Anket

Hükümetin "kürt açılımı" politikasını destekliyormusunuz?

Hayır desteklemiyorum,şiddetle karşıyım
61 (77.2%)
Evet destekliyorum, çok olumlu buluyorum
10 (12.7%)
Kararsızım, çünkü sonuçları hakkında emin olamıyorum
8 (10.1%)

Toplam Oy Verenler: 79

Gönderen Konu: PKK İle Mücadele  (Okunma sayısı 1414668 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 184
  • DefenceTurk.com
Ynt: PKK İle Mücadele
« Yanıtla #5000 : 26 Ağustos 2019, 16:34:13 »
Alıntı
İzmir'deki ve cevre illerdeki orman yangınlarini terör örgütü PKK üstlendi.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #5001 : 29 Ağustos 2019, 13:52:47 »
YPG/PKK, Suriye sınırında saldırılara devam ediyor

Terör örgütü YPG/PKK ve ÖSO arasında şiddetli çatışmalar yaşandı, çatışmaya TSK obüsleri de karşılık verdi.

Türkiye ve ABD bu ay başında Suriye'nin kuzeyinde güvenli bölge kurulması konusunda anlaşmaya varmıştı.

Güvenli bölge anlaşmasının ardından ABD, terör örgütlerinin çekilmeye başladığını belirtmişti.

Öte yandan Zeytin Dalı Harekatı neticesinde Afrin'den çıkarılan YPG/PKK, ilçenin güneydoğusundaki Tel Rıfat bölgesinde işgalini de sürdürüyor. Bu bölgede yuvalanan terör örgütü, ÖSO'nun kontrolündeki yerleşimleri sık sık hedef alıyor.

YPG/PKK SALDIRILARINA DEVAM EDİYOR
YPG/PKK, dün gece saatlerinde Bab'ın batısında ÖSO'nun kontrolündeki Diklabaş köyüne sızma amaçlı saldırılar düzenledi. Bunun üzerine ÖSO ve terör örgütü arasında ağır silahlarla şiddetli çatışmalar yaşandı. Eş zamanlı olarak YPG/PKK, Azez'in güneyindeki Kefer Karşın bölgesinden ÖSO'ya saldırdı, ÖSO bu girişimi geri püskürttü.

AFRİN'E SALDIRDI, TSK OBÜSLERLE KARŞILIK VERDİ
Dün gece YPG/PKK, Afrin'in güneyindeki Kimar bölgesinde de muhaliflere saldırı düzenledi. ÖSO, bu saldırılara da aynı şekilde karşılık verdi. Türk Silahlı Kuvvetleri obüsleri de YPG/PKK'lı teröristlere ait mevzilere atışlar yaptı.

https://www.ensonhaber.com/ypgpkk-suriye-sinirinda-saldirilara-devam-ediyor.html
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5002 : 29 Ağustos 2019, 17:45:43 »
Kıran-2 operasyonu çerçevesinde kırsalda süren operasyonlarda 2 Kadın terörist komandolara teslim oldu.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #5003 : 31 Ağustos 2019, 17:22:38 »
Geçtiğimiz günlerde terörle mücadele konusunda eski başbakan Davutoğlu ilginç sözler sarf etmişti. Bu ilginç sözlere medyanın büyük bölümü nedense yer vermedi! Minik bir kısmında ise şiddetli tepki gördü. İlginç olan bu sözlerle ilgili hiçbir yargı mensubu da  soruşturma başlatmamıştı. Ancak artık bir şikayette bulunulmuş!

Alıntı

Hüseyin Avni Sipahi, Ahmet Davutoğlu'nu şikayet etti
Çekmeköy Belediye Başkan aday Hüseyin Avni Sipahi, Ahmet Davutoğlu'nun suçları bildirmediği için savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, 7 Haziran 2015-1 Kasım 2015 arasında yaşanan terör eylemleriyle ilgili geçtiğimiz günlerde "Terörle mücadele konusunda defterler açılırsa birçok insan, insan yüzüne çıkamaz. Bizi bugün eleştirenler insan yüzüne çıkamazlar, açık söylüyorum. Neden mi? Gelin hafızanızı bir yoklayın. İleride Türkiye Cumhuriyeti tarihi yazıldığı zaman, eminim en kritik dönemlerden, birkaç aydan biri 7 Haziran ile 1 Kasım arasındaki dönem olacaktır. Başbakanlık görevini aldığım zaman - bunu izah etmek zorundayım, kampanya dolayısıyla bu soruları aldığım için- 6-8 Ekim olayları oldu. O olaylar esnasında çözüm süreci adı altında Türkiye'nin kamu düzeninin nasıl yerle bir edildiğini görme imkanı bulduk." ifadelerini kullanmıştı.
SAVCILIĞA SUÇ DUYURUSU

Davutoğlu'nun bu açıklamaları kamuoyunun tepkisini toplarken; çok farklı bir hamle daha geldi.

CHP'li olduğu dönemde Beşiktaş Belediye Başkan Yardımcılığı yapan ve son olarak Demokrat Parti'den Çekmeköy Belediye Başkan adayı olan Hüseyin Avni Sipahi, Ahmet Davutoğlu hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Hüseyin Avni Sipahi, Ahmet Davutoğlu'nu şikayet etti
"CEZALANDIRILMASINI ARZ EDERİM"

Sipahi, dilekçesinde o tarihler arasında yaşanan terör eylemlerini sıraladıktan sonra; "Birçok vatandaşımızın hayatını kaybetmesi, sakat kalması, bir kısmının da halen daha sağlıklarına kavuşabilmek için tedavi oluyor olması karşısında tüm bu yaşanan insanlık suçu niteliğindeki olaylara sebep olup insan hayatına kasteden; bunları organize eden bizzat içinde bulunan kişi veya kişileri yaptığı açıklamalardan anlaşılacağı üzere bilmesinde rağmen açıklamayan şüpheli, açıkça suçu ve suçluyu gizlemiş ve halen daha gizlemektedir.

Tüm bu nedenlerle şüpheli hakkında gerekli kovuşturmanın yapılarak başta TCK 278 'suçu bildirmeme' suçu olmak üzere eylemlerine uyan suçlardan dolayı cezalandırılmasını saygılarımla arz ve talep ederim."

https://www.ensonhaber.com/huseyin-avni-sipahi-ahmet-davutoglunu-sikayet-etti.html
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #5004 : 02 Eylül 2019, 08:44:20 »
Fatih Çekirge, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın son açıklamalarının Atatürk'ün 97 yıl önceki açıklamalarıyla nasıl benzerlik taşıdığını detaylı olarak anlatmış >> ://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/fatih-cekirge/erdogandan-son-uyari-ve-o-tarihi-rastlanti-41318608

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5005 : 02 Eylül 2019, 19:32:35 »
Bitlis/Tatvan ilçe kırsalında yapılan operasyonlarda 5 terörist öldürüldü.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #5006 : 03 Eylül 2019, 13:51:57 »
ABD ve YPG/PKK'dan 700 teröriste ortak eğitim

Pentagon, Suriye'de büyük kısmı Arap 700 kişiyi eğiterek terör örgütü YPG/PKK'nın saflarına kattı. Türkiye sınırından uzak bölgelerde kurulan kamplarda, ABD'li danışmanlar askeri, YPG/PKK'lılar ise ideolojik eğitim verdi.

ABD ve müttefiki YPG/PKK, Suriye'de 700 teröristi eğiterek örgütün saflarına kattı.

ABD, DEAŞ ile mücadele bahanesiyle yardım etmeye başladığı YPG/PKK'ya lojistik ve eğitim desteğini sürdürüyor.

Suriye’nin kuzeydoğusunu işgal eden YPG/PKK, ABD'nin desteğiyle son birkaç ayda 700 teröristi eğitti.

Daha önce Türkiye sınırındaki Ayn İsa ve Tel Abyad'da verilen eğitimler, ABD ve Türkiye arasında başlayan güvenli bölge görüşmelerinden sonra güney ve doğu kesimlerdeki kamplara taşındı.

Haseke iline bağlı Şeddadi beldesi, Rakka il merkezinin kuzeyi ve Tabka’da ABD'li askeri danışmanların eğittiği yaklaşık 700 terörist, YPG/PKK saflarına katıldı.

Büyük kısmı Arap kökenli bu kişilere ideolojik eğitimi ise YPG/PKK verdi.

ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığından (CENTCOM) alınan bilgiye göre, söz konusu eğitimde iç güvenlik, el yapımı patlayıcı tespit ve imha eğitimi, kontra-terör konularında danışmanlık veriliyor.

2015'ten bu yana DEAŞ ile mücadeleyi gerekçe göstererek YPG/PKK'ya askeri destek veren ABD'nin Suriye'de halen 18 üs ve askeri noktada 2 bin civarı personeli bulunuyor.

YPG/PKK, Suriye'nin üçte birinde işgalini sürdürüyor.

http://www.milliyet.com.tr/dunya/abd-ve-ypg-pkkdan-700-teroriste-ortak-egitim-6027089

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5007 : 03 Eylül 2019, 16:10:20 »
ABD gozumuzun icerisen baka baka PKK/PYD yi  donatip, egitsin ,kol kanat gerip ,guvenli bolge tanimini icat etsin ve kalkan olsun.

Sayin devlet yetkililerimiz de her hafta gazetelere carsaf carsaf son dakika haberleri versinler "Son ihtar ,Bir gece gelebilirim, Agustos ayi zaferler ayidir yeni zaferlere, kimse bizi oyalayamaz ...."

Normalde Kisilerde oldugu gibi devletlerde lafinin eridir .Laf bir defa agizdan ciktimi uygulanir. Bizde  ise durum bahsetmis oldugum gibi daha degisik . Bu nedenlerden dolayi malesef inandiriciligimiz dipte , onune gelen artik bizi siniyor .

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #5008 : 03 Eylül 2019, 22:36:07 »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #5009 : 05 Eylül 2019, 08:58:32 »
Hakkari'de 3 askeri şehit eden teröristler öldürüldü

Çukurca ilçesi kırsalında düzenlenen operasyonda 3 terörist daha öldürülürken, teröristlerin 3 askerimizin şehit edildiği eylemlerin failleri olduğu açıklandı.

Öldürülen teröristlerin, 1 Haziran 2019 tarihinde Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Ercan Sanca ve Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Sait Barış ile 28 Haziran 2019 tarihinde Jandarma Teğmen Güngör Dolunay’ın failleri olduğu tespit edildi.

3 ASKERİN ŞEHİT EDİLDİĞİ EYLEMLERİN FAİLLERİ
Hakkari Valiliği’nden yapılan açıklamada, "İl Jandarma Komutanlığı görevlilerimizce PKK/KCK bölücü terör örgütünün faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve engellenmesine yönelik olarak yürütülen çalışmalar aralıksız devam ediyor. Bu çalışmalar kapsamında, 3 Eylül 2019 günü Çukurca ilçesi Kazan Vadisi'nde tespit edilen 2 bölücü terör örgütü mensubu, yapılan hava destekli operasyonla etkisiz hale getirilmiştir. Bölgede devam eden operasyonda, 4 Eylül 2019 günü 1 bölücü terör örgütü mensubu daha etkisiz hale getirilmiştir. Etkisiz hale getirilen teröristlerin 1 Haziran 2019 tarihinde Çukurca ilçesi Aslankapanı Bölgesinde Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Ercan Sanca ve Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Sait Barış’ın şehit edilmesi, 28 Haziran 2019 tarihinde Hakkari Merkez Doğanlı Bölgesinde Jandarma Teğmen Güngör Dolunay’ın şehit edilmesi ve 26 Ağustos 2019 tarihinde Hakkari Merkez Doğanlı Bölgesinde El Yapımı Patlayıcı’nın yerleştirilmesi olaylarının failleri olduğu tespit edilmiştir." denildi.

https://www.ensonhaber.com/hakkaride-3-askeri-sehit-eden-teroristler-olduruldu.html