Anket

Hükümetin "kürt açılımı" politikasını destekliyormusunuz?

Hayır desteklemiyorum,şiddetle karşıyım
61 (77.2%)
Evet destekliyorum, çok olumlu buluyorum
10 (12.7%)
Kararsızım, çünkü sonuçları hakkında emin olamıyorum
8 (10.1%)

Toplam Oy Verenler: 79

Gönderen Konu: PKK İle Mücadele  (Okunma sayısı 1423994 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
Ynt: PKK İle Mücadele
« Yanıtla #5310 : 27 Nisan 2021, 08:56:58 »
Allah rahmet eylesin...

Şu EYP sorununa bir çare getirecek çalışma var mı savunma şirketlerinde?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
MSB'den açıklama: Şehitlerimizin kanları yerde kalmadı!
« Yanıtla #5311 : 27 Nisan 2021, 11:58:45 »
MSB'den açıklama: Şehitlerimizin kanları yerde kalmadı!

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), "Şehitlerimizin kanı yerde kalmadı, kalmayacak! Pençe-Yıldırım operasyonunda kahraman silah arkadaşımız P. Söz. Er Mustafa Çalım’ın şehit düştüğü noktada tespit edilen 1 PKK’lı terörist kaçamadan etkisiz hâle getirildi." açıklamasını yaptı.

MSB'nin açıklaması şöyle:

"Irak kuzeyindeki Metina ve Avaşin-Basyan bölgelerinde icra edilen Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım operasyonları planlandığı gibi devam ediyor. Avaşin-Basyan bölgesindeki Pençe-Yıldırım operasyonu sırasında şehit düşen kahraman silah arkadaşımız P.Söz.Er Mustafa Çalım’ın kanı yerde kalmadı, kalmayacak.

Kahraman şehidimizin saldırıya uğradığı bölgede tespit edilen 1 PKK’lı terörist, silahlarıyla beraber kaçamadan etkisiz hâle getirildi. Teröristin yanında AK-47 piyade tüfeği, RPG-7 roketatar ve 2 adet mühimmatı olduğu belirlendi.

Operasyonlar sırasında şehit düşen Kahramanlarımıza Allah’tan rahmet, değerli ailelerine ve Türk Silahlı Kuvvetlerimize başsağlığı ve sabır diliyoruz."

https://www.hurriyet.com.tr/gundem/msbden-aciklama-sehitlerimizin-kanlari-yerde-kalmadi-41797867
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Hornet

• DefenceTurk
  • *
  • 12
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5312 : 28 Nisan 2021, 15:45:11 »
Suriyede roketle 2 şehit verdiğimiz olayda merak ediyorum suriye gibi bir yerde o asker neden o bolgede yürüyordu?  Siz hic kol oluşturup yürüyen amerikan askeri gördünüz mü ırakta suriyede ?kirpi gibi ejder gibi araçlarımız var. Bu araçlar neden zırhlı yapılıyor? Olası bir saldırıda askeri korusun diye... Suriyede heran sıcak temasın olabileceği bir bölgede asker neden zırhlı araçla değilde yürüyerek intikal ediyor merak ediyorum...  Suriyede askere kol yürüyüşü yaptırmanın amacı nedir var mı bu konuda bilgisi olan ben öğrenmek istiyorum? Güçlü ülkeler piyonu önde tutar arkadan destek sağlar. Bizde öso tam olarak nerde ? Arkada keyif mi yapıyolar. Ondeler , sıcak temas bölgesinde iseler neden devamlı şehit veriyoruz. Iyice çamura döndü o bölge. Bir kazancimizda kalmadı. Hergun gelen şehitler ise şehit aile evine düşen ateşten öteye gitmiyor. Kusura bakmasınlar ben artık şehit verildikten sonra kanı yerde kalmadı söylemlerinden teselli olmuyorum. Çocukları şehit olan aileler vatan sağolsun diyor ama herbiri 1000 seçeneği olsa 1000 defa evlatları yaşasın isterlerdi. Bu Suriye hikayesi artik askerlerimizi canlarimizi yitirmekten oteye gitmeyen birseye dönüştü.
« Son Düzenleme: 28 Nisan 2021, 15:53:50 Gönderen: Hornet »

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
Irak’ta Mehmetçik’e maket uçaklı saldırı girişimi
« Yanıtla #5313 : 11 Mayıs 2021, 17:05:43 »
Irak’ın kuzeyinde icra edilen Pençe-Şimşek Operasyonu esnasında PKK’lı teröristler, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne maket uçak ile saldırı girişiminde bulundu.

Konuyla ilgili olarak Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Irak kuzeyinde başlatılan Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım operasyonları başarıyla devam ediyor. Kahraman Komandolarımız her bir terör inine girerek teröristlere ait hedefleri tek tek imha ediyor. Saklandıkları sığınak, barınak ve mağaralardan çıkma cesareti gösteremeyen teröristler ise zaman zaman yaptıkları gibi yine maket uçaklarla saldırmaya çalışıyor.

Pençe Şimşek operasyonunun icra edildiği Metina bölgesinde yaşanan son olayda, arama-tarama faaliyetinde bulunan Mehmetçiklerimiz kendilerine doğru gelen bir maket uçağı fark etti. Hemen makineli tüfeklerle ateş altına alınan maket uçak hedefine ulaşamadan düşürüldü. Mehmetçiklerimizin dikkati sayesinde terör örgütü PKK’nın bir saldırısı daha başarıyla önlenmiş oldu.” ifadelerine yer verildi.

Geçtiğimiz gün de Avaşin-Basyan bölgesinde bir mağaraya düzenlenen operasyonda, 6 PKK’lı terörist etkisizleştirilmişti. Mağarada yapılan operasyonlarda ise iki adet 9K310 Igla-1 Portatif Hava Savunma Füze Sistemi (MANPADS) ile iki adet 9M111M Faktoria Tanksavar Güdümlü Füze (ATGM) ele geçirilmişti.

https://www.savunmasanayist.com/irakta-mehmetcike-maket-ucakli-saldir/

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimiçi serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5315 : 18 Mayıs 2021, 08:59:04 »
20 yıl önce yapmamız gereken işleri (Lider kadrolara suikast) yeni yeni yapmaya başladık...

Tabi bunda teknolojik anlamda biraz biraz istenilen seviyeye gelmemizin rolü de var...

Bu lider kadrolara neden suikastler yap(a)madığımızın başka nedenleri de var ama şimdi bu nedenleri buraya yazıp forumumuzun kapanmasına neden olmaya da hiç gerek yok... :) :) :)

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #5316 : 18 Mayıs 2021, 09:10:07 »
20 yıl önce yapmamız gereken işleri (Lider kadrolara suikast) yeni yeni yapmaya başladık...

Tabi bunda teknolojik anlamda biraz biraz istenilen seviyeye gelmemizin rolü de var...

Bu lider kadrolara neden suikastler yap(a)madığımızın başka nedenleri de var ama şimdi bu nedenleri buraya yazıp forumumuzun kapanmasına neden olmaya da hiç gerek yok... :) :) :)

+1

20 yıl öncesine göre daha gelişmiş teknolojimiz ve buna paralel istihbaratımız var. Sahada sürekli aktif olmanın da faydası büyük. En iyi savunma taş mevziler arasında bekleyerek değil, düşmana ininde saldırarak olur

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 183
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5317 : 18 Mayıs 2021, 09:43:23 »
Yapilmis ve yapilmakta olan operasyonlari kucumsemek degil ancak onumuzde uzunca bir liste ve yol var ana kadrolari imha etmek icin. Kirsalda Teroristle yapilan  mucadele elbette statik olmamali. Ancak unutulmamali Terorle mucadele kaynak istihbarat,egitimli personel ,teknoloji,mobilite ve en onemlisi yurt icinde ve yurt disindaki konjenktur ile ilgilidir.

Ne zaman yabanci ulkelerin korumasi altinda bulunan Siyasi ve komuta kademesindeki kadrolara darbe indiririz iste o zaman corap sokugu gibi gelir. "Yabanci ulkelerin gozden cikarmis oldugu kadrolarin etkisizlestirilmesinden bahsetmiyorum bu sekilde olanlarin yerine yenisi gelmis oldugu icin fazla kiymeti yoktur"

Çevrimiçi serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5318 : 18 Mayıs 2021, 10:08:47 »
Benim garibime giden bir şey de şu:

Türkiye 'de yakalanan bir terörist oldu mu biz hemen ABD,Avrupa 'ya iade ediyoruz.
Ama ABD,Avrupa 'da yakalanan bir terörist oldu mu bize iade etmiyorlar.

Biz gerizekalı mıyız?

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #5319 : 18 Mayıs 2021, 11:00:34 »
Benim garibime giden bir şey de şu:

Türkiye 'de yakalanan bir terörist oldu mu biz hemen ABD,Avrupa 'ya iade ediyoruz.
Ama ABD,Avrupa 'da yakalanan bir terörist oldu mu bize iade etmiyorlar.

Biz gerizekalı mıyız?

Hayir. Geregince adaletliyiz.
« Son Düzenleme: 18 Mayıs 2021, 11:01:05 Gönderen: Tigerfish »