Anket

Hükümetin "kürt açılımı" politikasını destekliyormusunuz?

Hayır desteklemiyorum,şiddetle karşıyım
61 (77.2%)
Evet destekliyorum, çok olumlu buluyorum
10 (12.7%)
Kararsızım, çünkü sonuçları hakkında emin olamıyorum
8 (10.1%)

Toplam Oy Verenler: 79

Gönderen Konu: PKK İle Mücadele  (Okunma sayısı 1414593 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
Ynt: PKK İle Mücadele
« Yanıtla #5040 : 14 Eylül 2019, 01:54:26 »
Kim ne derse desin kaçırılan oglu için ilk eylemi yapan kadın dışında hiçbirine saygı duymuyorum.

Bu ilk cümleni okuduktan sonra benim gözümde ciddiyetini yitirdin. Hayat ve siyaset tecrüben yok denecek kadar az. Bilhassa rasyonel bakış açısından. O bakanın hakkında yazdığın yorumun tam bir facia.

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5041 : 14 Eylül 2019, 02:36:22 »
Kim ne derse desin kaçırılan oglu için ilk eylemi yapan kadın dışında hiçbirine saygı duymuyorum.

Bu ilk cümleni okuduktan sonra benim gözümde ciddiyetini yitirdin. Hayat ve siyaset tecrüben yok denecek kadar az. Bilhassa rasyonel bakış açısından. O bakanın hakkında yazdığın yorumun tam bir facia.
Niyetim senin gözünde ciddi olmak olsaydı şuan hayal kırıklıgı yaşıyor olurdum fakat gayet iyiyim. İnanır mısın yazdıgım yorumlara zıplayacagını tahmin bile etmiştim. Benim gerçeklerim bunlar , cevabın varsa buyur...Benim ülkemin bakanı hdp binasının önündeki merdivenlerde oturup insanlara teselli vermez , kaybolan cocugu bulur getirir. Devleti temsil ediyorsan -ki 80 milyon devletin himayesi altındadır bir bakanda o mesuliyeti kabullenir gereğini yapar. hdp teröristliğini yaptı kaçırdı peki madem oraya gelen bakana sormazlar mı sen devlet olarak ne yapıyordun benim çocugum kaçırılırken diye ? Bir devlet hdp cocukları kaçırıyor diyip kenara cekilemez , çocuk kaçırılırken ya istihbaratla yada değişik önlemler alarak teröristi yakalar kafasına sıkar. Devlet olmak budur. Afrika kabilesinden cocuk kaçırmak kadar doğal karşılıyorsunuz bakıyorumda çocuk kacırmaları hayırdır ya ? Bir ülkeden çocuk kaçırmak , bak şehirden şehire demiyorum. Bir ülkeden baska bir ülkeye cocuk kaçırmak sizin için bu kadar basit birşey mi ? Çocukların kolayca geçirildiği sınırlarımızın varoldugunu bilmek seni rahatsız etmiyor mu ? Yahu Allah korusun kendi cocugumuzun basına birşey gelse ve bakan gelip teselli etse kızmaz mısın siz ne iş yapıyorsunuz diye Allah aşkına ? Bu kadar normal mi herşey sizin için... Yandaşınız yaptı diye herşey normal mi kafanızda..
« Son Düzenleme: 14 Eylül 2019, 03:23:13 Gönderen: DonnieBrasco »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #5042 : 14 Eylül 2019, 10:34:55 »

Bu konuda Yabgu'ya katılıyorum.

Orada sanatçılar gidip o acılı annelerle dertleşebilir, başkaları de gidip dertleşebilir, onlarla ağlayabilir vs. Ama devleti temsil eden hiç kimse gidip boynu bükük poz veremez! Devleti acizmiş gibi gösteremez!

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/ahmet-hakan/bakan-hanim-ne-yapiyorsunuz-41330140

Dün Bakan Soylu da ziyarete gitti. Kendisini sevdiğimi söyleyemem ama tam bir devlet adamı gibi davrandı. Oradaki insanlara moral verdi. O annelerden birine "senin kızına benzeyen başka bir kızı kurtardık, annesiyle sarılmasını görmeliydiniz" dedi. İnsanlara umut verdi! Devlet sizinle beraberi bu işin peşini bırakmıyor mesajı verdi.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 35
« Yanıtla #5043 : 14 Eylül 2019, 10:54:48 »

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5044 : 14 Eylül 2019, 11:26:09 »

Bu konuda Yabgu'ya katılıyorum.

Orada sanatçılar gidip o acılı annelerle dertleşebilir, başkaları de gidip dertleşebilir, onlarla ağlayabilir vs. Ama devleti temsil eden hiç kimse gidip boynu bükük poz veremez! Devleti acizmiş gibi gösteremez!

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/ahmet-hakan/bakan-hanim-ne-yapiyorsunuz-41330140

Dün Bakan Soylu da ziyarete gitti. Kendisini sevdiğimi söyleyemem ama tam bir devlet adamı gibi davrandı. Oradaki insanlara moral verdi. O annelerden birine "senin kızına benzeyen başka bir kızı kurtardık, annesiyle sarılmasını görmeliydiniz" dedi. İnsanlara umut verdi! Devlet sizinle beraberi bu işin peşini bırakmıyor mesajı verdi.
Abi tabelada DonnieBrasco dururken neden Yabgu adını kullandın anlamadım.. Hoş Yabgu oldugumu nasıl anladın orasıda ayrı konu ..Bu bir uyarı ise Yabgu'nun sahip oldugu yazı dilindeki asabiyeti , Irkçılığı , ideolojik çatışmayı bu isimle sayfaya yansıttıgımı düşünmüyorum. Ha diyorsanız ki sen bu siteden zaten YASAKLISIN öylede kalman lazım yada en ufak yanlısında gidersin uyarısıysa yapacak birşey yok.
« Son Düzenleme: 14 Eylül 2019, 11:48:54 Gönderen: DonnieBrasco »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #5045 : 14 Eylül 2019, 11:46:18 »
Abi tabelada DonnieBrasco dururken neden Yabgu adını kullandın anlamadım.. Hoş Yabgu oldugumu nasıl anladın orasıda ayrı konu ..Bu bir uyarı ise Yabgu'nun sahip oldugu yazı dilindeki asabiyeti , Irkçılığı , ideolojik çatışmayı bu isimle sayfaya yansıttıgımı düşünmüyorum. Ha diyorsanız ki sen bu siteden zaten YASAKLISIN öylede kalman lazım yada en ufak yanlısında gidersin uyarısıysa yapacak birşey yok.

Anlama konusuna biraz tecrübe diyelim.

Dile getirdiğim şekilde hiç bir arkadaşımı siteden uzaklaştırmak istemiyorum. Burada farklı fikirlerin çatışmasını istiyorum. Ama bazen o fikir çatışması, arkadaşların duygularının kontrolünü kaybedecekleri seviyeye kadar geliyor ve farklı boyuta ulaşıyor. Ortam geriliyor ve yatıştırmak mümkün olmuyor. Düzeni sağlamak için, düzeni bozan arkadaşlara müdahale etmek gerekiyor.

Süresiz yasaklanmış bir üyenin yeniden üye olması kurallara aykırı. Ancak burada yöneticilerin tercihi de söz konusu. O üye yasaklanmasına neden olan davranışları tekrarlamıyorsa ve diğer üyeler tarafından da seviliyorsa haliyle buna olumlu yaklaşmak gerekiyor. Sen de, belirttiğin gibi uzaklaştırılmana neden olan bazı şeyleri yansıtmıyorsun. Eskiye göre duygularını kontrol edebiliyorsun. Bunlar çok iyi gelişmeler. Buna ek olarak seni seven arkadaşlar da az değil.

Bu nedenle uyarı falan yok, için rahat olsun.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5046 : 14 Eylül 2019, 12:27:49 »

Anlama konusuna biraz tecrübe diyelim.

Dile getirdiğim şekilde hiç bir arkadaşımı siteden uzaklaştırmak istemiyorum. Burada farklı fikirlerin çatışmasını istiyorum. Ama bazen o fikir çatışması, arkadaşların duygularının kontrolünü kaybedecekleri seviyeye kadar geliyor ve farklı boyuta ulaşıyor. Ortam geriliyor ve yatıştırmak mümkün olmuyor. Düzeni sağlamak için, düzeni bozan arkadaşlara müdahale etmek gerekiyor.

Süresiz yasaklanmış bir üyenin yeniden üye olması kurallara aykırı. Ancak burada yöneticilerin tercihi de söz konusu. O üye yasaklanmasına neden olan davranışları tekrarlamıyorsa ve diğer üyeler tarafından da seviliyorsa haliyle buna olumlu yaklaşmak gerekiyor. Sen de, belirttiğin gibi uzaklaştırılmana neden olan bazı şeyleri yansıtmıyorsun. Eskiye göre duygularını kontrol edebiliyorsun. Bunlar çok iyi gelişmeler. Buna ek olarak seni seven arkadaşlar da az değil.

Bu nedenle uyarı falan yok, için rahat olsun.
2017 yılında birisi özelden trmilitarydeki adımı söyleyip sen o musun demişti hayır demiştim. Şimdi senin saptamanla 2 oldu. Çok keskin gözleriniz var korkulur valla. Tigerfishe cevaben yazdıgım yazıyı 6 kez düzelttim. Yine diğer verdiğim cevaplarda devamlı düzeltme yapıyorum , kendimi törpülüyorum. Bir kez tüm kürtleri genelleyip ırkçı birşey söylemiştim. Raptor44 Kürt kökenli bir arkadasımız ve o lafı gördüğü halde yılın üyesinde bana puan vermişti. O gün çok utandım. Bugün Tigerfish ve bazılarına kibar davranıyorsam Raptor44'ün o günki inceliği yüzündendir. Kendimi törpülüyorsam yine Raptor44 bunun en büyük nedenidir. Saygılar
« Son Düzenleme: 14 Eylül 2019, 12:29:52 Gönderen: DonnieBrasco »

Çevrimdışı OKÇULAR

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 84
« Yanıtla #5047 : 14 Eylül 2019, 12:55:44 »
Şehitliğin bir tanımı var , şehit olabilmek adına verilecek bir mücadele olması gerekmiyor mu ? Yoldan geçerken hayatını kaybeden bir insan nasıl şehit olabiliyor ? İstanbulda İşidin bombalı saldırısında birkaç Alman ölmüştü. O Almanlar şehit mi şimdi ?

Şehitliğin iki tanımı var.

Aslında şehitlik islami bir kavram. Arapça şehida kelimesinden türemiş ve dilimize şahit veyahut şahid (hazır bulunan) manasında girmiş. İslamda şehitliğin iki manası var Umumi ve Hususi. Umumi şehitlik mesela kişinin vatanını savunurken, namusunu korurken, hakkını ararken veyahut haksız yere öldürülmesi bile bu kavrama giriyor. Peygamber hadislerinde zahmetli bir şekilde hayatını kaybedenlerde bu hükümde . boğularak, yanarak ve doğum anında ölenler vb gibi.  Tabi ahirette ona göre bir karşılık ve ecri var.

Esas hususi şehitlik ki sırf Allah rızası için canını veren ve bu yolda ölen kişiye denir. Allahın Kur'anda "Onlar ölü değildir bilakis canlıdırlar siz anlamazsınız" dediği zümre. Verilen ecir ve mükafat sebebiyle tekrar dünya hayatına dönüp şehit olmayı isteyenler diye çoğaltılabilir.

Yoldan geçerken terör örgütünün hain pususu ile haksız yere hayatını kaybeden vatandaşlarımızda umumi şehitliğe girer.

Birde ne şehit ne gazi esas niyazi olanlar var. Sorsan terör örgütü de leşlerine şehit diyor.

DÜNYADA BÜTÜN GERCEKLER 3 MERHALEDEN GECER.
1. iLK BAŞLARDA HAFİFE ALINIR ÖNEMSENMEZ
2. ARKASINDAN ŞİDDETLİ BİR DİRENİŞ VE BASKIYA UĞRAR.
3. EN SON TAM BİR DOĞRU OLARAK KABUL EDİLİR..

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5048 : 14 Eylül 2019, 13:06:15 »
Şehitliğin bir tanımı var , şehit olabilmek adına verilecek bir mücadele olması gerekmiyor mu ? Yoldan geçerken hayatını kaybeden bir insan nasıl şehit olabiliyor ? İstanbulda İşidin bombalı saldırısında birkaç Alman ölmüştü. O Almanlar şehit mi şimdi ?

Şehitliğin iki tanımı var.

Aslında şehitlik islami bir kavram. Arapça şehida kelimesinden türemiş ve dilimize şahit veyahut şahid (hazır bulunan) manasında girmiş. İslamda şehitliğin iki manası var Umumi ve Hususi. Umumi şehitlik mesela kişinin vatanını savunurken, namusunu korurken, hakkını ararken veyahut haksız yere öldürülmesi bile bu kavrama giriyor. Peygamber hadislerinde zahmetli bir şekilde hayatını kaybedenlerde bu hükümde . boğularak, yanarak ve doğum anında ölenler vb gibi.  Tabi ahirette ona göre bir karşılık ve ecri var.

Esas hususi şehitlik ki sırf Allah rızası için canını veren ve bu yolda ölen kişiye denir. Allahın Kur'anda "Onlar ölü değildir bilakis canlıdırlar siz anlamazsınız" dediği zümre. Verilen ecir ve mükafat sebebiyle tekrar dünya hayatına dönüp şehit olmayı isteyenler diye çoğaltılabilir.

Yoldan geçerken terör örgütünün hain pususu ile haksız yere hayatını kaybeden vatandaşlarımızda umumi şehitliğe girer.

Birde ne şehit ne gazi esas niyazi olanlar var. Sorsan terör örgütü de leşlerine şehit diyor.
Bilgilendirme için teşekkürler hocam. Şehitliğin bu kadar geniş yelpazesi oldugunu bilmiyordum acıkcası. Benim için şehitliğin tanımı sadece asker/polis yada ülkesini savunan birinin karşıdakiler tarafından öldürülmesiydi. Peki iki müslüman ülke bir husumet sonucu savaşa girdi ve iki tarafta kayıp verdi diyelim. İki tarafta kendi kaybına şehit diycektir kesin. Çünki iki tarafta vatanını savunuyor. O zaman ne olacak. İki tarafın kaybıda gerçekten şehit mi oluyor ? Zira iki tarafın şehitliğide geçerli ise saçma oluyor , geçerli değilse dahada saçma oluyor. hristiyanla müslümanın savaşında şehit olan bellide iki tarafta müslüman olunca kıstas nedir ? Dediğiniz gibi pkklılarda leşlerine şehit diyor. Lakin pkk ile kıyasladıgım için özür dilerim ama aynı kategorideki Rusyadaki çeçen direnişcilerde kendilerinden olan kayıplara şehit diyor. Burda bir karışıklık olmuyor mu ?
« Son Düzenleme: 14 Eylül 2019, 13:08:28 Gönderen: DonnieBrasco »

Çevrimdışı OKÇULAR

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 84
« Yanıtla #5049 : 14 Eylül 2019, 14:50:57 »
Peki iki müslüman ülke bir husumet sonucu savaşa girdi ve iki tarafta kayıp verdi diyelim. İki tarafta kendi kaybına şehit diycektir kesin. Çünki iki tarafta vatanını savunuyor. O zaman ne olacak. İki tarafın kaybıda gerçekten şehit mi oluyor ? Zira iki tarafın şehitliğide geçerli ise saçma oluyor , geçerli değilse dahada saçma oluyor. hristiyanla müslümanın savaşında şehit olan bellide iki tarafta müslüman olunca kıstas nedir ? Dediğiniz gibi pkklılarda leşlerine şehit diyor. Lakin pkk ile kıyasladıgım için özür dilerim ama aynı kategorideki Rusyadaki çeçen direnişcilerde kendilerinden olan kayıplara şehit diyor. Burda bir karışıklık olmuyor mu ?

Çok zor ve açıklaması bilgiye dayanan teferruata inilmesi gereken bir soru. Mesela  Ebu bekir halifeliğinde islama yeni giren bazı bedevi kabileler zekat ve vergi vermeyi reddettiler. Halife zor kullanacağını ve gerekirse kılıç ile çözeceğini söyleyince bedeviler; zekat vermeyeceklerini ve öldürülür iseler şehit olacaklarını ima eden bir yazı gönderdiler. Böyle bir durumda şehit olamayacakları ve emre itaatsizlikle alakalı hükümlerin olduğu bir yazı ile Hz Ali emrindeki bir kuvvet bu bedevilerin üzerine sürülür.

Yine Çanakkale  de bize karşı savaşmaya gelmiş Müslüman Hint, Cezayir asırlı askerler öldürülmeyi göze almış ama Türk askerine silah çekmemişlerdir. O dönem ki kurmay heyet yinede düşman cesetlerinin içinde sünnetli askerleri görünce bu müslüman askerlerinin hükmüm durumunu İstanbul daki şeyhülislam ve fetva heyetine sormuşlar. Heyet Gayrimüslimler ile müslüman bir tebaya karşı işbirliği yaptıkları için şehit olamayacaklarını ifade etmiş.

Şimdi tarih de Yıldırım beyazit ile Timurun, Yavuz ile Memlüklülerin savaşları var diye sorabilirsin. Burada "HAK" kim ona bakılır. Her iki cehah da devletlerinin bekası için mücadele etse de tarafların ilahi kelmetullah, fitnenin kalkması, zulüm ve düşman ile işbirliği gibi durumlara bakılır diye düşünüyorum. Bazı ağır suallere cahil cevap verirse çorba yapar. Buna Ebu Suud gibilerin cevap vermesi lazım:)

Günümüze hiç girmek istemiyorum. at izi it izine karışmış. Google arama motoruna bakarak veya iki kitap karıştırarak çözülecek işler değil.

DÜNYADA BÜTÜN GERCEKLER 3 MERHALEDEN GECER.
1. iLK BAŞLARDA HAFİFE ALINIR ÖNEMSENMEZ
2. ARKASINDAN ŞİDDETLİ BİR DİRENİŞ VE BASKIYA UĞRAR.
3. EN SON TAM BİR DOĞRU OLARAK KABUL EDİLİR..