Anket

Hükümetin "kürt açılımı" politikasını destekliyormusunuz?

Hayır desteklemiyorum,şiddetle karşıyım
61 (77.2%)
Evet destekliyorum, çok olumlu buluyorum
10 (12.7%)
Kararsızım, çünkü sonuçları hakkında emin olamıyorum
8 (10.1%)

Toplam Oy Verenler: 79

Gönderen Konu: PKK İle Mücadele  (Okunma sayısı 1424200 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 70
  • DefenceTurk.com
Ynt: PKK İle Mücadele
« Yanıtla #5160 : 15 Haziran 2020, 11:54:26 »
Ben bir şekilde haber edildiklerini düşünüyorum bu yüzden yaptığımız operasyonlardan gerekli sonucu alamıyoruz gerek uydulardan gerek üslerin yakınındaki meskun mahal binalarından haber ediliyorlardır gerekse belki tsk içindeki hainlerden coklu bir şekilde haberleri vardır operasyonlardan işler tel ve internet üzerinden dönüyorsa zaten haberleri oluyorlardır.echelon vesair sistemlerce kısaca ancak lojistik üslerini operasyon ikmal noktalarını vuruyoruz demek bence de mantıklı yorum gerekli etkiyi sağlayabiliyor muyuz ? Emin değilim
« Son Düzenleme: 15 Haziran 2020, 12:03:35 Gönderen: Denizci16 »

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 360
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5161 : 15 Haziran 2020, 11:59:31 »
Yapilmakta olan harekatin yaz aylari oncesi bolgede bulunan ve sinirlarimizdan sizmasini onlemek icin kullandigi yerlere karsin yapildigi kanisindayim.

Yapilan ve yapilmasi planlanan operasyonlarin ve harekatlarin onlem amacli olarak yapildigina ve yapilmasi gerekliligine inaniyorum.

Ancak malesef bahsedilmekte olunan bolgelere defalarca gecmis yillarda da akinlar ve operasyonlar duzenledik  neticede karsi tarafa zaaiyat ve bir miktar lojistik barinaklarinin etkilenmesinden ileriye pek gidilebildigi soyleyemeyiz . Kanimca  yapilan ve yapilmakta olanlarin yaninda baska seylerin de yapilmasi gerek ki o bolgelerde PKK ve destekcilerinin barinmakta zorlanabilmeleri icin.
+1
Katılıyorum
Devamlı f16 kaldır. Kayayı dağı döv. Dipsiz kuyuya atılmış para.
Kalıcı , çıbanın  kökünü kurutucu Eylem lazım.
Amanoslarda da bunlar mevcuttu. Afrin alındı. PKK amanoslarda bitti.
Oralar daha dağlık , kayalık. Türk MOAB’ı bir bombamı atarız, yada inlerine kadar girip tamamını yok mu ederiz. Artık yapılması lazım. Elimizde bir sürü 150km menzilli Yıldırım füzesi var. Bunlara hassas vuruş başlığı takıp oraların tozunu attırsak olmazmı?
Tabii ki çıbanı besleyen kanallarıda yok etmek gerekir. İçeriden katılımı durdurmak en önemlisi. Doğudaki demografik yapıyı bozmamız değiştirmemiz şart. Bir ölçüde kültürel asimilasyon yapılması lazım.

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 183
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5162 : 15 Haziran 2020, 12:12:35 »
Yaz ayları öncesinde değil, yazın içerisindeyiz artık.
Keşke bunları 10 sene önce de yapıyor olsaydık!

Evet haklisiniz Sn SKYWOLF,
"Yazin icerisindeyiz haklisiniz . Ancak yazin icinde oldugumuzu ben kacirmisim, once Corona ev hapisligi  sonrasinda ise  adeta gok delinmis gun asiri yagmur son bir haftadir"

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #5163 : 15 Haziran 2020, 12:23:59 »
Valla ben 2010 sonrasi ne tsk'ya ne mit'e guvenmiyorum. Bunu da acikca idade ediyorum. Fetö kadrolarinin temizlendigine de zerre inanmiyorum!

Birsey oldu ve bizim beceriksizler operasyonlara hiz verdi. Oysaki yillarca kandil burunlarinin dibindeydi. Gidip basamayan tsk, libya'da operasyon yaptigini iddia ediyor. Yal..larini severim!
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #5164 : 15 Haziran 2020, 13:03:19 »
Valla ben 2010 sonrasi ne tsk'ya ne mit'e guvenmiyorum. Bunu da acikca idade ediyorum. Fetö kadrolarinin temizlendigine de zerre inanmiyorum!

Birsey oldu ve bizim beceriksizler operasyonlara hiz verdi. Oysaki yillarca kandil burunlarinin dibindeydi. Gidip basamayan tsk, libya'da operasyon yaptigini iddia ediyor. Yal..larini severim!

Vallahi bende seni nasıl yola getireceğime şaşırdım. Bu kadar kaliteli yorumların ardından yine çok kötü bir çıkış yapmışsın

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #5165 : 15 Haziran 2020, 13:06:02 »

Vallahi bende seni nasıl yola getireceğime şaşırdım. Bu kadar kaliteli yorumların ardından yine çok kötü bir çıkış yapmışsın

Kendini yorma. Çünkü sen beni yola getiremezsin. Ben seni egitir, notunu veririm.

Yukaridaki iletime cevabin varsa ver, sinav kagidini önüne koyayim!
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı OKÇULAR

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 84
« Yanıtla #5166 : 15 Haziran 2020, 13:29:20 »
Ben bir şekilde haber edildiklerini düşünüyorum bu yüzden yaptığımız operasyonlardan gerekli sonucu alamıyoruz gerek uydulardan gerek üslerin yakınındaki meskun mahal binalarından haber ediliyorlardır

Bir iki gündür hava kuvvetlerinin libya ya yapacağı operasyona odaklandık (yada yönlendirildik) K Irağı kimse beklemiyordu. Bu eylemin bile karşı istihbarat için yapıldığını düşünüyorum. Uçakların bir kısmının Balıkesir'den kalkmasını bile sebepsiz değil. Hareketın basit bir hedef vurma olmadığını kalkan uçak sayısı ve 3 tanker uçağının sabaha kadar aktif olmasından anlaşılmalı.  Örgüt hesaplarının yaygarası, Barzaninin ihanet ile suçlanması ve İranın hafta içinde Kuzey Irak da MİT 'in faaliyetlerini dile getirmesi hedefi 12 den vurduğumuzu gösteriyor.
DÜNYADA BÜTÜN GERCEKLER 3 MERHALEDEN GECER.
1. iLK BAŞLARDA HAFİFE ALINIR ÖNEMSENMEZ
2. ARKASINDAN ŞİDDETLİ BİR DİRENİŞ VE BASKIYA UĞRAR.
3. EN SON TAM BİR DOĞRU OLARAK KABUL EDİLİR..

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #5167 : 15 Haziran 2020, 13:33:28 »

Kendini yorma. Çünkü sen beni yola getiremezsin. Ben seni egitir, notunu veririm.

Yukaridaki iletime cevabin varsa ver, sinav kagidini önüne koyayim!

Bizimkilerin beceriksizliğinden bahs ederken bundan TSK ‘yı muhaf tut. Birlikler her alanda şahane yeteneklerini sergiliyor. Nerde ve hangi alanda soruyorsan olan biteni takip et.

Afrin operasyonunda aramızda ağlayanlar varken asker planlı ve sistematik bir şekilde görevini tamamladı. Afrin 2.0 Doğu Akdeniz’de ve Libya’da gözlemleniyor.

Tabi senin gibi sabırsızlar Hiroşima yöntemini uygulamak ister 🤓

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5168 : 15 Haziran 2020, 15:54:42 »
10-15 yıl önce bu operasyonların yapılamamasın nedeni ile Suriye'ye Apo için ültimatomun ancak 20 yıl sonra verilmesinin nedeni aynı...

Türk ordusunun saldırı gücünün yeni yeni olgunluğa ulaşmasıdır.

İstihbarat,ateş destek vasıtaları yeni yeni yeterli seviyeye ulaştı.
Acı gerçek budur...
Sakın Kıbrıs harekatı demeyin , Kıbrıs bambaşka uluslararası boyutu olan bir olaydı...
« Son Düzenleme: 15 Haziran 2020, 15:55:31 Gönderen: serkan1976 »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #5169 : 15 Haziran 2020, 16:15:38 »
10-15 yıl önce bu operasyonların yapılamamasın nedeni ile Suriye'ye Apo için ültimatomun ancak 20 yıl sonra verilmesinin nedeni aynı...

Türk ordusunun saldırı gücünün yeni yeni olgunluğa ulaşmasıdır.

İstihbarat,ateş destek vasıtaları yeni yeni yeterli seviyeye ulaştı.
Acı gerçek budur...
Sakın Kıbrıs harekatı demeyin , Kıbrıs bambaşka uluslararası boyutu olan bir olaydı...

Pek sanmıyorum. Bu  operasyonlardan önce, eskiden de sınır ötesi pek çok operasyon yaptık. Bugüne kıyasla eksiklerimizi çok olmasına rağmen terör örgütüne ciddi kayıplar verdirdik. Türk ordusunun o günkü şartlara göre oldukça iyi saldırı gücü vardı. Bugün olduğu gibi, bazı engellemeler nedeniyle tamamen ortadan kaldıramadık. Sonraki dönemde çözüm süreci saçmalığı ortaya atıldı! O süreç içerisinde terör örgütü yeniden toparlandı, eğitildi ve donatıldı. Sonra, özellikle 15 Temmuz'dan sonra uyandı birileri! Terörle mücadele, bizim burada sayfalarca tartıştığımız boyuta ulaştı.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com