin yabanci ulkelerin korumasi altinda oldugunu yillardan beri biliyoruz.  Yapmamiz gereken  bu baslarin da en erken zamanda etkisiz hale getirilmeleri onem arzetmektedir. Bu baslar etkisizlestirlmedikce PKK ve turevlerinin  yurt icerisinde halen az sayida bulunmakta olan elamnlari ve yurt disindaki kamplarda bulunan elemanlarinin morallerinin  cokmesi  oldukca imkansiz oldugunu dusunuyorum.

Diger bir yarim kalan ve tamamlanmasi gereken husus Suriyede ABD ve RF himayesinde bulunan bolgelerdeki SDG/YPK unsurlarinin bulunduklari bolgelerde etkinliklerinin kirilmasi gerekir . Bu konuda gerekirse Suriye devleti ile is birligi yollari da aranmali. K. Irak bolgesinde buluna Terorist unsurlara karsin oncelikle Irak merkezi hukumeti ile mumkun oldugunca isbirligi yaninda  .K.Irak Otonom yonetimi  Barzani liderligine de su ankinden daha degisik tvir takinilmali . " yani Barzaniyi direk agirlamak yerine  ona ne her ne kadar da  PKK... kurt olduklari icin sempati duysa da bize her zaman icin ihtiyaci olacagini bizim bolgede kalici oldugumuzu  bizlerle PKK ya karsin ne kadar ciddi calisma icerisine girerlerse o derecede kendileri ile iliskimizin saglikli gelisebilecegini net olark anlatmaliyiz. " Bizlere pkk ya karsin yapilmakta olan operasyonlara bir fiil katilsinlar demiyoruz  .Ancak PKK... olan desteklerini gorunurde degil gercekci olarak kesmelerini talep ediyoruz.

Bunlarin yaninda bolgede yasamakta olan ozellikle kurt kokenli halkin kalbini kazanmaliyiz ki daga cikarak  cozum arama adina baskalarina hizmet etmesinler.