Anket

Hükümetin "kürt açılımı" politikasını destekliyormusunuz?

Hayır desteklemiyorum,şiddetle karşıyım
61 (77.2%)
Evet destekliyorum, çok olumlu buluyorum
10 (12.7%)
Kararsızım, çünkü sonuçları hakkında emin olamıyorum
8 (10.1%)

Toplam Oy Verenler: 79

Gönderen Konu: PKK İle Mücadele  (Okunma sayısı 1416718 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
Ynt: PKK İle Mücadele
« Yanıtla #5250 : 14 Şubat 2021, 19:34:32 »
Arkadaşlar şimdiye kadarki en büyük özel operasyondan bahsediyoruz. ABD Usema bin ladin için 2 eve girdi bütün dünyanın ilgisini çekti. Koskoca mağara kale gibi yapmışlar öyle bir yere girmek rehinelere ulaşabilmek bile başlı başına büyük bir iş. Olup bitenler çok ciddi işler. Özel kuvvetler bu araziye benzer bir yerde devamlı eğitim yapmış kendisini bu operasyona hazırlamış büyük hazırlık var. Şimdiye kadar olmamasıda son ana kadar takas, fidye ile kurtarabilme ihtimaliydi bence. Bakın kaçırılan denizciler yurda döndü. Bütün herşey zorlandı ama yanaşmadılar en son operasyona başlandı.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5251 : 14 Şubat 2021, 20:18:59 »
Bizim tutsak tutulan asker ve polislerimizin orada tutulduğundan haberimiz var mıydı? Emin miyiz?

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5252 : 14 Şubat 2021, 20:35:18 »
Oncelikle Sehitlerimize Allah Rahmet eylesin geride kalan ailelerine de sabirlar.

Malesef Rahmet ve sabir dilemekle gozu yasli aileleri teskin etmek hic ama hic mumkun degil.
Hele hele bundan yaklasik 5-6 yil once, PKK tarafindan memleketimim yollarindan sivil olarak kacirilan ve yillarca hapsedilip alikonan askerlerimizin, bir sekilde yuvalarina donusunu metanetle gozleyen annelere sehit olmuslar Allah rahmet eylesin ... gibi bu birkac kuru laftan daha fazla aciklamaya borcumuz oldugu dusuncesindeyim.

Oncelikle olay yeni oldugundan resmi aciklamanin detaylari ortaya ciktiktan sonra spekulasyon yapilmasi daha dogru olur. Elbette hepsimiz sok olduk ancak aciklanmasi gereken sorular da vardir.

Or.
Bu kadar yildan beri kacirilmis ve sag olduklari bilinmekte olan askerlerimiz icin devletimiz ne tur calismalar yapti?

Magra ve civarindan kacan ve ele gecen PKK lilar oldugu medyamizda belirtilmekte. O zaman bu Magra/signakta da tutuklu askerlerimizin oldugu istihbaratinin magraya yapilan operasyon oncesinden bilinir olmasi buyuk muhtemel.
Olasi alinmis istihbarata gore ilk secenegin baskin ile kurtarim mi ,yoksa magrayi abluka altina alip magrada bulunan PKK lilar ile rehine pazarligi mi yapilmasi imkani varmiydi?

Elbette bu sorular ve benzerlerinin gozu yasli ailelere yetkili devlet organlarmiz tarafindan  aciklanmasi gerekli.
Cunku bu ve benzer sorular onlarin kafasinda oldugu kadar medya yayin organlarinca islenecegi icin ailelere olan borcumuzdur.
« Son Düzenleme: 14 Şubat 2021, 20:39:18 Gönderen: metin62 »

Çevrimdışı Bogü Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 43
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5253 : 14 Şubat 2021, 21:15:48 »
Cumhuriyet tarihinde pkk ile hiç bir zaman esir degis tokusu olmadı.
Şu an hapiste bulunan pkklilarin hepsi bir fiil silahlı eyleme katılmış militanlar ki eyleme katılmayan militanlar serbest bırakılır.

Rehine kurtarma operasyonları oldukça zordur rehinelerin büyük çoğunluğu genelde hayatını kaybeder en başarılı operasyonlarda bile rehine kaybı vardır.
Rehinelerin teker teker kafalarına kursun sıkılarak infaz edildiğini göz önüne alırsak örgüt bizimkiler bölgeye gelmeden önce infazlari yapmış ve bölgeden ayrılmış mağarada geriye  3 5 silahtan başka bir şey bırakmamışlar.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #5254 : 14 Şubat 2021, 21:24:49 »
murat karayilan-cemil bayik bu serefsizler neden   yakalanmadilar

kandile kadar operasyonlar devam ediyordu  sonuc

dogudaki kürtleri antarktika sürünmesinin zamani geldi geciyor

Hiç kimse bu ülkenin vatandaşlarını başka bir yere süremez! Irkçılık yaptıın için bir hafta forumdan uzaklaştırıldın!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Alpars

• DefenceTurk
  • *
  • 40
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5255 : 15 Şubat 2021, 00:08:06 »
Gök kurt hocam, önce uyarıp mesajın değiştirilmesini isteseydin daha iyi olmazmıy dı? Bu adalete daha uygun olurdu belki de. Neticede anlık olayın acısı ve vehameti ile yazılmış bir cümle, nihayetinde salim kafa ile değiştirilebilir di.

Çevrimdışı Alpars

• DefenceTurk
  • *
  • 40
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5256 : 15 Şubat 2021, 00:13:13 »
Acaba bu mağaradan bozma olduğunu sandığım yapıya girmeden önce, bizimkiler içeri bayıltıcı, göz yaşartıcı gaz falan atmadılarmı. Mini ika, mikro heli  falan gönderip içeriye bakılmadımı ki?

Rusların, tiyatro baskınında yaptığı gibi, önce bi gaz ile uyutmaya çalışılsa kayıp az olabilirmiydi ki?

Zor iş tabi, buradan yazıldığı gibi kolay iş değil ama işde can gidince insan acaba diyor. Gerçi mağara dediğin yer, uçurumun kıyısı. Zor, çok zor. Rabbimiz şehitlerimize rahmet, ailelerine sabır versin. Bu piyoncukları kullananları da kahru perşan ehlesin inşAllah.

Şu an bu olaylara karşı yapabildiğim şeylerden biri dua etmek, diğeri de ithal mal alıp askerimize, milletimize, devletimize karşı  kurşun parası kazandırmamak.
« Son Düzenleme: 15 Şubat 2021, 00:19:09 Gönderen: Alpars »

Çevrimdışı Bogü Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 43
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5257 : 15 Şubat 2021, 00:56:06 »
Mağara operasyonu başlamadan infaz edilmişler.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #5258 : 15 Şubat 2021, 07:49:31 »
Gök kurt hocam, önce uyarıp mesajın değiştirilmesini isteseydin daha iyi olmazmıy dı? Bu adalete daha uygun olurdu belki de. Neticede anlık olayın acısı ve vehameti ile yazılmış bir cümle, nihayetinde salim kafa ile değiştirilebilir di.

Olmazdı. Forumun eski bir üyesi olarak bu konudaki kuralları ve hassasiyeti gayet iyi biliyor olması lazım! Olayın acısının ve vehametinin bununla hiç alakası yok!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Alpars

• DefenceTurk
  • *
  • 40
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5259 : 15 Şubat 2021, 09:27:40 »
https://twitter.com/tcsavunma/status/1361051977774469120?s=20

Bu paramotorla kaçmaya çalışan yüksek ihtimal bi köşede sinip sonra topuk diyen örgüt yönetiminden biri diye tahmin ediyorum..

Evet, yapmışlardır hocam, yeter ki insana zarar olsun der bu pkk lı itler. Bunların lider kadrolarını yakalamıyacan, alacan ordan burdan gazı direk boğduracan. İnsandır diye 1 kuruş bile fazla harcamaya değmezler.